Dodaj do ulubionych

Przeniosła całą rodzinę do Alior Banku. W "nagr...

30.10.10, 00:09
Wszystko prawda! Miałem tam konto "zapasowe" i zdębiałem jak zobaczyłem wyciągi.

Wprowadzeniem tej opłaty strzelili sobie w stopę. 9 zł/m-c za kartę płatniczą to rozbój w biały dzień.

Na razie zrezygnowałem z karty, jak wprowadzą inne "twórcze" opłaty, zrezygnuję i z konta.
Obserwuj wątek
  • Gość: wroc Re: Przeniosła całą rodzinę do Alior Banku. W "na IP: *.internetdsl.tpnet.pl 30.10.10, 10:55
   może w innych bankach te opłaty są niskie albo wogóle ich nie mam, ale mają prowizje za nie swój bankomat, przelewy internetowe itp. co może w miesiącu dać więcej niż 9zł(w przypadku jak byłem w BZWBK w miesiącu płaciłem ponad 20zł, bo w mojej okolicy ich bankomatu nie było,i przelewy internetowe też kosztowały) w Aliorze jest to za darmo.
   założyłeś konto ot tak żeby było to się nie dziw.

   • Gość: wefrgeth Re: Przeniosła całą rodzinę do Alior Banku. W "na IP: *.163.246.94.ip4.artcom.pl 30.10.10, 11:28
    Mam mbank od lat kilku. Mozna by powiedziec duzo pozytywnego ale i duzo negatywnego np:
    -niby internetowy, a reklamacje trzeba zglaszac przez mlinie;
    -niekompetencja obslugi;
    -obsluga czatu ma małe pojecie i odsyla na mlinie;
    -wprowadzili druga bezplatna karte platnicza, po czym teraz wprowadzaja za nia oplate;
    -laskawie daja oprocentowanie na lokacie jednodniowej po spelnieniu jakichs tam warunkow, nie wolno skasować linka bo potem sie juz to nie uda, a oprocentowanie "z łaską" i tak gorsze niż gdzie indziej normalne.
    -zakładanie lokat jednodniowych tylko z konta oszczędnościowego.
    -ciągle telefony ze specjalnymi ofertami.

    A co oferuje? Tak naprawde: konto bezpłatnie, jedna karta bezpłatnie, przelewy bezpłatnie. Na szczęscie bez zadbych gwiazdek, ze trzeba przelewac wynagrodzenie, albo ze tylko kilka przelewow itd, albo przy płatności za kilkaset złotych.

    Jednak czy to czyni bank takim świetnym? Wg mnie to podstawa, dobry standard a nie coś ekstra. Mogliby się wybić np wszystkimi bezpłatnymi bankomatami w Polsce, a nie za 5zł. Wg mnie comiesieczna opłata 5zł za prowadzenie konta to cholerne zdzierstwo i na nie się nie godze.

    P.S. Korzystam jeszcze z eMaklera i z ubezpieczeń samochodowych.
    • sammler Re: Przeniosła całą rodzinę do Alior Banku. W "na 30.10.10, 11:58
     Bardzo dobrze podsumowałeś (-aś) ofertę mBanku. Mam dokładnie takie same odczucia. Kiedyś był naprawdę dobrym bankiem (przynajmniej jeśli chodzi o podstawowe usługi - nie "produkty", bo bank niczego nie produkuje). Ale dziś nie tylko niczym nie wyróżnia się na tle innych banków, ale wręcz zaczyna przypominać te gorsze...

     Żeby jedyną tak naprawdę godną zwrócenia uwagi zaletą banku było darmowe prowadzenie rachunku i karta debetowa do niego? Przecież to jest raczej standard na Zachodzie. A bezpłatna karta? Cóż, w banku, który nie ma ani jednej placówki z prawdziwego zdarzenia (czytaj: nie pozwala wypłacać gotówki w inny sposób niż w bankomacie), to się chyba rozumie samo przez się...

     Kruczków i gwiazdek może rzeczywiście nie ma w przypadku eKonta, ale już w przypadku niemal każdej innej usługi - są. Jakieś zwroty opłat, brak możliwości wykonania więcej niż jednego bezpłatnego przelewu w miesiącu, "promocyjne" oprocentowanie przy spełnieniu jakichś tam warunków, karta bezpłatna, która bardzo szybko staje się jednak płatna... Nie wspominam już o bardziej skomplikowanych usługach, typu kredyt hipoteczny, bo tam od dziwnych zapisów aż się roi. Zresztą nie tylko tam. Kilka lat temu miałem w mBanku kartę kredytową z limitem 10 tys. PLN (to ważne). Tymczasem w umowie kredytu napisano, że w razie problemów z obsługą karty poddaję się dobrowolnie egzekucji do kwoty 100 tys. PLN!!! Czy to aby nie przesada? W jaki sposób mógłbym doprowadzić do takiego zadłużenia na swojej karcie? Co to za podejście do klienta?

     Ok, załóżmy hipotetycznie, że mógłbym tego dokonać. Czy wtedy można powiedzieć, że bank kontroluje ryzyko kredytowe, posiada odpowiednie systemy zarządzania ryzykiem, które uniemożliwiają tego typu manewry (przypominam: limit 10 tys. PLN, egzekucja do 100 tys. PLN)? Czy BRE nie przydałaby się doraźna kontrola z KNF?

     S.
     • Gość: tomekjot Re: Przeniosła całą rodzinę do Alior Banku. W "na IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 30.10.10, 21:24
      Tymczasem w umowie kredytu napisano, że w razie problemów z obs
      > ługą karty poddaję się dobrowolnie egzekucji do kwoty 100 tys. PLN!!! Czy to ab
      > y nie przesada? W jaki sposób mógłbym doprowadzić do takiego zadłużenia na swoj
      > ej karcie? Co to za podejście do klienta?
      >
      > Ok, załóżmy hipotetycznie, że mógłbym tego dokonać. Czy wtedy można powiedzieć,
      > że bank kontroluje ryzyko kredytowe, posiada odpowiednie systemy zarządzania r
      > yzykiem, które uniemożliwiają tego typu manewry (przypominam: limit 10 tys. PLN
      > , egzekucja do 100 tys. PLN)? Czy BRE nie przydałaby się doraźna kontrola z KNF


      Ale to jet standard w polskiej bankowości - w Pekao też tak miałem

      to jest podobno liczone od limitu dziennego plus odsetki przez okres w czasie którego bank może dochodzić swoich nalezności.
      z 300 zł wychodziło kilka tysięcy
      • sammler Re: Przeniosła całą rodzinę do Alior Banku. W "na 30.10.10, 23:50
       Wiesz, co to jest BTE? I ile czasu trzeba czekać na odzyskanie pieniędzy mając go w ręku? Zresztą nie o to mi chodziło. Mnie zastanawia, jak się ma taki zapis do wymogów nadzoru i prawa bankowego w zakresie monitorowania ekspozycji na ryzyko kredytowe i zarządzania nią.

       Otóż nijak się ma. Bank, który dopuściłby nawet do dwukrotnego przekroczenia limitu i nic z tym by nie zrobił nie może powiedzieć, że spełnia wymogi nadzoru w tym zakresie.

       Nieprawdą jest też, że jest to standard w polskiej bankowości. Są banki, ich nazw nie wymienię, które postępują w podobny sposób, bo taki już mają model biznesowy. Ale są i banki w miarę normalne, które podobnych praktyk nie stosują.

       Co więcej, w tamtym momencie byłem klientem mBanku od 6 czy 7 lat, z niemałymi dochodami stałymi uzyskiwanymi od ok. 3 lat (wcześniej wpływało głównie stypendium). To w normalnym banku ma znaczenie. Powiedziałbym, że kluczowe. Klient, którego sytuację materialną i zwyczaje się zna jest nieporównanie bardziej cenny od klienta, którego co najwyżej można sprawdzić w różnych bazach... A tu zonk... Umowa standardowa, dawana wszystkim jak leci... Ten właśnie brak elastyczności mBanku w podejściu do klientów oraz brak jakichkolwiek sensownych ofert do nich skierowanych to jedna z gorszych stron mBanku. Zauważ, że ciągle stara się pozyskać nowych klientów (ciągle organizuje jakieś programy partnerskie, promocje, konkursy, losowania), ma już ich dość sporą liczbę i co? I nic. Żadnego pomysłu na skierowanie do nich jakiejś oferty... Wygląda to tak, jakby jedynym celem mBanku było wygrywanie wyścigów o to, kto pozyska więcej nowych klientów. Bez względu na jakość tej bazy...

       mBank chwali się liczbą rachunków. Nigdy nie podał jednak informacji o ich strukturze (ile jest np. eMax Plusów, których chyba każdy zakłada maksymalną dozwoloną liczbę, bo pozwala to wykonać kilka bezpłatnych przelewów w miesiącu), o odsetku rachunków aktywnych (na których w ciągu ostatnich 3 czy 6 miesięcy wykonano jakiekolwiek operacje) itp. itd. Nie wspominam już o wielkości osadów na tych rachunkach... Gdy się czyta forum mBanku można dojść do wniosku, że ogromna większość jego klientów trzyma tam co najwyżej parę tysięcy i większość czasu spędza na optymalizacji podatkowej przychodów z odsetek (czytaj: na ile lokat podzielić kwotę kapitału, by na odsetkach zarobić dodatkowe 5 zł z tytułu niezapłacenia podatku Belki)...

       S.
  • maryjan_pazdzioch Re: Przeniosła całą rodzinę do Alior Banku. W "na 30.10.10, 11:29
   Ludzie sa jednak popierd*. Przeciez Alior od poczatku smierdzial cwaniactwem i lipnymi pseudo-promocjami. Tak jak tak jakas lokata nocna, zeby niby oprocentowanie 2x wyzsze, ale liczylo sie tylko 12h/dzien. Ciekawe co za marketingowy "geniusz" wpadl na ten kretynski pomysl :-D Widac, ze glupich mimo wszystko nie brakuje.

   Ciekawe, ze najwiecej tego typu problemow jest zawsze z tymi samymi bankami - Alior, BPH, BRE (mbank/multibank), Raiffeisen, itd. Trzymac sie od zlodziejskich lichwiarzy z daleka i nie bedziecie miec problemow.
  • Gość: bankoholik Przeniosła całą rodzinę do Alior Banku. W "nagr... IP: *.toya.net.pl 30.10.10, 11:40
   Artykuł wyskoczył jak d..pa zza krzaka. Przecież wyraźnie jest podane jakie warunki trzeba spełnić żeby nie pobierano tych 4zł. To takie proste, czytanie.. ech. Jak zwykle artykuł na zasadzie mamy cokolwiek to dajemy bo lubimy przecież konkurencje.Śmieszy mnie to. Reszta banków też ma podobnie, a bzwbk 10zł pobierze nawet przy koncie wydajesz i zarabiasz no ale jak ktoś włada polskim językiem w stopniu w miarę komunikatywnym przeczyta taką informacje.
   • 1stanczyk Jesli jest nowa to tylko dla nas: tam gdzie od 30.10.10, 12:37
    wielu, a nie jak w naszym kraju, zaledwie dwóch dziesięcioleci ludzie korzystają z usług bankowych, bankowcy powszechnie uważani są jako oszuści w białych kołnierzykach oprawiający bezkarnie swój złodziejski proceder tylko dlatego, ze jest niezbędną podstawą funkcjonowania obecnego najbardziej efektywnego ze znanych, systemu społeczno-ekonomicznego nazywanego tradycyjnie kapitalizmem.
    Praktyczne zrozumienie tej prawdy w naszym kraju, dzieki naszemu "geniuszowi" ekonomicznemu Balcerowiczowi kosztowało nasz kraj (na okoliczność oddania za pol darmo większej części naszego rynku usług bankowych), klientów usług bankowych w naszym kraju jeśli nie setki to na pewno dziesiątki miliardów złotych.
    Do dzisiaj koszty usług bankowych w naszym kraju nalezą do "górnej strefy stanów wyższych" nie tylko w Europie.

    Re: Nowa kultura bankowości: doić frajerów
     • 1stanczyk "Co za bełkot Lepperiada z Kurszczyzną." 01.11.10, 17:22
      Może jakieś liczby, może jakieś argumenty ?

      Zyski naszego sektora bankowego w latach 2000 2007 do polowy 2008 roku były, w odniesieniu do zainwestowanych pieniędzy, pewnie blisko dwukrotnie wyższe niż podobne gdziekolwiek indziej na świecie a wynikały z naszego "dziewiczego" niebywale chłonnego rynku.
      Na podobne liczono zresztą w zakresie naszego rynku usług ubezpieczeniowych stad podobne szabrownicze działania.

      Tanie wyszczekanie to jeszcze nie wszystko: trzeba nie tylko mieć argumenty ale jeszcze umieć je przedstawić.
      Te Twoje pseudo inwektywy bardziej pogrążają niż pomagają Balcerowiczowi.

      Re: Jesli jest nowa to tylko dla nas: tam gdzie o
  • Gość: Raiffeisenwatch Re: Przeniosła całą rodzinę do Alior Banku. W "na IP: 46.112.145.* 30.10.10, 12:07
   A co zrobił Raiffeisen bank? Zobacz: raiffeisenwatch wordpress com. Cała prawda o "banku ludzi przedsiębiorczych", który z ludźmi nie powinien mieć nic wspólnego, a z ludzkimi odruchami ma wspólnego niezbyt wiele. Zawyżają oprocentowanie kredytów jak chcą, pobierają kasę za coś, za co nie powinni jej pobierać. Ponadto sprzedają obligacje bez pokrycia, ukrywając informacje niezbędne dla przeprowadzenia transakcji.
  • Gość: Koko Re: Przeniosła całą rodzinę do Alior Banku. W "na IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.10.10, 12:31
   Dorosłe dzieci na studiach i same nie potrafią znaleźć taniego - darmowego banku?! mamusia im założyła itp - co za paranoja. Jest bank internetowy gdzie karta, prowadzenie, przelewy są za darmo. Poza tym łatwo sie doladowuje telefon, hasła do przelewów są przez sms - wiec jest bezpiecznie. Jak dzieci mamuski muszą miec super oddział, doradce i marmury to proponuja nadal Alior. Moze sie w koncu ludzie naucza ze jak bank ma wielkie drogie odzialy to z czegos je musi utrzymac. Poza tym te 4złx3 to mamuska codziennie przeplaca kupujac w roznej masci delikatesach itp. Zgrzewka coca-coli i 16zł idzie w plecy...
   • Gość: ała To było działanie racjonalne. IP: *.internetdsl.tpnet.pl 30.10.10, 20:59
    Skomasowanie w jednym banku kont, między którymi dokonywane są stale przelewy jest racjonalne.
    Niestety, pani dała się oszukać bankowi stosującemu kruczki, gwiazdki i małe literki (a jak ktoś wyżej powiedział, do takich sztuczek uczciwy przedsiębiorca się nie ucieka).

    Najbardziej racjonalne byłoby jednak, aby ta pani nie zakładała dzieciom kont, tylko dawała im pieniądze do ręki - bez żadnych kosztów, a tylko mogąc "wymacać" banknot, młodzi nauczą się, że ma on wartość.
    • Gość: szarit Re: To było działanie racjonalne. IP: *.pogodanet.pl 31.10.10, 00:16
     W Aliorze co by nie mówić o tym banku opłata 4zł nigdy nie była małym druczkiem.Gdy zakładałam tam konto karta kosztowała 3zł,od bodajże lutego tego roku na konto każdego klienta przesłano informację o zmianie opłat i prowizji i min. informację o tym że karta kosztuje 5zł ale jeżeli nie jest to główne konto to trzeba dodać 4zł,i nigdy nie był to drobny druczek lecz normalna pozycja w taryfach i prowizjach,każdy kto ma internet i chce znać szczegółowy cennik banku znajdzie go bez żadnych trudności,a stali klienci są na bieżąco informowani o wszystkich zmianach w banku.Ta pani zaś tą informację albo zignorowała albo w ogóle się nie zapoznała,a teraz ma pretensje,w ogóle ludzie co mają żale do banków są w 70% sami sobie winni bo nie czytają regulaminów i cenników a potem są pełni oburzenia na te lichwiarskie banki.
    • kajkej Re: To było działanie racjonalne. 30.12.11, 12:09
     teoria o macaniu pieniedzy mnie nie przekonuje, zwłaszcza, że wspomniane dzieci to nie przedszkolaki ale studenci! Może mieszkaja w innych miastach, podróżyują.. io co? maja wszystkie swoje pieniądze nosić w kieszeni? a gdzie opłaty robione przelewem choćby za telefon, akademik..? to troche nie te czasy, żeby wartości pieniądza uczyć poprzez obracanie ich w palcach.
  • Gość: DJK Re: Przeniosła całą rodzinę do Alior Banku. W "na IP: *.smsiarkowiec.pl 30.10.10, 13:14
   Komu płacą w tej GW??????????? skoro niejaka ml myli karte kredytowa z debetową???
   "Ale to nie wszystko - obsługa kart kredytowych osób, dla których Alior ......". Wyleczony z Aliora juz dawo sie od nich wyniosłem /za debilną nocna lokate i opłaty za karte debetowa/. Ale zanim sie napisze taki mały artykulik nalezy sie przygotowac i znac podstawowe pojęcia rynku bankowego. Tragedia. Lala idz sprzedawac bilety na centralnym w kasie.
  • Gość: gosciu Przeniosła całą rodzinę do Alior Banku. W "nagr... IP: *.lodz.msk.pl 30.10.10, 13:18
   Oplata dodatkowa za karte w Aliorze jest w cenniku, nie jest napisana drobnym druczkiem, karta nie jest obowiazkowa. Moga dzieci chodzic do placowki po pieniadze zamiast placic za karte:)
   Artykul na bardzo niskim poziomie.

   Ludzie wychwalaja bardzo mbank, ale on jedna zasadnicza wade, jak cos sie stanie z karta do bankomatu, to jest sie odcietym od pieniedzy i nic tego nie zmieni.

   Banki w europie sa takie takie tanie, poniewaz w wielu krajach podatnicy skladaja sie na pomoc dla nich:)
  • Gość: hahah Przeniosła całą rodzinę do Alior Banku. W "nagr... IP: *.lodz.msk.pl 30.10.10, 13:25
   "Bank nalicza opłatę za obsługę kart płatniczych w wysokości 5 zł miesięcznie. Ale to nie wszystko - obsługa kart kredytowych osób, dla których Alior nie jest głównym bankiem, kosztuje dodatkowo 4 zł miesięcznie. Tak więc karty płatnicze moich dzieci kosztują razem 9 zł każda."

   Okazuje się, że całe zamieszanie jest niepotrzebne, ponieważ dzieci mają karty kredytowe i przebiegła autorka dziennikarka śledcza pytała Alior Bank o coś zupełnie innego:)

   Swoją drogą polecam, żeby teraz mama wzieła dzieci do banku spółdzielczego i tam przeniosła im wszystkim konta:)
  • daga_1 Uwaga na Alior Bank, to cwaniaki i złodzieje. 30.10.10, 14:23
   A pracownicy debile .Miałam meble z Ikei na raty w innym banku i ten bank jakos przekazał swoich dlużnikow do Aliora. Przy jednej racie przez nieopatrzność nie przelałam 98gr i te pieprznięte baby z banku nie przysłaly mi monitu, że zalegam te 98gr, tylko po czterech miesiącach, po splacie calej kwoty przysłały mi rozliczenie i naliczyły 100zł kary za te brakujące 98gr! I nic się rzekomo nie dało zrobić, pani powiedziala,że mogę napisać zażalenie ale i tak rozpatrzą na nie. Całe szczęscie, że nie spłacałam rok, bo już nie wiem ile by bylo tej naliczonej kary.Z parę setek?
   • Gość: czarna mamba Re: Uwaga na Alior Bank, to cwaniaki i złodzieje. IP: *.stk.vectranet.pl 30.10.10, 15:55
    Byłam w dokładnie takiej samej sytuacji, również musiałam zapłacić odsetki i zdaniem pracowników nic się nie dało zrobić. Teraz usiłuję się pozbyć karty kredytowej tego banku i również mam problemy. Okazuje się, że przed zamknięciem karty musza przyjść dwa puste wyciągi i dopiero wtedy zamykają rachunek karty. Ale w tym czasie naliczają prowizję za kartę 5PLN i obowiązkowe ubezpieczenia, a jak upłynie w tym czasie czas ważności karty to naliczą opłatę roczną. Rzeczywiście "wyższa kultura" cwaniackiej bankowości.
    • as100p Re: Uwaga na Alior Bank, to cwaniaki i złodzieje. 31.10.10, 00:48
     to ją możesz zastrzec i już nie ma opłat , jednak trzeba sprawdzić dobrze na wyciągu ile mamy do zapłacenia , bo niby saldo jest zerowe , a u góry napisana kwota do zapłaty, która nie wiadomo skąd się wzięła, bo nie jest opisane w wyciągu . W moim przypadku spłaciłam resztę zadłużenia po 2 dniach od terminu wpłaty minimalnej (którą wpłaciłam) i naliczyli odsetki za cały miesiąc od tej kwoty co spłaciłam. Na domiar tego , gdy po dwóch tygodniach udałam się do banku by zamknąć konto, gość powiedział , że trzeba mieć czyste konto przez trzy miesiące, spytałam czy mam jeszcze coś do płacenia oznajmił, że nie, a potem wydzwaniali do mnie , że mam zadłużenie nie spłacone. I to było 20zł + kara 45 zł za nieterminową spłatę . Wierzyć się nie chce , że takie cuda się dzieją. Czekają tylko na naiwnych i żeby jakieś chore opłaty zdzierać z biednych ludzi i wprowadzać ich w błąd, a potem każą płacić. Nie polecam Aliora
   • Gość: jorgo Re: Uwaga na Alior Bank, to cwaniaki i złodzieje. IP: *.215.194.60-internet.zabrze.debacom.pl 30.10.10, 22:53
    Ta karta, którą oferowali w IKEA to była karta HSBC. Też ją wziąłem mając w perspektywie większe zakupy w IKEA. Po pewnym czasie dostałem informację od Alior Bank, że są sukcesorem kart HSBC i proponują swoją kartę na dotychczasowych zasadach. Zgodziłem się mimo zmiany planów i zakupu w IKEA za gotówkę. Karta się przyda jako druga w podróżach zagranicznych jak zawiedzie jedna z kompletu. Jakież zdziwienie wywołał list wzywający do uregulowania przeterminowanej spłaty wymaganej kwoty minimalnej. Po sprawdzeniu okazało się, że za niekorzystanie z karty opłata miesięczna wynosi 5 zł. ZA TO ŻE NIE KORZYSTAM JESTEM KARANY> Koniec świata. Natychmiast poleciałem do banku, połamałem kartę i rzuciłem pańci na biurko z bardzo niecenzuralnym komentarzem. Oczywiście musiałem za to zapłacić jakieś 15 zł. Omijam z daleka i jak widzę reklamę z melonikiem to wyłączam TV.
  • Gość: Marcin ciekawych opinii o Alior Bank w sieci jest bardzo IP: 89.174.4.* 30.10.10, 14:44
   Ja mam konto (jeszcze) w Alior Bank, ale to się chyba zmieni. A ciekawych opinii o Alior Bank w sieci jest bardzo dużo - przykłady raczej negatywnych opinii: Alior1, Alior 2 - Ci co dużo podróżują i wypłacają kasę w różnych bankomatach je chwalą, ale Ci (w tym ja), dla których służy to głównie do otrzymywania pensji i robienia przelewów przez internet, już nie tak bardzo.
  • Gość: xol Przeniosła całą rodzinę do Alior Banku. W "nagr... IP: *.elektrosat.pl 30.10.10, 15:27
   Ciężko mi zrozumieć niektórych ludzi.Banków w naszym kraju jest tak wiele,że każdy znajdzie coś dla siebie.Trzeba tylko określić swoje potrzeby i DOKŁADNIE przejrzeć oferty banków.Aktualnie mam rachunki w Polbanku i jestem zadowolony;darmowe konto,przelewy,karta,koszty kredytu dwukrotnie niższe niż w PKO.Pewnie znajdą się też jakieś minusy ale gdzie ich nie ma;ogólnie polecam
   • Gość: kwasiarz Re: Przeniosła całą rodzinę do Alior Banku. W "na IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.10.10, 16:26
    ja tez miałem meble z ikei w hsbc na kredyt, spłaciłem wszystkie raty w terminie, akurat tak sie złożyło że ostatnia rata wypadła w miesiącu kiedy alior wykupił te kredyty. Według hsbc wszystko zostało spłacone i serdecznie mi podziekowali,a według alior banku do spłacenia zostały 3gr:-D gość z aliora dzwonił do mnie i moje dane personalne chce, ja mu na to żeby sie bujał bo ja o żadnym przejęciu poinformowany listownie nie zostałem, więc mi przydzwonili 60zl kary, którą po wizycie w banku i złożeniu reklamacji unieważnili, ale czasu troche straciłem, dlatego nie polecam tego banku
  • Gość: pavvel rozwiązanie problemu IP: 46.112.120.* 30.10.10, 18:37
   Istnieje proste rozwiązanie:
   Matka przelewa jednemu z dzieci dodatkowo kwotę 1000zł. Dziecko przelewa tę samą kwotęjednemu z rodzeństwa. Tamto kolejnemu. ostatnie zwraca te pieniądze przelewem matce. W ten sposób każde z dzieci otrzymało na konto wymagany przelew w kwocie 1000zł. i tym samym spełniają warunek uznania ich kona za konto główne
   • Gość: sin86 Re: A dopiero co.... IP: *.gmk.net.pl 31.10.10, 08:28
    Nie wiem, czy "Wprost" wychwalał Alior, ale na pewno robił to "Newsweek". Alior juz drugi raz wygrał ranking "Przyjazny Bank Newsweeka". Najlepiej jest powiedzieć, że wygrał, bo zapłacił. Często tak jest, nie mówię, ale w tym wypadku badania robiła niezależna firma MillwardBrown SMG/KRC. Alior wygrał bezsprzecznie!! Więc zanim zaczniesz coś pisać, to miej o tym choć blade pojęcie. Ja jestem klientem Aliora ponad rok i jeszcze się na nim nie zawiodłem! W oddziale pełna profeska. Zanim się podpisuje umowę, to można chociaż przeczytać taryfę opłat i prowizji... ale to przecież za trudne i nikt tego nie robi, bo po co. Potem można chociaż ponarzekać! Pozdrawiam
    • Gość: vvv Zabawne IP: *.internetdsl.tpnet.pl 31.10.10, 12:32
     > Najlepiej jest powied
     > zieć, że wygrał, bo zapłacił. Często tak jest, nie mówię, ale w tym wypadku...

     A w tym wypadku było inaczej? Może ta przywołana firma jest niezależna ... ale od śniegu na Grenlandii albo uśmiechu Mony Lizy?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka