Dodaj do ulubionych

hiszpańskiego będzie uczył mnie meksykanin (?????)

13.09.05, 08:28
chce uczyć się hiszpańskiego.
niedaleko mnie mieszka meksykanin który od 2 lat jest w Polsce.

czy hiszpański, którego ma mnie uczyć meksykanin różni się dużo od
hiszpańskiego wykładanego przez hiszpana ?
Obserwuj wątek
      • andrzejzdzis Re: hiszpańskiego będzie uczył mnie meksykanin (? 13.09.05, 09:27
        inecita napisała:

> Tłumaczyłam meksykańską książkę i moim zdaniem TAK. Rózni się akcent,
        > słownictwo...

a czy znacząco rózni się słownictwo i akcent ?
        mam na mysli sytuacje kiedy pojade do hiszpanii, czy bede mogl sie dogadac.

ten meksykani uczy w 3 myślę, że renomowanych szkołach w Warszawie, a uczy
        hiszpańskiego :)
          • arekch77 Re: hiszpańskiego będzie uczył mnie meksykanin (? 14.09.05, 23:15
            Witajcie!

Mieszkałem przez 5 lat w Meksyku i rok w Hiszpanii, moja żona jest Meksykanką,
            w domu rozmawiamy po hiszpańsku, ale w tej meskykańskiej wersji. Różnią się one
            znacznie, tzn. mexicano y castellano. Przede wszystkim, Meksykanie
            nie "szeleszczą", u nich "s" wymawia się tak jak nasze "s" a nie jak w
            castellano "sz". Dużo jest różnic jeżeli chodzi o słownictwo, np. rozmawiać w
            wersji meksykańskiej to "platicar", w europejskiej "charlar". Dużo jest takich
            słów, ale bynajmniej hiszpanie nie mieli problemów ze zrozumieniem mnie :), z
            tym że odrazu zuważali, żenie mówię czystym castellano, tylko tą odmianą
            meksykańską.

Do zabawnych sytuacji może dojść w odwrotnej sytuacji, gdy ktoś z Hiszpanii
            pojedzie do Meksyku. Hiszpańskie słowo "coger" - brać, wziąć, w Meksyku
            oznacza, z góry przepraszam, "ruchać" :)))

Pozdrawiam!
    • diplomatica polecam 18.10.05, 19:27
      a ja ci bardzo polecam meksykanska wersje hiszpanskiego!!!

jak dla mnie jest ona duzo przyjemniejsza. i bedziesz mogl sobie w orginale
      poogladac nowe kino meksykanskie !!! (znajac hiszpanski europejski mozec miec
      min. problem ze slangiem)

sama bylam kilka miesiecy w meksyku, ale teraz wspolpracuje z hiszpanami i moj
      jezyk to jeden wielki hiszpanskojezyczny smietnik (po trochu z kazdego)
      ale wciaz mam piekny meksykanski akcent !!

besitos
      • salceson_brunszwicki Re: polecam 18.10.05, 20:25
        również polecam, mieszkałem w mexie 3 lata (w sumie nadal pomieszkuję), i
        ogółnie jestem meksykofilem:). uczę hiszpańskiego w wersji meksykańskiej i
        kastylijskiej w zalezności od zapotrzebowania, do wyboru do koloru:) różnic
        jest sporo, od gramatyki poczynając a na akcencie i leksyce kończąc, ale nie ma
        takiej opcji żeby ktoś znający hiszpański, w którejkolwiek z wersji
        latynoamerykańskich nie mógł dogadać się z hiszpanem:)
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka