Dodaj do ulubionych

Przelew z USA.

01.02.04, 18:42
Mam konto w mBanku i znajomego w NY. Jak bezpiecznie , szybko i w miarę
tanio .....wysłać z Nowego Yorku do mBanku w Polsce kwotę 500 $.
Dziękuję za odpowiedź.
Obserwuj wątek
    • franzmaurer Re: Przelew z USA. 01.02.04, 19:14
      podroznik11 napisał:

> Mam konto w mBanku i znajomego w NY. Jak bezpiecznie , szybko i w miarę
      > tanio .....wysłać z Nowego Yorku do mBanku w Polsce kwotę 500 $.

Zobacz www.moneybookers.com albo www.ikobo.com
        • franzmaurer Re: Przelew z USA. 01.02.04, 22:54
          podroznik11 napisał:

> Dzięki Franz.....strona www się otwiera...ja jednak nie znam angielskiego

Za długo wszystko opisywać - poproś kumpla w Stanach żeby zaglądnął na
          www.moneybookers.com i założył sobie i Tobie odzielne konta, w sumie jak mu dasz
          numer swojego polskiego konta to moze zrobić całość za Ciebie.
      • karmarys Re: Przelew z USA. 03.02.04, 11:05
        hmmm, no właśnie, które lepsze.... w moneybookers wychodzi taniej ale w Ikobo
        mimo, że aż 4 % to kosztuje (a ktoś wie ile w takim Western Union?) to ta Visa
        Electron to wielka wygoda (nawet konta nie trzeba miec!).
        Inna rzecz czy Mbank nie przeliczy sobie otrzymanych $ na PLN po zwyczajowych
        złodziejskich bankowych kursach? MOże lepiej otworzyć sobie konto walutowe na te
        okazje? Kto poradzi?
        • franzmaurer Re: Przelew z USA. 03.02.04, 13:47
          karmarys napisał:

> Inna rzecz czy Mbank nie przeliczy sobie otrzymanych $ na PLN po zwyczajowych
          > złodziejskich bankowych kursach?
          Jak kazdy bank... oni lubią golić zwłaszcza w niektóre dni - np. spłaty rat
          kredytów denominowanych.

> MOże lepiej otworzyć sobie konto walutowe na te okazje? Kto poradzi?
          Musialbys napisac do serviece@moneybookers i zapytac sie o to jakie konto mają
          w Deutsche Bank Polska - obawiam się ze tylko złotówkowe.

IMHO najlepiej zrobic tak - kumpel wplaca u siebie dolce, robi 'Send Money' ale
          całość przelicza na euro. Z wyslanych $500 na konto odbiorcy trafia jakieś 400
          euro po dzisiejszym kursie. Zakładając umocnienie euro mozna to sobie trzymac
          jako nieoprocentowany depozyt... ja zakładam że nie da sie uniknąć 5 pln za
          euro... jak urośnie do 5.5 to na 400 euro będzie jakieś 300 złotych zysku...

Oczywiście powyższe założenie może okazać się fałszywe, bo Dziadek Greenspan
          18 marca tak pomacha stopami tak że trend się odwróci :)
          • karmarys Re: Przelew z USA. 03.02.04, 22:56
            a czemu pytać o konto akurat w Deutsche Banku? czyli i tak te kasę sięodbiera w
            DB? i czy jeśli przypadkowo też mam konto w DB (niewalutowe) to ma to jakieś
            znaczenie?
            • franzmaurer Re: Przelew z USA. 03.02.04, 23:32
              karmarys napisał:

> a czemu pytać o konto akurat w Deutsche Banku?

MoneyBookers mają swoje firmowe konto 86188000090000001150226018
              w Deutsche Bank Polska przez ktore rozliczają się z klientami z Polski ;)

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka