Dodaj do ulubionych

Poszła z paszportem do banku, w którym ma konto...

IP: 212.160.157.* 08.11.10, 08:17
Co za bzdura!

Paszport jest tak samo ważny jak dowód osobisty.

Ta pani z "banku" powinna się douczyć, to raz.

A dwa, to kolejny powód żeby trzymać się z daleka od tej instytucji!
Obserwuj wątek
      • slaw Re: I dlatego nie zalozylem konta w Eurobanku... 08.11.10, 08:47
        Ustawa o ewidencji ludności i dowodach osobistych:
        Art. 1. pkt 3. Dowód osobisty jest dokumentem stwierdzającym tożsamość osoby oraz poświadczającym obywatelstwo polskie.

Ustawa o dokumentach paszportowych:
        Art. 4. Dokument paszportowy uprawnia do przekraczania granicy i pobytu za granicą oraz poświadcza obywatelstwo polskie, a także tożsamość osoby w nim wskazanej w zakresie danych, jakie ten dokument zawiera.

Ustawa Prawo bankowe:
        Art. 65. Bank dokonujący wypłat z rachunku bankowego jest obowiązany sprawdzić autentyczność i prawidłowość formalną dokumentu stanowiącego podstawę do wypłaty oraz tożsamość osoby dającej zlecenie.
        • Gość: Gosc987 Re: I dlatego nie zalozylem konta w Eurobanku... IP: *.pools.arcor-ip.net 08.11.10, 21:26
          slaw napisał:

> Ustawa o ewidencji ludności i dowodach osobistych:
          > Art. 1. pkt 3. Dowód osobisty jest dokumentem stwierdzającym tożsamość osoby or
          > az poświadczającym obywatelstwo polskie.
          >
          > Ustawa o dokumentach paszportowych:
          > Art. 4. Dokument paszportowy uprawnia do przekraczania granicy i pobytu za gran
          > icą oraz poświadcza obywatelstwo polskie, a także tożsamość osoby w nim wskazan
          > ej w zakresie danych, jakie ten dokument zawiera.
          >
          > Ustawa Prawo bankowe:
          > Art. 65. Bank dokonujący wypłat z rachunku bankowego jest obowiązany sprawdzić
          > autentyczność i prawidłowość formalną dokumentu stanowiącego podstawę do wypłat
          > y oraz tożsamość osoby dającej zlecenie.
          Bez ubliżania tej osobie która pisała te paragrafy można powiedzieć śmiało i z przekonaniem ze tłuk i nieuk wymyślił te artykuły. Paszport jak i dowód osobisty są dowodami tożsamości, widać do świadomości autora tych paragrafów jeszcze nie dotarło. Co można pomyśleć osoba z zza granicy o polskich pismakach polskiego prawa? Wstyd i blamaż.
      • Gość: bartuzii Re: To samo mialem z paszportem w Lucas Banku IP: *.range81-154.btcentralplus.com 08.11.10, 09:50
        Miałem taką sytuację raz MultiBanku i raz w Plus GSM. Z MultiBankiem udało się dogadać, a w Plusie Pan stwierdził, że paszport nie jest wystarczającym dokumentem do ustalenia mojej tożsamości.
        A to co Sz.P. redaktor napisał "...i Polak zakładający konto w Wielkiej Brytanii musi mieć paszport, a nie jakiś śmieszny dowód osobisty, który tam się w ogóle nie liczy..." to kompletna bezedura. Mieszkam na wyspach i w bankach jak i innych instytucjach chonorują zarówno polskie dowody osobiste jak i paszporty, a nawet jesli ktoś wymieni prawo jazdy z pl na uk to też będzie to dokument stwierdzający tożsamość (fakt, ciężko wtedy stwierdzić narodowość). W większosci przypadków z angolami idzie się dogadać, też mają masę bzdurnych przepisów, ale Polska pod tym względem to chyba ewenement.
        • Gość: pussport Re: To samo mialem z paszportem w Lucas Banku IP: *.dreamhost.com 08.11.10, 20:33
          > Miałem taką sytuację raz MultiBanku i raz w Plus GSM. Z MultiBankiem udało się
          > dogadać, a w Plusie Pan stwierdził, że paszport nie jest wystarczającym dokumen
          > tem do ustalenia mojej tożsamości.

To znaczy, że polskie władze, według tego gieniusia, nie wiedzą kogo wpuszczają do Polski
          gdy n.p. wraca z zagranicy? Najlepiej gdyby na granicy pokazywać wyciąg z Lukas Banku.

Te wszystkie urzędnicze i para-urzednicze polskie bałwany po prostu prześcigają się
          w jakimś pokręconym wyjaśnianiu sobie znaczeń prostych słów.

Gdy tylko przeczytali, że dowód jest dokumentem podstawowym to natychmiast zrozumieli,
          że "jedynym akceptowalnym".

Zrozumienie czegoś wprost tak, jak słowo miało być rozumiane, bez zbędnej otoczki,
          mnóstwa odcieni i interpretacji jest ponad ich siły. Zawsze będą szukali jakiegoś drugiego dna, świętego Graala, znaczenia znaczeń.

Dokument podstawowy znaczy tyle, że na jego podstawie można wyrobić inne n.p. prawo jazdy czy lub paszport. Natomiast dowodu na podstawie paszportu czy prawa jazdy wyrobić nie można.

Oni jednak, w swojej manii utrudniania życia innym, czepią się słówka podstawowy jako znakomitego pretekstu do nie wydania komuś jego pieniędzy.

Zawsze chcieli by stać na najtwardszym z ISTNIEJĄCYCH gruntów, na podstawie podstaw,
          zasadzie zasad by mieć 189% pewnośći bo zwykłe 99.9% absolutnie im nie wystarczy.

Każde 0.1% niepewnośći ZAWSZE rozstrzygną na niekorzyść klienta.
          To jest ponad ich siły by postąpić inaczej. Jest to doa nich tym samym,
          co podrzucenie nad głowę młyńskiego kamienia.

Co to za system, gdzie żeby w sklepie kupić jakieś g.... do Internetu trzeba
          wyciągać "dowód tożsamości" i jeszcze na dodatek podawać swój PESEL
          (niezła gratka dla złodzieji tożsamości)

Wprowadzono komputery do biur bo z papierami sobie nie radzono.
          Teraz na tych komputerach drukuje się wielkie płachty jakich nikt nie widział
          na oczy w czasach arytmometrów i liczydeł.

To, że komputer drukuje szybciej niż pisze ręcznie gryzipiórek,
          stworzyło tylko świetną okazją do drukowania WIĘĘĘĘCEJ, a nie szybciej
          i sprawniej.

> Mieszkam na wyspach i w bankach jak i
          > innych instytucjach chonorują zarówno polskie dowody osobiste jak i paszporty,
          > a nawet jesli ktoś wymieni prawo jazdy z pl na uk to też będzie to dokument stw
          > ierdzający tożsamość
          > (fakt, ciężko wtedy stwierdzić narodowość)

A po co? Jakie znaczenie ma narodowość właściciela pieniędzy w banku?

Pan w okienku strasznie tego ciekaw?

Przecież bank to nie jest punkt kontroli granicznej ani jakiś Rassenamt.
    • Gość: tvh z paszportem się też da IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.11.10, 09:37
      Kilka lat temu w placówce pewnego dużego banku żadali dowodu też nie chcieli uznać paszportu, zapytałem się na jakiej podstawie - powiedzieli że: "regulaminu". Wyraziłem zdziwienie ( także tym, że regulamin banku ważniejszy od ustaw) poprosiłem o egzemplarz regulaminu pokazanie konretnego punktu. Szukali w kilka osób, łacznie z kierownikiem placówki, z 30 minut oczywiście nic takiego nie znaleźli... konsultowali się telefonicznie z kimś wyżej i co się okazało:
      1) można uzyć paszportu
      2) system informatyczny im nie przyjmuje paszportów/nie wiedzą jak go wpisać ( skomentowałem ,że to nie mój problem), uzgodniłem, że przyjdę następnego dnia a oni dowiedzą się jak rozwiazać ten problem
      3) następnego dnia przyszedłem wyjąłem paszport i zapytalem czy już wiedzą jak to zrobić - wiedzieli...
      ponieważ w międzyczasie znalazłem nieużywany przez kilka lat dowód ( wsunął się w inne papiery - znana "złośliwość rzeczy martwych") podalem dowód...
      Cóż, przynajmniej czegoś się nauczyli, poznali własny regulamin i choć odrobinę lepiej obowiazujące przepisy.
      P.S.
      Pozdrowienia dla biednej dziewczyny, która miała pecha mnie obsługiwać, jeżeli to akurat czyta ( placówka banku w Sosnowcu ( Zagórzu)

• astygmatyk Poszła z paszportem do banku, w którym ma konto... 08.11.10, 09:56
      >bo paszport jest uznawany i tolerowany w całej Europie, poza polskim Eurobankiem!
      >Jest to o tyle dziwne, że np. Brytyjczycy posługują się tylko paszportem i Polak
      >zakładający konto w Wielkiej Brytanii musi mieć paszport, a nie jakiś
      >śmieszny dowód osobisty, który tam się w ogóle nie liczy.

Pomijam identyfikacji wlasnego klienta... Jednak do otwarcia konta w krajach europejskich
      wymagany jest miejscowy pesel (to samo np. z abonamentem telefonicznym etc.), wiec
      jakis "brytyjski" paszport bylby w Polsce w identycznych warunkach takim samym
      jak "smieszny" polski dowod osobisty w Zjednoczonym Krolestwie....
      Pamietajcie, ze "smieszny"polski dowod osobisty jest podstawa do stwierdzania tozsamosci przy wejsciu na poklad samolotow w calej Unii wlacznie ze Zj. Krolestwem.
      Osobiscie dziwi mnie, ze nie wezmiemy wzoru z panstw skandynawskich, gdzie za dokument
      tozsamosci powszechnie sluzy... Prawo Jazdy. Podobnie jak dowod osobisty wydawane jest
      przez gmine a jest powszechnie uznawane przez policje wszystkich krajow unijnych.
      W zwiazku z nadchodzacym wyposazeniem dowodu tozsamosci w tkz. chip planowane jest
      rowniez unifikacja obu dokumentow, tak by dowodem osobistym jednoczesnie mozna by
      sie legitymowac jak prawem jazdy.... Chociaz przy znanej gietkosci umyslu naszych
      biurokratow takie rozwiazania dla nich to jakby prosto rodem z ksiezyca....
    • Gość: Yobe Paranoja,,,, IP: *.bielanski.med.pl 08.11.10, 10:07
      Pani, która przyszła do nabanku z paszportem powinna była w tym momencie... zastrzec dowód, który został zagubiony/ukradziony - i potwierdzić swoją tożsamość (osoby upoważnionej do zastrzeżenia dokumentu) poprzez okazanie.... paszportu :D:D:D. Miodzio, po prostu nic dodać nic ująć.....
    • Gość: fakej mbank nie jest dużo lepszy IP: *.csfb.com 08.11.10, 10:08
      Kilka lat temu prowadziłem batalię z mbankiem. wieśniaki konsekwentnie informowali mnie na mlinii, że nie uznają mi wypowiedzenia umowy kredytowej, bo nie posiadam dowodu. Chodziło o kredyt odnawialny na RORze, więc każde przedłużenie tej umowy o kolejny rok kosztowało mnie ok 100 PLN. W końcu kierując się poradami na pl.biznes.banki olałem ostrzeżenia mlinek i mlinków i wysłałem wypowiedzenie umowy powołując się na numer paszportu. Wypowiedzenie łaskawie uznali, ale za takie praktyki (celowe okłamywanie na infolinii moim zdaniem ktoś im się powinien dobrać do dupy.
    • swinton Bujdy na resorach. Przyklad znajomego z Londynu. 08.11.10, 11:23
      Urodzil sie w Polsce a wyjechal w 1966 do Wlk.Brytanii. Niby obywatelstwo polskie ma ale nie ma ani PESELU ani zadnego polskiego dokumentu. Ma za to paszport brytyjski. Kupil mieszkanie w Krakowie a corka w Zakopanem. Mieszkania nie sa wynajmowane.
      Na stale mieszkaja w Wlk.Brytanii, on juz emeryt, corka 38 lat.
      I maja konta w PKO otworzone uzywajac tylko brytyjskie paszporty.
    • Gość: pieti Poszła z paszportem do banku, w którym ma konto... IP: 57.66.195.* 08.11.10, 11:35
      Miałem przez pewien czas konto w tym banku, i zrezygnowałem właśnie z tego powodu.
      Chciałem raz w placówce zapytać o saldo na rachunku (tak, tyklo o saldo, nie chciałem nic wypłacać, a nie mieli jeszcze wtedy internetowej) i mi odmówili (ważny paszport i ważne prawo jazdy).
      Dzwonię więc na infolinię i pytam się co to za cyrki, to oni, że to dla mojego bezpieczeństwa uznają tylko dowód, bo np. paszport ktoś mógłby podrobić (pomijam fakt, że nowy paszport trudniej podrobić od starego który wtedy jeszcze obowiązywał, czy nawet nowego dowodu). Pytam więc, a co w przypadku, jak zgubiłem dowód, to oni, że muszę przyjść z zaświadczeniem od policji o zgubieniu/kradzieży dowodu, mówią że lepiej żeby zastrzec sobie ten dokument jak najszybciej w banku, bo gdyby ktoś kto znalazł, mógłby się nim posłużyć i wybrać pieniądze z mojego konta.

Ręce opadają - podzękowałem im i do nich nie wrócę, po co mieć konto w banku, gdzie tak utrudniają życie, kiedy można mieć w innym gdzie takich utrudnień nie ma a mimo to standardy bezpieczeństwa są dużo wyższym poziomie.

Pozdrawiam
      • Gość: dymany klient Poszła z paszportem do Eurobanku, w którym ma kont IP: *.net-serwis.pl 08.11.10, 11:50
        Ja u tych ch...ków w Eurobanku raz chciałem WPŁACIĆ na rachunek mając paszport, i bez dowodu osobistego zlali mnie na drzewo (a p....a pinda za pulpitem zna mnie dobrze z widzenia).
        WPŁACIĆ !!
        Na miejscu napisałem reklamację i złożyłem, mam potwierdzenie odbioru pisma z pieczątką i do dzisaj po 4 miesiącach centrala Eurobanku nie raczyła mi odpowiedzieć.
        Ch...ki i tyle.
        Napiszę teraz skargę do nadzoru bankowego, artykuł mnie zdopingował.
        Najlepiej jakby przywalili Eurobankowi parę milionów kary.
    • Gość: juhas Re: Poszła z paszportem do banku, w którym ma kon IP: 91.189.72.* 08.11.10, 13:06
      W Wielkiej Brytanii jak pojechalem na work&travel, nie mialem paszportu i bez problemu zalozylem konto majac tylko dowód to po pierwsze, a po drugie ktos napisal ze wypłaca na prawo jazdy, to niech sie nie cieszy bo to dziala w 2 strony, jak zgubi to ktos sobie wyplaci, a bank na prawko nie moze wyplacac. prawo jazdy to nie dokument jak paszport czy dowód osobisty i nie potwierdza tożsamości okaziciela, tylko prawo do prowadzenia pojazdów.
    • Gość: JAZ Poszła z paszportem do banku, w którym ma konto... IP: 212.160.172.* 08.11.10, 13:17
      Zmienić bank. Zastrzeżony dowód osobisty jest widoczny w bazie banku. Dodatkowe kwitki nie są potrzebne, ponieważ dowód można zastrzec teflefonicznie i również telefonicznie odblokować.
      To chamstwo ze strony rządu.
      W ten sposób chceli zmusić ludzi do wymiany dowodów na nowe.
      Computerland (lub HP nie pamiętam który) zbyt mało zarobił na wymianie, ponieważ w przewidzianym termnie 50% i w drugim przesuniętym do 30% ludzi nie wymieniło dokumentów. Bez dowodu nie można zawrzeć umowy, dostać kredytu - to represja wobec obywateli, aby firmy mogły zarobić (a partie miały kasę na wybory). Porównajcie terminy ustaw i wyborów. Następna wymiana w przyszłym 2011 roku. Wybory też. %(

Ja tez do tej pory nie wymieniłem, ale paszport wygasa mi w 2012.
      Trochę jestem poza kontrolą policji i innych służb. Nie ma mnie w nowej bazie, a tu jeszcze CEPIK. PESEL, NIP i inne zamordystyczne bazy mają lukę w dowodzie tożsamości. He, he.
      Górą anarchiści. Nas nie ma ;-) Policja powiedziała mi nawet, że się ukrywam :-)
    • Gość: exklientka Poszła z paszportem do banku, w którym ma konto... IP: 178.73.49.* 08.11.10, 13:47
      Podobną historię miałam w Raiffeisenie, paszport nie identyfikował mnie , bo Regulamin mówi o dowodzie. Na nic powoływanie się na stosowne Ustawy, Regulamin jest ponad nie. Ale - co najbardzej zabawne - w tym samym banku ta sama czynność (rezygnacja z jednego z produktów) ale dokonana drogą wirtualną już nie wymaga żadnego uwierzytelniania własnych danych. Taki Regulamin (przez "R" naturalnie).
    • gola.baba Re: Poszła z paszportem do banku, w którym ma kon 08.11.10, 16:08
      Regulamin jakiegoś byle banku ważniejszy niż ustawa, bardzo ciekawe. Ale to jeszcze nic. Mnie kiedyś panienka z LOT-u odpisała, że na pokładach ich samolotów KK nie obowiązuje. Powaga! Teraz wyobraźcie sobie, że na pokładzie samolotu LOT zostaje popełnione przestępstwo. Zgroza. Było to kilka lat temu, a panienka nadal tam pracuje. I pewnie nadal odpisuje ludziom brednie.
    • Gość: yach Poszła z paszportem do banku, w którym ma konto... IP: *.xdsl.centertel.pl 08.11.10, 16:13
      Miałem podobną przygodę w punktach sieci Orange, pracownicy tychże punktów nie uznają paszportu w połączeniu z rachunkiem za usługę, mimo istnienia takowego zapisu w regulaminie operatora.
      Dostałem nawet jedno pismo z BOK, wg które sankcjonowało takową postawę pracowników i dopiero po skardze do UKE zostałem przeproszony za niekompetencję obsługi salonów.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka