Dodaj do ulubionych

Nasz kapitał emerytalny

20.08.11, 11:40
a ja odkładam sobie po 100 zł m-c i będę miał wyższą emeryturę niż z tego całego przymusowego i marnującego nasze środki ZUS-u (100 zł miesięcznie = 86 000 zł kapitału!).
Sprawdźcie sami
Obserwuj wątek
      • Gość: gość Przyjacielu, to tylko ćwiartka prawdy. IP: *.ists.pl 20.08.11, 23:09
       Banda czworga, ta największa zakała Polski, składa się z byłego PZPR i byłego ZSL PODZIELIŁA SIĘ OBECNIE NA 4 UGRUPOWANIA: PIS, PO, PSL, SLD.

       To jest jedna i ta sama zakała.

       Czy ty nie widzisz naprawdę tego, że od 20 lat, która z tych klik nie rządzi, a wszystkie rządzą po kolei /chyba się umówiły jeszcze za kiszczakowym okrągłym stołem/, czy nie widzisz, że DOKŁADNIE IDENTYCZNY BURDEL - SCENARIUSZ ONI REALIZUJĄ BEZ ŻADNEJ PRZERWY OD 20 LAT.

       Czy naprawdę nie widzisz, że jest to "wolny rynek" dla kolesi a reszta ludzi zwisa im kalafiorem i niech gnije??

       Nie widzisz naprawdę, że jest to kapitalizm ograniczony dla tych rządzących szumowin i oni z tego kapitalizmu korzystają i na nim dobrze zarabiają /oraz mnóstwo kradną/ a pozostała część Polaków żyje w coraz większej socjalistycznej biedzie.

       Czy nie wdzisz, że nie da się zrobić żadnego biznesu, że już nawet u buka przez internet nie zarobisz?

       Po prostu odjęli nam wszelką nadzieję.

       A DLACZEGO NIE ZROBIC WRESZCIE KAPITALIZMU POWASZECHNIE DOSTĘPNEGO DLA WSZYSTKICH CHĘTNYCH.

       DLACZEGO NIE PRZYWRÓCIĆ PRAWA GOSPODARCZEGO UCHWALONEGO JESZCZE ZA RZĄDÓW WILCZKA-RAKOWSKIEGO ?

       Ważny artykuł:
       michalkiewicz.pl/tekst.php?tekst=2166


       Albo tę bandę szubrawców - bandę czworga przegonimy raz na zawsze a wybierzemy kontrrewolucjonistów którzy zburzą ten złodziejski system, albo zginiemy.

       Względnie młodzi zwieją za granicę na zawsze a starzy zdechną z głodu.
   • Gość: rt Re: Dlaczego ZUS nie obliczy z automatu? IP: 178.73.48.* 20.08.11, 15:28
    4 mln ludzi czyli bodaj 1/3 ogółu przez te kilkanaście już lat nie zgłosiło się nawet do obliczenia kapitału podstawowego

    zatem do liczenia poprawek nie zgłosi się szacuję nawet 90% uprawnionych (większość w ogóle nie będzie wiedzieć o tym, inni machną ręką, jeszcze inni wolą nie miec do czynienia z zus bo a nuż wyliczy im niżej niż za pierwszym razem)
    • z17 Re: Dlaczego ZUS nie obliczy z automatu? 20.08.11, 23:09
     rt rozsądnie piszesz

     ja dodam tylko, że do wszelkich przeliczeń niezbędne są UZYSKANE OBECNIE A NIE KIEDYŚ zaświadczenia od dawnych pracodawców na druku Rp-7, nic innego nie jest honorowane, nawet świadectwa pracy

     ciekawy jestem, w jaki niby sposób ludzie mają dziś przynieść zaświadczenie na tym cholernym druku Rp-7 od jakiejś firmy z lat 70-tych, najczęściej zlikwidowanej w cholerę 20 lat temu?

     to jest po prostu niemożliwe

     więc będzie tak, że przeliczą sobie tylko biurokraci z urzędów centralnych typu ministerstwa i politrucy z dawnych zjednoczeń itp., których papiery płacowe trafiły do archiwów państwowych (archiwa wystawiają zaświadczenia na Rp-7 !!!)

     i słusznie prawi rt, że dla cvo najmniej 90% społeczeństwa te zmiany nie mają żadnego praktycznego znaczenia
   • Gość: gość "Przypadkowo" pogubili wszystkie dokumenty i... IP: *.ists.pl 20.08.11, 22:32
    Liczą, że wielu już ich nie odszuka.

    Po to też przy okazji zlikwidowali wiele zakładów pracy i zniszczyli po nich wszelkie ślady.

    Jak znowu na nich, na ty samych od 20 lat zagłosujecie, to będzie to samo, co DO TEJ PORY, czyli CORAZ GORZEJ.

    To jest banda czworga: PIS-PO-PSL-SLD.

    Zagłosujcie na nich a będziecie mieli coraz gorzej.

    Alternatywa: zagłosujcie na tych, którzy chcą znurzyć niesprawiedliwy system w Polsce.
  • ulanzalasem Nasz kapitał emerytalny 20.08.11, 13:16
   Szkoda, że posłowie nie ogłaszają swoim wyborcom radosnej nowiny o kradzieży składek z OFE, kasy z FRD, o tym, że za 20-30 lat emerytury nie będą stanowić 40-55% pensji tylko 20-35% :D O tym, że ceny i podatki będą znacznie wyższe niż dzisiaj też chyba każdy wie, ale jakoś na co dzień o tym nie myśli...
   • Gość: gość To co wieszczysz, to tylko pod warunkiem.. IP: *.ists.pl 20.08.11, 22:53
    To, co wieszczysz stanie się tylko wówczas, gdy banda czworga /PIS-PO-PSL-SLD/ znowu wygra wybory.

    Jeśli banda czworga będzie miała 51 procent w parlamencie, to oczywiście będzie katastrofa.

    Jeśli jednak ludzie zdecują się przegnać bandę czworga i zagłosować powszechnie na uczciwe siły chcące zniszczyć ten panujący w Polsce złodziejski system, to emerytom i obecnym i przyszłym będzie lepiej niż bardzo dobrze.

    Jest możliwość obudzenia gospodarki bez problemu.

    Jest możliwość otwarcia dostępu do rynku produkcji i pracy wszystkim Polakom.

    Do przeczytania:
    michalkiewicz.pl/tekst.php?tekst=2166

    Prof. Rybiński powiada przy każdej okazji, że jeśli Nowa Prawica wygra wybory, to będzie 3 miesiące bałaganu ale wzrost gospodarczy bez kłopotu będzie na stałe 10 procent rocznie - przy założeniu pesymistycznym.

    Ja, który wiem, jak ten naród potrafi pracować w razie możliwości, wiem, że ten wzrost będzie wynosił ok. 30-40 procent rocznie, jak w porywach nie więcej.

    To jest do zrobienia.

    Warunek:

    muszą w wyborach wygrać ludzie, którzy chcą panujący obecnie złodziejski system syndykalistyczno-etatystyczny /kapitalizm kompradorski, tj. dla "znajomych królika a reszta NIEDOPUSZCZONA DO WOLNEGO RYNKU I DO DZIAŁALNOŚCI GOSPODARZCEJ niech gnije /, którzy zechcą go zburzyć. No i przy okazji wpakować wielu szubrawców, oszustów itp. za kraty.

    Po prostu muszą do władzy dojść kontrrewolucjoniści.

    Alternatywa:

    jak wygra znowu ktoś z bandy czworga, a koalicja złodziei PIS-PO-PSL-SLD będzie miała łącznie ponad 51 procent w parlamencie, A WÓWCZAS CZEKA NAS DOKŁĄDNIE TEN SAM SCENARIUSZ TOCZĄCY SIĘ OD 22 LAT. SCENARIUSZ TEN = CORAZ GORZEJ.

    Wtedy jeszcze należy dodać, ze resztka co inteligentniejszej młodzieży zwieje z Polski na zawsze, chętnie przyjmą ich kraje zachodnie dla polepszenia "dobrej populacji", no a polscy emeryci zdechną z głodu.
  • Gość: zxc Nasz kapitał emerytalny IP: *.star.net.pl 20.08.11, 15:59
   40 lat pracy-składkowych - Mężczyzna i minimum 60 lat życia ,
   35 lat pracy – Kobieta i EMERYTURA - / w tym tylko wojsko i macierzyński /
   Wolny wybór /mogą iść na E , ale nie muszą/ dla osób - urodzonych od 1949r – do 1968r ,
   wg. zebranych opinii ; Rządzący powinni i tak o tym pomyśleć ; niełatwo jest uzyskać taki
   tj. 40 lat / 35 lat - okres składkowy , w tym wojsko czy macierzyński.
   Każdy pracownik będzie DOMAGAŁ się od swego pracodawcy - także tego z BCC, Lewiatana, itp. - aby za każdy miesiąc ten opłacił z tytułu jego zatrudnienia składki do ZUS - bo chce jak najszybciej osiągnąć tą MAGICZNĄ liczbę 40 lat pracy
   /tym samym zwiększą się stopniowo wpłaty do ZUS - bez kontroli ZUS , które i tak na dłuższą metę są bezowocne i nie do skontrolowania .
   Teraz składki do ZUS są w niczyim interesie.
   Nikomu to się nie opłaca, albowiem jak w wieku 65 lat pracownik będzie mieć 30 lat pracy składkowej , to otrzyma niewiele mniejszą emeryturę od tego co ma 45 - 50 lat pracy. I tu Apel do- RZĄDZĄCYCH - myślcie, to naprawdę nic nie kosztuje. ZUS na tym tylko zyska. Każdy pracownik SAM będzie zabiegał o to , aby mu płacić ZUS.
   Ale to się uda, jak każdy będzie wiedział , że kobieta ma mieć 35 lat pracy, mężczyzna 40 lat pracy-składkowej //bez studiów// i wiek odpowiednio min. 60/55 lat.
   I jeszcze jedno – młodzi ludzie pracują na czarno mając już 30-40 lat życia – natomiast lat pracy składkowych mało co.
   Jaki oni uzbierają kapitał ???, z czego będą mieli wypłacaną emeryturę za 30-35 czy 40 lat. ???
   Dostaną świadczenie socjalne – resztę będzie musiał dopłacić budżet- No bo teraz są zadowoleni, że do kieszeni dostaną więcej. TERAZ – ale co będzie POTEM. ???

   -Niech sami ministrowie i posłowie policzą sobie , ile będą mieć lat pracy w wieku
   • Gość: MoeMia Re: Nasz kapitał emerytalny IP: *.adsl.inetia.pl 20.08.11, 18:45
    "Kapitał" ZUSowski o którym piszesz to zupełnie fikcyjny koncept. Pieniądze są wypłacane na obecne składki, nie odkładane "na emerytury". Zresztą nawet gdyby były odkładane, to ich wartość za 20-30 lat będzie zależeć tylko i wyłącznie od stanu gospodarki w przyszłości. Pińcset milionów złotych odłożone dzisiaj będzie nic nie warte, jeśli gospodarka za 30 lat będzie trupem.

    A teraz do rzeczy - wg. wszelkich możliwych prognoz demograficznych oraz czynników środowiskowych (relatywne wyczerpanie ropy, węgla) za 20-30 lat ten kraj będzie w stanie całkowitego rozpadu. Nie ma fizycznej możliwości, by Polskę w 2040 było stać na wypłatę godziwych, eh - jakichkolwiek emerytur obecnemu wyżowi demograficznemu. Jeśli teraz jest bardzo źle, a ZUS generuje olbrzymie deficyty, to jak ten kraj ma się utrzymać za 30 lat:
    -bez renty wzrostowej
    -bez własnych surowców naturalnych (węgla, łupków, miedzi, gazu)
    -z odwróconą piramidą wiekową społeczeństwa
    -z wysokim zadłużeniem (jeśli już teraz nie jesteśmy wstanie wypracować nadwyżki budżetowej...)
    -w świecie bez tanich, łatwo dostępnych surowców paliwowych (ropa, gaz, uran oczywiście się nie skończą się całkowicie, ale koszt ich wydobycia będzie co najmniej kilkunastokrotnie wyższy niż obecnie)

    W związku z tym, jedyną szansą na przetrwanie dla obecnej młodzieży jest:
    a) długofalowa emigracja do bardziej perspektywicznego kraju (co nie pozbawione ryzyka, bo jeśli w UK trzeba będzie wprowadzać cięcia, to 'te zle obce polaki' pójdą na pierwszy ogień, nawet jeśli przez ostatnie 20 lat mieszkali i regularnie opłacali wszystkie składki w UK)

    b) skupić się na generowaniu trwałego majątku, inwestować w rodzinę (jakkolwiek absurdalnie to brzmi) - za 30 lat lepiej będzie dysponować solidnym domem i areałem pól uprawnych, niż 30 'latami składkowymi'.

    Tak naprawdę, najlepszą inwestycją polskiego Rządu była by: solidna polityka prorodzinna, unormalnienie prawodawstwa i 10-15 letnie moratorium na wydobycie gazu łupkowego.
  • perculator A ci co obecnie sa w wieku 70-80 + lat 20.08.11, 20:16
   Czy zapominajac o nich liczy sie, ze szybko umra?
   Jak liczona jest emerytura kogos urodzonego przed wojna i zarabiajacego duze pieniadze, rowniez w powojennej Polsce lub wdowca/wdowy po kims takim, a obecnie zyjacego z poltora tysiaca?
   Jak to porownac do takiego pana Jaruzelskiego, ktory za spowodowanie cierpien i smierci innych ma 18 tysiecy miesiecznie?
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka