Dodaj do ulubionych

Truskawkowy kapelusik dla dziewczynki

13.12.09, 19:49
Witajciesmile
Znalazlam śliczny kapelutek dla dziewczynki, zaparlam sie ze go zrobie ale
tylko pruje i pruje... oto on:
foto.radikal.ru/f.aspx?i=26eb22e9dfc24d3aa0e18e616e7d137a
Chciałam go na gwiazdke wydziergac dla siostrzenicy i do tego takie same
truskawkowe bucikismile
Spodziewam sie, ze nie jest on jakos szalenie skomplikowny, ale ja nie łapie..
jest robiony slupkami czy polslupkami?? i jak pozniej zrobic to rondo aby tak
fajnie sie pofalowalo? a może któras z Pań ma podobny schemacik?? bylabym
wdziecznasmile Pozdrawiam
Obserwuj wątek
    • pchelka831 Re: Truskawkowy kapelusik dla dziewczynki 16.12.09, 00:17
      Przepraszam że tak późno.
      Kapelusik robiłam z Sonaty i jej zagranicznego odpowiednika (taka sama grubość i
      skład), szydełkiem 1,9(ale ja robię strasznie luźno), kapelusik na obwód główki
      około 44-46 cm.
      Zaczynamy od kółeczka z 7-8 oczek łańcuszka.
      1rząd - 16 słupków (większy rozmiar), zamknąć okrążenie
      2 rząd- 16 + 16 czyli w *1 słupek poprzedniego rzędu robimy 2 nowe słupki*
      3 rząd 32 +16 czyli robimy* jeden słupek, 2 słupki w 1 słupek poprzedniego
      rzędu* (32+16)
      4 rząd 48 + 16 robimy* 1 słupek + jeden słupek + 2 słupki w jeden słupek *(48+16)
      5 rząd 64 + 16 *1słupek, 1słupek, 1 słupek, 2 słupki w 1 słupek poprzedniego rzędu*
      Mamy teraz 80 słupków, jest 10 raportów po 8 słupków, wyrabiamy zielone ząbki
      czapeczki.
      6 rząd przerabiamy* 3 słupki zielone ,1 różowy,4 zielone*
      7 rząd przerabiamy*2 słupki zielone , 3 różowe, 3 zielone *
      8 rząd przerabiamy *1 słupek zielony , 5 różowych, 2 zielone*
      9 rząd przerabiamy* 7 różowych i jeden zielony*
      10 i pozostałe rzędy do odpowiedniej głębokości czapeczki- przerabiamy same
      różowe słupki.
      Plisa taka jak u mnie w kapelusiku to są muszelki ze słupków .Słupek wbijamy w 3
      oczko(słupek ) od miejsca w którym zaczynamy robić plisę wykańczającą, robimy
      słupek ,oczko łańcuszka, słupek, łańcuszek, słupek, łańcuszek,słupek, łańcuszek,
      słupek(5 słupków pomiędzy nimi po 1 oczku łańcuszka),wkłuwamy się w 3 oczko od
      miejsca gdzie wbijaliśmy słupki i robimy półsłupek, powtarzamy do końca. Da
      równego rachunku oczek musimy w jednym miejscu ominąć nie 2 lecz 3 słupki-mam
      nadzieję że zrozumiałaś.
      Ostatni żad wykańczam oczkami rakowymi lub pikotkami.
      Jeśli chcesz uzyskać takie rondo w kapelusiku jakie było na Twoim zdjęciu to
      powinnaś je, robić tak że w każdy słupek poprzedniego rzędu robić 2 słupki,
      następne okrążenie słupek w słupek,kolejne znowu podwoić i tak do uzyskania
      odpowiedniej szerokości ronda i falbanek. Ostatni rządek ładnie będzie wyglądał
      wykończony oczkami rakowymi.

Jeśli coś napisałam mało zrozumiale to pytaj sie.
      • m.agga Re: Truskawkowy kapelusik dla dziewczynki 16.12.09, 18:26
        Witak kochana Pchelko831smile Dziekuje za bardzo dokladny i wyczerpujacy opissmile
        wszystko swietnie zrozumialam, a jesli pojawilyby sie jakies niejasnosci, za
        Twoim wczesniejszym pozwoleniem sie zapytamsmile
        Podziwam Cie, ze chcialo Ci sie tyle opisu wklepywac.. jestem dozgonnie wdzieczna..
        Pzdrawiam i zycze milego wieczorusmile
        m.agga
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka