Dodaj do ulubionych

Żwirek dobrze pochłaniajacy zapach

06.11.12, 21:17
Mam niebieskiego Benka, ale to nie jest to. Po wyrzuceniu tego co kot zrobił dalej wonieje intensywnie. Mam łazienkę razem z klopem, więc to niezbyt przyjemne. Wysypywanie codziennie wszystkiego to też niezbyt ekonomiczne.

Co to jest pochłaniacz zapachów do kuwety? działa czy pic na wodę?
Obserwuj wątek
  • moniach_1 Re: Żwirek dobrze pochłaniajacy zapach 07.11.12, 00:59
   Jeśli chodzi o taki filtr węglowy na kratkę w kuwecie, to imho nie działa wcale. Jak pisałam w innym wątku, używam tego żwirku: www.zooplus.pl/shop/koty/zwirek_dla_kota/professional_classic/139874 i śmierdzi mniej od Cat's Besta, a CB jest polecany jako mało śmierdzący.
   • mela1 Re: Żwirek dobrze pochłaniajacy zapach 07.11.12, 08:46
    Ja od początku używam silikonowego, nie widzę róznicy między firmami. Nie śmierdzi w ogóle, ale nie zbryla się, więc po kilku dniach zaczyna być żółtawy. Kupę wyrzucam natychmiast, siku nie, bo nie miałabym jak wydłubać, wsiąka w ten silikon. Na 5-litrowym opakowaniu jest napisane, że starcza na miesiąc. Zmieniłam kuwetę na większą i cała paczka wchodzi do kuwety, a ja bym go najchętniej wymeiniła po 3 dniach, no może tydzień wytrzymam. Ale miesiąc to chyba wszytsko zaczęłoby śmierdzieć.
    Myślę o zmianie na CB, zbrylający będzie pewnie bardziej ekonomiczny. Ale przy silikonowym zapachu nie ma.
    • besame.mucho Re: Żwirek dobrze pochłaniajacy zapach 07.11.12, 10:09
     Ja używam CB. Moim zdaniem on bardzo dobrze pochłania zapach odchodów, ale ma własny trocinowy zapach (intensywny zwłaszcza kiedy jest rozmoczony zanim się zbryli), który nie każdemu odpowiada.
     Dla mnie wygodne jest to, że można bryłki żwirku wyrzucać do toalety.

     Filtr węglowy mi dorzucili gratis do kuwety, cały czas w niej jest, ale kuweta ma już prawie dwa lata, więc działać już on pewnie nie działa, a ja nie czuję różnicy w zapachu.
    • moniach_1 Re: Żwirek dobrze pochłaniajacy zapach 07.11.12, 13:49
     Znaczy ten mój jest o tyle fajny, że on jest w zasadzie bentonitowy i się zbryla, więc wyrzucasz bryłki a nie całą kuwetę (to musi chyba kosztować majątek wywalać tyle żwirku co parę dni tak na marginesie...). On ma jakąś silikonową substancję antyśmierdzącą, a przy okazji zbryla się jak bentonitowy, dla mnie idealnie wink Ale nie można go wywalać do toalety jak CB, to jedyna wada. Aha, i jest w ogromnych worach, więc jeśli nie masz na to miejsca to też może być problem.
   • mela1 Re: Żwirek dobrze pochłaniajacy zapach 07.11.12, 11:18
    A można go wrzucać do toalety?

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka