Dodaj do ulubionych

Kredyt dla jednoosobowej firmy

20.04.11, 18:29
jest to mozliwe, trzeba tylko poszukac, podobno w openfinance moga pomoc, znajomy szukal troche na wlasna reke a pozniej sprobowal u nich
Obserwuj wątek
    • spotnik Kredyt dla jednoosobowej firmy? Nawet na start 28.04.11, 15:42
      Firma powinna finansować się sama - nie z żadnych kredytów. Chyba, że ma już udokumentowaną pozycję na rynku i wiadomo, że będzie z czego ten kredyt spłacić. To ostrzeżenie dla tych co biznes zamierzają otworzyć - dobrze zastanowić się jak spłaci się kredyt, jak biznes nie wypali. Stąd wciskanie kredytów startującym firmom jest NIEPOROZUMIENIEM. Konserwatywne podejście do finansów w przedsiębiorstwie mówi, że podstawą powinno być samofinansowanie - życie/ciągnięcie na kredyt zawsze na długą metę skończy się źle (z wyjątkiem rzadkich przypadków)...

--------------------------------------------------------------------
      Omiń kolejkę - zapisz się na wizytę do lekarza ON-LINE:
      ARSMEDIC
      SOLUMED
    • Gość: Ekspert Kredyt dla jednoosobowej firmy? Nawet na start IP: *.aster.pl 28.04.11, 18:27
      Z tym kredytem na start nie jest tak różowo. W materiale natomiast nie ma słowa, że aby taki kredyt otrzymać zazwyczaj (przetestowałem to w 7 bankach m.in w Getinie, Idea i FM Banku), firma nie powinna mieć innych zobowiązań finansowych, np kredytu hipotecznego. Co z tego, że moje miesięczne dochody z ostatnich 5 miesięcy wynoszą średnio 10 000 (inne kredyty 2000) netto, mam podpisany kontrakt bezterminowo, jak mi nie wychodziła zdolność dla kredytu na 15 000 na rok... Jak to możliwe? Jeden z banków z tego zestawienia, przyjmował, że mój przychód nie wynosi więcej jak 3500, mimo, że realne mam 10 000. 3500 w zestawieniu z ratą kredytu wynoszącą 2000 zrobiło swoje - kredytu mi nie przyznano. Tak więc wysokie dochody młodych firm, czystość w BIKu i regularna spłata innych zobowiązań absolutnie nie daje gwarancji, że się kredyt otrzyma. To nie fair, że w tym materiale odkrywa się tylko pół prawdy.
    • Gość: mrzonka Kredyt dla jednoosobowej firmy? Nawet na start IP: *.nitka.net.pl 29.04.11, 07:33
      Prawda jest taka, że faktycznie banki chętnie się chwalą swoją ofertą - fajnie jest wpisać kilka pięknych zdań do folderu reklamowego i dodatkowo na www. A praktyka jest taka, jak ktoś już tu wcześniej wspomniał - po otrzymaniu kompletu dokumentów bank przysyła odpowiedź odmowną. Co ciekawe - można dostać odpowiedź odmowną już kilka minut po wysłaniu online wniosku kredytowego. A jest to przecież wniosek, na którego przeczytanie potrzeba dobrego kwadransa, że nie wspomnę o analizie załączników. Pewnie nikt z pracowników nawet nie rzucił na niego okiem, wszystko zrobiła maszyna...
      Mimo to nie tracę nadziei, że znajdę bank, gotowy zaryzykować wspieranie mojej firmy. Wtedy chętnie będę korzystać z jego usług również za kilka lat - gdy banki będą na wyścigi proponowały mi swoje produkty. Ale te banki, które dziś mi odmawiają - wtedy spotkają się z moją odmową.
      • femmka Re: Kredyt dla jednoosobowej firmy 29.04.11, 21:47
        wierz mi, niekoniecznie - spore dochody i saldo dodatnie (spore) nie skłania mbanku do udzielania jakiejkolwiek pożyczki, lini debetowej itp

w sumie kij im w oko, muszę inne konto znaleźć

--
        femmka & spółka
    • chamskityp Re: Kredyt dla jednoosobowej firmy 28.02.13, 09:56
      Co do samje spółki jednoosobowej to ma ona bardzo dużo obostrzeń w zakresie czynności jej prowadzenia które są jeszcze większe w przypadku pełnienia przez jedynego wspólnika funkcji jednoosobowego zarządu.

Dla osób które szukają więcej informacji na temat spólek jednooosobwych polecam ewentualnie jako dopełnienie tego co zawiera ten naprawde dobry artykuł, podlinkowanych informacji e-prawnik.pl/artykuly/prawo-spolek/jednoosobowa-spolka-z-o-o-.html
    • olziik Re: Kredyt dla jednoosobowej firmy 17.05.20, 23:09
      Nam się opłaciło wziąśc pożyczkę w Open Cash. To pozyczki pozabankowe ale pewne, rzetelna firma. Znajomy mi ich polecił, on skorzystała i jest bardzo zadowolony. Pomogli nam wyjść ze spirali długów.Chwalę sobie to, że mają Indywidualne podejście do klienta, przedstawili przejrzyste warunki współpracy, dostosowane do moich mozliwości finansowych. Są naprawdę pomocni
    • aliss_00 Re: Kredyt dla jednoosobowej firmy 24.05.20, 12:47
      Witam
      Jeśli chcesz założyć swoje pierwsze konto firmowe lub zmienić obecny bank mam dobrą propozycję:
      Konto Przekorzystne Biznes

Za założenie Konta Przekorzystnego Biznes w promocji „1000 zł premii dla firm”, Klient może zyskać nawet 1000 zł premii. Więcej w linku. Dodatkowo robiąc obroty firmowe w PEKAO SA można uzyskać jedną z lepszych ofert kredytowych na rynku(mają bardzo tanie kredyty firmowe)

0 zł za konto i aktywne korzystanie z karty

0 zł za przelewy mobilne

do 1000 zł premii

leadstar.pl/c?pid=30750&tid=3270&ha=1599092273&r=4120&epi1=xxx&epi2=yyy

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka