Dodaj do ulubionych

obniżenie marży (kredyt w chf)

IP: *.dynamic.chello.pl 21.12.10, 17:01
Szanowne Panie Panowie :)
orientujecie się lepiej w bieżącej sytuacji więc doradźcie jakie są obecnie szanse na obiżenie marży kredytu.
Kredyt we frankach wzięty rok temu z dość wysoką marżą 3% (50% wartości mieszkania, przy kursie ok: 2,75) - czy można ugrać obniżkę o np. jeden punkt procentowy? czy bank (BPH) na to pójdzie? chodzi mi o analizę obecnych trendów marżowych :)
Obserwuj wątek
    • Gość: OLO Re: obniżenie marży (kredyt w chf) IP: 151.59.18.* 22.12.10, 12:24
      To jest chyba nie możliwe?
      Zasady na jakich brałeś pożyczkę są zapisane w kontrakcie .
      np. LIBOR 3M z XX dnia miesiąca + marża np. 3%
      Ja nie jestem tego pewny i nie wiem jak jest to w Polsce ale to by się wiązało (o ile bank wyrazi na to zgodę) podpisania od nowa kontraktu a to tez oznacza spore koszty.
      Poszukaj innego banku z mniejszą marzą jeśli LTV masz na poziomie 50% to będzie ci o wiele łatwiej negocjować.

> Kredyt we frankach wzięty rok temu z dość wysoką marżą 3% (50% wartości mieszka
      > nia, przy kursie ok: 2,75)

A swoją drogą jak to jest możliwe 3% marży przy LTV 50% SZOK!!!! to jest czysty wyzysk.
      Tu powinno być max 1% marży.
      • Gość: anonimek Re: obniżenie marży (kredyt w chf) IP: *.dynamic.chello.pl 22.12.10, 16:05

> To jest chyba nie możliwe?

teoretycznie możliwe - chodzi o renegocjację warunków umowy,
        wiadomo, że to kosztuje (kilkaset złotych) ale to się zwróci
        chodzi mi o analizę realnych szans - może ktoś już z takiej opcji korzystał

>
        > A swoją drogą jak to jest możliwe 3% marży przy LTV 50% SZOK!!!! to jest czys
        > ty wyzysk.

wyzysk to widać pojecie względne
        kiedy brałem kredyt była to najniższa marża jaką znalazłem (przy kredycie we frankach)
        niestety połakomiłem się na CHF (naiwnie myśląc ze 2,75 to i tak dużo) i teraz mam stresa :)
          • Gość: olo Re: obniżenie marży (kredyt w chf) IP: 151.59.18.* 22.12.10, 17:17
            To próbuj może zamienić na euro , może marża będzie niższa i Euro tak nie wzrasta jak Frank.
            Tyle ze Euribor 3M to 1% więc więcej o ponad 0,8% od Liboru 3M.
            I tu znów stracisz na drogim Franku....

Musisz iść i rozmawiać bezpośrednio z bankiem i tez w innych bankach i negocjować a nie żadne openfajanse itp. nawet jeśli LTV teraz to 70% to i tak więcej niż większość biorących kredyty.
            A koszt zmiany banku będzie chyba porównywalny z kosztami zmiany tego kontraktu jeśli się zgodzą.

PS.
            tez mam kredyt ale z marzą 0,33% a chcieli 0,6% i jakiś czas temu płaciłem łączną ratę 0,7%!! teraz już 1,35%, ale jeszcze dwa lata temu w pod koniec 2008 EURIBOR 3M wynosił prawie 5%!!! + marża
            Dlatego marża na poziomie 3% to jest masakra wyobraź sobie LIBOR 4% + 3% marży to już jest 7% a jest to bardzo realne.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka