Dodaj do ulubionych

Wystartował nowy bank dla firm - będzie łatwiej...

16.12.10, 07:55
Jak ma tak funkcjonować jak np. Bank BPH to dzięki.
A wszystko na www.stracilem-z-bph.pl
Obserwuj wątek
  • Gość: KLIENT Re: Wystartował nowy bank dla firm - będzie łatwi IP: *.146.61.161.nat.umts.dynamic.eranet.pl 16.12.10, 08:31
   I LukasBank to też czyjaś własność. I NobleBank (spadkobierca Wschodniego Banku Cukrownictwa, uprzednio własność PSL-u).

   A co do LukasBanku - to sporo zarzutów rażącego naruszania Ustawy Prawo bankowe, lekceważenie klientów, potwierdzanie nieprawdy klientowi, co mogło tego klientan narazić na niepowetowane straty. Chyba wystarczająco dożo?

   O tej sprawie jak też o innych czynach zabronionych i karalnych posiada wiedzę: Pełnomocnik Min. S. Z. (jak sądzę Minister tego resortu także).
   O sprawie winni posiadać wiedzę kolejni Ministrowie Sprawiedliwości w Rządzie D. Tuska, a więc i sam Premier. Czy swoją wiedzą podzielili się (a nakazuje to art. 304 par. 2 Kodeksu Postępowania Karnego) z Prokuratorem Generalnym? Jaki jest dalszy bieg spraw?

   O sprawach - nie można tego wykluczyć - jak sądzę posiada wiedzę także Przewodniczący PE J. Buzek. I co z tego wynika?
   Gdzieś, kiedyś przeczytałem (zawsze mi się coś trafi do czytania, niekoniecznie romans lub wielki sen),że Przewodniczący PE J. Buzek sprzeciwiał się planom przeniesienia Parlamentu Europejskiego do Brukseli, gdy taki projekt powstał. Uczciwie zastrzegam, że nie mam takiej pewności - to może być plotka, o której wiedzę nabyłem na jakiejś stronie internetowej.

   A tak wracając jeszcze na chwilkę do ww. wymienionych kwestii, to zapewne niezwykle interesujące są kulisy zmian w Rządzie D. Tuska.
  • Gość: Marek Wystartował nowy bank dla firm - będzie łatwiej... IP: *.ip.netia.com.pl 16.12.10, 08:52
   Czyli już wiem jaki to będzie bank! Najpierw przyciągnąć klienta sprzedać mu wszystko co się da a później wycisnąć z niego ostatnią złotówkę. Panie Czarnecki tak nie robi Instytucja Zaufania Publicznego!!! Pomagałem wielu osobą pokrzywdzonym przez Getin, najpierw wpychali kredyty denominowane we frankach a teraz kiedy frank jest drogi wzywają do podpisywania aneksów, wymagają dodatkowych zabezpieczeń albo co gorsza proponują darmowe przewalutowanie! Ja wszystkim radzę żeby nie podpisywać żadnych aneksów ani nie ustanawiać nowych zabezpieczeń lub doubezpieczeń! Jedna osoba tak zrobiła, wypowiedzieli jej kredyt a później wytoczyła jej powództwo! Troszeczkę to trwało, ale powiem jedno, że po wyroku II Instancji osoba ta był bardzo zadowolona!!!
  • arek.jadczak Idea Banku Idea jest słuszna... 16.12.10, 09:09
   ... bowiem nie ma dobrego dedykowanego banku dla tej grupy społeczeństwa, która jest solą tej ziemi, a nie jej zakałą jak myślą banki uniwersalne, które oferują produkty dla SOHO i SME jako ofertę uzupełniającą produkty i usługi dla zwykłych klientów (indywidualnych). To, że był kryzys nie uzasadnia postawy wielu banków, które się wypięły na przedsiębiorców. Ludzie, którzy prowadzą własne firmy są bowiem bardziej zdeterminowani do odrabiania strat, wychodzenia z kryzysu, generowania zysków czy walki o przetrwanie niż urzędnicy korporacyjni na pensjach, którzy siedzą wygodnie w pracy: stabilnej i bezpiecznej, niczego nie ryzykując poza wymówieniem i koniecznością wysłania cv do konkurencji, a po otrzymaniu ostatniego dnia miesiąca należytej pensji - robią maksymalnie trzy przelewy z konta w miesiącu: za czynsz, za prąd i telefon komórkowy, jeśli z niego jeszcze nie zrezygnowali, bo wiadomo, że służbowy lepszy, bo darmowy... Ergo: przedsiębiorcy mają inne potrzeby, są dużo bardziej aktywnymi klientami banku, pieniądze dla nich to narzędzie, a i system transakcyjny w banku (internet banking) potrzebują nieco inny, o czym większość banków zapomina oferując te same funkcje systemu, co dla klientów detalicznych. Jest zatem window of opportunity - ciekawe czy ludzie Czarneckiego je wykorzystają. Co do oferty kredytowej - nikomu się chyba jeszcze nie udało dobrze sprzedać business hipoteki (kredytu na działalność gospodarczą pod zastaw hipoteki), a to też ciekawe produkty i potrzebne, bo ja jako przedsiębiorca nie mam zamiaru tłumaczyć biznesplanu jakiejś panience z okienka po SGHu, która nie ma pojęcia o prowadzeniu biznesu i w życiu nie prowadziła firmy, dlaczego potrzebuję te pieniądze i właśnie tyle, żeby na koniec usłyszeć, że "bank po zapoznaniu się z biznesplanem odmówił udzielenia kredytu". Jednym słowem, ciekawie robi się na rynku bankowym, dobrze, że powstaje taki bank dedykowany dla jeszcze raz podkreślę - najlepszych klientów bankowych, a nie najgorszych jak myślą korporacyjni urzędnicy w bankach uniwersalnych. Jestem optymistą, życzę im dobrze - w końcu bank dla przedsiębiorców robiony przez najlepszego przedsiębiorcę w Polsce to dobry prognostyk. Mam konto firmowe w Aliorze i przyznam, że to nieporozumienie towarzyskie. jak wiele innych ofert jak bankowych dla SOHO i SME w tym kraju... Good luck! Good Idea!
    • Gość: Monika Re: Idea Banku Idea jest słuszna... IP: *.multimo.pl 18.08.11, 17:02
     Zgadzam sie z powyższą wypowiedzią:) Starałam się o kredyt do 200 tys .na zakup działalnośći i rzeczywiście ma Pan rację, że ich atrakcyjne oferty to mydlenie oczu.W dodatku pragnę dodać, że ludzie którzy tam pracują są poprostu niekompetentni.Przez telefon , po opisaniu mojej sytuacji,oceniono iż mam szansę na kredyt.Kazano mi zabrać papiery tej działalności i udać się na umówione spotkanie do doradcy.Tam natomist nie bylo już o czym rozmawiać.Bank zarządał szokującej wartości zasatwu.Dla mnie jest to nie do pomyslenia, by nowy bank któremu powinno zależec na zyskaniu klientów,tak utrudniał wszelkie procedury.Młode osoby w Polsce nie mają szans na założenie działalnośći.I choćby nie wiadomo jak się starać, nic z tego nie wychodzi.Według mnie bank ten jest instytucją dla zamożnych.
   • Gość: MŁ Re: Idea Banku Idea jest słuszna... IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 01.12.11, 00:25
    Owszem masz gościu racje co do tego, że nie ma na rynku banku dedykowanego specjalnie dla małych firm (szczególnie tych rozpoczynających działalność). Można też powiedzieć, że banki zdecydowanie chętniej udzielają po kilka kredytów konsumpcyjnych pracownikom na etacie z papierkiem w ręku "zaświadczenie o zarobkach". Na kogoś kto prowadzi działalność i przynosi do banku w zębach sterty papierów patrzą jak na idiotę i myślą sobie "co też on tu wymyslił w tym biznes planie". Zatem Idea może i jest piękna, ale mnie widzę (czytając jakieś 90% opini negatywnych w temacie Idea Bank) nie stać na ten bank lub nawet bym powiedział pseudo bank.
  • Gość: muzzyczny Wystartował nowy bank dla firm - będzie łatwiej... IP: *.ip.telfort.nl 16.12.10, 13:32
   Czarnecki agent SB a obecnie sługus członków byłych służb i zasiadających w kilku koncernach
   "Polski jest Getin Holding, pakiet większościowy posiada Czarnecki. Od kilku lat otwiera banki na Ukrainie, Rosji. Tyle, że nie zakłada ich od nowa bo to długo trwa, dużo kosztuje, masa biurokracji, formalności, łapówek itd. Tak jak w Polsce na początku transformacji. Kupuje mały bank który posiada wszelkie licencje, zmienia szyld i już może w całym kraju robić interesy"
  • losiu4 Wystartował nowy bank dla firm - będzie łatwiej... 16.12.10, 14:37
   zawsze mnie to zastanawiało jak to jest. Jak sie choć troche poskrobie paznokciem po życiorysie "byznesmena' z czasów "transformacji ustrojowej" to w najlepszym wypadku wychodzi że był kapusiem esbecji bądź wsiowni. I następny znak: wybiórcza i jej zachowanie w sprawie wyjaśnienia kulis owej "transformacji" i samych kapusi. Ciekawa rzecz i dająca sporo do myślenia ;)

   Pozdrawiam

   Losiu
    • Gość: zocha Re: Wystartował nowy bank dla firm - będzie łatwi IP: *.play-internet.pl 10.09.11, 15:11
     Co za bzdura !!! Ten Idea Bank to jedna wielka kolomyja gdzie siedza niekompetentni ludzie ,ktorzy nie maja pojecia o prowadzeniu biznesu i wciskaja Ci jakies plany oszczedzania, zeby Cie tylko nakrecic, patrza ile mozesz im w zamian dac , jak masz niewiele to i tak Ci podziekuja:) Tak bylo ze mna..3tygodnie mialam wmawiane ze idea to pewniak ze masz kredyt na rozwoj dzialalnosci( firma ponad rok, rozwoj, niezalegania)SETKI ANALIZ I TELEFONOW i..... odmowiono mi ostatniego dnia!!! bo najlepiej jakbym jednak miala hipoteke pod zastaw i byla starsza,,Z checia bym spotkala P. Czarneckiego i jemu powiedziala co sadze o tym SUPER BANKU i SWIETNEJ REKLAMIE ,KTORA SZUMNIE TWIERDZI ZE CHCE POMAGAC NAM- POLSKIM MALYM FIRMOM.... BRAWOOOOOO!!!
  • Gość: Monika Re: Wystartował nowy bank dla firm - będzie łatwi IP: *.play-internet.pl 20.07.11, 19:50
   Byłam na rozpoznawczej wizycie w oddziale (otworzony niedawno nieopodal mojego miejsca zamieszkania).

   1. zapytałam o cennik - pan poinformował, że wszystko jest bezpłatne. Super! Ale poprosiłam o cennik. No i mniej super, bo Pan stwierdził, że są nowym oddziałem. No i co z tego wynika? no że nie mają cennika. Na moje stwierdzenie, że przecież muszą mieć cennik Pan poinformował mnie lekko zirytowanym głosem, że przecież mówi mi (no i są oferty reklamowe), że wszystko jest bezpłatne więc po co jakiś cennik.

   2. no znalazł się jakiś mail, gdzie przedstawione był warunki oferty no i okazało się, że jednak żeby konto było bezpłatne to trzeba spełnić jakiś tam warunek. No dobrze. Ale... co jeśli ten warunek nie będzie spełniony?? Liczyłam na odpowiedź w stylu "to wtedy konto płatne jest X złotych". Nie! Według Pana Bank wypowiada wówczas umowę rachunku!!! Baaardzo ciekawe.

   3. No w końcu Pan przyznał, że on to bardziej zajmuje się kredytami hipotecznymi (i ofertę dla nich zna śpiewającą) i jak przyjdę "wcześniej" (byłam ok godziny 17,30) to będzie specjalista od kont firmowych. Na moje pytanie co to znaczy "wcześniej" Pan oznajmił że to tak około 10 rano. Hmmm. Frontem do klienta - ale takim, który zwolni się z pracy, żeby przyjść do oddziału.

   Dodam, że Pan nie wyglądał jakby pracowała w banku "od wczoraj" (z racji wieku). Więc tym bardziej dziwi mnie brak elementarnej wiedzy.

   Nie chcę żeby tacy "specjaliści" zajmowali się moim kontem. Dlatego dziękuję!
  • Gość: Greg Wystartował nowy bank dla firm - będzie łatwiej... IP: *.lublin.hypnet.pl 26.07.11, 23:40

   Idea Bank - ma piękne idealizmy - masz nieruchomość to masz świetny kredyt.
   Jednak gdy nie masz czego zastawić nie ma już idei fajnej.
   Generalnie jest tak samo w każdym banku - nie masz dużej nieruchomości nie licz na nic, kredyt będzie mega drogi.
   Wiem o czym mówię bo mam biznes który jest super zarabiający i aby iść do przodu potrzebuje finansowania dużego ale nie obchodzi nikogo ile płace podatku PIT (jakieś 200 tyś rocznie). Ale dalej jestem nie fajny dla banku.
   A są ludzie którzy zarabiają miliony i nie płacą prawie Pit - nie piszczie mi że jestem frajerem ale nie chce kręcić na podatkach bo chce być uczciwy = a to w naszym kraju to frajerstwo podobno jest.
   Codziennie oglądam oferty biletów do NY i pewnie śmignę z tąd za jakiś czas bo nie mam siły...
  • Gość: pablo wszystko lipa. IP: *.efekt.net.pl 07.08.11, 18:53
   jechałem specjalnie 100km na rozmowe z doradcą ,i to co mi powiedział mogli spokojnie powiedzieć przez telefon ale nie bo trzeba stracić czas i paliwo. I wcale nie jest tak pieknie jak piszą ,chcesz kredyt na start firmy,owszem nie wymagają zaświadczeń ale musiż zastawić coś w zamian [mieszkanie dom itp]i wtedy dostaniesz ale tylko 30% wartosci nieruchomosci,i musiż zrobić taki ala biznes plan firmy na pieć lat do przodu-jakaś parodja.A jesli chodzi o kredyt 24000zł takie ala konto debetowe z tą sumą,to musiż przedstawić zaświadczenie o dochodach i musiż go spłacić w ciagu roku,czyli jak zwykle wszystko tylko ładnie reklamują,bo w rzeczywistosci to jedna wielka sciema,.bo pod zastaw nieruchomosci to dostanę kredyt w każdym innym banku i nie 30% jej wartosci tylko znacznie wiecej,I szkoda tylko waszego czasu i nerwów nie warto zawracać se głowy pod zastaw to lepiej pójść do normalnego banku np PKO BP,przynajmniej wiadomo że istnieje od lat i jest bezpieczny,niż te wszystkie prywatne spółki,pozdrawiam.
  • Gość: Monika Wystartował nowy bank dla firm - będzie łatwiej... IP: *.multimo.pl 18.08.11, 17:14
   Niestety wcale nie jest łatwiej o kredyt na start.Własnie kilka dni temu próbowałam otrzymać pożyczkę na zakup działalności.Nie udało się.Zabezpieczenie jakiego zarządał bank, było prawie 4-krotnie większe!To się nazywa przyjaznie nastawiony do ludzi bank i szansa dla młodych na założenie działalności. Chciałam zastawić dom,niestety okazało się,że jest za malo warty! Dopiero zastaw dwóch nieruchomości jakie posiadamy,zaspokoił by bank.Niestety nie mogliśmy zastawić drugiej nieruchomości ze względu na to,że to dom po rodzicach mamy,który nie został rozpisany-a i rodzeństwo nie zgodziłoby się na jego zastaw.Zanim udałam sie na spotkanie do doradcy w cudzysłowiu, powiedziano mi że mam szansę dostać kredyt. W trakcie rozmowy z doradcą okazało się, że to marzenie,to nierealne.Uważam więc, że pracownicy są niekompetentni.Przyznam,że czułam się zle potraktowana.Odniosłam wrażenie,że doradca sam śmiał się z tego co mówi.Jak by chciał jak najszybciej mnie zbyć.To nie jest dobry bank.Takie jest moje zdanie.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka