Dodaj do ulubionych

Jak pozbyć się uciążliwego lokatora?

22.03.06, 13:47
Czy może ktoś wie jak pozbyć się lokatora,który nie jest zameldowany w
wynajmowanym mieszkaniu nie opłaca czynszu i nie chce się
wyprowadzić.Dodam,że prawo w tym wypadku jest bezsilne organy sciagania
tagże. Sprawy w sądach ciągną się latami a koszty wynajmu rosną.Co robić?????
Obserwuj wątek
  • krzpon01 Re: Jak pozbyć się uciążliwego lokatora? 03.03.16, 13:48
   Witam,
   Ponizej kilka przydatnych uwag dla osób, ktore maja problem z niechcianym lokatorem. Warto zastanowić się nad wpisaniem nastepujacych pozycji do umowy najmu:
   1. W przypadku braku płatności na czas, mozliwosc domeldowania kolejnego lokatora w celu przywrócenia rentownośc lokalu. Dodatkowy lokator nie bedzie "ulatwiał zycia" obecnym najemcom,
   2 Kaucja 200zl wyzsza niz najem za 2 miesiace (nigdy nie jest kaucja rowna czynszowi lub jego wielokrotnosci)
   3. umowa nazywa sie UMOWA NAJMU OKAZJONALNEGO najemca podpisuje oświadczenie, ze w razie zaległosci wyprowadzi sie pod podany przez siebie adres i ze poddaje sie dobrowolnie karze w razie podawania falszywych danych. Nawet jesli dokument nie bedzie podpisany notarialne(koszty) to skutecznie dyscypilnuje najemców. Z punktu widzenia prawa nie jest to jednak najem okazjonalny.
   4. Najemca podpisuje zgode na sprawdzenie w rejestrze dluznikow
   5. Kazdy pelnoletni najemca wypelnia ankiete osobowa. gdzie pracuje, ile zarabia, wczesniej wynajmowal , kontakt do poprzedniego wynajmujacego, aresy kontaktowe do osob ktore beda powiadomione w razie wypadku itp.
   6. Protokol zdawczo odbiorczy szczegolowy.
   7. Premia 50zl za terminowe oplacenie czynszu
   proponuje sie zastanowić aby okres rozliczeniowy wynosił 10 dni a nie jak standardowo 1 miesiac.¨
   1-10 dzien miesiaca - patne do 3
   11-20 dzien miesiaca - patne do 13
   21-31 dzien miesiaca - patne do 23
   Jesli trzy okresy placone sa z gory czyli do 3 dnia miesiaca to za ostatni okres platnosc jest zredukowana o 50 zl
   Zalety:
   a) jak ktos ma problemy finansowe to moze placic ratami
   b) zgodnie z ustawa mozes wypowiedziec umowe po 3 niezaplaconych okresach rozliczeniowych - czyli w tym wypadku jest to po miesiacu.
   8. Mozliwosc prezentowania mieszkania w ostatnim miesiacu najmu innym chetnym po umowieniu terminu
   9. Jesli najemca postara sie posprzata mieszkanie w ostatnim miesiacu i znajde kolejnego ktory wynajmie od razu jak ten sie wyprowadzi to dostaje 50zl a jesli sam takowego znajdzie i ja go zaakceptuje dostaje 100zl.
   10. Jesli komus jest potrzebny meldunek to niema problemu ale na to wymaga aneksu i 1000zl kaucji zwrotnej po wymeldowaniu sie z mieszkania.
   11. polecam rozlicznik.pl do rozliczen z najemcami
   12. wszystkie kwoty platne przelewami na konto jedno do czynszu i osobne drugie do oplat za media i kaucje

   CIEKAWY LINK
   wynajmistrz.pl/przydatne-zasoby
  • jutrzenka38 Re: Jak pozbyć się uciążliwego lokatora? 25.02.17, 06:24
   Mam tez doświadczenie z wynajmowaniem mieszkania. Na pewno warto sporządzić szczegółową umowę przez prawnika z wszystkimi szczegółami i podpisać wszystko notarialnie, aby móc w - razie takich sytuacji - mieć wsparcie ze strony prawa. Odprowadzałam też podatek do US. Warto zarobić mniej, ale pewniej. Przykre - ale nie można ufać - dlatego wszystko na piśmie z podpisem notariusza.
  • jadwiga_organek Re: Jak pozbyć się uciążliwego lokatora? 14.05.17, 22:24
   UWAGA: Witam - chciałabym ostrzec wynajmujących mieszkania w Warszawie zana Białołęce i Targówku przed nieuczciwą lokatorką, która na ul. Szumiących Traw na Targówku od półtora roku zajmuje mieszkanie prawowitych właścicieli, mimo tego, że za nic nie płaci. Korzysta z ochrony, jaką jej daje prawo - niestety. Nie ma żadnych problemów finansowych, po prostu postanowiła zrobić z kradzieży mieszkania swój sposób na życie. Kobieta nazywa się Jadwiga Organek, z dwójką dzieci - starsza, szalona kobieta, która przyjechała z Włoch i udaje dobrą osobę, dopóki nie przestanie płacić za mieszkanie i odmówi wyprowadzki. Uwaga na nią. Jak zostanie poddana eksmisji, będzie na pewno szukać mieszkania z powrotem w tej okolicy. Mam nadzieję, że kogoś przed nią ostrzegłam.
  • emyhome Re: Jak pozbyć się uciążliwego lokatora? 26.09.19, 22:27
   dy lokator zamieszkuje bezprawnie w naszym lokalu nie chce się z niego wyprowadzić trzeba zacząć działać i należy wszcząć postępowanie eksmisyjne. Jeżeli użyczyliśmy lub wynajęliśmy mieszkanie, a najemca przestał płacić czynsz, mamy podstawę do wypowiedzenia mu umowy. Wypowiedzenie powinno być dokonane na piśmie oraz określać przyczynę wypowiedzenia, następnie wypowiedzenie powinniśmy doręczyć osobiście lub za potwierdzeniem odbioru. Aby rozpocząć postępowanie eksmisyjne należy również wnieść powództwo do wydziału cywilnego sądu rejonowego. Po przeprowadzonej rozprawie sąd wyda wyrok, w którym może orzec opróżnienie lokalu. Dopiero wtedy możemy udać się do komornika z prawomocnym wyrokiem sądu i klauzulą wykonalności. Komornik wtedy rozpoczyna eksmisje która polega na przymusowym usunięciu lokatora.


   Nieruchomości Świdnica

Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka