Dodaj do ulubionych

Mam obrzydzenie do nachalnych reklam

22.01.20, 09:31
Wczoraj trzykrotnie biegłam do telefonu, udało się bez upadku/wypadku/uszkodzeń. Mam telefon stacjonarny dla starszej części rodziny i w zasadzie tylko oni do mnie dzwonią. Dlatego taki sprint funduje mi dzwonek telefonu, moi krewni są po 90. Dobiegam, z przeczuciem złej wiadomości, no i się nie mylę - automatyczna info, że jest otwarta nowa przychodnia. Kolejny - mogę dostać podarunek, jak się stawię... kolejny - bezpłatne badania, wykrywające nowotwory. Żesz jasna dupa. Wchodzę na forum - reklama jakiejś firmy okulistycznej. Jestem odporna na reklamy, kupuję, co mi potrzebne, a reklamom nie ufam, jak jest super tanio, to już zupełnie. Czas reklam w trakcie filmy wykorzystuję na sprawy, które potrzebują mojego wzroku lub uwagi w innym pomieszczeniu. Mam dziwne wrażenie, że tym natłokiem reklam ludzi ogłupiają. Się wygadać musiałam. Spoko, nikogo nie uszkodzę, telefonu nie zlikwiduję.


--
od okazywania sympatii nie trzeba płacić podatku od darowizny
Obserwuj wątek
  • came_lia Re: Mam obrzydzenie do nachalnych reklam 22.01.20, 15:28
   Na tel.komórkowy również wydzwaniają.Na początku odbierałam wysłuchałam i grzecznie odmawiałam.Teraz nie odbieram jak się wyświetla kierunek a czasem jak odbiorę i trafię na ofertę to od razu odkładam.Niedawno natrętnie wydzwaniał telefon,wyświetlał mi się Wrocław.Ignorowałam a był to ważny telefon dla mnie.
  • sagittarius954 Re: Mam obrzydzenie do nachalnych reklam 22.01.20, 15:53
   Mam to samo , tyle, że ja telefon wyciszyłem,rodzina i znajomi wiedzą , mamy telefony komórkowe , więc dzwonią na nie a telefon stacjonarny jest tylko dla mnie kiedy dzwonie w jednym kierunku . MAm wujostwo wiekowe i dlatego jeszcze go trzymam . Inaczej raczej bym z niego zrezygnował . Już przestał byc potrzebny . Przestałem odbierać pocztę głosową bo i tam się nagrywali . Namolnośc i natręctwo przybrało w reklamie ogromne rozmiary , trudno było sie koło tego poruszać nie tracąc czasu . Juz dobre 5 lat telefon jest wyciszony i żyje mi sie baaardzo spokojnie , nikt nie przylatuje przez łącza, żebym zmienił operatora , kupił książkę, zrobił badania i tym podobne bzdury .
   Chociaż jest i wada . Można było sobie w tonacji monty paytona pogadać z reklamodawcą np badań prostaty , czemu dawałem wielkie niezadowolenie z powodu braku szpitala przez firmę reklamująca się lub wprowadzałem w zakłopotanie jakies młode dziewczę monologiem na ten temat i pytaniami szczególowymi o mozliwość sprawdzenia osobistego wyżej wymienionego narządu . No tak ale bardziej te telefony dokuczały niż dawały możliwość rozrywki . Ciekawe czy w całym świecie tak samo reklamodawcy zawłaszczyli numery telefonów stacjonarnych .
   Jeśli zaś chodzi o komórki bardzo brzydki istnieje zwyczaj w momencie kupna sprzedarzy firmy danego operatora. tutaj umowa powinna automatycznie być rozwiązywana i to przedłużanie umowy po trzydziestu latach o dwa lata jest naprawdę jak z 19 wieku i rodzajem umowy niewolniczej .
   • chris.w5 Re: Mam obrzydzenie do nachalnych reklam 22.01.20, 18:30
    sagittarius954 napisał:
    > Ciekawe czy w całym świecie tak samo reklamodawcy zawłaszczyli numery telefonów stacjonarnych

    u mnie reklamodawcy pod pozorem ankieterów, wydzwaniają dość często niby chcąc przeprowadzić
    ankietę na określony temat, na przykład wina czy akcji-papierów wartościowych, a na końcu oferują
    zakup.

    Gdy na początku rozmowy orientuję się o co chodzi, kończę rozmowę grzecznie dziękując,
    że zadzwonili
    • sagittarius954 Re: Mam obrzydzenie do nachalnych reklam 22.01.20, 20:04
     No i nie wkurza Cię to ?
     Jak słyszałem że ktoś chce przeprowadzić ankietę od razu zrywałem rozmowę . Wiadomo ja nikomu nieuczciwości przez telefon nie udowodnię , ale niuczciwych widac było na każdym kroku kiedy czytało się różne ankiety . Dosłownie jak dzisiaj . Zapłacisz ankieta korzystna dla ciebie .
     Ale dzięki ciszy w telefonie i ja mam święty spokój .
  • engine8 Re: Mam obrzydzenie do nachalnych reklam 22.01.20, 20:48
   U nas to latwe do kontrolowania.
   Stacjonarny ma sekretarke i jak sie nie wyswietla kto dzwoni to zawsze moze sie odezwac i go slyszymy i wtedy odbirzemy albo nagrac i oddzwonimy. Jak nie ma ani jednego ani drugiego tzn ze bylo nie wazna albo markieting.
   nie panietam kiedy ostatnio slycszalem jakokolwiek reklame bo ci slyszac sekretarke sie rozlaczaja.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka