Dodaj do ulubionych

Drzesz koty z teściową? Zamieszkaj na swoim

IP: *.chello.pl 06.10.10, 11:41
Wynika to m.in. ze zdrowego rozsądku. Kolejna nagonka developerki ale czasy frajerów i polowania na jelenie już minęły!
Obserwuj wątek
   • wymiatator1 Re: Pozdrawiam analityków z firmy Notus. 06.10.10, 23:27
    Szczurki deweloperskie czują (jak przystało na szczury), że okręt tonie. Tyle, że uciekac nie ma gdzie bo w większości sami pobrali kredyty na 40 lat na apartamenty 40m^2, licząc na wieczna hossę rynku mieszkaniowego. Wykupują więc takie śmieszne artykuliki u mareczka, który też pewnie ma pętlę kredytową na szyji (homebroker dał mu rabat 5% za naganianie jeleni). Jeszcze rok lub dwa, lemingi zauważą, że sąsiadujące z ich mieszkaniem lokale są na sprzedaż za połowę tego co oni dali zadłużając się aż do emerytury. Powoli dotrze do nich, że nawet jeśli spróbują sprzedać swoją klitkę to nie spłacą kredytu - niedługo potem zacznie się fala samobójstw (jak na lemingi przystało).
   • Gość: olo Re: Pozdrawiam analityków z firmy Notus. IP: 151.59.17.* 07.10.10, 10:35
    To jest już totalne oderwanie od rzeczywistości i propaganda, ludzi nie stać na jedzenie rachunki a oni Bzury kupnie mieszkań.

    Cytat
    - Z naszych obserwacji, poczynionych na przestrzeni kilku lat, wynika, że młodzi ludzie, mimo swojej pozycji zawodowej i wysokiego statusu materialnego boją się kredytów hipotecznych - mówi Paweł Adamiak, szef rady nadzorczej Domu Kredytowego

    Jakich obserwacji gdzie? , są dane GUS od tego

    A prawda jest taka ze 30% absolwentów magistrów jest bezrobotnych ,3mln mlodych wyjechało na emigracje bezrobocie bylo ponad 20%.
    Teraz znów wyjeżdżają do Anglii i za chwile do Niemiec bo jest nędza i szybki spadek realnych zarobków.
    Ludzie w wiekszosci pracują za place minimalna 1000zł a te 1500zł netto które otrzymuja to efekt nadgodzin i dodatków.
    Polacy pracują prawie najdłużej na świecie nr1 w Europie , pracują o ponad połowe 55% wiecj godzin w roku od Niemca, choć Niemiec ma do przepracowania tylko o 4% godzin mniej.
    Choć średnia krajowa z nadgodzinami dodatkami 2317zł netto, której nie otrzymuje 70% pracujących , tez na zakup mieszkanie nie pozwala.

    Zwróćcie uwagę ile w tym roku podrożało samo utrzymanie mieszkania ,gaz +15%, prąd ,woda itp. które jest jednym z najdroższych w Europie ~800zł
    Teraz będzie jeszcze biedniej wat, żywność ,paliwo gaz itd.
    Płace w szybkim tempie spadają Donek ustanowił sam place minimalna na poziomie 1030zł he he i olał innych.
    50zł więcej na miesiąc ,policzcie ile wzrosły koszty utrzymania ?

    biznes.onet.pl/jest-placa-minimalna-premier-decyduje-sam,18490,3720002,1,audio-detal
    .
    praca.wp.pl/kat,18453,title,Wojna-o-20-zl-Nowa-placa-minimalna-jest-glodowa,wid,12730709,wiadomosc.html?ticaid=1b04a&_ticrsn=3
    Nowa płaca minimalna jest głodowa?
    Płaca minimalna w przyszłym roku wyniesie 1386 zł - poinformował we wtorek premier Donald Tusk na konferencji prasowej po posiedzeniu rządu. Według Solidarność i OPZZ decyzja rządu jest "podeptaniem" dialogu społecznego.


    • Gość: Poznaniak Re: Pozdrawiam analityków z firmy Notus. IP: *.thx.pl 07.10.10, 11:07
     Te twoje wyliczanki to wiesz możesz sobie w bajki władować.
     Wiesz co to takiego szara strefa?
     To w niej siedzi większość Polaków.
     Średnie zarobki .itp możesz o nich zapomnieć, Polacy to nie jest taki biedny naród. Tzn. jest wobec urzędów skarbowych itp. ale nie wobec rzeczywistości.

     Jakby była taka bieda jak opisujesz to skąd u nas tyle nowych aut, takie tłumy w centrach handlowych, skąd tyle budowanych nowych domów, kupowanych mieszkań?

     Musisz to jeszcze raz sobie przeanalizować...bo prawda jest inna.
     • Gość: olo Re: Pozdrawiam analityków z firmy Notus. IP: 151.59.17.* 07.10.10, 11:17
      Jeśli Polacy pracują prawie najdłużej na świecie nr1 w Europie , pracują o ponad połowe 55% wiecj godzin w roku od Niemca, choć Niemiec ma do przepracowania tylko o 4% godzin mniej.

      To ty mi powiedz kiedy gdzie tu jest czas na szarą strefę?
      Jeśli dostanie pod stołem oficjalnie 1000zł minimalnej za 160godz ,(robi 220) i następne 1000zł pod stołem , to jego nadgodzin w statystykach nie będzie.

      Wiec to o czym piszesz to margines , gdyby tak było Polacy nie pracowali tylu godzin.
     • hit.and.run Re: Pozdrawiam analityków z firmy Notus. 07.10.10, 11:25
      > Wiesz co to takiego szara strefa?
      > To w niej siedzi większość Polaków

      Uhu. I majac na papierze 1000 PLN a do reki 3500 jaki kredyt dostana ? Nie ten wyliczany po 1000 PLN ?

      A nie. Przepraszam kupia za gotowke majac na papierze 3000 a zarabiajac 15000. I wcale US sie nie zainteresuje skad wzieli nagle 300 czy 500 tysi.
      • Gość: Poznaniak Re: Pozdrawiam analityków z firmy Notus. IP: *.thx.pl 07.10.10, 11:42
       A żebyś wiedział, że rzeczywistość taka jest, oficjalnie 1000 a nie oficjalnie 4000.
       A jak Polacy wydają tą kasę? Normalnie np. kupują auto na kredyt choć stać go za gotówkę (na ale za gotówkę to już by fiskus się doczepił).
       Mieszkania kupują na kredyt a w kredyt wciągają rodzinę, mamę tatą, babcią :) Grunt by oficjalna zdolność była, a fiskus się nie czepia z czego spłacasz.
       Banki też się nie czepiają skąd masz tyle kasy.

       Naprawdę nie którzy za wąsko postrzegają rzeczywistość, która jest zgoła odmienna.

       Co nie zmienia faktu, że cały proceder szarej strefy jest naganny...no ale to już lata komuny nauczyły nas krętactwa, kombinowania...może kolejne pokolenia od uczą się tego.


       • Gość: olo Re: Pozdrawiam analityków z firmy Notus. IP: 151.59.17.* 07.10.10, 11:55
        Czy ciebie już całkowici popie...

        Ty myślisz nad tymi bzdurami o których piszesz:
        > A jak Polacy wydają tą kasę? Normalnie np. kupują auto na kredyt choć stać go z
        > a gotówkę (na ale za gotówkę to już by fiskus się doczepił).
        > Mieszkania kupują na kredyt a w kredyt wciągają rodzinę, mamę tatą, babcią :) G
        > runt by oficjalna zdolność była, a fiskus się nie czepia z czego spłacasz.
        > Banki też się nie czepiają skąd masz tyle kasy.

        Ty piszesz o drobnych handlarzach narkotyków czy o kim , myślisz ze rodzina będzie taki głupia i będzie żyrowała w taką wydmuszkę dziś oficjalne1000zł netto ,a jutro to już prawdziwe 1000zł .

        He he może i jakiś taki pajac był w czasach prosperity i robił po 300godzin ale to nieistotny promil bo dziś polowa z nich ma naprawdę 1000zł neto lub są bez pracy.
        • mara571 mam dla ciebie propozycje 07.10.10, 12:00
         kiedy jedziesz w daleka droge na trasie uczeszczanej przez ciezarowki, zrob sobie postoj i porozmawiaj w tej knajpie, przy budce z kierowcami TIR-ow.
         Zapytaj czy faktycznie jezdza za 1500 zl, jakie dostaja przelewm na konto.
         Moze ci sie oczy otworza.
        • Gość: Poznaniak Re: Pozdrawiam analityków z firmy Notus. IP: *.thx.pl 07.10.10, 12:16
         Myślę nad tym co piszę.
         Ale nie wiem czy ty myślisz nad prawdziwą rzeczywistością?
         Wiesz to, że np. u Ciebie w pracy czy w rodzinie nikt tak nie robi, nikt nie pracuje na czarno, nie oznacza, że tak się nie dzieje i są to bajki.

         Zdaje się, że reprezentujesz główny nurt polskiego myślenia, postrzegania rzeczywistości, czyli tylko mój ogródek i okolica a reszta już nie istnieje jest fantasmagorią.
         • hooligan1414 tak, a tym masz globalne spojrzenie jak nic 07.10.10, 12:39
          widze, ze należysz do grupy radosnych obserwatrów świata oceniających go przez pryzmat ilości starych szpachelwagenów na ulicy. A to oczywisty błąd. Pisze "dużo" - co znaczy dużo?
          poza tym z tymi domami - daruj sobie. Sam niedawno zbudowałem, ale wcale nie uważam się za bogacza czy nawet zamożnego - jestem tzw, zwykłym szarakiem. Z tą róznicą, że udało mi się to zrobić bez grosza kredytu. A niestety większa część tych inwestycji, kóre widzisz, to właśnie sa na kredyt. Ponadto zauważalnie duża część tych domów to własność nowej arystokracji budżetowej - wiem sam po sobie, bo zrobiłem sondę po swoich sąsiadach - jakiś dyrektor urzędu marszałkowskiego, dyrektor szkoły, pan prokurator, pani z USkarbowego. Czyli to państwo zdziera kase z wielu pracujących (często 12 godzin dziennie 7 razy w tygodniu) i daje wąskiej grupie uprzywilejowanych, która za to buduje rezydencje, którymi tak się onanizujesz. A jak im za mało to się zadłuża - jakieś 300 milionów dziennie. Po prostu to państwo jest bandyckie - jednym daje i to dużo (w formie wypłat i apanaży za tzw. stanowiska, w zasadzie nikomu nie potrzebne), innym wkrótce zabierze resztki dziadowskiego socjalu. To biedny, źle zorganizowany, zdziadziały kraj. Rozwinięte państwa nie dość, że potrafią zatrudnić gros swych obywateli, to jeszcze przyciągają miliony pracowników zza granicy. Bulanda? 11% rejestrowego bezrobocia i 3 miliony ludzi wygnanych za granicę. Do tego obficie korzysta z ich ciężko zarobionych pieniędzy, jednocześnie zwąc ich nieudacznikami - czy ten kraj jesat godny jakiegokolwiek szacunku?
          • Gość: Poznaniak Re: tak, a tym masz globalne spojrzenie jak nic IP: *.thx.pl 07.10.10, 15:15
           Bynajmniej nie oceniam polski przez wąski pryzmat mojego miasta.
           Nawiasem ciekawe gdzie mieszkasz, że jeżdzą u ciebie same "szpachelwageny" w moim mieście dość dużo nwoych aut jeżdzi.

           No i jeżeli zbudowałeś dom to raczej nie możesz należeć do grona wybrańców, którzy zarabiają po 1000 PLN na rękę. Inaczej musiałbyś trochę zbierać na ten swój domek.

           Kolejna rzecz to znowu odnosisz się do rzeczywistości z twojego ogródka, jak kilku sąsiadów to urzędasy i pobudowali sobie domy to od razu uważasz, że w całej Polsce tylko urzędasy się budują? Szary obywatel mieszka w blokowisku tylko?

           A zresztą twojej wypowiedzi zgadzam się...zaiste jest to dziadowski i złodziejski kraj. Z wiecznie panującą i namnażającą się kastą urzędniczą.
         • Gość: olo Re: Pozdrawiam analityków z firmy Notus. IP: 151.59.17.* 07.10.10, 15:14
          a odwrotnej sytuacji pomyślałeś ?
          Praca i zarobki na pól etatu , a ilość godzin jak za cały? tym byś nigdy nie pomyślał.
          Ile jest takich osób w dużych i małych miastach , wioskach gdzie mieszka większość
          I w obu przypadkach zaniża statystykę ilości godzin.

          Ty reprezentujesz nurt bezmyślność.

          praca.wp.pl/kat,18453,title,Zarabiam-mniej-niz-wynosi-placa-minimalna,wid,11823814,wiadomosc.html
          800 zł netto, sprzedawczyni w sklepie spożywczym
          - To mały sklep, właściwie kiosk i gdybym powiedziała szefowi, że chcę podwyżkę, szef by mi podziękował i znalazł sobie kogoś innego. Szef ledwo zarabia na czysto. Nie stać go na wyższe pensje. Wolę mu nawet nie mówić, że powinien mi płacić przynajmniej o 200 zł więcej. Boję się, że mnie zwolni. Dlatego wzrost płacy minimalnej w ogóle mnie nie dotyczy – mówi Grażyna Reymus z Kartuz, ma umowę, pracuje 8 godzin, ale jak twierdzi, kilka razy w tygodniu dłużej – musi posprzątać sklep i przygotować faktury.

          600 zł netto, sprzedawczyni w sklepie spożywczym


          • Gość: Poznaniak Re: Pozdrawiam analityków z firmy Notus. IP: *.thx.pl 07.10.10, 15:21
           Nie no człowieku uruchom szare komórki w myśleniu.
           Wyciągasz jakieś artykuły, pisane jak gdyby do brukowca Faktu nastawione na sensację, wzbudzenie żalu czytelnika .itp.
           Od razu gerneralizujesz, że to musi cała Polska tak tyrać.

           Nie zaprzeczam, że są ludzie zarabiający poniżej wszelkich standardów godnej płacy. Ale nie ma tak, że to jest ogół społeczeństwa.

           Ogólnie nie wierz co piszą w gazetach, mówią w telewizji - bo to ogłupia!
           A dodatkowo też nie wierz statystyką bo od dawien dawna wiadomo, że statystyka to kłamstwo!
           • Gość: olo Re: Pozdrawiam analityków z firmy Notus. IP: 151.59.17.* 07.10.10, 15:52
            > Nie no człowieku uruchom szare komórki w myśleniu.
            > Wyciągasz jakieś artykuły, pisane jak gdyby do brukowca Faktu nastawione na sen

            A ty co wyciągasz wielkie nic , bo ty widziałeś? a szare komórki to posiada jakieś?

            Ja ci podaję i FAKTY i logicznie tłumacze korelacje z ilością godzin, a ty mi jakieś bzdury o babci , dziadku ,wujku i kredycie.

            To w mediach mamy własnie takie spojrzenie jak twoje średnia krajowa 3400 oczywiście brutto i niby ludzie tyle zarabiają , ludzie się tylko wkur.. bo na oczy tyle nie widzieli.

            Ty się obudź człowieku w ciągu 3 mies wzrost niespłacanych kordytów hipotecznych to 70% ile będzie w całym roku 200-300% nastepnym 200 % i mamy wrost 1250% w ciągu 2lat (idzie katastrofa a wy ludzi na mieszkania namawiacie)
            Wzrost konsumpcyjnych o których wszędzie piszą to tylko aż :-) 40%

            gospodarka.gazeta.pl/pieniadze/1,29577,8449912,_Puls_Biznesu___Nadzor_bankowy_zmartwiony_zlymi_kredytami.html
            "Puls Biznesu": Nadzór bankowy zmartwiony złymi kredytami"
            W pierwszych sześciu miesiącach kwota straconych lub spłacanych z opóźnieniem kredytów detalicznych urosła aż o 5 mld zł. Ten fakt bardzo zaniepokoił KNF. Tym bardziej, że porównując rok do roku, wzrost kredytów utraconych wyniósł aż 40 proc., a w perspektywie 18-tu miesięcy to już skok o 90 proc.

            Niedobrze wygląda także stan kredytów mieszkaniowych. Na te, zagrożone, banki muszą dokonywać odpisów. W II kwartale br. wartość utworzonych w tym celu rezerw wyniosła 0,5 mld zł. Oznacza to aż 70 - procentowy przyrost w stosunku do I kwartału.
            • Gość: Poznaniak Re: Pozdrawiam analityków z firmy Notus. IP: *.thx.pl 07.10.10, 16:19
             >
             > Ty się obudź człowieku w ciągu 3 mies wzrost niespłacanych kordytów hipoteczny
             > ch to 70% ile będzie w całym roku 200-300% nastepnym 200 % i mamy
             > wrost 1250% w ciągu 2lat (idzie katastrofa a wy ludzi na mieszkania na
             > mawiacie)
             > Wzrost konsumpcyjnych o których wszędzie piszą to tylko aż :-) 40%

             Nie wiem co ty za głupoty wypisujesz...ale mam dla Ciebie dobrą radę. Wyłącz na jakiś czas TV, nie kupuj gazet, odejdź od komputera.
             Bo niestety zrobiłeś się totalnym ignorantem, który daje się manipulować i postrzegać świat tak jak inni go chcą przedstawiać.

             No chyba, że jesteś z tych, którym nikt nie wmówi, że czarne jest czarne a białej jest białe :)
             • Gość: olo Re: Pozdrawiam analityków z firmy Notus. IP: 151.59.17.* 07.10.10, 16:42
              zaczynasz mnie bawić.

              Wskaz mi jedną głupotę ? bo ty opowiadasz same pierdoły i nic do rozmowy nie wnosisz tylko negujesz GUS i inne oficjalne dane , bo ty wiesz lepiej ale nawet nie podajesz skąd? wyssane bzdury z palucha?

              z "Komisją Nadzoru Finansowego" tez się nie zgadzasz ze jelonki banrutują w przyspieszonym tempie i hipotek nie spłacają (podałem ci czarne na białym) , ale to tez bzdury ,he he ,ty oczywiście wiesz lepiej.

              Brak słów.
             • hit.and.run Re: Pozdrawiam analityków z firmy Notus. 07.10.10, 16:55
              >Wyłącz na jakiś czas TV, nie kupuj gazet, odejdź od komputera.


              Gdyby ogladal TV, oraz czytal gazety (jak wyborcza) - to myslalby wlasnie tak jak Ty - tzn nic sie nie dzieje, kredyty splacaja sie swietnie a kredyt trzeba wziac jak najszybciej i jak najwiekszy, bo bankructwa to bzdury ktore dzieja sie wylacznie w USA

              > Bo niestety zrobiłeś się totalnym ignorantem, który daje się manipulować

              Jak narazie to Ty tylko manipulujesz na konkretne liczbowe argumenty reagujesz stwierdzeniami o splacaniu kredytow z pomoca babci

              > No chyba, że jesteś z tych, którym nikt nie wmówi, że czarne jest czarne a biał
              > ej jest białe :)

              Duzo slow malo konkretow. I kto tu jest ignorantem ?
           • hit.and.run Re: Pozdrawiam analityków z firmy Notus. 07.10.10, 17:01
            >Ale nie ma tak, że to jest ogół społeczeństwa.

            20% ludzi w Polsce zyje ponizej minimum socjalnego. To sa dane. I to nie dane z Faktu. Ty chcesz wmowic ze w Polsce jest coraz lepiej bo samochody widujesz na ulicach.....
            Gro z tych samochodow to bryki leasingowane przez zachodnie koncerny ktore nie placa u nas podatkow wiec czym sie podniecasz?

            > A dodatkowo też nie wierz statystyką bo od dawien dawna wiadomo, że statystyka
            > to kłamstwo!

            I dlatego statystyczny warszawiak zarabia 4000 netto - statystyczny. Na to skladaja sie 22-ie panie z Biedronki za 1500 oraz jeden dyrektor za 15000 i jeden prezes za 50000.

            I wtedy masz wlasnie swoja srednia ktora pokazuje jakim zamożnym krajem jesteśmy.
  • Gość: mi Drzesz koty z teściową? Zamieszkaj na swoim IP: *.111.kt.cust.t-mobile.co.uk 06.10.10, 15:43
   "Wśród rodzin, które nie mieszkają na swoim, spory odsetek stanowią osoby z wyższym bądź średnim wykształceniem, które mają pracę umożliwiającą zaciągnięcie kredytu hipotecznego na zakup mieszkania. Dlaczego więc tego nie robią"

   No właśnie dlaczego tego nie robia?
   Stac ich a nie zaciagają kredytu na całe życie ....
   Cóż za niedopatrzenie !

   Poważnie , artykuł nadaje sie do rubryki rozrywkowej

   Pozdrawiam tych co potrafią liczyc :)
   Niesamowity Człowiek Koparka
   • mara571 No właśnie dlaczego tego nie robia? 07.10.10, 10:36
    Jakas bezczelna grupa wygonickich, ktorzy uwazaja, ze u rodzicow jest taniej i wygodniej anizeli w 50 m klatce w blokowisku na skraju miasta.
    Az dziw bierze, ze jeszcze nie wprowadzono specjalnego podatku.
    Lobby deweloperskie do dziela!
    Min Rostkowski sie ucieszy z kazdego dodatkowego grosza!
  • Gość: prorok Kupujcie - taniej nie będzie. A może jednak będzie IP: 178.73.48.* 07.10.10, 00:19
   1 stycznia 2011 - obniżenie przelicznika RNS z 1.4 do 1.2
   1 stycznia 2011 - wyłączenie rynku wtórnego z RNS
   1 stycznia 2012 - całkowita likwidacja RNS
   wyborcza.biz/biznes/1,101562,8464971,Mniej_mieszkan_z_doplata__Minister_chce_sciac_pulap.html
   Nowiutkie rekomendacje KNF i NBP na 2011 rok:
   gospodarka.dziennik.pl/forsal/artykuly/302529,belka-bedziemy-brutalnie-walczyc-z-kredytami.html
   www.money24.pl/blog/knf-planuje-zmiany-jeszcze-trzech-rekomendacji/
   www.pb.pl/2/a/2010/08/30/Sojusz_trzech_przeciwko_kredytom_walutowym
   gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33181,7955046,DGP__Mlodzi_zegnaja_sie_z_kredytem_walutowym.html
   Dlaczego zatem młodzi i wykształceni, których stać na kredyt hipoteczny nie chcą sie zakredytować na resztę życia ? Może dlatego ?
   wyborcza.biz/biznes/1,100896,8429076,Polacy_na_saksy.html
   wyborcza.biz/biznes/1,101716,8428042,Mlodzi_i_wyksztalceni_wyjada_do_Niemiec.html
   wyborcza.biz/biznes/1,100896,8457594,Polscy_emigranci_wracaja_do_Wielkiej_Brytanii__Eksperci.html
   Populacja jeleni sie wyczerpała, rządowi kończy sie kasa na dopłaty , zadłużenie rośnie jak szalone, za rok po zakończeniu RNS czeka nas powtórka z Hiszpanii, Irlandii i USA na rynku nieruchomości.
   • mpp29 Re: Drzesz koty z teściową? Zamieszkaj na swoim 07.10.10, 08:07
    Kurcze, czuje sie wywrotowcem i bezideowcem w swietle Twoich argumentow panie MaWi...
    Jak moglem nie wziac kredyciku na 450 tysiaczkow na 30 latek... i nie zakupic apartamentu 37m2 od HB lub innej podobnej organizacji... oj, az mi glupio i na prawde poczulem sie niedojrzaly... poza tym jak to tak byc moze ze dogaduje sie ze swoja tesciowa:( Mareczku - daj mi dobrego psychologa, moze popsuje moje relacje;)

    w rejonie skad sie wywodze na podobne wypociny panie MaWi zwyklo sie mawiac "Pier****** o szopenie" (nie ublizajac Szopenowi przez duze "S") ;)
  • lambert77 Re: Drzesz koty z teściową? Zamieszkaj na swoim 07.10.10, 07:07
   Jeżeli brać pod uwagę, że to ja utrzymuję mieszkanie to nie licząc papierka mieszkam na swoim :) a że z teściową??? Bez przesady teściowa to nie jakiś długowieczny żółw spokojnie ją przeżyję potem się sprzeda mieszkanie kupi większe (za gotówkę co się pewnie w światopoglądzie bankierów nie mieści :) ) i będę sobie spokojnie żył. Uznajmy, że życie z teściową to taki kredyt tylko zaciągnięty w innej walucie.
  • forumowiecgwna Re: Drzesz koty z teściową? Zamieszkaj na swoim 07.10.10, 07:45
   Co trzeba miec w glowie, zamiast mozgu, zeby przejmowac sie takimi deb*lnymi artykulami i pogladami "forumowych teoretykow zycia"?????????
   Masz jedno zycie, masz swoja pensje, masz swoja sytuacje zyciowa i masz wolnosc wyboru - bierzesz te wszystkie czynniki do kupy i samodzielnie podejmujesz decyzje. Jak chcesz kupowac mieszkanie - to kupujesz, jak nie to robisz to co ci tam wygodnie. Moze to byc nawet, wzorem "teoretykow zycia", emigracja albo udawanie na forach tego kim "by sie chcialo byc" oraz "jak to sie zawsze robi tylko genialne interesy". Nie mam kredytu na 50qm do konca zycia - mam male mieszkanie, ktore kupowalem podpierajac sie kredytem na 120kpln a obecnie buduje sobie wymarzony dom - jakbym bral pod uwage chocby czesc z tych forumowych teoretycznych bzdetow zyciowych frustratow to dzis bylbym emigrantem zyjacym bez korzeni i liczacym codziennie o ile wiecej zarabiam niz zarabialbym w Polsce, a potem najlepiej jeszcze pogadac z kims na komunikatorze o tym jak to ludzie sa "dziwaczni" bo maja dzieci (a, przepraszam, dla emigranta - bachory) a ja moge dalej byc taki super-studencko-nowoczesny... Porazka i zenada.

   Chcesz swoje mieszkanie, stac Cie, wiesz jaka masz wydolnosc finansowa - kupuj to co sobie chcesz. Jezeli jestes na tyle bezmozgi ze w wieku 25lat uwazasz ze musisz kupowac potwornie drogie nowe mieszkanie - twoj wybor i twoj zasr*ny los. Kazdy robi to co chce - najgorsze wyjscie to nic-nie-robienie i udawanie na forach "kim to sie jest" i uwazanie ze to co samemu sie zrobilo to najlepsze na swiecie.
   • libero72 Re: Drzesz koty z teściową? Zamieszkaj na swoim 07.10.10, 09:07
    forumowiecgwna napisał:

    > Co trzeba miec w glowie, zamiast mozgu, zeby przejmowac sie takimi deb*lnymi ar
    > tykulami i pogladami "forumowych teoretykow zycia"?????????


    Pewnie trzeba mieć w głowie dużo różnych rzeczy, tak samo że trzeba mieć niezłą fantazję aby podpisać się pod reklamowym bełkotem udając że wymysliło się to samemu :)))

    A poza tym masz rację, to każdego indywidualna sprawa co zrobi z swoim życiem i swoją kasą :))
  • skreem Drzesz koty z teściową? Zamieszkaj na swoim 07.10.10, 08:05
   "Dlatego tak wiele par nie mieszka we własnym, tylko w wynajmowanym mieszkaniu lub z rodziną". A co to, wynajmowane jest aż tak dużo gorsze niż "własne" (które nota bene do momentu pełnej spłaty kredytu prawdziwie własnym nigdy nie jest), szczególnie że za tę samą kasę można wynająć dużo fajniejsze, lepiej położone, większe mieszkanie, niż za tą samą ratę "kupić"? Nie mówiąc już o elastyczności miejsca zamieszkania w razie konieczności/potrzeby zmiany miejsca pracy...
   • ludwik_13 Re: Drzesz koty z teściową? Zamieszkaj na swoim 07.10.10, 12:43
    Pewnie ludzie boją się najmu, bo ryenk ciągle się nie ucywilizował. Idzie jakoś najem okazjonalny , zwłaszcza dla studentów lub młodych ludzi grupowo wynajmujących mieszkania w dużych miastach. Tu ryzyko dla wlaściciela, że się nie wyprowadzą, gdy skonczy się umowa jest neiwielkie. Sama miałam wątpliwości, gdy jako klient trafiła mi się rodzina z dwójką dzieci. Odmówiłam, choć miałabym mniej problemów (nie muszę uzupełniać mebli i wyposażenia -mają swoje, są zainteresowani najmem na 2-3 lata itp). Ale strach, co ja z nimi zrobię, jak się wyprowadzić nie zechcą.
    Gdyby tu zrobiło się normalnie a ceny najmu spadly do poziomu dostępności (czysz ok. 10 zł/m2 +opłaty eksploataycjne, ogrzewanie itp.) może wreszcie byłoby opłacalne wynajmować a nie zaraz od razu kupować .
  • easz Zamieszkaj na swoim, taa 07.10.10, 08:50
   (...)spory odsetek stanowią osoby z wyższym bądź średnim wykształceniem, które mają pracę umożliwiającą zaciągnięcie kredytu hipotecznego na zakup mieszkania. Dlaczego więc tego nie robią? Analitycy z N. twierdzą, że wynika to m.in. z niskiej świadomości dotyczącej tego typu kredytów - dalej się odechciewa czytać tej jakże logicznie i przekonująco skonstruowanej chamskiej reklamy.

   Czyżby? Z niskiej świadomości? Niech sobie ci specjaliści z bożej łaski wezmą kredyt na 30 lat, jeśli w ogóle dostaną wg swoich zarobków osób z 'wyższym lub średnim wykształceniem', a potem niech trzęsą się z miesiąca na miesiąc i szczypią aż do smętnej staraości na emeryturce za 300 pln. Tymczasem niech jeszcze sprowadzą na świat z dwójkę dzieci i je wychowają, wykształcą, poślą w świat z paroma groszami w kieszeni itp.
   To jest ogromne ryzyko i często konieczność, niestety, ale podsumować takie coś sugerowaniem niewiedzy, braku orientacji i ciemnoty, to jest dziadostwo zwyczajne, nawet w chamskiej reklamie.

   Podziękujmy też takim przekonującym do krotochwilstwa państwu za kryzys. Dzię-ku-je-my.
   Żal.pl
   • mpp29 Re: Zamieszkaj na swoim, taa 07.10.10, 09:07
    Z grubsza: branie kredytu na okres lat 30 graniczy ze skrajna nieodpowiedzialnoscia - a dodatki do kredytu w stylu "wplac miesiecznie zlotych 500, dzwignia itd itp, po 10 latach se pan splacisz" - kolejne naciaganie:) Z czym do ludzi...
    Wytepiliscie juz naganiacze cala praktycznie populacje mlodych niedoswiadczonych jelonkow tuz po pierwszym rykowisku a teraz mlaskac zaczynacie?;) Na miejscu co niektorych zaczalbym sie powoli zastanawiac kto, czy i za ile to za 2-3 lata bedzie chcial odkupic...;)
    • kretynofil Wlasnie! 07.10.10, 09:16
     > co niektorych zaczalbym sie powoli zastanawiac kto, czy i za ile to za 2-3 lata bedzie chcial odkupic...;)

     Wedle statystyk na ktore powoluja sie naganiacze, wiekszosc kredytow jest splacana w ciagu osmiu lat* - czyli "kup cokolwiek dzisiaj, za osiem lat splacisz, sprzedasz z zyskiem i kupisz wieksze".

     Z tego wynika ze niedlugo dojdziemy do "polmetka" tych osmiu lat od gorki - i warto bedzie sie przyjrzec jak to wyglada z tym "splacaniem kredytu w osiem lat" ;)

     * - bo to gowno prawda. Nie "splaca sie" w osiem lat tylko co osiem lat sie "refinansuje" - a to "drobna" roznica...
     • mara571 wyniki ankiety wlasnej 07.10.10, 10:48
      wsrod kolegow i kolezanek w Niemczech.
      Zakup wlasnego domu, segmentu w wieku od 35 do 40 lat.
      Wklad wlasny od 20% do 40%.
      Udzial wydatkow na splate kredytu i utrzymanie nieruchomosci od 25 do 30% dochodow miesiecznych rodziny.
      Plan banku przewiduje spalte kredytu w cigu 25 lat.
      Stale raty na 5 lub 10 lat.
      Przewidywany przez w/w osoby czas splaty tyle samo, chyba, ze wczesniej dostana spadek po rodzicach.      • mpp29 Re: wyniki ankiety wlasnej 07.10.10, 11:06
       Widzisz - 25-40% WLACZNIE z kosztami utrzymania.
       W PL policz krotko: ok 1500-1800 rata + koszt utrzymania na poziomie minimum 800, co daje wartosc w granicach 2300-2600, średnia pensja 3650 brutto, co daje ok 2610 zl netto Przyjmujac (optymistycznie) ze para (maz i zona) zarabiaja kazde po owe 2610 netto mamy dochod miesieczny na poziomie 5220 zl.
       Czyli OPTYMISTYCZNIE koszt miesieczny mieszkania w PL wynosi miedzy 44,1 a 49,8% miesiecznych dochodow! Co stanowi istotna roznice. Ponadco (poparte wywiadem wsrod znajomych) - bardzo malo ktora para "posiadaczy" apartmentow zarabia owe 5220 netto miesiecznie...
  • bopin Dlaczego na swoim 07.10.10, 09:14
   Czy koniecznie trzeba mieć własne. Nie można po prostu mieszkać w kamienicy czynszowej, albo lokalu spółdzielczym, płacić czynsz i mieszkać. Trzeba od razu wywalać gigantyczną kasę na zakup nieruchomości? To oczywiście efekt regulowanego rynku. Gdyby rynek wynajmu był całkowicie wolny, np. w prywatnych kamienicach, zaraz sytuacja by się uzdrowiła. Ale to nie na rękę lobby bankowo-deweloperskiemu.
   • Gość: kasiulek Re: Dlaczego na swoim IP: *.internetia.net.pl 07.10.10, 11:19
    No właśnie
    mieszkałam troszkę w DE troszkę w USA i muszę potwierdzić że tam wygląda to wręcz odwrotnie ! Młodzi wynajmują mieszkania czy nawet domy a kupują jak już dojrzeli , ustatkowali się, czyli myślą bądź już mają dzieci a ich kariera zawodowa jest na tyle ustabilizowana że stać ich na taki ruch. A tu jak już ktoś powyżej pisał jak nie masz swojego toś nieudacznik. A ja nie chcę kupować ani domu ani mieszkania bo nie ma pewności że tu gdzie teraz mieszkam będę mieszkała do końca życia, a jak jest ze sprzedażą czy zamianą mieszkania ,domu to wszyscy tu piszący wiedzą, to nie Ameryka że pakuję do auta rzeczy osobiste i jadę na drugi koniec kraju bo taką mam potrzebę, nie martwię się o podstawowe wyposażenie takiego lokum zazwyczaj jest umeblowana kuchnia jest pralnia wystarczy swój materac . A tu w Pl :
    wszystko na głowie postawione, ceny z sufitu, właściciele mieszkań pod wynajem to zazwyczaj osoby przypadkowe którym nadbywa jakieś lokum, chcieli by być kamienicznikami całą gębą a słoma z butów wystaje , nie chcą umów nie meldują lokatorów ,nie płacą podatków , wiedzą o tym przede wszystkim studenci . Taki polski cyrk mieszkaniowy! Tak jestem zła bo muszę się wyprowadzić z mieszkania po 6 latach a liczyłam jeszcze na 2 ale nie jestem zła na właścicielkę te akurat rozumiem ona ma powód, jestem zła bo muszę się użerać z nowymi właścicielami którzy szyderczo się do mnie uśmiechają dając do zrozumienia że to oni są tu górą bo maja coś czego ja potrzebują i choć to ja im płacę to zależności w tym przypadku miedzy mną a nim są tu całkiem inne niż w sklepie choć transakcja identyczna kupno -sprzedaż .Ach. chyba trzeba będzie znów wiać z Pl.
   • Gość: najemca Znowu? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 07.10.10, 12:33
    > > Aż 54 proc. młodych małżeństw nie ma własnego lokum
    >
    > Ależ gdzie tam! Stanowczo dementuję!
    > Praktycznie nie ma zainteresowania mieszkaniami!

    Ponad 99,9 proc. Polaków nie ma własnej piekarni. Ceny piekarni ostro w górę! TANIEJ NIE BĘDZIE!!!1!!
  • hooligan1414 śmiejcie się, a oni i tak znajdą kolejnych leszczy 07.10.10, 09:38
   Wszyscy powtarzania "to nienormalne, chore, jak mozna byc takim debilem by dac się ubrać, czy oni nie przewidują co będzie w przeszłości?". OK - moze i macie rację, może to wszystko prawda. Tylko nie doceniacie potencjału młodego pokolenia orodzonego już po stanie wojennym, dzieci Bravo, MTV i reklam w telewizorni. Pójda i kupią. I beda spłacać, poiniewaz w Polsce jest inny system - do rat pociech dokładają sie rodzice i dziadkowie - dopóki finanse publiczne i system emerytalny się trzymają, Wojciechowski bedzie co roku kupował nowy odrzutowiec, by mu posował do koloru krawata. a wy możecie sobie pomiauczeć na forum - tez to kiedyś robiłem, ale przestałem. nie pokonam 80% debili wypełniającej to społeczeństwo
  • Gość: SexyHero Drzesz koty z teściową? Zamieszkaj na swoim IP: *.adsl.inetia.pl 07.10.10, 09:57
   No ja mam nadzieje, ze ceny spadna w przeciagu nastepnych 2-3 lat, bo to co teraz sie dzieje, to jest skandal. Od 2 lat czytam, ze wszystko zaraz bedzie kosztowac pol ceny, ale jakos nie bardzo sie zmienily srednie ceny przez ten okres. Mam nadzieje, ze forumowi znawcy maja racje i w ciagu 2 lat cos sie zmieni, bo jak nie, to ja juz wole pomieszkiwac jeszcze z mama i zbierac kase.
  • lukashh80 Drzesz koty z teściową? Zamieszkaj na swoim 07.10.10, 10:11
   Buahahahahahahah

   - Wśród rodzin, które nie mieszkają na swoim, spory odsetek stanowią osoby z wyższym bądź średnim wykształceniem, które mają pracę umożliwiającą zaciągnięcie kredytu hipotecznego na zakup mieszkania. Dlaczego więc tego nie robią?

   - Bo nie są debilami?

   - Analitycy z Notusa twierdzą, że wynika to m.in. z niskiej świadomości dotyczącej tego typu kredytów.

   - Analicy z Notusa mogą się cmoknąć w pompę, jelonki kredytowe się skończyły.

   - Dlatego firma ta postanowiła zacząć w tym miesiącu kampanię informacyjną pod tytułem "Zamieszkaj bez teściowej".

   - Buahahahahahhahaha, sikam z tego, to jest po prostu mistrz. Deweloperzy i analitycy wiją się z wkurzenia że jelenie się skończyły i nie będzie już zarobków milionowych za nic i wymyślają pomysły na granicy absurdu. beztesciowej.pl BUAHAHAHAHAHAHAHAHHA

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka