Dodaj do ulubionych

"Rarka Plusa", czyli tanie (tylko) rozmowy do (...

IP: *.tpnet.pl 21.09.09, 14:32
Autor nie raczył jednak podać innych promocji Plusa (porównując
jedynie z Orange). Otóż w "zwykłej" promocji Plusa za 55 zł
dostajemy 90 minut, wymienne na 270 SMS/MMS, a także dodatkowo
darmowy pakiet minut (parę do wyboru) na 18 miesięcy. Aha, i 48gr.
do niemal wszystkich po wykorzystaniu pakietów. Natomiast cena
połączeń do Play... no cóż - zainteresowani wiedzą o jaki mechanizm
tu chodzi, niezorientowanym wyjaśniam, że Play bierze od innych
operatorów duże stawki za połączenie przychodzące(MTR).
Obserwuj wątek
    • iv-ey Re: "Rarka Plusa", czyli tanie (tylko) rozmowy do 22.09.09, 14:36
      Plusmen, weź pod uwagę to że autor postanowił wziąć na warsztat akurat rarkę. I
      w sumie muszę przyznać że ma rację bo sam fakt wprowadzenia czegoś nowego
      zasługuje na pochwałę ale w porównaniu z innymi operatorami wypada już blado.
      Wspomniany Orange który w abonamencie oferuje mniejszą liczbę minut ale z opcją
      wymiany na smsy/mmsy i swoimi "prezentami na zawsze" bardziej się kalkuluje.
      Zwyczajnie ludzie bardziej cenią sobie oferty które można dopasować do swoich
      potrzeb niż narzucone odgórnie do których trzeba się dostosować.
      • slbm Re: "Rarka Plusa", czyli tanie (tylko) rozmowy do 28.09.09, 08:19
        >Orange który w abonamencie oferuje mniejszą liczbę minut ale z opcją
        >wymiany na smsy/mmsy i swoimi "prezentami na zawsze" bardziej się >kalkuluje.

Niekoniecznie bardziej. Ja np. jestem osobą, która ma alergię na pisanie sms-ów,
        mms-a nie wysłałem nigdy w życiu i wcale mi się to nie musi opłacić. Z
        elastycznością oferty jest jak z kijem - ma dwa końce. Osobom, które używają "po
        trochu wszystkiego" jest lepiej. Ale są też tacy, którym zależy na jednym
        rodzaju usługi bardziej i wtedy wybierają oferty "specjalizowane". Których jest
        więcej, i na których operator lepiej zarobi - nie mnie oceniać.

Podstawową kwestią jest, by konsumenci mieli na tyle oleju w głowie, aby nie
        podejmowali decyzji wyłącznie na podstawie reklamy. Reklama jak dla mnie pełni
        rolę informacyjną - widzę że pojawiła się nowa oferta, może warto ją sprawdzić
        (a nie kupić bez sprawdzania). Każdy praktycznie produkt ma dobre i złe strony,
        i trudno oczekiwać, by te złe były pokazane w reklamie. Jak dajmy na to Mercedes
        reklamuje powiedzmy S-klasę (taki przykład abstrakcyjny), to przecież nie będzie
        w reklamie mowy o zużyciu paliwa.
    • Gość: x Odc. 14: "Rarka Plusa", czyli tanie (tylko) roz... IP: 88.220.106.* 27.09.09, 12:00
      Artykuł sponsorowany?

A gdzie korzyści? Autor nie zauważył, że oferta jest najlepsza na rynku, jeśli
      chodzi o osoby, które tylko dzwonią? Stawka do Play to nie wymysł Plusa, tylko
      UKE i pani Streżyńskiej. Pamiętajmy, że póki co, w porównaniu do starych
      operatorów, Play jest zjawiskiem marginalnym i korzystają z niego raczej dzieci...

Dla piszących tak Plus, jak i inni operatorzy, mają inne oferty, przy czym
      promocja "Taryfy syberyjskie" w Plusie oferuje znacznie więcej, niż
      przytoczona oferta Orange.
      • Gość: antyplusczyi MINUS Re: Odc. 14: "Rarka Plusa", czyli tanie (tylko) r IP: *.chello.pl 27.09.09, 14:43
        Według mnie Plus to zdecydwanie najgorszy operator na rynku pod
        względem cen i nie tylko. Kiedyś nie podobały mi się stawki w Erze i
        chciałem sprawdzić ich ofertę, ale jak zobaczyłem ceny ich "taryf
        syberyjskich", to rzeczywiście zmroziło mi krew w żyłach. Obecnie
        najlepszą ofetę wymianą telefonu ma PLAY. Dostałem świetny telefon
        dotykowy LG KU 990i w abonamencie 25 zł + minuty wliczone w
        abonament. Chyba 30 minut na miesiąc. Do tego w ERZE wybrałem opcję
        bez wymiany telefonu (wcześniej miałem abonament w ERZE 59 zł i 180
        min.) Teraz mam w Erze a 35 zł 120 minut do wszystkich wymienialne
        na SMS i 200 minut do Ery i na stacjonarne czyli za 35 zł 320 minut
        miesięcznie. Do telefonu otrzymanego w Play przełożyłęm kartę z Ery
        (tel. jest bez simlocka), a na karcie Play zbieram sobie minuty po
        30 miesięcznie.

Mam więc 350 minut miesięcznie w abonamencie w sumie 60 zł i
        nowiutki dobry telefon, a umowę na 2 lata.

Plus - najgorsza sieć, beznadziejne, wkurzające relkamy, spółka
        upolityczniona, faworyzowana przez państwo, bo Polkomtel to spółka o
        strategicznym znaczeniu dla państwa.

Mam wielą nadzieję, że Play odbierze im jeszcze więcej klientów, bo
        jest zdecydowanie tańszy i lepszy, a Plus mo że wtedy pójdzie po
        rozum do głowy i przestanie zachowywać się jak monopolista na rynku.
      • Gość: Zet Re: Odc. 14: "Rarka Plusa", czyli tanie (tylko) r IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 27.09.09, 21:34
        Co do autora... Myślę, że jest stronniczy. Dlaczego? Otóż cała Gazeta ma komórki
        w Orange... Chyba więcej pisać nie muszę...
        Co do Plusa. To właśnie oni zaproponowali UKE aby zejść z MTR do stawki 0.00PLN,
        pod warunkiem że będzie to dotyczyć wszystkich operatorów. I jaki mamy efekt?
        Żaden!!! UKE wcale nie zależy na tym. UKE zależało na wprowadzeniu kolejnego
        operatora który na wejściu otrzymał preferencyjne warunki. Bardzo niską opłatę
        za częstotliwości radiowe, dużo niższe koszty budowy sieci, dużo tańszy sprzęt
        telekomunikacyjny i w końcu przytoczony wcześniej zawyżony MTR w stosunku do
        innych operatorów. UKE tłumaczy to koniecznością zebrania odpowiednich środków
        na budowę sieci. Dlatego się pytam: czy ja zakładając jakąś firmę mogę liczyć na
        jakieś super upusty, preferencyjne traktowanie od ZUS, US i innych bo przecież
        dzięki mojej firmie będzie większa konkurencja a też potrzebuję środków na rozwój???
      • slbm Re: Odc. 14: "Rarka Plusa", czyli tanie (tylko) r 28.09.09, 08:22
        > A gdzie korzyści? Autor nie zauważył, że oferta jest najlepsza na rynku, jeśli
        > chodzi o osoby, które tylko dzwonią?

I tu jest pies pogrzebany. Żadna "super" oferta nie jest dla wszystkich. A są
        cały czas na rynku osoby, które telefonu komórkowego używają wyłącznie (albo
        prawie wyłącznie) do wykonywania połączeń, a sms-y traktują jak gadżet. I dla
        nich taka oferta może być atrakcyjna. Grunt to zapoznać się z ofertą zanim się
        podpisze umowę, a obejrzenie reklamy to nie jest zapoznanie się z ofertą.
    • f_crane Odc. 14: "Rarka Plusa", czyli tanie (tylko) roz... 27.09.09, 13:52
      to co jest skandaliczne, to fakt, że pomimo znaczącego spadku MTR (przedewszystkim do Play) NADAL nie ma to przełożenia na ceny u operatorów W3. Nie wiem na co oni liczą, teraz, gdy bez większego problemu można przenieść numer gdzie sie tylko podoba... Aktualnie przewodzą MVO - mBank Mobile, GG Air, oraz Play - naturalnie w większości typowych przypadków. Przy wysokich abonamentach jest już różnie. Rozumiem gdyby próbowali zatrzymać ludzi telefonami, ale tutaj znó Play ma najtaniej...
    • Gość: Lord Re: "Rarka Plusa", czyli tanie (tylko) rozmowy do IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.09.09, 14:07
      Nie ma sensu porównywać z konkurencją. Wystarczy z Simplusem. 29gr x 90 minut =
      26zł. Połowa taniej niż w abo:) A jak sie doda różne promocje to wychodzi
      jeszcze taniej. Abonamenty podstawowe (40-80zł) są mało opłacalne. Wszystko robi
      się w miarę fajne jak się skączy umowa i się ją przedłuża. Wtedy warunki już są
      prawie tak jak na karcie. Naród niestety bidny i się łasi na telefon za 1zł a
      potem 2 lata przepłaca. ps. punkt sprzedaży od aktywacji abo za 50zł ma +/-
      100zł prowizji wiec 2 miesiace płacicie abo tylko na sam punkt sprzedaży:) +
      koszty aktywacji etc Ja tam nie lubie przepłacać....
      Dlatego mam w sieci która mam 29gr do wszystkich i darmowe sms po każym
      doładowaniu:)
      • Gość: Finwal Nie, nie w każdej! IP: *.chello.pl 27.09.09, 17:48
        Wystarczy być w Play i wtedy masz do Play darmo lub bardzo tanio. Wiem,
        korzystam. Np. za abonament 12,50 zł/ miesiąc mam 1000 (tysiąc) minut do Play i
        na stacjonarne. I nie muszę się martwić, że ktoś przeszedł do Play i będę płacił
        3x drożej.
    • Gość: abonent plusam "Rarka Plusa", czyli tanie rozmowy. Ale co Plus... IP: *.aster.pl 27.09.09, 19:52
      Plus powinien rozliczyć sie ze sposobu przydzielania okresu rozliczeniowego
      nowym abonentom. Czy któryś z nowo przystępujących do plusa, kiedykolwiek
      trafił na początek okresu rozliczeniowego w pierwszym miesiącu użytkowania?
      Moja żona kupiła telefon i była przekonana, że ma 150 minut miesięcznie od
      początku, jednak okazało się, że przydzielono jej okres rozliczeniowy w
      ostatnim, czwartym tygodniu cyklu rozliczeniowego, więc miała do dyspozycji
      tylko 37,5 minut w abonamencie (jedna czwarta ze 150 minut). Pół biedy, gdyby
      o tym informowali podpisujących umowy. Założę się, że wielu poczuło sie
      oszukanych myśląc, ze od pierwszego miesiąca mają 150 minut a w rzeczywistości
      mieli tylko 37, 5 minuty i dostali zadziwiająco duży rachunek (bo każda
      kolejna minuta ponad te 37,5 była płatna). Co gorsza myślałem, że jak ja będę
      brał nowy telefon w plusie - to będę mądrzejszy od żony i poczekam z
      podpisaniem umowy na pierwszy dzień okresu rozliczeniowego. Jednak, gdy
      zapytałem w plusie kiedy zaczyna sie nowy okres rozliczeniowy usłyszałem
      odpowiedź, "że jest on przydzielany indywidualnie w trakcie podpisywania
      umowy"... Gdyby jeszcze o tym informowali to ludzie wiedzieliby, że w
      pierwszym miesiącu (do pierwszego rachunku) nie mają tych obiecanych 150
      darmowych minut tylko tyle proporcjonalnie tyle ile zostało do konca
      przyznanego okresu rozliczeniowego.
    • Gość: misiu "Rarka Plusa", czyli tanie rozmowy. Ale co Plus... IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 27.09.09, 22:30
      a ja ma rarke w mix plusie i jestem zadowolony :)
      ale jak do tego doszlo bo kazdy przypadek jest indywidualny :)
      Spladł mi telefon i nie chcial dzialac a mialem simplusa i pomyslelm ze
      zamiast go naprawiac to przejde na mix plusa i nie bede ponosil
      niewykorzytanych kosztow
      i mam rarke i jest ok i za 10 mam numer gratis jedne na cala umowe 30
      doladowan.. i tak bym doladowywal :)
      i mam rarke i dzwonie za 29 gr :)
      pozdrawiam
    • slbm Ludzie drodzy, więcej pokory! 28.09.09, 08:37
      Ja bym wielu komentującym, a i autorowi artykułu także, zalecał jednak trochę
      więcej pokory. Zrozumcie proszę, że żaden z Was nie jest pępkiem wszechświata,
      ani nawet pępkiem rynku usług telekomunikacyjnych. A zatem oferta najlepsza z
      Waszego indywidualnego punktu widzenia nie jest po prostu "najlepszą ofertą".
      Nie ma czegoś takiego jak najlepsza oferta i tak naprawdę być nie może -
      przynajmniej od momentu w którym sieci telefonii komórkowej zaczęły oferować
      więcej niż jedną usługę.

Przykładowo - autor skarży się na brak możliwości wymiany minut na sms-y. A co
      mojej babci (i tysiącom innych babć) po możliwości takiej wymiany? Przecież
      ona nie napisała w życiu sms-a i pewnie już nigdy nie napisze! To dlaczego
      miałaby korzystać z oferty, w której minut jest mniej tylko dlatego, że może
      je zamienić na coś dla siebie kompletnie bezużytecznego? I jeszcze uważać to
      za lepszy wybór? Absurd!

Tak samo bezsensowna jest z kolei opisywana oferta dla młodego człowieka,
      któremu nie odrywają się palce od klawiatury telefonu. To jest jasne i
      oczywiste. Ale jak wyżej - to nie świadczy, że ta oferta jest zła, tylko po
      prostu adresowana do innego klienta. Bo klienci są różni, nie zawsze tacy jak
      Wy, drodzy komentujący. Urawniłowka to raczej coś od czego na wolnym rynku bym
      się starał uciekać.

A skarżenie się, że oferta Plusa jest w tym wypadku do bani, bo nie można
      zamienić minut na sms-y, to jak narzekanie, że Porsche to kijowy samochód, bo
      ma mały bagażnik.
    • hens Re: "Rarka Plusa", czyli tanie (tylko) rozmowy do 28.09.09, 09:19
      W orange też nie jest cudownie ale w abonamencie 55zl w pierwszym roku,
      otrzymuję jeden numer,dzwonię do bólu cała dobę,do wszystkich w orange 140 min
      Przenoszone minuty na 2 miesiące i ich nie tracę, oraz jeszcze dwa bonusy
      m/innymi nokia maps gratis a o 400 smsach nie wspomnę.
      Jako wielkim plusem całości jest tel Nokia E63 za 1 Zł.
      Kwestię opłaty 78 gr pomijam, bo każdy dzwoniąc do PLAY musi zapłacić Play i
      operatorowi swojemu za połączenie
    • Gość: SIN Odc. 14: "Rarka Plusa", czyli tanie rozmowy. Al... IP: *.polkomtel.com.pl 28.09.09, 09:47
      Zastanawia mnie tylko dlaczego reklamę/ofertę prześwietla ktoś kto
      nie ma o tym żadnego pojęcia…

"Dzwoniąc na numer Play, zapłacimy aż 72 gr za minutę." -
      Przecież
      stawki MTR nie są dla nikogo tajemnicą i są wręcz oczywiste
      (zwłaszcza do Play)

"Rarka ma dwie twarze - tanie minuty, ale długa umowa i dość
      wysoki
      abonament."
      - 24 mieś. Dłuuuuga umowa z telefonem - no
      rzeczywiście. ;) 55zł dość wysoki abonament - tak by mógł
      powiedzieć o abo od 75 zł w górę… 55 nie zalicza się do wysokich.

Szanowny autorze - poczytaj zanim napiszesz.
    • Gość: gościówa orange szmaciarze IP: 194.181.134.* 28.09.09, 10:42
      co z tego,że orange ma taniej skoro nie można sie nigdzie dodzwonic? po 17
      siec jest zajeta albo brak sieci. Ludzie dzwonia do mnie pytaja z kim tak
      dlugo rozmawialam przed chwila, a telefon lezy a ja z nikim nie rozmawiam? po
      10 minutach przerywa polaczenie jesli juz sie gdzies dodzwonie. zycie
      uprzykrzaja upierdliwe smsy informujace, ze ktos probowal sie do mnie
      dodzwonic mimo, ze telefon wlaczony!) Dodam, ze nie mieszkam na zadupiu, tylko
      w 45 tys. miescie "satelicie" Warszawy. Orange postawilo na lapanie nowych
      klientow zamiast rozbudowywac siec zeby utrzymac starych. Ja uciekam do plusa!
      Przynajmniej skorzystam z czegos za co place!
      • Gość: Grea Re: orange szmaciarze IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.09.09, 11:43
        nie wiem o co Ci chodzi... ja jestem w orange już od jakiegoś czasu i nie mam co
        narzekać. Czasem rzeczywiście zasięg mi ucieka, ale to już w naprawdę dziwnych
        miejscach, daleko od nadajników, ale to normalne w każdej sieci to uświadczysz.
        A teraz właśnie sam wziąłem tą taryfę za 55 zł w Orange i nie dzwonię poza
        abonamentem bo mi starczy to co mam.
    • Gość: p. Odc. 14: "Rarka Plusa", czyli tanie rozmowy. Al... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.09.09, 11:19
      Ja mam w Plusie abonamet 200 zł + vat, a tym jakies 600 min
      darmowych i jeszcze jakies 200 min darmowych (oferta dla firm, ale
      przedstawiona mi dopiero jak nie chciałam przedłużyć umowy i
      wystąpiłam o przeniesienie numeru do innej sieci, wcześniej
      proponowano dużo gorsze warunki mimo że wysokie rachunki płaciłam),
      ale smsy, rozmowy na płatną(!)infolinię Plusa i tak są doliczane
      dodatkowo.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka