Dodaj do ulubionych

Jak żyć bez emerytury?

03.09.22, 20:49
Pojechałem rowerem ponad 5 km w piątek na pocztę i tu klops. Okazało się że nie mają pieniędzy bo wszystkie zabrali listonosze
Obserwuj wątek
    • taniarada Re: Jak żyć bez emerytury? 03.09.22, 20:59
      Stasiu poco Ci pieniądze ,żyj miłością 😃
    • xdanax Re: Jak żyć bez emerytury? 03.09.22, 22:20
      U nas listonosze rozwożą emeryturę ludziom. Musisz do poniedziałku poczekać. może nie zdążyli wszystkim w piątek dostarczyć.
    • pia.ed Jak żyć bez emerytury? 04.09.22, 12:29
      stasi1 napisał:
      > Pojechałem rowerem ponad 5 km w piątek na pocztę i tu klops. Okazało się że nie mają pieniędzy
      bo wszystkie zabrali listonosze.

U mnie emerytura przychodzi do banku i stamtad moge wybrac pieniadze przez bankomat,
      albo placic karta w sklepach... Listonosze rozwoza pieniadze samochodem pocztowym,
      ale wylacznie emerytom zamieszkalym pod Kolem Podbiegunowym i dostarczaja zamowione
      zakupy ze sklepu spozywczego...

• xdanax Re: Jak żyć bez emerytury? 04.09.22, 13:53
        Nie masz racji, dla starszych osób to wygoda dostawać pieniądze do ręki, a nie na konto. Mamusia niedawno zrezygnowała z konta, bo w banku jej powiedzieli, że w razie jej śmierci brat( upoważniony do wybierania pieniędzy) będzie musiał przez sąd załatwiać możliwość wybrania pieniędzy. Wybrała kasę, dała bratu i zrezygnowała z konta. Byłam razem z nią w banku.
        • xdanax Re: Jak żyć bez emerytury? 04.09.22, 13:54
          PS Też odeszłam z tego banku od niedawnasmile
          • taniarada Re: Jak żyć bez emerytury? 04.09.22, 19:44
            Większości to na konto i zależy jaki bank .W małych miasteczkach i na wsi ludzie lubią dostać pieniądze do ręki .Ja to rozumiem .W pomocy do założenia konta internetowego służy rodzina .Konto to wygoda jednak .Ja jestem w Santander .Ostatnio wrzuciłem wszystko na jedną kartę ,bo miałem walutową i były to grosze za utrzymanie .0,80 euro .Ale po co płacić jak może być jedna .Tylko trzeba pilnować informacji u góry ,złotówkowa lub waluty. Jedynie to .Myślę że ten bank to dobry wybór .
            • xdanax Re: Jak żyć bez emerytury? 04.09.22, 21:30
              Ja przeniosłam się do ING z BS.
              • taniarada Re: Jak żyć bez emerytury? 04.09.22, 21:58
                Wybór należy do każdego.W małych miejscowościach ludzie mają daleko do banku i np bankomaty pobierają prowizję ,jeśli się niezmieni ustawień .U mnie to 5 zł w innym bankomacie i czasami nie warto zawracać sobie głowy .Mam bankomat przy Netto trzy minuty drogi.Do mojego banku więcej i najlepiej rowerem ,niż autem.Zresztą rower to najlepszy środek do jeżdżenia po moim mieście .Nie ma problemu z parkowaniem ,a mieszkam w centrum i wszędzie blisko .
                • xdanax Re: Jak żyć bez emerytury? 04.09.22, 22:16
                  Ja miałam ponad 8 km do banku. Mamusia, gdy chciała wybrać pieniądze w banku, to dzwoniła do mnie i jechałam z nią autem, by wybrała sobie parę stówek. Ostatnio były takie kolejki w banku, że stałam w niej półtorej godziny i w końcu zrezygnowałam.
    • engine8t Re: Jak żyć bez emerytury? 06.09.22, 01:00
      Po co ci te pieniadze? A jak ci sa potrzebne to nie masz zadnych zapsow na czaran godzine?
      Moje wszystkie rachunki sa placone automatycznie przez bank na ktory emerytura wplywa.
      Pieniedzy - takich prawdziwych, nie potrzebuje bo nawet ksiadz w kosciele na skladke preferuje platnosci karta kredytowa smile
      Ale czasami gotowka sie przydaje wiec mam w domowym sejfie ekwiwalent mniej wiecej 10x tyle ile srednio gotowki wydajemy co w sumie nie jest tak wielka kwota ale na tyle duza ze gdyby sie banki zawalily to pare miesiecy bysmy przezyli. To sie nazywa rozsadkiem i przewidywalnoscia ?
      • xdanax Re: Jak żyć bez emerytury? 06.09.22, 08:18
        Ja nie mam tyle pieniędzy w domu, najwięcej to parę stówek. Kiedyś do sąsiadki przyszła paczka, trzeba było zapłacić 400 złotych. Prosiła, bym założyła za nią, bo była w pracy, ale nie miałam tyle. Czasami na wyjazdach pożyczam koleżankom kasę, bo jadą tylko z kartą w góry. Nie wszędzie są bankomaty.
      • taniarada Re: Jak żyć bez emerytury? 06.09.22, 21:54
        W sejfie trzymasz to dobrze .Bo jest zabezpieczenie.Ja też to samo .Bo nie trzymamy wszystkiego w banku bo czasy niepewne .Kartą jak płacisz nie masz kontroli nad pieniędzmi .Oczywiście nie trzymam złotówek ,a lokaty mam w zlocie .Jedyne ale że można wszystko stracić .Polska i jej realia ,bo USA to wejście na teren prywatny to śmierć .Ostatnio moich znajomych okradli ,gdy byli zagranicą .Czym większa bieda i recesja to złodziejstwa jest pełno.Mam nawet propozycje kupna markowych ciuchów ,ale czuję obrzydzenie do takich zakupów .Polska to inne realia i nie łatwo tu żyć engine8t .Tak więc twoje sugestie nic nie są warte .Podejrzewam, że pól roku i wiał byś z tego kraju ,a ja go kocham .
        • taniarada Re: Jak żyć bez emerytury? 06.09.22, 22:40
          Trochę chaotycznie .Za połowę ceny .W Polsce kradną wszystko od alkoholu po odzież .W galeriach operuje grupa złodziei co się tym trudni.W marketach gdzie jest dużo ludzi to alkohol i to ten wysoko gatunkowy .Nawet kamery i ochroniarz nie pomaga .Mam takiego koleżkę stoczył się na dno ,ale mu pomagam i on w ramach dziękczynienia mnie informuje o takich transakcjach i czy bym coś kupił w ramach promocji .Facet stracił wszystko ,rodzinę ,mieszkanie ,pracę .Inżynier budowlany ,specjalista od budowy mostów..W miescie w NOT wisi zdjęcie jego na pierwszym miejscu .Życie jest paskudne. Jak by ktoś nie wiedział to jest federacja stowarzyszeń naukowo- technicznych .
        • engine8t Re: Jak żyć bez emerytury? 08.09.22, 04:07
          Placac karta ma wieksza kontrole niz gotowka.... Bo gotowje albo masz albo nie i ni ewazne z ebedziesz mec za tydzien - dzisja nic nie kupisz.... A karta mozek kupowac kiedy chcesz i masz poltora do dwchmiesiecy na zaplacenie a wiec masz o wile wiecej mozliwsci manewrowania. . Jedyne co wymagane to odrobina rozsadku i dyscypliny..
          Hehehehe wejscie na teren prywatny to smierc ?? Gdzie ? W Polsce? Predzej w polsce ci gebe spiora jak wejdziesz komus na posesje ktore w polsce maja ploty, mury, bramy i psy.... U nas nawet plotow nie ma.
          Tutaj prawie nikt nie zamyka aut na podjezdzie a sasiad wyjedzajac na urlop zostawil drzwi otwarte w domu bo mowi ze zlodziej i tak jak chce to wejdzi i jeszcze mu drzwi zniszczy. Tu na markowych ciuchach bys nie zarobil bo ponad 90% to znane marki.
          • pia.ed Jak żyć bez emerytury? 08.09.22, 10:26
            engine8 napisał:
            Placac karta ma wieksza kontrole niz gotowka.... A karta mozesz kupowac kiedy chcesz
            i masz poltora do dwch miesiecy na zaplacenie a wiec masz o wiele wiecej mozliwosci
            manewrowania....

Piszesz o karcie kredytowej... Nie mam takiej, ale z ciekawosci pytalam
            w banku i okazalo sie, ze taka karta kosztuje wiecej... Oczywiscie karta
            jest z roznych powodow potrzebna niektorym, ale mnie absolutnie nie!
            Co do kontroli z karte platnicza to zalezy od tego, czy ktos ma ochote
            caly czas zagladac na strone banku... Ja tego nie robie i w jakim momencie
            moze sie okazac, ze robiac jakis duzy zakup stoje przy kasie i nie jestem
            w stanie zaplaciac, bo brakuje mi pare "centow" na koncie...

• taniarada Re: Jak żyć bez emerytury? 08.09.22, 11:14
              Ja mam jedną kartę do dwóch walut ,pl i euro ,w razie czego jak mi braknie złotówek ,to sobie przewalutuje .Wygoda i nie trzeba nosić gotówki .
            • engine8t Re: Jak żyć bez emerytury? 09.09.22, 03:55
              U nas karty kredytowe nie dosc ze nic mnie nie kosztuja to kazda placi devidendy - niewielkie ale zawsze co najmniej 1% to dla mnie a nie ode mnie.. Mama takie co placa 4% za kupno paliwa, 2% restaracjie i 1% reszta, a inna 6% za zakupy zywnosci i 1% reszta. Trzecia zas 5% za rzeczy ktore sie zmienja co kwartal, Jedne kwartal za zakupy na internecie , nastoent za jedzenie w restaracjach, trzeci za koszty podrozy a 4 za paliwo a 1% zawsze i wszedzie. I te karty nie doliczaj oplat za wymaine miedzynarodowa tak ze jak uzywam w Polsce to przelicznik jest oficjalny i zadnych oplat. Jeden bak dal mi rakte debetowa gdzie moge uzywas wszytkie bankomaty na swiecie i bank zwracja wszystkie oplaty za uzywanie obcych bankomatow.
              Placa karta platnicz kwota naychmiast schodzi z konta. Placac karta zarabiam na devidendach i rachunek mam do zaplacenia do 3 tygodni po otrzymniu racchunky za porzedni miesiac czyli co najmnije 3 tygodnia a max 7 tygodni mam kase na swoim koncie i tam mi rosnie oprocentowanie...
              Nie rozumiem co moze w tym byc zlego? Obecnie mamy tylko 3 rozne karty i kazda ma limit $25 tys.
              • taniarada Re: Jak żyć bez emerytury? 10.09.22, 19:46
                W Polsce inna bajka .Bylem w niemieckich,ale teraz siedzę na tyłku.Nie narzekam na Santander.
    • stasi1 Re: Jak żyć bez emerytury? 09.09.22, 17:44
      Na szczęście kobieta powiedziała że jak wrócą listonosze po 15 to mogę odebrać.
      • xdanax Re: Jak żyć bez emerytury? 09.09.22, 20:07
        To dobrzesmile
        • stasi1 Re: Jak żyć bez emerytury? 10.09.22, 17:35
          Po 15 minut piętnaście wsiadam na rower jadę na pocztę, chce wejść do środka a tu klops. Zamknięte. W piątki tylko do 15,30
          • xdanax Re: Jak żyć bez emerytury? 10.09.22, 22:25
            Powinieneś tam być o 15.
            • taniarada Re: Jak żyć bez emerytury? 11.09.22, 06:10
              Stasiu trzeba było spojrzeć w telefonik + internecik ,opcja poczta ,zamknięcie ,otwarcia 😊
              • xxdanaxx Re: Jak żyć bez emerytury? 11.09.22, 07:25
                Ja sprawdzam nawet, czy basen jest czynny. Raz pojechaliśmy i były zawody pływackie. Akurat wtedy nie sprawdziłam.Trzeba na bieżąco to sprawdzać.
            • stasi1 Re: Jak żyć bez emerytury? 14.09.22, 23:27
              Bez przesady. Tak bardzo mi sie nie śpieszyło. Ale została jeszcze sobota
              • stasi1 Re: Jak żyć bez emerytury? 24.09.22, 20:49
                I w sobotę dostałem tą emeryturę
                • xdanax Re: Jak żyć bez emerytury? 25.09.22, 08:06
                  To dobrze, życzę udanej niedzieli.
    • stasi1 Re: Jak żyć bez emerytury? 29.09.22, 17:50
      Oczywiście da się życ bez emerytury bo to była nie moja. Ja niestety normalnie pracuję
      • taniarada Re: Jak żyć bez emerytury? 30.09.22, 01:17
        Stasiu znajdź sobie kogoś .Przestaniesz myśleć o głupotach i o pracy .
      • pia.ed Jak żyć bez emerytury? 30.09.22, 02:13
        stasi1 napisał:
        Ja niestety normalnie pracuję

Nie wiedzialam, ze taki z Ciebie mlodzieniaszek... big_grin
        • stasi1 Re: Jak żyć bez emerytury? 02.10.22, 15:23
          A czemu miałbym nie być? Chociaż znajomy młodszy ode mnie kilka lat jakis czas temu nie pracował, żył z emerytury. Teraz znowu pracuje
          • taniarada Re: Jak żyć bez emerytury? 04.10.22, 05:49
            I umrze w pracy zamiast korzystać z życia .Piękna perspektywa .
            • engine8t Re: Jak żyć bez emerytury? 05.10.22, 00:32
              Tyz prowda.

Ja ta przestalem pracowac 4 lata przed tym zanim nabylem praw do emrytury bo doszedlem do wniosku ze mam wystarczjaco.
              Emerytura wystarcza na zycie na biezaco wiec oszczednosci ida tylek na rzeczy ekstra.
              Wlasnie widze ze od 1/1/2023 emerytura podskoczy o 9% a skladka emrytalna spadnie o 3%. Rosnie lista rzeczy za ktore wogole nie place - jak wizyty u lekarzy zwyklych i specjalistow, podstawowe leki, badani laboratoryjne, przeswietlenia , pierwsze 7 dni w szpitalu etc...Oczywoscie nie ma zadnych ograniczen na zadne rzeczy bo nie ma funduszu. Na nic sie nie czeka dlugo. Do tego spada max suma jaka moge wydac na leczenie w ciagu roku do $999 ( wszystko powyzej tej sumu juz pokryte w 100%) jako ze tych doplat jest coraz mniej.
              No niech ktos powie ze prywatne medyczne ubezpieczenia emrytalne sa zle albo drogie. Konkurencja pracuje. Co rok mamy opcje zmienic ubezpieczyciela i to zmusza firmy do obnizki oplat.
            • stasi1 Re: Jak żyć bez emerytury? 06.10.22, 17:23
              Jeszcze nie dawno prowadził gospodarstwo rolne ale mu dziki wybiły to z głowy. Czasami idzie na spacer do lasu. Wczoraj spotkałem znajomą emerytkę, po 80 która chodzi na grzyby, raz znalazła grzyby za 80złotych. Tylko rodzina nie chce ją puszczać do lasu bo ostatnio wyszła z lasu idzie gdzieś na szczęście kogoś się pyta czy w dobrym kierunku, Niestety w złym szła
              • engine8t Re: Jak żyć bez emerytury? 06.10.22, 20:33
                To ze ktos idzie w zlym kierunku to nie tragedia. Wielu tak idzie cale zycie i zyje a zreszta dzieki temu ze ziemia jest kulista to tylko kwestia czasu i odleglosci bo i tak dojdzie do wlasciwego miejsca..
                • taniarada Re: Jak żyć bez emerytury? 10.10.22, 05:05
                  Podążanie tam gdzie masa to nie zawsze najlepszy kierunek.Takie z neta wyczytałem .
                  • engine8t Re: Jak żyć bez emerytury? 12.10.22, 20:42
                    No nie wiem.. spojrz np na autostrade i zdecyduj czy isc/jechac w kierunku gdzie masy czy odwrotnie?
                    • taniarada Re: Jak żyć bez emerytury? 13.10.22, 02:09
                      Autostrady .Zawsze lubię bocznymi jechać i inną trasę wybieram .Życie nie zawsze jest takie proste jak wygląda w rzeczywistości .
                • stasi1 Re: Jak żyć bez emerytury? 10.10.22, 18:21
                  Ale ona raczej daleko już by nie doszła
    • stasi1 Re: Jak żyć bez emerytury? 11.10.22, 16:11
      A dziś bez problemu było. Nawet chyba jedna blondynka chciała mnie poderwać, ale nie dałem się
      • xdanax Re: Jak żyć bez emerytury? 11.10.22, 17:55
        Ach, te kobiety! smile
        • stasi1 Re: Jak żyć bez emerytury? 16.10.22, 13:25
          Pewnie chciała trochę tej emerytury!
      • taniarada Re: Jak żyć bez emerytury? 13.10.22, 02:10
        I do końca w samotności będziesz siedział Stasiu ? Masz rację tak trzymać .
        • taniarada Re: Jak żyć bez emerytury? 13.10.22, 02:42
          Facet powinien być jak kawa .Mocny ,pachnący i nie dający spać w nocy 🥰😛
          • engine8t Re: Jak żyć bez emerytury? 16.10.22, 18:17
            A tu sie okazuje ze jest slaby, puszcza baki i chrapie w nocy smile
        • stasi1 Re: Jak żyć bez emerytury? 17.10.22, 13:02
          Któż to wie?

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka