Dodaj do ulubionych

Franszczyzna w GetinBank.

IP: 80.54.46.* 19.05.11, 21:20
Chciałbym się dowiedzieć od kogoś bardziej znającego tematykę bankowości .

Czym się rożni placówka franszczyznowa Getin Banku od jego Oddziału ?
Czy placówka franszczyznowa jako pośrednik zapewnia takie same warunki dla klienta czy tez pobiera jakieś dodatkowe opłaty.

I najważniejsza sprawa czy pieniądze są tam tak samo bezpiecznie jak w oddziale banku i podlegają Bankowemu Funduszowi Gwarancyjnemu.

Co np. się stanie gdy właściciel placówki franszczyznowej zbankrutuje ?
Czy bank wówczas przejmuje jego zobowiązania ?

Generalnie chcę się upewnić gdzie lepiej trzymać swoje pieniądze !
Obserwuj wątek
  • spad_ukp Re: Franszczyzna w GetinBank. 19.05.11, 22:35
   Dla Ciebie jako klienta nie ma znaczenia czy jesteś obsługiwany przez oddział własny, czy też przez placówkę franczyzową. To jest tylko inny model prowadzenia placówki i wynagradzania oddziału.
   • jan-w Re: Franszczyzna w GetinBank. 20.05.11, 09:39
    Oczywiście że jest różnica. Budka w systemie franchise jest własnością pana Ziutka Kowalskiego a nie banku i on odpowiada za skutki jej działalności, nie firma która dostarcza szyld i gadgety. Były już znane historie ludzi którzy w ten sposób stracili duże pieniądze.
     • jan-w Re: Franszczyzna w GetinBank. 20.05.11, 17:01
      Bez problemu. Wystarczy to?


      W Więcborku i Sępólnie nagle, bez żadnej zapowiedzi zamknięto placówki Getin Banku. Ich wła�cicielem na zasadzie umowy franszyzy był niejaki Grzegorz Pawłowski. Sprytny bydgoszczanin nabił w butelkę i bank, i jego klientów. Poszkodowani bojš się o swoje pienišdze, piszš listy, zgłaszajš na policję. Ta na razie prowadzi w tej sprawie postępowanie sprawdzajšce. Sam bank nie unika rozmowy na ten temat.

      Franczyzowe placówki Getin Banku zniknęły także ze Żnina i Nakła. Je również prowadził Grzegorz Pawłowski. Na drzwiach Getin Banku w Sępólnie przy placu Wolno�ci najpierw pojawiła się informacja, że placówka jest nieczynna z powodu choroby, a obecnie wisi tam kartka, która mówi, że jest po prostu nieczynna. W Więcborku drzwi zamknięte na cztery spusty i informacja, że sprawy pożyczek sš załatwiane zgodnie z umowš w sposób korespondencyjny. Kto by pomy�lał, że mamy tu do czynienia z aferš wielokroć większš niż ta, która dotyczyła słynnego na cały kraj ,,bankiera� z Sypniewa, Zygmunta S.

      www.wiadomosci.zas.pl/?link=poczatek&artykul=4490
       • Gość: agent Re: Franszczyzna w GetinBank. IP: *.internetdsl.tpnet.pl 20.05.11, 21:02
        Nie prowadzę co prawda placówki partnerskiej Getinu ale za to agencje banku PKO BP. Podejrzewam, że będzie podobnie. Odpowiedzialność za nasze działania wobec klienta ponosi jak najbardziej bank co nie znaczy, że pozostajemy bezkarni. Bank zabezpiecza się w postaci poręczeń na osobach trzecich (przeważnie rodzinie agenta) lub na hipotece. Potencjalne zabezpieczenie jest skrupulatnie sprawdzane i dostosowane do wysokości obrotów jakie są w danej placówce agencyjnej. Jeżeli jakiś klient zostanie przez nas "pokrzywdzony" bank reguluje z nim zobowiązania a następnie rozlicza się danym partnerem.

        Jeżeli chodzi o trzymanie pieniędzy w agencji/u partnera czy w oddziale to bez różnicy, pieniądze trafiają na Twoje konto które jest prowadzone przez macierzysty oddział gdzie konto zakładałeś. Inna sprawa jeżeli wpłacasz pieniądze a pośrednik (lub jego pracownik) nieuczciwie je od razu nie wpłaca do kasy a do swojej kieszeni wówczas z odpowiedzialnością jest tak jak opisałem powyżej.

        Co do ceny produktów, to nie wiem jak u konkurencji ale u nas w PKO mamy ofertę taką samą oddział i agencje, czasem wprowadzają jakiś produkt który jest dostępny w tylko w oddziale ale to rzadko.

       • Gość: asa Re: Franszczyzna w GetinBank. IP: *.dynamic.chello.pl 19.06.11, 19:00
        jk, placowka partnerska/franczyzowa działa dla klienta tak samo jak oddzial. Inaczej rozlicza sie koszty i wynagrodzenie dla pracownikow, partnera
        podany przez jana przyklad to oszustwo, gdzie pracownicy pana prowadzacego placowke partnerska zamiast zawierac umowe miedzy klientem a bankiem zawierali umowe z klientem i inna firma
        trzeba patrzec co sie podpisuje
        gduyby to byly umowy z bankiem pieniadze by nie przepadly
  • Gość: m Re: Franszczyzna w GetinBank. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.06.11, 01:23
   Dla klienta nie ma żadnej różnicy, czy to oddział własny czy franczyzowy, ponieważ franczyzobiorca musi posiadać pełnomocnictwa do zawierania umów w imieniu banku, czyli umowy zawarte niezależnie od rodzaju placówki mają takie samo umocowanie prawne i zabezpieczają klientów w takim samym stopniu. Wszystkie środki są objęte Bankowym Funduszem Gwarancyjnym. Klient nie ponosi żadnego ryzyka w przypadku jeżeli Franczyzobiorca zamyka Placówkę z jakiegokolwiek powodu, ponieważ środki są deponowane w banku a nie przechowywane w oddziałach czy to włacnych czy franczyzowych :-). Co więcej w/g wewnętrznych badań banku z zakresu obsługi klienta i wiedzy merytorycznej pracowników, sieć franczyzowa przewyższa sieć własną . Przedstawiona sytuacja jasno opisuje, że klienci nabywali produkty firmy Duo Express, których nie ma w ofercie banku. Jednym słowem przykra sytuacja, w której oszust nie tylko ukradł pieniądze ludzi, ale też naruszył dobre imię banku i pracujących tam ludzi, a w szczególności sieć franczyzową.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka