Dodaj do ulubionych

Kiedy rurki policzkowe?

06.02.07, 00:15
Poczytałam trochę o rurkach - kiedy się je zakłada? Wydaje mi się że lepsze
niż pierścienie, łatwiej dbać o zęby i nie trzeba separacji. Czy ja sama mam
prosić o ich założenie czy orto mi zaproponuje?
Obserwuj wątek
    • cichy_podmuch_wiatru Re: Kiedy rurki policzkowe? 06.02.07, 07:10
      Rzeczywiście łatwiej o nie dbać... Ja miałam od razu zakladane... orto się mnie
      nie pytała czy chcę pierścienie czy rurkismile
      • owieczka.k Re: Kiedy rurki policzkowe? 06.02.07, 07:59
        Ja sama poprosiłam jak już miałam założone seperatory smile Ale zostały wyjęte i
        mam rurki i sie bardzo z tego ciesze.
        • aparatkaaa Re: Kiedy rurki policzkowe? 06.02.07, 08:22
          Rurki mozna zalozyc pod warunkiem, ze nie potrzeba luku podniebiennego. Lepiej
          popros orto o zalozenie rurek, bo sporo ortodontow idzie na latwizne i
          standardowo zaklada pierscienie, nie informujac nawet o mozliwosci zalozenia
          rurek. Ja mam rureczki i sobie chwale.
          • sisigma Re: Kiedy rurki policzkowe? 06.02.07, 10:45
            Dzięki! Nic mi nie wiadomo o łuku podniebiennym - chyba bym wiedziała, że coś
            takiego będę mieć? Orto jak omawiała moją wadę nie wspominała nic, że trzeba
            rozszerzać podniebienie. Więc może da się z tymi rurkami? Czy sa jeszcze jakieś
            przeciwskazania? Czy jeśli poproszę to mi to założą? Czy nie powiedzą mi że oni
            rurkami nigdy nie robią, więc rurek nie będzie i już? A ja już się napaliłam na
            rurki wink W końcu płacę tyle za to, więc jak nie ma medycznych przeciwwskazań...
            • aparatkaaa Re: Kiedy rurki policzkowe? 06.02.07, 10:49
              Spoko, nie nerwowosmile Jesli nie ma medycznych przeciwskazan, to Ci zaloza. Moze
              troche pobiadola, ze rurki niby sie moga odkleic, ale ja np. wole odklejone
              rurki niz gnijace pod pierscieniami trzonowcesmile Zreszta, moje rurki od wrzesnia
              sie jeszcze nie odkleily. Daj znac, jak Ci poszlo z tymi ruramitongue_out Kiedy
              zakladasz aparat?
              • sisigma Re: Kiedy rurki policzkowe? 06.02.07, 11:19
                To będzie zależało czy sie zgodzą na rurki - bo wtedy skróci mi się czas z
                separatorkami, czego bym bardzo chciała. Wstępnie jestem umówiona na 20 lutego.
                Ale zobaczymy jak będzie... Na razie męczy mnie krwawienie po wyrywaniu. Jak
                długo jeszcze? Kiedy można już płukać jakimiś preparatami? Minęła doba. uncertain Chyba
                przeżywam chwilę zwątpienia.
                • aparatkaaa Re: Kiedy rurki policzkowe? 06.02.07, 11:30
                  Ja pulkalam po kilku dniach, doba to chyba za wczesnie. Nie martw sie, zagoi
                  sie.
                  • sisigma Re: Kiedy rurki policzkowe? 06.02.07, 11:35
                    Wielkie dzięki za podtrzymanie na duchu! smile Sama chciałam to mam... wink Pozdrawiam!
    • mam_c.i.a_2 Re: Kiedy rurki policzkowe? 06.02.07, 12:39
      Ja mam rurki. Zostały mi założone wraz z całym aparatem na górne
      zęby.Rzeczywiście są mało uciążliwe (choć porównania nie mam, bo pierścieni
      jeszcze nie doświadczyłam wink
      I jeszcze jedno. Rurki można mieć nawet jak jest w planach np. Hyrax. Ten mozna
      zamocować przecież na pierścieniach założonych na siódemki. Hyrax nosi się
      około pół roku i po tym czasie można zdjąć go razem z pierścieniami z siódemek.
      Aparat zostaje bez zmian rurkami. Moja orto planuje (być może) jeszcze
      zakładanie mi Hyraxa (lub czegoś podobnego wink, pomimo tego, że mam rurki.
      • sisigma Re: Kiedy rurki policzkowe? 06.02.07, 14:23
        Dobrze wiedzieć, mam nadzieję, że uda się z tymi rurkami tym bardziej, że po
        wyrwaniu zębów odsłoniły się u mnie ubytki sad właśnie to zauważyłam. Wcześniej
        te miejsca były tak ponakładane na siebie, że nie było szansy tego dostrzec i
        leczyć. Nawet nitki tam się ie dało wepchnąć. Dobrze by było gdyby się udało bez
        tych pierścieni - bo efekt może być podobny... Tak więc czekają mnie jeszcze
        nieplanowane atrakcje w postaci borowania. A już myślałam, że przynajmniej to
        mam z głowy.
        • toffilka Re: Kiedy rurki policzkowe? 07.02.07, 20:54
          oj to ja miałam takie atrakcje jak TY... dramat.. jeszcze w dodatku tużprzy
          ranie po wyrwanym zębie.. ale dasz rade spokój wodza! smile) pocieszaj sie, że
          bedziesz miała zabki z reklamy Blend-a-med ;p;p co do rurek... ja mam na dole.
          na górze pierscienie bo mam założonego bihelixa. w związku z tym mam porównanie
          i... 1:0 dla rurek ;] bez 2 zdan! pozdrawiam, trzymaj sie cieplutko kiss ps. nie
          powinnas niczym plukac buzi tuż po ekstrakcji...
          • kacha782 Re: Kiedy rurki policzkowe? 07.02.07, 21:51
            Ja tez jestem po wyrwaniu jednego zabka. Dopiero doba minela i tez dlugo
            krwawila mi ta rana. Niczym nie plukam. Wyrywalam gorna 6tke. Myslalam ze sie
            rozplacze jak zobaczylam mojego zabka po wyrwaniu. Taki ladny byl, ze az
            szkoda. Za tydzien wyrywam z drugiej strony brr. Okropny zabieg. Ja wogole nie
            moge jesc. Zawsze przezuwalam ta strona a teraz boli. Ciekawe co ja bede jesc
            jak wyrwe jeszcze z drugiej strony. Nawet nie wiedzialam ze sa jakies rurki
            zamiast pierscieni. 22 lutego mam isc na separacje, ale zapytam wtedy orto o te
            rurki. Chyba tez bym wolala, moze sie zgodzi. 1 marca bede juz miec aparacik na
            gorny luk. Pozdrawiam serdecznie. Damy rade.
            • sisigma Re: Kiedy rurki policzkowe? 08.02.07, 16:04
              U mnie za chwilę egzekucja drugiej "5". Czuję się strasznie tym przygnębiona i
              jakoś tak... okaleczona. Od kilku lat marzyłam żeby miec aparat a teraz...
              zaczynam żałować!!! Help...
              • aparatkaaa Re: Kiedy rurki policzkowe? 08.02.07, 16:18
                Wiem, co czujesz. Mam to samo. Ale juz nie ma odwrotu.
                • sisigma Re: Kiedy rurki policzkowe? 08.02.07, 20:20
                  Przesyłam szczerbaty uśmiech wszystkim życzliwym Aparatkom i Aparatom smile Jakoś
                  żyję... uncertain pocieszam się że "do wesela się zagoi" wink Pozdrawiam
          • kris19850811 Re: Kiedy rurki policzkowe? 19.02.07, 13:00
            Mam pytanie, czym sie różnia rurki od pierscieni?jak to wyglada? i jak to
            zakladaja?
    • sisigma Re: Kiedy rurki policzkowe? 16.02.07, 21:31
      Zapytałam o te rurki i mi mówią że nie ma!!! Że tylko do damonów są rurki a do
      tradycyjnego aparatu się nie stosuje. Czy to prawda? Rozmawiałam co prawda z
      asystentką a nie samą ortodontką i już innym razem mi mówiła że czegoś nie ma a
      potem się okazało że jest, więc tak do końca jeszcze nie tracę nadziei -
      powiedzcie jakie macie aparaty rurkowe?
    • olczissimo Re: Kiedy rurki policzkowe? 16.02.07, 21:51
      a ja mam 3 pierścienie i 1 rurkę. W sumie wolałabym mieć same rurki, to
      zdecydowanie wygodniejsze. Tylko ze jak zakładałam aparat to w ogóle się nie
      orientowałam co to, po co i dlaczego. A ortodontka zdecydowała się na tą jedną
      rurke zamiast pierścienia bo w dolnej szóstce mam dużą plombę i nie chciała mi
      jej uszkodzić pierścieniem.
      • sisigma Re: Kiedy rurki policzkowe? 16.02.07, 21:53
        O rany to ja mam olbrzymie plomby. Właściwie moje 6 i 7 to głównie plomby. Czy
        są jakieś zalety pierścieni???
        • olczissimo Re: Kiedy rurki policzkowe? 16.02.07, 22:09
          zalety?hmm...mi osobiście wydaje się, że pierścienie lepiej "trzymają" cały
          aparat, bo idą "dookoła" zęba a nie tak jak rurka, tylko z boku. Ale to tylko
          moja teoriasmile w ogóle to przy zakładaniu aparatu ortodontka zaczęła się
          zastanawiać czy na drugą dolną szóstkę jednak też nie przykleić rurki, bo zęby
          bo separacji się słabo rozsunęły. Ale w końcu udało się wcisnąć pierścień i tak
          już zostało. Generalnie to wydaje mi się że skoro w większości przypadków
          ortodonci wybierają pierścienie to może mają jakiś sensowny powód i nie ma się
          co aż tak opierać...
          • littlefrog Re: Kiedy rurki policzkowe? 16.02.07, 22:14
            ja miałam od początku tak założone pierścienie że ani przez chwilę nic nie
            czułam, nic mi nie wystawało, nie utrudniało zamykania ust i na szczęscie nie
            obcierało. więc nie mam co narzekać wink
            tylko separatory bolały..
          • sisigma Re: Kiedy rurki policzkowe? 16.02.07, 23:31
            Jeśli się takie argumenty znajdą to nie będę się upierać. Jednak ze względów
            wygody ale też bezpieczeństwa moich trzonowców chciałabym te rurki. Moja
            dentystka pokręciła tylko głową jak zobaczyła, że pół roku temu robiona 6 już
            znów jest do reperacji. Dentystka jest dobra bo mój chłopak już dwa lata ma
            piękne plomby od niej i nic się im nie dzieje. Nie wyobrażam sobie stracić
            kolejny ząb - jako powikłanie leczenia orto... dlatego czekam na dalsze opinie:
            kto miał rurki i czy naprawdę źle trzymały drut? I jakie argumenty za
            pierscieniami?
            • mam_c.i.a_2 Re: Kiedy rurki policzkowe? 17.02.07, 10:43
              Jak wcześniej pisałam ja mam rurki. Nie wiem czy to ma jakieś znaczenie, ale
              mam aparat kosmetyczny. Na pewno nie Damon. Jakby rurki źle trzymały, to chyba
              by ich nikomu nie zakładano? Mój drut trzyma się już miesiąc bez zarzutu. Rurki
              są małe, nie utrudniają mycia zębów. Z początku miałam mieć pierściecie, bo to
              wydaje mi się taki standard ortodontyczny, najbardziej spopularyzowany w
              leczeniu, no ale z różnych powodów mam jednak rurki. A podobno z rurkami może
              się trochę trudniej pracować ortodoncie, więc dlatego niektórzy je mogą
              odradzać wink
              • owieczka.k Re: Kiedy rurki policzkowe? 17.02.07, 10:52
                Plisss nie piszcze bzdur że rurki nie trzymają apartu !!!
                Jesli nie ma przeciwskazań do zakładania rurek to sa o wiele lepsze !!!!
                Ja mam aparat zwykły metalowy i rurki i za nic na świecie nia dałabym sobie
                wcisnąć pierścieni.
    • sisigma Re: Kiedy rurki policzkowe? 17.02.07, 12:06
      Najciekawsze, że mam już umówiona wizytę z okazji separacji. Ale separacja przy
      rurkach chyba jest zbędna? W sumie może by ta separacja nie była zła bo zęby z
      tyłu tez mam stłoczone, a aprat trzonowce mało przesuwa, ale już sama nie wiem...
      • tianka1 Re: Kiedy rurki policzkowe? 19.02.07, 12:15
        Jesli przykleja sie rurki to nie ma w ogole potrzeby separacji, bo rurke
        przykleja sie tak jak zwykly zamek, na boczna krawedz zeba. Dlatego do wielu
        plusow rurek mozna doliczyc tez to, ze odchodzi bol przy noszeniu searatorow
        oraz ze po skonczeniu leczenia ortodontycznego nie ma najmniejszej szpary
        miedzy zebem na ktorym byla rurka a sasiadujacymi z nim zebami. Ja goraco
        polecam rurki!
    • sisigma Re: Kiedy rurki policzkowe? 17.02.07, 12:07
      aha i co to znaczy "utrudnia pracę ortodoncie"? Czy efekty leczenia z rurkami są
      słabsze? Czy chodzi tylko o wygode lekarza kiedy będzie ustawiał aparat?
      • mam_c.i.a_2 Re: Kiedy rurki policzkowe? 17.02.07, 12:09
        sisigma napisała:

> aha i co to znaczy "utrudnia pracę ortodoncie"?

Miałam na myśli oczywiście wygodę ortodonty.
        • anka7911 Re: Kiedy rurki policzkowe? 19.02.07, 12:21
          i tu sie zgadzam w 100%.
          ale spoko mam rurki i jestem BARDZO zadowolona.
    • sisigma Re: Kiedy rurki policzkowe? 19.02.07, 12:57
      Czyli mam rozumieć że założenie rurek to kwestia uznania a nie jakichś względów
      medycznych? Wybieram się dziś na "negocjacje" wink Co do separacji - mam tak
      cisano między trzonowacami, że nawet chciałabym tam trochę przerwy. Dentysta
      zawsze ma problem z "dojściem" a ja z umyciem tych zębów. I w efekcie musze je
      leczyć mniej więcej co pół roku. Przez to też nie chcę tych pierścieni - sądzę
      że gdybym je po dwóch latach zdjęła to już nie dałoby się uratować tych zębów... sad
      • kris19850811 Re: Kiedy rurki policzkowe? 19.02.07, 13:02
        Mam pytanie, czym sie różnia rurki od pierscieni?jak to wyglada? i jak to
        zakladaja?
        • sisigma Re: Kiedy rurki policzkowe? 19.02.07, 13:09
          Wygląda to podobnie do zwykłego zamka, ale zamiast tych "haczyków" ma rurki w
          które wkłada się drut. Nie trzeba wtedy w ogóle zakładać pierścieni i jak ktoś
          wyżej pisał - robić separacji.
          • owieczka.k Re: Kiedy rurki policzkowe? 19.02.07, 17:22
            Ja na początku też sie zastanawiałam jak to wygląda bo nazwa "rurki" wg mnie
            nie pasuje do tego jak to naprawde wygląda smile
            To zwykły zamek tylko że inaczej sie w niego wsadza łuk.
            Ja już miałam separatory założone ale udało się ich pozbyć i mam upragnione
            rurki smile
    • sisigma Re: Kiedy rurki policzkowe? 19.02.07, 19:25
      Wróciłam z negocjacji - może będą rurki big_grin Moja orto nigdy nie dawała rurek do
      tradycyjnego aparatu, ale może sprowadzą dla mnie. Niestety wyniknęła w
      międzyczasie kwestia moich poniszczonych zębów i tego, że są mocno "polepione" i
      tak mimochodem pani wspomniała, że może być ciężko z trzymaniem zamków...
      chciałabym ten aparat już, bo to mylenie "co i jak" - już mnie mocno zmęczyło.
      • sisigma Re: Kiedy rurki policzkowe? 21.02.07, 17:22
        No wiec stanęło na tym, że próbujemy rurki. Mimo plomb - może będzie się
        trzymać. Zakładam we wtorek - trzymajcie kciuki!
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka