Dodaj do ulubionych

Ktory czas sprawia wam najwieksze problemy?

06.11.04, 11:39
u mnie jest to preterito indefinido niestety, reszta spoczko, ogolnie
gramatyka jest prosta ale ten czas mi jakosnie wchodzi
Obserwuj wątek
        • malwi_nieves Re: Ktory czas sprawia wam najwieksze problemy? 06.11.04, 17:02
          wszystkie czasy, to kwestia praktyki i ćwiczeń. Później, to już nie myślisz
          tylko automatycznie używasz poprawnego i tego, o który ci chodzi.
          Oczywiście ja tego poziomu jeszcze nie osiagnęłam, ale zamierzam , hehehe.
          Jednak zauważylam, że każda rzecz musi się w głowie uleżeć, tak więc jak
          poznasz jakiś czas czy jakies zagadnienie, to nie martw się, że nie od razu nie
          potrafisz szybko w myślach ulożyć zdania czy nawet, nie znasz zasad użycia
          (kiedy i po co). To wszystko przyjdzie. Moja rada jest taka: Istnieje kilka
          kroków nauki: 1) Poznanie 2) Oswajanie 3) Intensywne ćwiczenie polączone z
          praktyką (czyli pisanie i mówienie) 4) zagadnienia, bo wszystko powinno się
          poukładac w głowie) 5) Rozumienie dlaczego i samodzielne zauważanie różnic (tu
          nawet może być przerwa w uczeniu się akurat tego) 6) powtarzanie i utrwalanie
          (na tym poziomie twoje błędy raczej są minimalne i potrafisz je już sama
          skorygować).
          Ten schemat nie dotyczy ogólnie nauki języka, jedynie poszczególnych zagadnień.
          Aha i to nie mój wymysł... hehehe....to prawda, możecie sprawdzić.
          Sa jednak wyjątki, bo istnieje wiele sposobów nauki i każdy potrafi się uczyć
          inaczej, ale może to komuś pomoże.
          chaoooo
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka