Dodaj do ulubionych

W trzecim kwartale nasze oszczędności w fundusz...

07.10.11, 19:22
No nie tylko z tych funduszy, ze wszystkich. Niestety wpadłem na głupi pomysł sprawdzenia jak to sobie radzi mój III filar emerytalny w wiodącym funduszu. Odkąd zacząłem tam oszczędzać, wpłaciłem jakieś 20k. Dziś, po pięciu latach moje jednostki udziałowe są warte jakieś 15k. Czyli gdzieś (prowizje i straty) wyparowało 25% moich pieniędzy. A realnie jeszcze więcej, bo przez te lata powinni przecież zarabiać. Smaczku dodaje fakt, że jest to fundusz mieszany, czyli część idzie na obligacje skarbowe (na których teoretycznie nie straciłem bo w tych rozważaniach nie uwzględniam inflacji), a część na jakieś akcje. Wychodzi na to, że chyba wszystko zainwestowane w akcje popłynęło. I to by było na tyle jeśli chodzi o profesjonalne zarządzanie naszymi pieniędzmi przez fundusze.

Zachęcam wszystkich do zainteresowania się stanem własnego konta emerytalnego. to działa jak kubeł zimnej wody. Im wcześniej, tym lepiej, bo za parę(naście) lat może już za późno żeby zmienić metodę oszczędzania na starość.
Obserwuj wątek
    • Gość: rolnik agitator Tylko panstwo moze byc gwarantem, zadne fundusze. IP: *.dip.t-dialin.net 07.10.11, 20:46
      Wielokrotnie pisalismy na rozmaitych portalach internetowych, ze odkladanie skladek przez 45 lat na jakies prywatne fundusze jest obarczone olbrzymim, gigantycznym ryzykiem gdyz kazdy fundusz moze splajtowac a w okresie 45 lat bedzie z 15 kryzysow ekonomicznych, wlasciciele funduszy moga przewalic kase i uciec w krzaki, pieniadz moze stracic na wartosci. Tylko panstwo jako takie moze byc gwarantem wartosci rent i emerytur gdyz ma moc stanowienia prawa i jego egzekwowania majac do dyspozycji aparat represji, wymiar sprawiedliwosci a nawet moze skazywac na smierc swych poddanych i wyroki wykonywac i wymusic wartosc emerytur. Takich mozliwosci nie ma zaden prywaciarz chocby sie sparskal.
      • wj_2000 Re: Tylko panstwo moze byc gwarantem, zadne fundu 07.10.11, 21:17
        Masz 100% OCZYWISTEJ racji.
        A jednak większość młodych głupich płacze z powodu zmniejszenia składki na złodziejskie OFE!

A zrobił to - dzięki Bogu - obecny Rząd.

Jak dobrze pójdzie, a prawda o OFE dotrze bardziej do ludzkiej świadomości, może OFE zlikwidują całkowicie.
        A dureń Napieralski, całkowicie wbrew logice minimalnie choćby lewicowej ideologii też bronił OFE (bo widział jak ze swej głupoty ludzie tego OFE bronią - wbrew własnemu interesowi).
        • krzysiozboj Re: Tylko panstwo moze byc gwarantem, zadne fundu 08.10.11, 09:01
          O ile generalnie zgodzę się z tym co napisałeś o tyle nie podzielam sugestii (bo taka zawarta jest) ze rząd zrobił to po to by zrobić nam dobrze, zrobił by cyferki mu się zgadzały. Jeśli uważasz inaczej to poczytaj co nasi decydenci mówili gdy Orban położył łapę na OFE u siebie, był jeden wielki skowyt jakii to zamach na Węgrzech został zrobiony na czyjeś pieniądze.
          • Gość: swan Orban nie położył łapy na cudzych pieniądzach IP: 89.174.254.* 08.10.11, 10:51
            tylko dał ludziom wybór; albo ichnie OFE albo ichni ZUS... Czyli jeśli wybrałeś fundusze prywatne to masz tam tyle ile odłożyłeś minus pensja prezesa i reszty ferajnych "zarządców" tegoż funduszu oraz minus koszt ich błędów badź wałków dokonanych przez nich z pełną premedytacją..

To Tusk ukradł nam kasę bo nie dał nam możliwości wyboru między ZUS-em i OFE tylko dalej obie te instytucje nas dymają przy pomocy prawa..
        • Gość: elo Re: Tylko panstwo moze byc gwarantem, zadne fundu IP: *.156.115.240.mortin.pl 08.10.11, 10:27
          ja rozumiem, że sugerujesz iż to rząd i państwowa emerytura zapewni Ci dostatek na stare lata?
          Taki naiwny to ja nie jestem!
          Owszem z OFE może się wiele wydarzyć ale tam leżą ni mniej ni więcej ale MOJE pieniądze na starość, żadna obietnica, słupek, zapis tylko gotówka/obligacje czy jak to zwać. A czy się mniej czy bardziej pomnażają to inna sprawa [tutaj jest wiele do zrobienia i można zrobić tylko nie tak sprzedajne rządy jak mamy w obecnych czasach - prowizja od ZAROBKU na poziomie .05% inaczej żadnej złotówki nie wolno im wziąć z wpływających oszczędności i tylko taka forma wynagrodzenia].

A jaką to masz gwarancję, że państwo nie zbankrutuje przez te lata? zamrozi wysokość emerytury do poziomu nędzy? żadnych! Masz piękny przykład grecji obecnie przyjrzyj się uważnie. Co emeryci wyjdą na ulicę czy młodzi lubi w wieku produkcyjnym! Ocknij się w końcu z prlowskiego myślenia!

Widzisz dla moich roczników czy ofe czy państwowa emerytura to skazanie na śmierć głodową. A każde zabieranie nam pieniędzy i kopanie w pupę 'bo młodzi' coraz bardziej powoduje chęć przekroczenia granicy i zostawienia kraju w nędzy do jakiej nas doprowadza rząd/y teraz i na starość.
      • Gość: realista Re: Tylko panstwo moze byc gwarantem, zadne fundu IP: *.ust.tke.pl 08.10.11, 09:03
        Oczywiście masz ogólnie rzecz biorąc rację.Tylko skąd państwo ma wziąć armię niewolników, płatników składek na emerytury?19 wieczny, bismarcksowski model systemu emerytalnego nie ma sensu w obecnych czasach.Reforma systemu emeyrytalnego miała na celu zdjęcie z państwa obowiązku zapewnienia emerytur płatnikom składek.Dzisiejsi emeryci płacili 5dolarów miesięcznie składki, a teraz biorą po tysiąc dolarów miesięcznie emerytury.Przez 3 miesiące wezmą więcej kasy jak wpłacili przez 45lat pracy.Czy jest jakaś firma, która może wygenerować taki zysk?Oczywiście, że nie.Tylko państwo ma taką moc, aby okradać obecnych pracujących na rzecz emerytów.Za kilkanaście lat będzie to niemożliwe, bo nawet, gdyby państwo zabrało wszystkie pieniądze pracującym, to i tak byłoby to za mało.
        W skrócie mówiąc, cały obecny model państwa socjalnego zbankrutował i nikt nie wie co teraz robić.Obecnie , albo państwa takie jak Chiny wprowadzą model państwa socjalnego, albo państwa z modelem Vaterstaat przyjmą model chiński.
        • Gość: elo Re: Tylko panstwo moze byc gwarantem, zadne fundu IP: *.156.115.240.mortin.pl 08.10.11, 10:39
          nic dodać nic ująć ale niektórzy nie potrafią tego zrozumieć albo mają zaraz emeryturkę i fajnie by było by była wysoka i można było do niej dorabiać. Stąd popieranie przeniesienia pieniędzy z ofe lub jego likwidację.

A co będzie za 20-30lat... nie obchodzi.

Mnie też może ale szybciej bo za 2-3lata nie obchodzić stan finansów tego kraju, naprawdę a wtedy zgadnijcie emeryci i bliscy emerytury na co pierwsze pieniążki zostaną wstrzymane? nie będzie to praca urzędnicza gwarantuję wam to.
      • zjadaczkartofli Re: Tylko panstwo moze byc gwarantem, zadne fundu 08.10.11, 11:07
        Państwo to Ci zagwarantuje... Za 30-40 lat okaże się, że na jednego emeryta przypada dwóch pracujących i rząd wyda ukaz, który zrówna wszystkie emerytury z ZUSu do wysokości trzydziestokrotności ceny bochenka chleba. I będziesz miał dopiero państwową, pewną emeryturkę. Niemożliwe? Chciałbym nie mieć racji...

Nie twierdzę przecież że mój III filar to szczyt zapobiegliwości - wszak napisałem że póki co wygenerowali tylko straty. Ale skoro nie można liczyć ani na państwo ani na fundusze giełdowe, to na co? Ktoś tu polecał kupować CHF, ale to nadal jest pieniądz papierowy, który za 30 lat może być równie podatny na wstrząsy jak każda inna waluta małego państwa.
    • Gość: Rysio W trzecim kwartale nasze oszczędności w fundusz... IP: *.joynet.3s.pl 07.10.11, 23:34
      Chciwość, kochani was gubi. I nieziemska głupota. Ta wasza kasa po prostu popłynęła do innych kieszeni, o wiele cwańszych i mądrzejszych od was. Zastanówcie się przez moment, gdyby pracownicy tych funduszy byli geniuszami, to by po prostu tam nie pracowali. Kasy mieliby, jak lodu. A tak są na niezłych pensyjkach i prowizjach, które wy im wypłacacie, frajerzy.
      • Gość: elo Re: W trzecim kwartale nasze oszczędności w fundu IP: *.156.115.240.mortin.pl 08.10.11, 10:46
        zgoda wszystko prawda.
        A teraz rozważ taką sytuację:
        polska wprowadza do ustawy o OFE taki zapis
        - prowizja dla firmy zarządzającej składkami na przyszłe emerytury jest naliczana od ZYSKU z
        poprzedniego okresu rozliczeniowego w ilości 0.05%.
        - żadna inna opłata za prowadzenie konta otwartego funduszu emerytalnego nie może być
        pobierana ze składek i wypracowanego zysku niż podana powyżej

tym oto sposobem zarządzający zaczną pracować na zysk by móc wypłacić sobie pensje a 0,05% od ZYSKU jest strawnym uszczupleniem moich oszczędności akceptowalnych przez wszystkich.

ALE ŻADNA EKIPA RZĄDZĄCA NIEZDECYDOWAŁA SIĘ NA TO.

A śmieszne zmniejszenie do 3.5% niech sobie wsadzą! to dalej 3,5% moich składek a gdzie zysk?! się pytam?
        ------------------
        A to jaki masz złoty środek na emerytury obecnych 25 latków co to właśnie kończą uczelnie i chcą pracować w Polsce Rysio?
    • jamesonwhiskey Re: W trzecim kwartale nasze oszczędności w fundu 08.10.11, 00:43
      A realnie jeszcze więcej, bo przez te lata powinni przecież zarabiać. Smaczku dodaje fakt, że jest to fundusz mieszany, czyli część idzie na obligacje skarbowe (na których teoretycznie nie straciłem bo w tych rozważaniach nie uwzględniam inflacji), a część na jakieś akcje

trzeba bylo majster sprawdzic 3 miesiace temu anie jak gielda sie osunela
    • 12.12a1 Nasza gospodarka i finanse są od 22 lat ..... 08.10.11, 07:06
      ......ustawiane tak abyśmy płacili innym,po prostu doi się gawiedź jak się może a gawiedź będzie płakać , płacić i chwalić rządzące mafie za to,że to wszystko robią dla jej dobra.Supermarkety nie płacą podatków ale właściciel sklepu osiedlowego musi każdy grosz oddać rządzącej mafii bo inaczej drożej to wyniesie jak sądy wezmą się za robotę.Podobnie jest z OFE bo mafia mami naiwnego POlaczka jakimiś emeryturami,których nie zobaczy nigdy i każe płacić na nią a te wpłacane pieniążki są inwestowane w łańcuszek św.Antoniego na giełdzie przez OFE.Teraz jak Tusk z Rostowskim rąbnęli część pieniędzy z łańcuszka na wypłatę bieżących zobowiązań i giełda poszła w dół to te pieniądze są definitywnie stracone a to dlatego,że giełda i tak się odbije ale będzie o wiele mniej pieniędzy do zainwestowania aby odrobić obecne straty.
      Jednym słowem przyszli potencjalni emeryci utrzymują międzynarodowych spekulantów i POlskiego akwizytora tego systemu L.Balcerowicza.
        • 12.12a1 Re: Nasza gospodarka i finanse są od 22 lat ..... 08.10.11, 11:23
          Gość portalu: elo napisał(a):

> i jakie masz swoje propozycje na wyjście z tego bezsensu?
          > Z miłą chęcią wysłucham różnych propozycji a nóż widelec trzeba będzie kiedyś c
          > oś wprowadzić albo poprzeć kogoś z sensownymi pomysłami ale na to trzeba czasu
          > by to przemyśleć.

Jakie widzę wyjście?
          Bardzo proste,po prostu już teraz zlikwidować to co zdechnie za 15 lat czyli ZUS,KRUS i dać możliwość indywidualnego oszczędzania na starość.Za rządów Gomułki polscy rolnicy nie byli poubezpieczani nigdzie i z głodu nie pozdychali,wręcz przeciwnie bardzo dobrze sobie jak na owe czasy radzili pomimo ciągłych represji władz również finansowych.Państwo jak chce ingerować w przyszłość przyszłych emerytów to może zmusić obywatela do zabezpieczania sobie przyszłości poprzez monitorowanie jego emerytalnych inwestycji i obrotem nimi oczywiście zwalniając z płacenia podatków.
          Bo to co się wymyśla i wprowadza to jest jedynie doraźnym i fikcyjnym działaniem a na przestrzeni 20-50 lat obliczonym na utratę potężnej części odłożonej gotówki przez podatnika.
    • Gość: czytacz W trzecim kwartale nasze oszczędności w fundusz... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.10.11, 08:29
      A fundusze twierdzą, że wszystko jest OK, bo o żadnych przeprosinach nie słyszałem, żaden z menadżerów nie zrobił sobie sepuku.
      To jak to jest, oni popełniają błędy i jest OK?
      A nawet twierdzę, że system wymyślony jest do świadomego manipulowania.
      W naszych czasach system pieniądza, w takiej postaci jakiej go widzimy, jest coraz bardziej abstrakcyjny, jest bardzo zły. Nie zachowuje podstawowych zasad ile weszło tyle wyjdzie.
      I co ciekawe, system oparty na obrocie tylko pieniądzem, jest bardziej wydajny niż oparty na rzeczywistej pracy.
      Masz czyste rączki, biały kołnierzyk, nienaganny garniturek i kupkę szmalu.
      I niech nie twierdzą, że są mądrzejsi i im się należy.
      • Gość: elo Re: W trzecim kwartale nasze oszczędności w fundu IP: *.156.115.240.mortin.pl 08.10.11, 11:00
        ale to nie tajemnica, że na świecie jest za dużo pieniądza! i ten walający się papier czy zapis na koncie miesza w realnej gospodarce. A kraje dalej go drukują nakręcając ten stan rzeczy jeszcze bardziej.

I tak giełda i te nowe systemy gry na niej są ustawione tylko i wyłącznie na manipulacje. Nie istniej już duch tego co przyświecało jak tworzono giełdy.
        My wam damy pieniądze na rozwój a w zamian wy się rozwiniecie i wasze akcje sprzedam wam później z zyskiem. Teraz to są zakłady bukmacherskie a nie giełda.
        ------------
        i jeszcze jedno gdzieś tutaj czytałem na forum GW, że aby uspokoić sytuację na świecie [a przynajmniej tej rozwiniętej części] trzeba by zmniejszyć godziny pracy dla ludzi nie ruszając wynagrodzenia. Znaczy się dać pracę większej ilości ludzi ale zmniejszyć wymiar godzinowy utrzymując wypłaty na komfortowym poziomie.
        Coś w tym jest...
        Do tego bym dorzucił odpowiedzialność banków tak samo jak zwykłych firm oraz stawianie przed sąd za złe zarządzanie bankiem, funduszem itd. podobnie jak teraz księgowa w firmie odpowiada. Tyle, że kary były by surowsze bo to trochę większa odpowiedzialność.
      • zjadaczkartofli Re: hahaha ... demagogia 08.10.11, 11:13
        Oczywiście że tak. Dlatego nie lecę wypłacać wszystkiego, bo w ten sposób owa fikcyjna strata przybierze realną postać. Poczekam (pewnie parę lat) aż się znów jakoś odbije od dna i wtedy zrealizuję z niewielkim zyskiem. Chyba że się wszystko do tego czasu posypie, to wtedy będę miał o wiele więcej zmartwień niż jakieś zniknięte 5k z emerytury, której i tak pewnie na oczy nie zobaczę w żadnej postaci.
    • Gość: j62 Re: W trzecim kwartale nasze oszczędności w fundu IP: *.dynamic.chello.pl 08.10.11, 11:50
      Jestem szczęśliwym posiadaczem takiego portfela od 10 miesięcy, połapałem się wprawdzie już po 3, że to nie ja zarabiam, tylko fundusz. Gdy wczytałem się w umowę - okazało się ,że dostanę tylko 2% ze zgromadzonych pieniędzy. Szkoda, że wtedy nie zrezygnowałem. W sierpniu obserwowałem jak moje ciężko zarobione pieniądze topnieją - straciłem ok. 30%.
      Jeżeli ktoś chce oszczędzać na starość w ten sposób - stanowczo odradzam. Zastanawiam się, czy jeżeli w ciągu 3 miesięcy straciłem 1.200zł - to nie poświecić tych 2.400zł? Dlaczego? Gdybym miał na koncie 20tys - tak jak zjadacz kartofli, to straciłbym 5-7tys!!! A więc 2tys to mniej do stracenia niż 7tys. Dobrze myślę?
    • michal.sajko Re: W trzecim kwartale nasze oszczędności w fundu 08.10.11, 12:03
      Ja też wpadłem na pomysł sprawdzania jak tam ma się mój III filar. I uważam, że pomysł wcale nie jest głupi. Pomysł taki to konieczność, bo jak się tego nie pilnuje to pieniądze mogą wyparować. Firma kasuje prowizje, natomiast nie doradza jak inwestować.
      Dałem się namówić na III filar 4 lata temu, szkoda, że nie czytałem regularnie tygodnika Wprost:
      Łańcuszek świętego naiwnego
      Tekst ten ukazał się kilka miesięcy przed tym jak podpisałem umowę. Obiecywano mi złote góry, stopa zwrotu miała wynosić rocznie 10%. W sumie zgodziłem się tylko dlatego, że namawiała mnie koleżanka pracująca w ubezpieczeniach. Dla świętego spokoju wszedłem w to. Koleżanka zapewne skasowała dużą prowizję...
      Aktualnie wpłaciłem 12 tys. i stan mojej polisy wynosi 12 tys. i jakieś 300 zł górką. Miesiąc temu miałem nawet 13 tys., bo obstawiłem spadki po sierpniowym zjeździe giełdy. Ostatnio tanieje złoto i surowce, a w to przełożyłem pieniądze.
      Mówiąc serdecznie mam dosyć tej polisy. Chyba zerwę umowę i wycofam co się da (stracę prawdopodobnie ok. 50% - taka wysoka jest opłata likwidacyjna), chyba, że ktoś chciałby ode mnie odkupić tę polisę. Sprzedam (sceduję) za 10 tys. (do negocjacji). Oferty na priv proszę, jeśli ktoś byłby chętny.
      • Gość: @@@ pogratulować koleżanki... IP: *.aster.pl 08.10.11, 12:42
        Niestety padłeś ofiarą oszukaństwa. Jesteś jednym z wielu. Wiele lat temu pracowałem, i też dałem się namówić. Odkładałem... i widząc, jak topnieją moje (!!!) pieniądze, zdecydowałem się zrezygnować, ale odczekałem do końca karencji, i spieniężyłem te parszywe "jednostki uczestnictwa", z minimalną stratą (inflacyjną). Pieniądze sam zainwestowałem, i zarabiają dla mnie a nie dla jakiegoś bankstera, bandziora w garniturze i z plastikowym cynicznym uśmieszkiem.
        Firma kupiła jakieś obligacje i bony skarbowe, i oczywiście łoiła prowizje za "zarządzanie portfelem".
        Koleżanka Cię namówiła... jeśli była ładna, to mogłeś przynajmniej się z nią przespać w ramach prowizji... bo na nic innego liczyć nie można.
        Boleśnie i przykro, ale właśnie dojrzewasz do stanu świadomości finansowej: gdy tylko pojawi się w Twoim zasięgu jakiś pajac w garniturze, i powie Ci, że "zrobi Ci za darmo analizę Twojej sytuacji finansowej", to jedynym słowem jakie użyjesz, będzie "sp.....j". Plus kopniak w dupę.

Nie łudź się: NIKT nie odkupi od Ciebie tego śmierdzącego zbuka. A już na pewno za takie pieniądze, jakich oczekujesz. Podatek od własnej głupoty i braku przezorności musisz zapłacić sam. Taka już jest zasada działania tego podatku...
        • swan_ganz Re: pogratulować koleżanki... 08.10.11, 14:05
          gdy tylko pojawi się w Twoim zasięgu jakiś pajac w garniturze, i powie Ci, że "zrobi Ci za darmo analizę Twojej sytuacji finansowej", to jedynym słowem jakie użyjesz, będzie "sp.....j". Plus kopniak w dupę.

tez polecam taką metodę bo ona działa... Sam stosuję ją gdzies tak od 2005 roku; przyjechał do mnie służbowym mondziakiem jakiś pajac w służbowym garniturze gdzie na służbowym laptopie chciał robić analizę stanu moich finansów bo rzekomo on wie lepiej niż jak zarabiać pieniądze i jakoś nie przeszkadzało mu, ze jestw moim domu, siedzi w moim fotelu i chce inwestowac moje pieniądze...
          Na pytanie czemu skoro jest taki mądry nie pracuje dla siebie samego tylko dla banku nie był w stanie wiarygodnie odpowiedzieć wiec szybciutko pożegnał sie ze mną i więcej ten "osobisty doradca bankowy" do mnie nie wrócił; widać zapisali sobie gdzieś w jakies bazie danych, ze mnie nie da się wydymać przy pomocy złotodajnych instrumentów finansowych bo ma do finansów pierwotne podejście..
        • krzysiozboj Re: pogratulować koleżanki... 08.10.11, 15:29
          Gość portalu: @@@ napisał(a):

gdy
          > tylko pojawi się w Twoim zasięgu jakiś pajac w garniturze, i powie Ci, że "zro
          > bi Ci za darmo analizę Twojej sytuacji finansowej", to jedynym słowem jakie uży
          > jesz, będzie "sp.....j". Plus kopniak w dupę.

Dobra metoda, też polecam. raz -dwa razy grzecznie mówię "nie", jak nie pomaga to nastepnym razem puszczam chamską wiązankę. a początku miewałem kaca że taki cham ze mnie ale ... jak zobaczyłem ze to działa to polubiłem metodę :))
        • michal.sajko Re: pogratulować koleżanki... 08.10.11, 17:44
          > Koleżanka Cię namówiła... jeśli była ładna, to mogłeś przynajmniej się z nią pr
          > zespać w ramach prowizji... bo na nic innego liczyć nie można.

Ładna czy nie ładna, aby chętna była. Tak się składa, że najpierw była chętna, a dopiero jakiś czas później namawiała mnie na tę polisę. I właśnie dlatego podpisałem, żeby nie zostać zgwałconym po raz kolejny... :)))
          Na przyszłość chyba od razu będę proponował agentkom ubezpieczeniowym równowartość prowizji za seks, byle tylko nie zmuszały mnie do podpisywania umów. I w ogóle chyba wszelkie nadwyżki finansowe będę przepuszczał na sprzedajne kobiety... To co robią w Polsce towarzystwa ubezpieczeniowe to gospodarka rabunkowa, jeszcze trochę i nie będzie chętnych na jakiekolwiek inwestycje. A kapitał ewakuuje się na Bermudy. Wtedy spokojnie odrestauruje się w Polsce komunizm.
        • michal.sajko Re: W trzecim kwartale nasze oszczędności w fundu 08.10.11, 17:51
          > Obiecywanie 10 proc. rok w rok to jest oszukaństwo i świadome wprowadzanie w bł
          > ąd.

Takie przedstawiano prognozy i zachęcano do inwestowania. Gdy podpisywałem umowę we wrześniu 2007 r. giełda wciąż szła do góry i być może przynosiła właśnie tyle lub więcej.
          Jak tylko podpisałem giełda zaczęła spadać. Po 4-ech miesiącach zastanawiałem się czy nie zrezygnować, ale straciłbym tysiąc złotych. Dziś stracę 6 tys., ale już się z tym oswoiłem. Nawet jakbym stracił wszystko, to też się nie przejmuję. W ten sposób firma wyrobi sobie opinię firmy typu "bierz forsę i w nogi". Klienta trzeba sobie wyhodować i o niego dbać. Jak ktoś zarzyna krowę, to mleka nie dostanie. Chyba trzeba ponownie zburzyć Warszawę, bo im się tam poprzewracało w głowach.
    • Gość: ratingi fundusze W trzecim kwartale nasze oszczędności w fundusz... IP: *.adsl.inetia.pl 08.10.11, 12:34
      Jak podaje agencja, choć postępowania przeciwko wielkiej trójce agencji ratingowych toczą się w paru miejscach na świecie, to jest to pierwszy na świecie proces, w którym agencja jest oskarżona.

Przeciwko Standard & Poor's występuje 13 australijskich miast, których zdaniem agencja wprowadziła je w błąd, dając najwyższe ratingi instrumentom pochodnym CPDO.

Jednak w ciągu kilku miesięcy od transakcji papiery zaczęły gwałtownie tracić na wartości. - Instrumenty nie miały żadnej wartości, a nasi klienci stracili ponad 14,2 mln dolarów. W ciągu czterech miesięcy stracili ponad 90 proc. zainwestowanych środków - mówi John Walker, rzecznik IMF Australia, firmy, która wspomaga miasta w ich pozwie.

• Gość: antoni99 W trzecim kwartale nasze oszczędności w fundusz... IP: *.chelm.mm.pl 08.10.11, 13:34
      już w bogatej Ameryce wiedzą jak to " wyparowują " wszelkie fundusze i kasa ! Dokąd idą nasze zasilenia waluty, oni mają kieszenie nie pozaszywane ! Sam Israel potrzebuje na wojny miliardy dolarów, nie wspomnę już o bankierach amerykańskich nie wspomnę jakiego pochodzenia, oni wiedzą gdzie przekierowywać kasę ! Polska jest w tej machinie jako źródło zasilenia tych funduszy, może Ci amerykańscy rewolucjoniści coś wywojują i dla NAS ! Ale czy w to wierzycie ?!?!?!?! Bo ja jeszcze nie ... jeszcze potrzeba nieco czasu !i dla szerszej publiki, tu musi być jedność, a zmiany w bankowości, giełdach są nieodzowne ! Tam muszą być i Polacy, czy inne biedne dotychczas nacje !
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka