Dodaj do ulubionych

zmiana kształtu ust i rysów twarzy

11.11.07, 18:54
Jakich zmian kształtu ust i profilu mogę się spodziewać przy leczeniu tyłozgryzu i retruzji siekaczy moge się spodziwać. Czy górna warga będzie bardziej widoczna? Obecnie górna jest b. wąska a dolna w stosunku do niej dość duża. Czy różnica się zmniejszy czy pogłębi?
Obserwuj wątek
    • gabikk Re: zmiana kształtu ust i rysów twarzy 03.12.07, 19:07
      Z tego, co wiem, wzsystko zależy od zastosowanego leczenia. Górna
      warga przesuwa się lekko do tyłu, lub, w innym przypadku, szczęka
      dolna wysuwa się do przodu.
      Mam podobny problem i tylko to powstrzymuje mnie przed
      rozpoczęciem leczenia. Czy zmaina rysów twarzy będzie aż tak
      zauważalna? Bardziej doświadczeni, proszę, pomóżcie!
      • sisigma Re: zmiana kształtu ust i rysów twarzy 07.12.07, 13:12
        Mam zgryz głęboki i lekki tyłozgryz ale w I klasie. Noszę aparat od 10 mies.
        Szokujących zmian nie zauważam ale też się ich obawiam. Mam jeszcze 3 mm do
        zamknięcia luki po zebie z prawej strony. Pocieszam się że 3mm na łuku to nie
        jest tak dużo. Z lewej już został milimetr a różnica nie jest jakaś kolosalna.
        Moje leczenia polega na tym że dół mam wyzuwany do przodu a górę lekko cofaną
        więc mają się te szczęki gdzieś po drodze spotkać wink
        Musisz wypytać o wszystko ortodontę. On to powinien wiedzieć jak wpłynie na ryzy
        twarzy. Jeśli to duża wada - na pewno wpłynie. Ale z moich obserwacji ludzi
        którzy nosili aparaty - to zawsze było na korzyść.
        Jest tu u góry taki wątek "jak się wygląda po" jest tam sporo zdjęć na poprawę
        humoru i dodanie odwagi.
        Ja na razie nie żałuję.
        • cafe_de_flore Re: zmiana kształtu ust i rysów twarzy 08.12.07, 20:42
          aparat ma na celu przywrocenie symetrii szczeki, a co za tym idzie, symetrii
          twarzy. ja nosze aparat od kwietnia i twarz wyraznie mi sie zmianila. na lepsze
          smile (opinia moja, rodziny i znajomych)
          • ortodonta Re: zmiana kształtu ust i rysów twarzy 09.12.07, 17:35
            w przypadku tyłozgryzu z retruzją siekaczy górnych zmiany mogą być spore. wychylenie siekaczy spowoduje wysunięcie wargi i zwiększenie jej szerokości - to zmiana korzystna.
            nikorzystną jest nasilenie obrazu tyłozgryzu. warto go leczyć, pytanie jak. przy nasilonych operacja bywa jedynym wyjściem.

alternatywą jest leczenie ekstrakcyjne w górnym łuky. wtedy pozycja warg się nie zmieni, może nieco pogorszyć.
            • sonajda Re: zmiana kształtu ust i rysów twarzy 09.12.07, 21:45
              Ja też mam tyłozgryz z retruzją siekaczy górnych. Nie mam też dolnych 5ek w
              skutek czego moje dolne siekacze powędrowały sobie do tyłu (położyły się
              trzonowce i czwórki) - przez co pomiedzy dolnymi siekaczami porobiły się spore
              szpary. Moja orto powiedziała, że po leczeniu górna warga stanie się pełniejsza,
              a dolna również ma szansę na małe wysunięcie ku przodowi (kiedy siekacze wróca
              na swoje miejsce). Nie wspominała mi natomiast o zadnych niekorzystnych zmianach
              profilu (jeśli już to o korzystnych smile ) I tego zamierza się trzymać smile
            • evvka1 Re: zmiana kształtu ust i rysów twarzy 10.12.07, 09:07
              Leczenie jest ekstrakcyjne. Czy to znaczy, że zmiany tylko na
              niekorzyść? sad
              • ortodonta Re: zmiana kształtu ust i rysów twarzy 10.12.07, 10:58
                w tej opcji zmiany profilu mogą wogóle nie nastąpić. czyli jest ok.
                zmiany były by w opcji nieekstrakcyjnej. wtedy wychylenie siekaczy wysunęło by wargę, co było by korzystne, ale nasiliło by tyłozgryz, co nie było by korzystne. aby to poprawić należało by leczyć tyłozgryz np operacyjnym wysunięciem żuchwy. wtedy zbliżamy się do ideału.

ekstrakcyjne leczenie tyłozgryzu z retruzją siekaczy, to kompromis i to często bardzo rozsądny kompromis. Kosztem braku poprawy profilu unika się operacji.

jeśli pacjent akceptuje swój profil, to taka opcja jest opcją z wyboru. dążenie za wszelką cenę do ideału, który jest jedynie w głowie lekarza to doroga na manowce.

dlatego zawsze należy dokładnie wypytać, co pacjentowi przeszkadza w swoim wyglądzie i co chciał by zmienic i za jaką cenę.
                pzdr.
                • evvka1 Re: zmiana kształtu ust i rysów twarzy 11.12.07, 07:43
                  Dziękuje Panu za odpowiedź. Zazdroszę pana pacientom, że są o
                  wszystkim poinformowani i dzięki temu nie mają tylu różnych
                  wątpliwości jak uczestnicy tego forum.
                  Pozdrawiamsmile
              • sonajda Re: zmiana kształtu ust i rysów twarzy 10.12.07, 14:16
                www.ortho.pl/leczenie.html
                a to taki mały przykładzik (Przykład 3).
                • evvka1 Re: zmiana kształtu ust i rysów twarzy 11.12.07, 07:39
                  Widziałam przykład i zastanawiałam sie, które jest przed a które po.
                  Po lewej przed, a po prawej po?wink
                  • sonajda Re: zmiana kształtu ust i rysów twarzy 11.12.07, 11:02
                    Przecież widać wyraźnie, że się różnią!..tłem na pewno wink
                    • evvka1 Re: zmiana kształtu ust i rysów twarzy 12.12.07, 10:28
                      Hehesmile) Widze, że się różnią. Tylko jakbym miała wybierać, który
                      ładniejszy (bliższy ideały)to miałabym problem.
                      • sonajda Re: zmiana kształtu ust i rysów twarzy 12.12.07, 12:13
                        Po - ma "pełniejszą" brodę, wcześniej taka jakaś spłaszczona wink
                        Ciekawe jak to an face wygląda...
    • ala215 Re: zmiana kształtu ust i rysów twarzy 16.02.08, 21:54
      też mam tyłozgryz. I jak tu zdecydować się na leczenie, wiedząc że
      twarz może się tak zmienić...
      • tigra.14 Ala... 17.02.08, 09:44
        ryzyko jest zawsze. Mi lekarz przed operacją retro powiedział
        wprost, że po operacji moja twarz będzie wyglądała gorzej. Ja jednak
        się na nią zdecydowałam...po zabiegu okazało się, że jednak twarz i
        ogólnie profil wyglądają dużo, dużo lepiej, mimo że lekarze z
        wielkim doświadczeniem tego nie przewidzieli. Wszyscy byli tą
        poprawą zaskoczeni, ale mi to akurat jest na rękę.

Uważam, że w tego typu wadach jak retrogenia należy wybrać naprawdę
        dobrego lekarza z doświadczeniem, który będzie w stanie chociaż po
        części przewidzieć jaki wariant leczenia będzie najlepszy dla
        pacjenta. Dobrze też jak lekarz robi symulację komputerową...ona
        pomaga zobrazować efekt końcowy (tylko nie wiem czy to tylko nie do
        operacji). Ja miałam akurat taki profil, że kamuflaż bardzo dobrze
        się sprawdzał...ale to zależy od twarzywink
        • ala215 Re: Ala... 17.02.08, 14:05
          pocieszyłaś mniesmile Może ze mną też nie będzie tak straszniewink Chyba
          zaryzykuje!
          pozdrawiam.
    • ferg_666 Re: zmiana kształtu ust i rysów twarzy 17.02.08, 19:44
      czyba jak siekacze się wyprostują to wypchną górną wargę i wtedy obie będą
      zblizone wielkością to chyba będzie zmiana na plus.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka