Dodaj do ulubionych

Podręcznik dla Początkującego...Jaki dobry?

30.11.04, 22:40
Co sądzicie o podręczniku Oskara Perlin - "Język hiszpański dla
początkujących"?! Ostatnio dowiedziałam się, że są tu błędy! Czy to prawda?
Uczę się z niego samodzielnie...
A może znacie inny dobry?
Obserwuj wątek
    • malwi_nieves Re: Podręcznik dla Początkującego...Jaki dobry? 01.12.04, 21:55
      Widziałam ten podręcznik, ale dla średniozaawansowanych. Z resztą też widziałam
      tylko, nie uczyłama się z niego. Nie mogę więc Ci powiedzieć, co myślę. Ale o
      podręcznikch ogólnie pisałam tu:
      forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=23863&w=16820827&a=16837843
      Zobacz, może coś cię zaiteresuje. :)
      powodzenia
      • inecita Re: Podręcznik dla Początkującego...Jaki dobry? 02.12.04, 12:24
        radzę omijac wszystko co firmują swoim nazwiskiem obaj panowie Perlin, słowniki
        także. Wszystkie obecne na polskim rynku podręczniki sa niedoskonałe
        niestety... najmniejszym złem wydają mi się nowy Ven 1 i nowe ELE 1 (koniecznie
        z zeszytami ćwiczen) wzbogacone o jakiś dobry podrecznik do gramatyki. W
        Warszawie na pewno coś ci doradzą na Tarczyńskiej (księgarnia) albo w
        Instytucie Cervantesa. Pozdrawiam!
        • asiasl Re: Podręcznik dla Początkującego...Jaki dobry? 06.12.04, 15:35
          Nie rozumiem - dlaczego nowe Ele1. Mialam okazje dokladnie przestudiowac ze
          zczytywaniem stare Ele1 i nuevo Ele1 i z zazenowaniem odkrylam, ze roznia sie
          tylko jednym: z nowego Ele odpadlo kilkadziesiat stron i mnostwo rozdzialow
          tematycznych, a w tych rozdzialach ktore zostaly, niektore teksty zastapiono
          wielkimi obrazkami - zdecydowanie nowe Ele to po prostu popluczyny po starszym,
          ktore i tak nie jest najlepsze. Ven jest nieporownywalnie bogatsza w material.
          Pozdrawiam
          AsiaS
    • maciek1985 Re: Podręcznik dla Początkującego...Jaki dobry? 02.12.04, 14:17
      Ja przerobilem sobie obydwie czesci w wakacje. Ogolnie dobry podrecznik, moze troche nudnawy i monotonny, sczegolnie cz. 1, niektore bardziej zaawansowane konstrukcje gramatyczne sa slabiej wyjasnione. Ale jak na poczatek to w sam raz!, radze dokupic sobie jakas lepsza ksiazke do gramatyki z duza iloscia cwiczen.Perlina porzyczylem od kumpla, ktorego ojciec nauczyl sie tylko z niego hiszpanskiego i wyjechal pracowac naukowo do Hiszpanii! Mi ten podrecznik dal naprawde solidne podstawy.
      • juulka Re: Podręcznik dla Początkującego...Jaki dobry? 07.12.04, 09:58
        Maciek, jakiego ze wszystkich wymienionych podrecznikow przerobiles 2 czesci?
        Pzdr.
        Dorota
        • maciek1985 Re: Podręcznik dla Początkującego...Jaki dobry? 07.12.04, 17:49
          Perlina. Poza tym bardzo dawno temu pierwsze kroki z francuskim stawialem
          wlasnie z podrecznikiem z tej serii. Ale ksiązke do hiszpańskiego uważam za
          lepszą;)
    • adziunia Re: Podręcznik dla Początkującego...Jaki dobry? 05.12.04, 14:12
      Eugleno ja tez sie ucze z tego podrecznika co Ty. Wydaje mi sie ze nie ma tam
      bledow,chociaz moj podrecznik jest z 1978r.(troche stary :]) Czy ktos wie jaka
      jest cena tego podrecznika dla sredniozaawansowanych??
      • adziunia Re: Podręcznik dla Początkującego...Jaki dobry? 07.12.04, 08:05
        hmmm z tego co znalazlam w necie to wynika ze kontynuacja podrecznika dla
        poczatkujacych jest podr. dla zaawansowanych :]
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka