Dodaj do ulubionych

Kolektory słoneczne z dużą dopłatą państwa

IP: *.robnet.pl 16.02.11, 16:35
Pamiętajmy, że kolektory wspomagają tradycyjne urządzenia grzewcze i im droższe będzie paliwo (gaz węgiel drewno) tam bardziej będzie się opłacało zamontować solary. Cena którą przedstawiono w artykule dotyczy kolektorów podgrzewających tylko wodę użytkową, cena instalacji która także wspomaga ogrzewanie jest wyższa o 3 - 5 tyś. trochę się w tym orientuje niedawno zakładałem kolektory polecam firmę z którą to robiłem

Ciekaw jestem czy faktycznie to się tak szybko zwróci - może ktoś ma doświadczenie? Szkoda tylko że tak dużo Banki biorą, czy nie jest tak że ten projekt w dużej mierze został dla nich wymyślony...
a co do doboru kolektorów to ostrożnie - dużo jest taniej chińszczyzny

kd


Obserwuj wątek
  • myslacyszaryczlowiek1 Gówn... na nadaje jak radio Erewań. 20.02.11, 20:28
   Rocznie rodzina może zaoszczędzić 1,5tys. Inwestycja się zwróci po 5-6 latach. Koszt instalacji 13 tys. Oprocentowanie 8-9 %. Wymiana glikolu 500zł co parę lat. Dochodzi jeszcze koszt konserwacji 100zł. Przecież to się kupy nie trzyma.
   Mam ogrzewanie ciepłej wody na prąd, z którego korzystam jak nie ogrzewam domu piecem na węgiel. Pół roku. Koszt około max 400zł za prąd, za cały rok.Obliczyłem poprzez różnicę kosztów za zużycie prądu między latem i zimą. Czyli inwestycja się zwróci po po .... 30 latach. To pewnie już całą instalację szlag trafi.
   Lepiej już chyba zwykłą beczkę postawić na dachu i pomalować na czarno. Taniej wyjdzie.
   I tak to jest z tymi wiatrakami, ekologią i tym podobnymi bzdurami.
   • Gość: merek Re: Gówn... na nadaje jak radio Erewań. IP: 193.179.215.* 21.02.11, 08:22
    Oczywiście, że masz rację. To jest bzdura.
    Lepiej wydać pieniądze na docieplenie budynku.

    A jakby Polsce zależało na ekologi, to obniży akcyzę i vat na czyste media grzewcza jak gaz i olej opałowy. Ale nie, trzeba rabować gdzie się da i ile można, i jeszcze gardłować o ekologi!
    Kpina.

    Aha, za siłownię wiatrową jeszcze zapłacisz podatek dochodowy. Tak się kocha ekologię nad Wisłą!
    Ale może się mylę. Niech mnie ktoś sprostuje, jak nie mam racji.
   • stara_dominikowa Re: Gówn... na nadaje jak radio Erewań. 21.02.11, 10:44
    myslacyszaryczlowiek1 napisał:
    Czyli i
    > nwestycja się zwróci po po .... 30 latach. To pewnie już całą instalację szlag
    > trafi.
    > Lepiej już chyba zwykłą beczkę postawić na dachu i pomalować na czarno. Tanie
    > j wyjdzie.
    > I tak to jest z tymi wiatrakami, ekologią i tym podobnymi bzdurami.

    Tak właśnie jest:) Król jest nagi! Z naszych podatków finansuje się nieprawdopodobne głupoty tylko dlatego, że rządzący nie mają kręgosłupa i za parę groszy są na usługach lobbystów.
    Kolektory są nieopłacalne (więc nie mogą być "ekologiczne"), wiatraki zaburzają ekosystem i w naszych warunkach klimatycznych trzeba... zasilać je prądem. Wszystko to się nie wyżywi samo - istnieje tylko dlatego, że UE (znowu na usługach lobbystów) dopłaca do tego całego cyrku. I się kręci.
  • Gość: budowlaniec21 Re: Kolektory słoneczne z dużą dopłatą państwa IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.02.11, 21:02
   Autorem artykułu ktoś steruje, bo ja jestem inżynierem i dobrze wiem, że przy dzisiejszej technice oraz cenach nośników to się nie opłaca.
   Ktoś całkiem świadomie przeniósł do Polski rozwiązania, które się u nas jeszcze długo nie przyjmą. Najciekawsze jest to, że pośrednikiem zostały banki, ktore skubią na tym sporą działkę. Skoro to dotyczy rzekomej ochrony środowiska, to czemy nie wzięto do tego struktur samorządowych lub chociażby ekoligicznych organizacji pozarządowych typu "non profit". Przecież ktoś lekką rączką oddał tym pijawkom całkiem spory procent dotacji (czytaj pewny zarobek i dodatkowych klientów przy okazji). Niech ktoś wreszcie powie, kto to zrobił?

   • Gość: Papi Re: Kolektory słoneczne z dużą dopłatą państwa IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.03.11, 12:33
    do budowlańca:
    Widać słaby z Pana inżynier, skoro Pan twierdzi, że się nie opłaca. Koszt instalacji zależy od potrzeb jakie ma inwestor: jeżeli instalacja bedzie za słaba - wydajność będzie na tyle niska, że nie będzie zysków/oszczędności - bardzo duże znaczenie ma właściwy dobór instalacji. Najważniejsza jest jakość instalacji - Polskę zalewa chinszczyzna składana w garażu przer Pana Mietka i z całym szacunkiem dla Pana Mietka - ale nie wierze w sparawność ok 80% takiech kolektorów i zywotność 20 lat... ale są polscy producenci, którzy gwarantują jakość za rozsądną cenę (Watt)

    co do opłacalności - narzeka chyba tylko ten co kupił tanie g.... , znam ludzi którzy twierdzą że rachunki zmalały o 30-50% w zależności od miesiąca i należy pamietać, że w okresie IV-IX mamy w 100% C.W.U. za darmo! no chyba ze kupilismy badziewie ..
  • Gość: normalny Kolektory słoneczne z dużą dopłatą państwa IP: *.adsl.inetia.pl 20.02.11, 21:38
   Po co bank. Zamawiam w firmie z terminem płatności np. 30 dni od wykonania całej usługi. Składam do NFOŚiGW fakturę i oświadczenie firmy która montowała o prawidłowości wykonania montażu a potem zwrot dofinansowania na moje konto. Należy zastanowić się czy nie taniej będzie bez żadnego dofinansowania bo wtedy można zrobić to bez wystawiania faktur ..... . I bez łaski banku i NFOŚiGW. Ludzie nie dajmy się skubać wszystkim po kolei.
  • ine-1 Seminarium "Inwestycje w kolektory słoneczne..." 20.02.11, 21:40
   Seminarium Inwestycje w kolektory słoneczne wraz z dofinansowaniem
   Instytut Energetyki Odnawialnej zaprasza na seminarium na targach CENERG: "Inwestycje w kolektory słoneczne wraz z dofinansowaniem, doświadczenia i plany wsparcia budowy kolektorów słonecznych", które odbędzie się w dniu 25 marca 2011 r. w Warszawie.
  • Gość: yk Re: Kolektory słoneczne z dużą dopłatą państwa IP: *.075.vip-net.pl 20.02.11, 22:40
   Nie opłaca się to jawne oszustwo i nic więcej. Solary dają w polskich warunkach max 3 miesiące 100% oszczędność, reszta miesięcy uśredniając 25% czyli x 8 to wychodzi jeszcze + 2 miesiące razem 5 miesięcy. Więc tak 4 osobowa rodzina podgrzewanie gazem to koszt miesięczny 40 zł i to powiem że w domu nikt nie oszczędza, czyli koszt roczny 480 zł. Czyli solar 5 x 40zł oszczędza max 200 zł rocznie, odliczając koszty glikolu co 5 lat to oszczędność roczna to 100 zł minus przeglądy 100 zł.... oszczędności zero. Ludzie trochę trzeba myśleć i głupich inżynierów i naciągaczy na drzewo. A teraz jeszcze 10 tyś do banku i rocznie 400 zł z procentu zarobku jest.
  • Gość: znam się na tym Kolektory słoneczne z dużą dopłatą państwa IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 21.02.11, 09:05
   Ta cała burza przy kolektorach to jakaś porażka. A najgorzej wyglądają nierzetelne artykuły na ten temat, których autorzy nawet w 5% nie zgłębili tematu ani nie porozmawiali z żadnym człowiekiem, który się na tym zna.
   Realnie pozostaje w kieszeni inwestora pozostanie około 15% z tych rzekomych 45%. Ta dopłata, to oszustwo które wspiera jedynie banki i dla nich zostało stworzone, aby w legalny sposób wyssać pieniądze podatników. To grabież w biały dzień!!!
   Kolektory słoneczne w naszym klimacie miałyby sens, gdyby:
   - były instalowane z zasobnikami o strefowym rozkładzie temperatur (to najważniejsza kwestia - dzięki temu sprawność systemu wzrośnie o 80%!!!),
   oraz
   - instalacja w domu powinna być niskotemperaturowa (np.: ogrzewanie ścienne czy podłogowe),
   oraz
   - jeśli system zostałby zbudowany jak należy pod względem technicznym, tj. aby po kilku latach nie przestał działać. Tutaj niezbędne są komponenty odpowiedniej jakości z których budujemy nasz system oraz specjaliści muszą umieć w odpowiedni sposób te komponenty zainstalować, co jest niestety rzadkością.
   Poprawnie zbudowanych instalacji jest poniżej jednego procenta w naszym kraju. Pozostałe nigdy się nie zwrócą ich inwestorom bo albo są tak nieefektywne, że działają tylko latem, a inne niedługo przestaną działać, jeśli jeszcze działają.
   Praktycznie wszystkie budowane u nas systemy to zwyczajny dwuwężownicowy zasobnik 200-300l + kolektory - i to jest właśnie system jaki niema sensu ani racji bytu.
   Jak zauważyła jedna z osób piszących komentarze, zimą u nas słońca niema a wieje. Jeśli gdzieś jest teren wietrzny i umożliwia taką inwestycję, to lepiej zainstalować sobie elektrownię wiatrową o mocy 4-6kW i wtedy podgrzejemy sobie wodę wtedy kiedy jest najbardziej potrzebna.
   Przed inwestycją w kolektory należy się dobrze zastanowić i zrobić to jak należy. Jeśli zamierzamy budować profesjonalny system z odpowiednim zasobnikiem ze strefowym rozkładem temperatur to taka inwestycja ma sens, jeśli zaś wyrzucić pieniądze w błoto tak jak w tych 2500 instalacji już zrealizowanych to lepiej pojechać na wakacje za te pieniądze. Aha, jeśli dobrze pamiętam to w polsce nadal takich zasobników nie można nawet kupić i trzeba je sprowadzać na zamówienie - robią je np. austriacy (firma TiSun, inne firmy też muszą je robić ale na pewno nikt w polsce). Ja mam ich zasobnik Pro Clean 1500 l , system zbudowany 11lat temu (system ten pokrywa 70% potrzeb na ogrzewanie mojego domu i prawie 90% na ciepłą wodę). Jak zobaczyłem co instalowali u moich sąsiadów to doznałem szoku, że takie coś można w ogóle komuś sprzedać i, że ludzie wydają na to ciężko zarobione pieniądze.
  • Gość: luli Kolektory słoneczne z dużą dopłatą państwa IP: *.play-internet.pl 21.02.11, 13:16
   Ludzie niewarto kupowac kolektorów za kilka tysięcy złotych poniżej zaprezentuję sposób by zrobić to taniej
   Budujemy stelaż jeżeli niemamy skośnego dachu skierowanego na południowa strone nachylenie jest bardzo ważne.
   w stelażu montujemy wąż gumowy lub rurki stalowe pcv aluminiowe miedziane . Wszystko oczywiście w kolorze czarnym.
   Przy wężu będzie najmniej problemów z instalkacja żadnych połaczeń jedynie wężownica bufora pomka, zbiorniczek wyrównawczy, może byc samochodowy wytrzymuje 120 ct.
   Na końcu wężownicy kolektora mocujemy czujnik temperatórowy uruchamiający pomke tłączącą płyn . całość zalana płynem do chłodnic ( niezamarznie zimą) . Obieg płynu musi byc zamykany na noc, by nie oddawać ciepła . 100 metrów bierzacych weża gumowego podgrzeje nam wodę w zbiorniku 1000 l o 45 stopni w lutym przy słonecznym dniu gdzie temperatura na zewnątrz wynosi minus 9. minus straty na przesyle . tu odgrywa rola izolacji węża od kolektora do bufora.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka