Dodaj do ulubionych

Rząd tnie składkę do OFE

IP: *.adsl.inetia.pl 08.03.11, 19:37
A za x lat niech martwia sie inni skad wziasc 190 miliardow+ odsetki.
Obserwuj wątek
    • Gość: robert Donald !!- nie daj się szantażystom z Uni Wolności IP: *.internetdsl.tpnet.pl 08.03.11, 19:43
      AVANTI !!!
      • linka.5 Dobra, zła, ważne, że jest 08.03.11, 20:17

Wprawdzie dzięki kłótni dziennikarze mieli o czym pisać, ale dobrze, że jest decyzja. W końcu ileż można?
        • Gość: DNA I to jest wiadomość dnia a nie jakieś PISy IP: *.bb.dnainternet.fi 08.03.11, 20:59
          To wiadomość która powoduje, że długo o ile nie wogóle, nie zawitam do polski.
          • Gość: wacek Re: I to jest wiadomość dnia a nie jakieś PISy IP: 78.149.115.* 08.03.11, 21:08
            Gość portalu: DNA napisał(a):

> To wiadomość która powoduje, że długo o ile nie wogóle, nie zawitam do polski.

I bardzo mnie to cieszy, bo jednego mniej po zasilki socjalne z moich podatkow.
            • Gość: tym Re: I to jest wiadomość dnia a nie jakieś PISy IP: *.retsat1.com.pl 08.03.11, 21:20
              wacuś powiedziałeś co wiedziałeś. mniej bedzie chętnych po twoj zasiłek mozesz się cieszyc. dla mnie również ten kraj traci wiarygodnosc jako powiernik mojego funduszu emerytalengo.
              • Gość: br00net Re: I to jest wiadomość dnia a nie jakieś PISy IP: *.pruszcz.mm.pl 08.03.11, 21:33
                I co? myślisz że dostałbyś(nawet jakby nie obniżyli tego ile tam kasy idzie) z "twojego funduszu emerytalnego" odpowiednio dużo aby przeżyć na starość?
                to sie mylisz, OFE to jeden wielki przekręt
                • Gość: ahmed Re: I to jest wiadomość dnia a nie jakieś PISy IP: *.internetia.net.pl 08.03.11, 22:11
                  hehe, no to se zarabiający średnią krajową przyoszczędzą, będą odkładać do OFE po ok. 70 PLN
                  i to obowiązkowo;)
                  no to po 35 latach pracy beda mieli 35 x 12 x 70 = 29 400 PLN kapitału w OFE + odsetki, no no no... :)
                  a tak na poważnie ale to OFE to niezłe g%wno i to ustawowo utworzone, zmuszające odkładać po 70 zeta miesięcznie, a jak nie chciałbym oddać tych 7 dyszek bo wole sobie zaprosić dziewczyne na pizze? to co mi grozi? 29 330 PLN na złotą starość??
                  • Gość: andrzej odwaga do zamiatania pod dywan IP: *.146.7.140.nat.umts.dynamic.eranet.pl 09.03.11, 02:16
                    To przegrasz wybory, panie premierze, bo to co wprowadzasz sprawi, że nie przez 10 lat, ale do końca naszego zawodowego życia, nie 200 mld zł, ale dużo dużo więcej ktoś będzie zabierał z naszych emerytur i wypłacał na bieżące wydatki.

Dobrze że jest ten próg 55%. Jeżeli tylko nie znajdzie się większość w sejmie do zmiany konstytucji, to za 2 lata składka do OFE obniżona będzie do 0.5%, potem OFE zlikwidują, potem może jeszcze wcielą aktywa OFE do ZUS, no i za 5 lat od dziś wreszcie przekroczymy ten próg 55% i może ktoś będzie miał prawdziwą odwagę - żeby zreformować finanse publiczne, a nie tak jak premier Tusk, "odwagę", żeby zamieść problem pod dywan.

...nie mam na kogo głosować... :(
                    • Gość: Robert Re: sensem mojego zycia jest samogwalt IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.03.11, 06:51
                    • krzych.korab Od 20 lat sprzedajecie to co my stworzyliśmy 09.03.11, 07:18
                      nie krzyczycie wtedy, chcemy sami utrzymywać kolejne rządy z naszych podatków. Milczycie gdy nasze pieniądze przejadacie. Za to co sprzedaliście mielibyśmy zapewnione emerytury i to wysokie.
                      • rydzyk_fizyk Re: Od 20 lat sprzedajecie to co my stworzyliśmy 09.03.11, 08:00
                        Od 20 lat kolejne rządy zachowują się jak alkoholik wyprzedający meble by mieć za co pić.

Na szczęście niewiele już zostało.
                    • krzych.korab Nie liczcie na wysokie emerytury z OFE oni też 09.03.11, 07:20
                      chcą żyć w dobrobycie.
                    • Gość: Diudiu Re: odwaga do zamiatania pod dywan IP: *.internetdsl.tpnet.pl 09.03.11, 07:50
                      Ja też :-(
              • dalton78 Re: I to jest wiadomość dnia a nie jakieś PISy 08.03.11, 21:39
                u Ryżego cienko z kasą ... za styczeń przelał do ofe 46,83 zamiast 300 pln w moim przypadku. Niech nie liczy na głos złodziej jeden. Teraz będzie miał kasę a po wyborach co go to obchodzi? mówi że odda za 40 lat odda hmm Wredna menda i zwykły złodziej. Ustawił koleżków i rodzinkę więc po wyborach co go obchodzi naród?? Przecież odwoływani dyrektorzy i ministrzy (znajomi) dostaną sowite odprawy i będą wdzięczni. Już są za za.....ste dochody miesięczne. Ryży won!
            • ceght Re: I to jest wiadomość dnia a nie jakieś PISy 08.03.11, 22:06
              Gość portalu: wacek napisał(a):

> I bardzo mnie to cieszy, bo jednego mniej po zasilki socjalne z moich podatkow
              > .

zasilki socjalne?? w polsce?? lol a to sie ubawilem
            • Gość: DNA Re: I to jest wiadomość dnia a nie jakieś PISy IP: 193.57.67.* 09.03.11, 07:12
              Glupcze...Jednego rowniez mniej do dokladania sie podatkiem do tychze.
              Wyjechalem z polski ze wzgledu na smieszne place i zle perspektywy w moim zawodzie
              Twoj komentarz, sprowadzajacy mnie do poziomu kombinatorow, zyjacych na socjalu jest rowniez powodem dlatego chce sie trzymac od polski z daleka.
              Jedno twoje zdanie - a ile zawistnego jadu.
              Chcesz sie na starosc scigac po karpia na swieta za 6.99zl w supermarkecie...Twoj wybor.
          • Gość: Misiek Odpłacę Partii Obecnych emerytow przy urnie... IP: *.sds.uw.edu.pl 08.03.11, 21:32
            Odpłace tej Partii Obecnych emerytorw przy urnie...

Wiem ze OFE mnie dymaja na szaro ale ZUS-owi wierze jeszcze mniej.

Za OFE, za jednodniowki, za VAT, za zamrozenie progow i za brak jakichkolwiek sensownych
            reform a tylko sieganie do mojej kieszeni zaplace PO przy urnie...
          • Gość: dający [...] IP: *.mmpnet252.tnp.pl 08.03.11, 22:03
            Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
            • gregoson Re: I to jest wiadomość dnia a nie jakieś PISy 09.03.11, 07:02
              Najśmieszniejsze, że takim podmywacz ss-mańskich zadków po pół roku w IV rzeszy mówi, że czuje sie niemcem. I nie dziwota, jak ma z nimi do czynienai i się jak oni nie myje. Więc go czuć obersturbafurerem z domu starców.
              Nie mogę się doczekac jak reszta tych pasozytów spakuje walizy i 1 maja pojedzie do faszystowa.
              • Gość: DNA Re: I to jest wiadomość dnia a nie jakieś PISy IP: 193.57.67.* 09.03.11, 07:17
                Jestes malo spostrzegawczy: mam ".fi" w koncowce adresu. To oznacza finlandie - ptasi mozdzku :) Plaw sie dalej w swoich peanach (trudne slowo) nacjonalistyczno-idiotycznych :)
      • Gość: Europejczyk Re: Donald !!- nie daj się szantażystom z Uni Wol IP: *.dynamic.chello.pl 08.03.11, 21:31
        Tak.... teraz 5% do ZUS i tam będą księgowane i waloryzowane.Ble,ble,ble. Tyle tylko, że jest więcej niż prawdopodopne, że za kilka - kilkanaście lat, gdy nie będzie już Tuska, Rostowskiego i Fedak jakiś nowy premier i Minister Finansów powiedzą, że budżetu nie stać na takie rozwiązania i zmienią ustawę w zakresie wirtualnych zapisów w ZUS-ie.. Dzisiejsza decyzja jest poprostu ordynarnym przerzucaniem kłopotów i odpowiedzialniości na przyszłe rządy i podatników, którzy będą musieli sfinansować te 190 miliardów, rzekomo zaoszczędzone dzisiaj przez ekipę Tuska. To nie oszczędności tylko prymitywne zamiatanie problemów pod dywan i obciążanie nimi następców.
      • Gość: Europejczyk Obłuda i zakłamanie IP: *.dynamic.chello.pl 08.03.11, 21:34
        Tak.... teraz 5% do ZUS i tam będą księgowane i waloryzowane.Ble,ble,ble. Tyle tylko, że jest więcej niż prawdopodopne, że za kilka - kilkanaście lat, gdy nie będzie już Tuska, Rostowskiego i Fedak jakiś nowy premier i Minister Finansów powiedzą, że budżetu nie stać na takie rozwiązania i zmienią ustawę w zakresie wirtualnych zapisów w ZUS-ie.. Dzisiejsza decyzja jest poprostu ordynarnym przerzucaniem kłopotów i odpowiedzialniości na przyszłe rządy i podatników, którzy będą musieli sfinansować te 190 miliardów, rzekomo zaoszczędzone dzisiaj przez ekipę Tuska. To nie oszczędności tylko prymitywne zamiatanie problemów pod dywan i obciążanie nimi następców.
        • Gość: Szkot Tusk i 40 rozbojnikow IP: *.sgyl.cable.virginmedia.com 08.03.11, 23:45
          Klamac, oszukiwac z usmiechem na ustach - prawdziwy polityk. Na te 10 lat czy troche wiecej problemy pozamiatamy, wlasne dzieci zabazpieczymy przed katastrofa, tak p. Tusk?

TUSK !!! Za idiote to narod tu robi!
          • rydzyk_fizyk Re: Tusk i 40 rozbojnikow 09.03.11, 08:02
            Nie bójmy się wielkich słów - to Mąż Stanu ;)
    • wujaszek_joe Re: Rząd tnie składkę do OFE 08.03.11, 19:43
      przynajmniej OFE nie zarobi prowizji na skupywanie za to obligacji, które też musi spłacić budżet.
      • Gość: sven Zarobi bo z tych 3,5% tylko 42,5% pojdzie na akcje IP: *.ericsson.net 08.03.11, 20:47
        A za pozostale 57,5 i tak beda musieli kupowac obligacje skarbowe. Zatem to nie jest tak, ze teraz nei bedzie dziury i rzad nie bedzie musial emitowac obligacji do ich latania. Bedzie musial je emitowac ze wzgledu na te 57,5% i tak!!!
    • Gość: www i kolejny raz nas IP: 79.173.45.* 08.03.11, 19:46
      wyjebali, róbcie tak dalej, to będzie u nas Libia
      • wielki_znafca Re: nie nas ale ciebie 08.03.11, 20:37
        nie oni ale Yaro ciebie wydymał
        • rydzyk_fizyk Re: nie nas ale ciebie 08.03.11, 20:48
          Jarkowi już od 2007 r. nie staje - po wyborach Naród został wypaetzowany przez Donalda.
      • rydzyk_fizyk Re: i kolejny raz nas 08.03.11, 20:46
        Myślisz, że Donald zarządzi bombardowanie Warszawy? ;)
    • Gość: bleble Re: Rząd tnie składkę do OFE IP: *.aster.pl 08.03.11, 19:48
      Robert Gwiazdowski:

W Polsce reforma emerytalna, która, na wzór chilijski, wprowadzała do systemu emerytalnego element kapitałowy w postaci OFE, udać się z definicji nie mogła. Nie można bowiem skutecznie przejść z tradycyjnego, repartycyjnego systemu emerytalnego do kapitałowego w państwie, w którym 1/4 obywateli żyje ze świadczeń emerytalnych lub rentowych a 1/3 budżetu państwa przeznaczana jest na te świadczenia. Pokolenie czynne zawodowo nie jest bowiem w stanie utrzymać własnych rodziców i dziadków i jednocześnie zaoszczędzić na swoje emerytury, żeby uwolnić od tego obowiązku swoje dzieci i wnuki. Rozciągnięcie tego procesu w czasie też nie jest możliwe, bo „zdyscyplinowani” politycznie emeryci, regularnie korzystający z kartki wyborczej, w odróżnieniu od wielu przedsiębiorców, przegłosują w tak zwanym „międzyczasie” rozwiązania korzystne dla siebie, ale silne grupy nacisku zrobią to w sposób jeszcze bardziej bezpośredni – co udowodnili górnicy grożąc demonstracjami w Warszawie, w przypadku nie uwzględnienia ich emerytalnych roszczeń – z czego Jankowiak czyni słuszny zarzut politykom. System emerytalny był, jest i będzie systemem politycznym. Niestety.
      Co więcej, wiara w to, że w ogóle można zaoszczędzić na emeryturę w obecnie funkcjonującym systemie kapitałowym wydaje się być wiarą naiwną. Dowodzi tego nie tylko formalne bankructwo kilkunastu banków z Lehman Brothers na czele i faktyczne bankructwo wielu innych instytucji finansowych, które zostały uratowane przed bankructwem formalnym tylko i wyłącznie dzięki pieniądzom podatników, ale i faktyczne bankructwa Grecji i Irlandii oraz wielce prawdopodobne w przyszłości bankructwa Portugalii i Hiszpanii. Obligacje tych państw jeszcze do niedawna uważane były za bardzo „bezpieczną inwestycję”. Ile dziś jest rządów, których obligacje uznamy za „bezpieczną” inwestycję w perspektywie czterdziestoletniej?
      W ZUS nie ma żadnych pieniędzy, bo zostały wydane na dzisiejsze emerytury, a w OFE są głównie obligacje i bony skarbowe, które kiedyś rząd będzie musiał wykupić i w tym celu będzie musiał nas jeszcze bardziej opodatkować. W OFE są też akcje spółek giełdowych, których cena się zmienia. Będzie zależała od tego ile na owe akcje będzie chciało wydać pokolenie czynne zawodowo, gdy my będziemy na emeryturze. A będzie ono miało na ten cel o tyle mniej, o ile wzrosną podatki potrzebne na wykup z OFE obligacji, które dziś im rząd sprzedaje. Jeśli zaś zmienimy proporcje i pozwolimy OFE inwestować za granicą, to wówczas rząd nie będzie miał na dotację do Funduszu Ubezpieczeń Społecznych na dziś wypłacane emerytury. Więc będzie musiał albo obniżyć emerytury, albo podwyższyć podatki żeby mieć z czego wypłacać te emerytury. Twierdzenie, że będzie mógł nadal sprzedawać obligacje, tylko że będą je kupowały inne instytucje finansowe a nie OFE, każe postawić pytanie: skoro dla OFE inne inwestycje mają być lepsze niż polskie obligacje i bony skarbowe, to dlaczego te inne instytucje finansowe miałyby nie inwestować w to samo w co chcą inwestować OFE, tylko wybrać polskie obligacje i bony skarbowe, z inwestowania w które OFE chcą zrezygnować na rzecz innych inwestycji zagranicznych?
      Nasze emerytury będą zależały od trzech czynników: (i) od tego, jaki będzie dochód narodowy wówczas, gdy będziemy na emeryturach; (ii) od tego jakie będą proporcje między pokoleniem czynnym zawodowo i emerytami; oraz (iii) od tego jak ów dochód narodowy zostanie podzielony między pokolenie czynne zawodowo, wypracowujące ów dochód i emerytów.
      Ludziom nie można obiecywać „wysokiej stopy zwrotu z OFE” bo po pierwsze nie wiadomo czy to prawda, po drugie, trzeba zwiększyć ich stopień „niepewności jutra”, co może ich skłonić do zwiększenia oszczędności prywatnych i robienia dzieci. A na ten cel trzeba im zostawić więcej środków – czyli trzeba obniżyć „klin podatkowy”. Czy OSY mają pomysł jak to zrobić w dzisiejszym systemie emerytalnym? Czy może już nie uważają, że ten „klin” jest za wielki?
      • Gość: Smok A coś od siebie? Czy umiesz tylko kopiuj/wklej? IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 08.03.11, 19:56
        .
        • Gość: bleble Re: A coś od siebie? Czy umiesz tylko kopiuj/wkle IP: *.aster.pl 08.03.11, 20:01
          Poczekaj chwilę, przetłumaczę ci po swojemu...
          • myslacyszaryczlowiek1 Re: A coś od siebie? Czy umiesz tylko kopiuj/wkle 08.03.11, 21:37
            Lepiej kopiuj wklej i zamieścić coś mądrego
    • pregierz Rząd tnie składkę do OFE 08.03.11, 19:48
      Polityka "kraśc i jeb** nic sie nie bać" ale czy to pierwszyzna w historii..
    • Gość: Gość Rząd tnie składkę do OFE IP: *.play-internet.pl 08.03.11, 19:49
      A gdzie to tanie państwo i przyjazne przedsiębiorcy? Zabierać co moje to łatwo... Może niech zaczną od zmniejszenia tej armii urzędników w swoich resortach!
    • Gość: Zbych Rząd tnie składkę do OFE IP: *.acn.waw.pl 08.03.11, 19:50
      taaaaa, jeszcze vat podnieść do 30%, i podatek liniowy tak ze 40% - jedno szczęście, że można spakować manatki i spie...... gdzie się da
    • Gość: marcin Rząd tnie składkę do OFE IP: *.nsystem.pl 08.03.11, 19:52
      Pierwszy i ostatni raz zagłosowałem na tego złodzieja, który właśnie okradł mnie z moich pieniędzy! Nigdy więcej tuska!
      • Gość: Smok A co mam ja powiedzieć bo na gnoja nie głosowałem? IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 08.03.11, 19:58
        .
      • Gość: zzzz Re: Rząd tnie składkę do OFE IP: *.19.165.3.osk.enformatic.pl 08.03.11, 20:34
        żałosny jesteś, jakich twoich.to kasa ofe.ty tylko wpłacałeś, za obietnicę wczasów pod palmami.naiwnych nie sieją,sami się rodzą. wiem ciebie pewnie bocian przyniósł,.
    • Gość: Smok jaja panie! rozbój w biały dzień IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 08.03.11, 19:53
      23% VAT, okradzenie ze składek do OFE + podatek od lokat - to efekty tego rządu, gratulacje
    • Gość: pawcio wy skur.wysyny złodzieje z PO! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.03.11, 19:53
      Ch.u.j wam w dupę wy jeb.ane komuchy z PO!!!
      • Gość: Wesołek Re: wy skur.wysyny złodzieje z FOR! IP: *.net.stream.pl 08.03.11, 19:59
        i innych bandyckich instytucji :-)
      • Gość: pawcio Donek kondonek się naobiecywał IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.03.11, 20:01
        wraz ze swoją świtą przed wyborami jak żaden inny dotąd. A co robi teraz???? Zamiast obnizac podatki podwyższa je i okrada ludzi! Na tego ch.uja nigdy nie zagłosuję. Podobnie jak nacw...i z pisu i sld
        • rydzyk_fizyk Re: Donek kondonek się naobiecywał 08.03.11, 20:54
          1. Przyspieszymy i wykorzystamy wzrost gospodarczy s.1

2. Radykalnie podniesiemy płace dla budżetówki, zwiększymy emerytury i renty s.1

3. Wybudujemy nowoczesną sieć autostrad, dróg ekspresowych, mostów, obwodnic s.2

4. Zagwarantujemy bezpłatny dostęp do opieki medycznej i zlikwidujemy NFZ s.3

5. Uprościmy podatki - będzie podatek liniowy z ulgą prorodzinną,

zlikwidujemy ponad 200 opłat urzędowych s.5

6. Przyspieszymy budowę stadionów na Euro 2012 s.8

7. Szybko wypełnimy naszą misję w Iraku s.9

8. Sprawimy, że Polacy z emigracji będą chcieli wracać do polski i inwestować s.10

9. Podniesiemy poziom edukacji i upowszechnimy internet s.12

10. Podejmiemy rzeczywistą walkę z korupcją s.12

[pisownia oryginału]

wyborcza.pl/1,85998,4648719.html
    • Gość: Sraka Rząd tnie składkę do OFE IP: *.138.246.94.ip4.artcom.pl 08.03.11, 19:54
      Donaldu zabraklu odwagu zeby wyciac najwiekszy walek po 1989 calkowicie,a przy okazji zreformowac KRUS.
    • Gość: eko finansujemy kolejne lata rządów PO IP: *.85-237-171.tkchopin.pl 08.03.11, 19:55
      huraaa! Niech żyje koryto!
    • holyfido Tusk niszczycielu naszych emerytur 08.03.11, 19:57
      PO niszczy najlepsza reforme III RP.
      Takiego zadania nie podjely sie zadne rzady przed nia (od 1999 roku).
      Tusk zrobil skok na kase kosztem naszych przyszlych emerytur.

Zamiast ciac wydatki, uszczelniac system, aby sluzby mundurowe i pozostale bedace poza systemem wpiac do systemu, to Tusk wszystkich wywala z systemu.

Tusk zamienia nasza przyszla emeryture, ktora mogla byc wyplacana z prawdziwych pieniedzy, na taka wyplacana z obietnic wyborczych.

Tusk, nie chce Cie juz ogladac w roli premiera. Zycze ci zebys przegral te wybory. PiS tak nie szkodzilo jak Ty.
      • Gość: Wesołek Re: Tusk niszczycielu naszych emerytur IP: *.net.stream.pl 08.03.11, 20:05
        Naganiaczu spod znaku FOR i innego ku...twa. Przeczytaj sobie, co na ten temat pisze Robert Gwiazdowski. Jemu chyba nie zarzucisz braku kompetencji?

www.blog.gwiazdowski.pl/index.php?subcontent=1&id=910
        • holyfido Re: Tusk niszczycielu naszych emerytur 08.03.11, 20:28
          Nikomu nie zarzuciłem braku kompetencji.
          Stwierdziłem tylko, że Tusk pogrzebał reformę.
          • Gość: zzzz Re: Tusk niszczycielu naszych emerytur IP: *.19.165.3.osk.enformatic.pl 08.03.11, 20:42
            jaką reformę??? ofe to klasyczna piramida,im wcześniej to rozwalą tym mniej naszej kasy pójdzie się jeb*ć.
            • Gość: leonidas Re: Tusk niszczycielu naszych emerytur IP: *.toya.net.pl 08.03.11, 20:45
              BO ZUS TO KURWA OSTOJA PRAWORZADNOSCI I DOBRZE ZOORAGNIZOWANA FIRMA
        • dlugpubliczny Re: Tusk niszczycielu naszych emerytur 08.03.11, 20:29
          Nie obchodzi mnie co ktoś tam pisze - obchodzą mnie fakty.

- Pieniądze odkładane na moją emeryturę przejmie rząd i będą teraz przejedzone
          - w zamian dostanę obietnicę, że za lat 40 jakiś tam rząd mi je zwróci w postaci emerytury wypłacanej z budżetu czyli ... moich podatków.

Tak na marginesie żaden rząd w po 89ym roku jeszcze żadnej obietnicy nie dotrzymał.
          • Gość: Wesołek FOR dotrzyma złożonej ci obietnicy :-) IP: *.net.stream.pl 08.03.11, 20:36
            Będziesz pracował do 100 lat za zaszczyt bycia prorozwojowym obywatelem.
      • Gość: zzzz Re: Tusk niszczycielu naszych emerytur IP: *.19.165.3.osk.enformatic.pl 08.03.11, 20:39
        to ty z ofe,że tak piejesz na trwogę.tak koryto cwaniaków z ofę się trochę skróci.ubolewam że nie poszedł Tusk na całego,lewickie góry i inne balcerki dostają sraczki że koryta dla nich zabraknie.
    • Gość: Sraka Rząd tnie składkę do OFE IP: *.138.246.94.ip4.artcom.pl 08.03.11, 19:59
      Przeciez to OFE zrobily skok na Twoja kase,splacana z kasy wszystkich.
    • Gość: vendettav złodzieje z PSL i PO IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.03.11, 19:59
    • Gość: Jacek 1 raz od 12 lat nie pójdę na wybory. Mam dość IP: *.multimo.pl 08.03.11, 20:02
      Na początku głosowałem na PO, bo w nich wierzyłem. Potem głosowałem na PO, bo bałem się PIS. Teraz boję się i jednych i drugich, a alternatywy nie mam. Wszyscy chcą dobrać się do moich pieniędzy - solidarnie.
      • Gość: Smok Czyli nabroiłeś a teraz do domu? Gratuluję postawy IP: *.unknown.vectranet.pl 08.03.11, 20:09
        Szkoda że myślenia w tym nie było tylko trząsłeś portkami bo cie GW przestraszyła.
        • Gość: JebaćMundurowych Ale teraz jest myślenie. IP: *.lan.mannet.pl 08.03.11, 20:51

Jebać PIS, jebać PO, jebać T.W. w (nie)rządzie.
    • ubudubu4 Rząd tnie składkę do OFE 08.03.11, 20:07
      Dla Naszego Ukochanego Premiera "Słońca Peru" dla "wyroczni przyszłości" minister FedaK
      wzywam wszystkich aktywistów PO do rezygnacji z emerytur, do ruszenia na ratunek budżetowi państwa.

Nie pytaj się co PO może zrobić dla ciebie ale co ty możesz zrobić dla PO!!!
    • Gość: :) Rząd tnie składkę do OFE IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.03.11, 20:08
      i wuj z wami platformiane cwoki, szczesliwie wybory niedlugo i wyborca pozegna was siarczystym kopem w dupe :D na dlugo, ciekawe czy pan premier tusk wie lie podczas jego panowania podrozal cukier, energia elektryczna i chleb, ile na dzien dzisiejszy wynosi inflacja i gdzie sie podziala zielona wyspa i miliony polakow wracajacych z emigracji do kraju :D jedyne co donek moze nam teraz zrobic to dolaczyc do listy ludzi ktorzy moga nas pocalowac w doope...
      BYE BYE POsrancy
    • Gość: betebe Rząd tnie składkę do OFE IP: *.icpnet.pl 08.03.11, 20:09
      "Wolę przegrać wybory, niż powiedzieć obywatelom, że 200 mld zł przez 10 lat będzie ktoś szukał w ich kieszeni." Mój głos właśnie stracił...
      • Gość: Wesołek Głos młodego, wykształconego, z wielkiego miasta?? IP: *.net.stream.pl 08.03.11, 20:12
        Ale strata!!!
    • Gość: polack Rząd tnie składkę do OFE IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.03.11, 20:11
      Dlaczego Tusk nie miał odwagi zlikwidować OFE i KRUS ?
    • Gość: mondrala No mode wilki - na starosc po prosbie IP: *.28.203.84.threembb.co.uk 08.03.11, 20:12
      - fajnie sie zyje na kredyt, co? Zanim splacicie kredyt trzeba bedzie zwrocic mieszkanko i nawet wasz idol wam nie pomoze
    • wj_2000 Tusk wyrasta na męża stanu 08.03.11, 20:13
      Świetna była jego dzisiejsza decyzja i świetna prezentacja.
      Nie dziwię się, że bronią dotychczasowych ustaleń w sprawie OFE ci co z ich pieniędzy żyją (kosztem przyszłych emerytur i kosztem dzisiejszego zwiększenia deficytu), ale rozpaczą napełnia się moje serce, gdy widzę jak przeciętni forumowicze, zmanipulowani akcją bogatych złodziei, zupełnie odwrotnie oceniają sytuację.
      Zamiast zrozumieć, że OFE nas okradało, a Rząd chce ograniczyć to okradanie, do jakiego na czysto sprowadzała się część obligacyjna OFE (nie dające się całkiem zlikwidować ze względu na giełdę), to pomstują na Rząd, na Tuska, że to niby on kradnie.
      Udał się różnym Lewickim, Górom, Hausnerom, Balcerowiczom manewr złodzieja, który najgłośniej krzyczy: "łapać złodzieja".
      • Gość: Smok zaczyna się, hehehe IP: *.unknown.vectranet.pl 08.03.11, 20:16
        .
      • Gość: pytajnik Re: Tusk wyrasta na męża stanu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.03.11, 20:32
        Drogi Wj_2000, masz już emeryturę.
        Bądź więc tak miły i nie wypowiadaj się na temat obecnych ruchów OFE,
        które dotyczą nie twojej, lecz mojej emerytury,
        którą rząd własnie radośnie będzie przejadał,
        i na którą - mimo, że co miesiąc płacę daninę, nie zobaczę ani grosza,
        ok?
        Nie żebym odbierał CI prawo głosu,
        ale mądrzenie się na temat OFE emerytów drażni mnie tak samo,
        jak obiecanki, że państwo mi NA PEWNO wypłaci kiedyś emeryturę
        i że ona TERAZ dopiero jest bezpieczna.
      • dlugpubliczny Re: Tusk wyrasta na męża stanu 08.03.11, 20:40
        Post rodem z RM (Radia Maryja).
        'Bogaci złodzjeje', okradanie itd. Nie pracuję w OFE, juz dawno temu wyjechałem z tego PRLu-bis. Uważasz, że zarządzający kapitałem nie powinni od tego pobierać opłaty? Inna sprawa, że opłaty te są dosyć wysokie.

Gdyby rząd chciał zmniejszyć 'okradanie' to obniżył by opłaty pobierane przez OFE. Szybka i prosta zmiana. Zrobił to w tydzień po wyborach? W rok po wyborach? Teraz? NIE. Dopalacze przepchnęli w rekordowym tempie i nie do końca legalnie - ale na tym można było zyskać politycznie, dziennikarze byli tuba propagandową rządu.

Kraść będzie rząd - prywatne pieniądze pójdą znowu na zachcianki polityków bojących się likwidować komunistyczne przywileje.
        Tak naprawdę przyczyna 'likwidowania' OFE jest jedna:
        pieniędzy nie starcza już nawet na spłatę odsetek od zaciągniętych długów.
      • Gość: Marta Re: Tusk wyrasta na męża stanu IP: *.multi-play.net.pl 08.03.11, 20:48
        Jak tak chcą, żeby OFE przestało nas okradać to czemu nie zmniejszają prowizji????
      • Gość: Misiek Re: Tusk wyrasta na męża stanu IP: *.sds.uw.edu.pl 08.03.11, 21:45
        > Zamiast zrozumieć, że OFE nas okradało, a Rząd chce ograniczyć to okradanie, ...

Gdyby rzad chcial to ograniczyc to by pozwolił zebym ta czesc kasy mogl sam inwestowac gdzie chce - innymi słowy zamienił OFE na takie IKZE ktore są prowadzone w wiekszosci miejsc za darmo.

Niestety fakt że teraz ta kasa pojdzie do ZUS na wyplate biezacych emerytur
        i juz nawet OFE nie bede mogl sobie wybrac moim zdaniem swiadczy jasno o tym ze jest to skok na moja kasę.

• ivrp Lepiej mieć mniejszy dług państwa niż tuczyć 08.03.11, 20:15
      wysokimi prowizjami i opłatami OFE.
      • Gość: Smok i następny. dlaczego tak późno? IP: *.unknown.vectranet.pl 08.03.11, 20:17
        .
    • Gość: gustdelf To dopiero k.a cud, zrobic skok na kase i miec 38% IP: *.as43234.net 08.03.11, 20:18
      poparcia, brawo pryszczte przyglupy glosujace na PO. Teraz przez 30-40 lat bedziecie mieszkac w apartamentach na kredycie a potem po 70 bedziecie sie musieli przenisc do takich zbiorowych hotelikow gdzie beda was dokarmiac i gasic swiatlo po 19 tak jak w niejednym dokumencie z cyklu Uwaga. BRAWO

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka