Dodaj do ulubionych

Zakup na kredyt, karta BPH, koszty

12.09.11, 13:38
Hej

Koleżanka kupiła sobie coś tam na raty. Kredyt ratalny wyglądał w ten sposób, że dostała kartę kredytową BPH i co miesiąc spłacała na jej rachunek ratę za zakup. Karta nie została aktywowana i nie wykonywano nią żadnych transakcji. Po spłaceniu rat koleżanka zwróciła kartę bankowi i zamknęła rachunek. A teraz po paru miesiącach bank do niej zadzwonił, że koleżanka zalega z opłatą za użytkowanie karty - 45 zł (i jeszcze 35 zł za monit).

Czy to jest w porządku? Za nieaktywowaną kartę też się płaci? W dodatku kredyt był na 10 rat, a karta przecież przez pierwszy rok jest za darmo.

Pytam, bo parę lat temu miałem podobną sytuację. Kupiłem monitor na kredyt w analogiczny sposób, karta była GE Money. Poinformowano mnie wtedy, że jeśli tej karty nie aktywuję, a tylko będę spłacał kredyt, to nie ponoszę opłat za kartę. I tak się stało, nie aktywowałem jej (i chyba nawet nie zwróciłem, po prostu wygasła), żadnych dodatkowych opłat mi nie naliczono.
Obserwuj wątek
    • lothian Re: Zakup na kredyt, karta BPH, koszty 13.09.11, 08:13
      Musisz przeczytać dobrze warunki umowy i termin podpisania umowy karty kredytowej. Okres zamknięcia karty od momentu rezygnacji to z reguły 30 dni, a w niektórych bankach nawet 60dni i dopiero po tym okresie jest zamykane konto i karta. Więc tak naprawdę karta jest za darmo przez 11 lub 10 miesięcy. Jeżeli przekroczysz ten termin choćby o 1 dzień, bank będzie bezlitosny i naliczy opłatę za kolejny rok.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka