Dodaj do ulubionych

Darowizna zamiast spadku

11.06.11, 18:35
Bez sensu. Nie lepiej pomyśleć o możliwości notarialnego wykluczenia z zachowku? Co z genetycznie spokrewnionymi pociotkami, co to życie zatruwały, a jak dobiły bogatego tatuśka czy inną siostrzyczkę, to nagle się odnajdują i nawet złego słowa o zmarłym nie powiedzą. To w końcu mój majątek jest mój czy nie? Co z poszanowaniem własności -jednym z PRAW PODSTAWOWYCH!
--
Autor: Gość: dzikowy=ciul
"ty pedalski cyklisto wypierdzielaj pewnie nawet pracy nie masz menelu"
Sraczka Mózgowa
Obserwuj wątek
    • Gość: Macho Re: Darowizna zamiast spadku IP: *.myslenice.net.pl 11.06.11, 19:11
      Udostępnienie nowych narzędzi przekazywania majątków spowoduje dzikie i oszalałe przypadki złośliwej, ale prawnie dopuszczalnej niewdzięczności. Nie ma żadnego problemu, aby dysponent wykluczył z dziedziczenia swoich najbliższych przekazując np. majątek na rzecz Kościoła. Rodzina w takich okolicznościach nie dostanie nic, gdyż zostanie pozbawiona prawa do zachówku.
      • sammler Re: Darowizna zamiast spadku 11.06.11, 19:50
        I bardzo dobrze! Prawo własności jest święte! Zadbaj lepiej o to, by mamusia czy tatuś nie wpadli w sidła ojca dyrektora w podeszłym wieku...

Ostatnie zmiany w prawie spadkowym mają same plusy i były bardzo długo przeze mnie oczekiwane. Do tej pory było tak, że nie można było efektywnie rozporządzać swoim majątkiem. Miało to daleko idące skutki w skali makro. Chodzi nie tylko o to, by móc efektywnie rozporządzać swoją - jakby nie było - własnością, ale i by można było przekazać ją w ręce osób, które najlepiej rokują - najlepiej się o nią zatroszczą, najlepiej zadbają o pomnożenie majątku itd. Przede wszystkim jednak o to, by majątek nie ulegał podziałowi z pokolenia na pokolenie. To rozdrabnianie majątku jest jedną z przyczyn tego, że nie mamy w Polsce klasy średniej z prawdziwego zdarzenia (drugim najważniejszym powodem jest opodatkowanie oszczędności). Przez polskie przepisy o dziedziczeniu majątek nie jest kumulowany i efektywnie pomnażany, tylko z mocy prawa podlega podziałowi! Wedle starej, PRL-owskiej śpiewki: każdemu po równo.

S.
    • Gość: chłop Darowizna zamiast spadku IP: *.xdsl.centertel.pl 11.06.11, 20:15
      I znów elity gejowsko-korupcyjne prawników pracują nad lodami.W przeszlosci bylo iż pozbawili praw dziedziczenia ziemi przez dzieci chlopskie, nachapali się ziemi za grosze i przez kruczki prawne i układy, teraz pracują nad nowym sposobem.Trochę to przypomina mi mojego ojca św pamięci.Przez całe życe był niewierzący należal do PZPR.W pewnym momęcie, za dużo wiedział i rzucił legitymację sekretarzowi.Poszedl na emeryturę, zachorowal mial wylew,po dojsciu do siebie nie bardzo wiedzial co się dzieje wokół niego.Siostra zaopiekowała się nim.Widzialem w kościele na pogrzebie mojej matki,siostra prowadzi go do komunii.Chwala siostrze iż zaopiekowała sie nim i jego emerytura.Teraz znajdą się chętni w domach opieki na biznes.
    • Gość: noale Darowizna zamiast spadku IP: *.opera-mini.net 11.06.11, 23:37
      mm, metoda na pominięcie zachowku. Boli tylko to że przedmiot darowizny jest ugotowany. Bo w razie potrzeby np spieniężenia (w uzgodnieniu np. z darczyńcą) z powodu np choroby i czy innej ciężkiej sytacji np. obdarowanego, czy zwyczajnie innych planów obojga stron, nie da się tego zrobić inaczej jak popełniająć samobójstwo, lub zabójstwo.
      Zwyczajnie powinna być możliwość eliminacji zachowku na życzenie wlaściciela. Amen
    • max5lat prawo spadkowe Tfu Ska 12.06.11, 00:19
      Umarles nie uzgodniwszy tego z lokalnym organem PO? To oglaszamy przepadek 50% twojego mienia na rzecz skarbu panstwa na poczet jego (wiec twoich) niesplaconych dlugow. Jesli uzgodniles date zgonu z lokalnym organem PO (ktory dokladnie wyliczy twoje dotychczasowe skladki emerytalne) to przepadnie ci tylo 45% mienia.
      Aktywni czlonkowie PO (oplacajacy skladki czlonkowskie) dostaja 99.99% ulgi podatkowej.
      Zwolnieni z obowiazku zaplaty sa patrioci, ktorzy poddali sie eutanazji. Ale jedynie wtedy jesli poddali sie jej przed uzyskaniem wieku emerytalnego.
      Podpisano
      Herr Tfu Sk
    • Gość: alex pierdoly same i tyle IP: 194.25.30.* 12.06.11, 01:04
      co to za ochrona wspolnych przedsiewziec i wysilkow jezeli obdarowany odpowiada za dlugi do wysokosci darowizny? ja dzisiaj obdaruje np. szwagra i razem z nim rozkrece biznes. bedzie sie chlopina uwijal jak w ukropie, bo mu tej darowizny nie cofne - prawo nie pozwala. czyzby?
      niech mnie tylko wku.... to sie po prostu zadluze, a jak kopne w kalendarz, to wierzyciele sami mu zbiora...
    • rabbinhood wielki krok ku szybkiej akumulacji kapitału 12.06.11, 09:57
      Dokonuje się dziejowy krok ku szybszej akumulacji kapitału, tak aby garstka ludzi miała większy udział w istniejących zasobach. Zmierzamy w stronę tych krajów gdzie 1% mieszkańców ma większość zasobów. Oznacza to zanik klasy średniej. Oczywiście takie stawianie sprawy ułatwi zarządzanie bo mniej decydentów i większe uprawnienia, jednak nikt nie chce dostrzegać że ze społeczeństwa kolektywno-demokratycznego staniemy się społeczeństwem ambitnych liderów, deptających wszystko.
      Ciekawe czy ludzie widząc Wałęsę skakającego przez płot mogli myśleć że da to takie konsekwencje prawne? Nie o takie Polske była to walka.
      Mam wrażenie że problemy z sądownictwem i szybkim oraz skutecznym ferowaniem rozstrzygnięć, przykrywa się nowymi przepisami, co jeszcze bardziej utrudni pracę sądów, lub pozwoli na nadinterpretacje.
      --
      Linuks 5,1 % 2011 February w3schools.com/browsers/browsers_os.asp
    • comrade Czy jakiś prawnik może mi wyjaśnić sens zachowku? 12.06.11, 12:57
      Czy jakiś prawnik może mi wyjaśnić sens zachowku i czy w innych krajach istnieje tak nonsensowny przepis? Ustawodawca zakłada że dorosła, zdrowa na umyśle osoba, sporządzając akt notarialny (testament) - nie wie co czyni i nie do końca wie komu chce przekazać majątek... Albo że "zapomniała" że ma krewnych. To jakiś żart i kpina z prawa do dysponowania swoją własnością.

Do tego fakt że do czasu tych ustaw o których w artykule - nie można było swobodnie zapisywać różnych rzeczy poszczególnym osobom. To jest niepojęte, to po co w ogóle instytucja testamentu jeśli z mocy prawa i tak wszystko (cały spadek) wpada do jednego wora z którego dziedziczą ustawowo konkretne osoby - do tego z prawem zachowku!?
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka