Dodaj do ulubionych

Rząd znów dobiera się do zysków z lokat. Ostatn...

08.11.11, 07:15
jak nie palka to ...Belka...ale zawsze w leb!
Obserwuj wątek
    • Gość: Grzegorz_ar Re: Rząd znów dobiera się do zysków z lokat. Osta IP: *.centertel.pl 08.11.11, 10:20
     Było to do przewidzenia - zresztą już dobre kilka miesięcy temu pojawiła się informacja, że chcą dobrać się do lokat antybelkowych, więc to była tylko kwestia czasu, gdy tego typu lokaty znikną z rynku...

     www.kredytforum.pl/temat/1032/koniec-lokat-anty-belkowych/

     Na pewno banki po zmianie przepisów przygotują inne oferty, które będą równie atrakcyjne, co ww. lokaty. Bo w końcu każdy bank chce, aby to u niego trzymać pieniądze, płacić kartą, i brać kredyty.
   • oglaszam_wszem_i_wobec POLACY , macie dość ?? 08.11.11, 15:52
    rozwiązanie jest proste , wyciągnijcie wszystkie swoje oszczędności z banków !!!
    i za te pieniądze kupcie złoto , przez ostatnie 10 lat złoto dzięki dodrukowanym papierowym pieniądzom zwiększyło swoją wartość względem papieru o 640%, srebro 900% , rod 700%, itd i ten trend się nie zmieni do póty nie wprowadzi się na na nowo Bretton Woods , warto nadmienić że w ostatnich 3 miesiącach Chiny zakupiły 140 ton złota to jest o 20 ton więcej niż przez cały rok 2010 !!!!, czy Chińczycy są debilami wymieniając papierowe dolary na złoto ? A może debilami są ci co złota nie mają ? Grecy od wakacji kupują złoto bo wiedzą czym pachnie inflacja i bankructwo (już 5 razy w historii Grecja bankrutowała , ostatni raz w 1932) Czy chiny wprowadzą na nowo parytet złota ? jedno jest pewne, po wczorajszym ogłoszeniu że 1 Bilion zostanie wpompowany do banku centralnego , Europa może sobie pomarzyć o uzbieraniu pieniędzy dla ESFS na ratowanie europy bo CHRL wolało dokapitalizować swoje banki niż europejskie , w zamian będą kupować wielkie firmy za grosze jak SAABa za 1/5 ceny.

    Warto dodać że od oszczędzania w złocie nie zapłacisz podatku !!! w żadnym kraju od złota nie ma podatków.
   • huston_mamy_problem trzymamy :) a Ty nie masz nic... 08.11.11, 08:01
    aerobat napisał:

    > Zobaczcie co zostało z lokat i oszczędności w Grecji.
    > Zobaczycie - już niedługo, w grudniu, ew na przełomie roku......
    > Zielona wyspa nabiera wody.
    w Grecji lokaty i oszczędności mają się dobrze bo są w euro...złotówka w tym czasie straciła około 15% swojej wartości względem Franka i Euro oraz dolara więc o czym piszesz chłopcze ? bo nie rozumiem cię... co się niby stało z Greckimi lokatami ?? czy oni już przeszli na Drachmę czy nie wziąłeś dziś tabletki ?
    • oglaszam_wszem_i_wobec Re: trzymamy :) a Ty nie masz nic... LOL !!! 08.11.11, 16:17
     hahahahahaha lol

     ale zarobiłeś , szczególnie gdy oprocentowanie lokat i oszczędności jest lekko wyższe od inflacji , ciekawe gdzie cię ekonomii uczyli , trzymając worki kawy przez rok czasu zarobiłbyś więcej ( kawa wzrosła o 25% w ciągu roku , tak jak i drewno , czy złoto)

     to powiem tak, zamieniłem oszczędności na złoto i srebro ponad rok temu , ledwo ponad rok temu kupowałem srebro po 85 zł za uncje, obecnie 170 zł za uncje , kupowałem złoto po 3500 zł za uncję , obecnie 5500 zł za uncje

     i teraz robaczku powiedz mi czy moje 80 000 zł zostało źle ulokowane ? :)

     ps. czekam na odpowiedni moment aby pożyczyć od banku 100 000 na kolejne zakupy , bo przy obecnym oprocentowaniu to grzech nie brać kredytu na stałe oprocentowanie , a dow jones/ gold ratio pokazuje wyraźnie ile złoto ma jeszcze miejsca względem dow jones www.moneyweek.com/~/media/MoneyWeek/2010/100920/10-09-20-dow-gold.ashx?w=450&h=307&as=1

     gdy współczynnik ten osiągnie 1:1 to wtedy zamienię złoto na ziemię , która obecnie już 3 rok tanieje , tak samo jak mieszkania (te wspaniałe inwestycje według specjalistów) jednak do tego czasu złoto spokojnie podwoi swoją wartość wyrażaną w bezwartościowych kawałkach papieru

     ps2. moje skarby znajdują się w banku ziemnym , 2 metry pod ziemią więc nie groźni mi amatorzy z wykrywaczami metalu :)
   • asmok6 Re: Tak, tak, trzymajcie w bankach ... 08.11.11, 09:03
    aerobat napisał:

    > Zobaczcie co zostało z lokat i oszczędności w Grecji.
    > Zobaczycie - już niedługo, w grudniu, ew na przełomie roku......
    > Zielona wyspa nabiera wody.

    A co miało zostać z lokat w Grecji? Nie zrozumiałeś informacji o tym kraju. To rząd plajtuje a nie obywatele. Grecja ma problem z tymi którzy pożyczają a nie z tymi którzy oszczędzają. To jakby w drugą stronę - ktoś pożycza, czyi wyjmuje z systemu i nie ma z czego oddać (w tym wypadku to był rząd) i banki mają problem, bo teoretycznie mają pieniądze, ale tylko na papierze. Jak ktoś oszczędza i wkłada pieniądze do systemu to działa w drugą stronę - banki te pieniądze mają i to stabilizuje cały system.

  • huston_mamy_problem Rząd okłamuje Polaków, oto fakty: 08.11.11, 07:59
   skoro lokaty w niektórych bankach są na 6,5% to dlaczego rząd mówi nam że inflacja wynosi 4% ??!! żaden bank nie da nigdy klientowi więcej odsetek niż wynosi inflacja /!!!! nigdzie na świecie !!! odsetki są z reguły niższe o jakieś 2% od inflacji....co oznacza że skoro są lokaty na 6,5% to prawdziwa inflacja wynosi około 8,5% !!!!
   • Gość: www Re: Rząd okłamuje Polaków, oto fakty: IP: 222.128.41.* 08.11.11, 08:15
    Masz wiedze o ekonomii na poziomie Staszka z pod budki z piwem...

    Oczywiscie, ze odsetki sa prawie zawsze wyzsze od inflacji... inaczej nikt by nie trzymal pieniedzy na koncie!!! Zastanowiles sie nad tym!!

    Dla banku wazne jest co innego, zeby odsetki na depozytach byly nizsze niz odsetki na kredytach...

    Na tym bank zarabia...

    A teraz idz sie doucz i sie nie kompromituj
   • ewa1-23 Re: Rząd znów dobiera się do odsetek z naszych lo 08.11.11, 08:46
    Powiedz to rolnikom, którzy nie płacą ani podatku od przychodów, ani składki zdrowotnej! Powiedz, że są oszustami - bo są! Z kolei pieniądze w banku pochodzące od podatników już są opodatkowane. Nie może być tak, że podatnik płaci podatki, gdzie tylko się ruszy, a szara, antyreformatorska, chamska , egoistyczna strefa rolnicza płaci "podatek" rolny, czyli coś w rodzaju podatku od nieruchomości w wysokości ok. 100 zł za 10.000 metrów kw, a potem dostaje KILKUSETZŁOTOWĄ dotację od podatników na te 10.000 metrów kw, czyli jeszcze na tym zarabia!
    • forumowiecgwna Re: Rząd znów dobiera się do odsetek z naszych lo 08.11.11, 08:54
     no, ale sama dziewczynko glosowalas zeby w naszej polityce zachowal sie status-quo. Wiec teraz - cichutko i placic.

     Tak naprawde sam KRUS nie jest wielkim problemem - 60% naszego budzetu pochlaniaja tzw. przywileje budzetowe - emerytury i renty budzetowe i KRUS-owe podarunki. Mozna sobie szukac oszczednosci gdzie sie chce - to nie ma znaczenie dopoki nie ruszy sie tej padliny.

     Wyobrazasz sobie tuska albo ynteligenta Rostka tlumaczacego gornikom w tv ze koniec z budzetowym wsparciem? Albo tlumaczacym rolniczkom ze zabiera im sie przywileje z krus-u? Buhahahahaha!
   • asmok6 Re: Rząd znów dobiera się do odsetek z naszych lo 08.11.11, 09:46
    pasjonat102 napisał:

    > "Rząd znów dobiera się do odsetek z naszych lokat antybelkowych"
    > NASZYCH? Chyba WASZYCH... Ja tam na przykład uważam unikanie podatków za zwykłe
    > oszukaństwo.

    Przy rozsądnej wysokości podatków i przeznaczaniu ich na cele "statusowe"? Albo przynajmniej przy spełnieniu tego drugiego warunku? Jak najbardziej.
    Ale w obecnej sytuacji to same podatki są oszukaństwem. Zasady miały być takie że
    - nie podatkujemy podwójnie, tymczasem płacimy podatek za to że zapłaciliśmy podatek (przykład - benzyna - podatek paliwowy wliczony do ceny netto, czyli jeszcze od tego podatku płacimy vat)
    - Vat miał być podatkiem od wartości dodanej, a nie jest bo od niektórych kosztów vatu odliczyć nie można, lista tych kosztów ciągle rośnie.
    - podatki celowe miały być wydawane zgodnie z celem, tymczasem np tylko 30% pieniędzy które wpłaciłem na fundusz pracy zostało temu funduszowi przekazane. A na aktywizację bezrobotnych pieniędzy podobno brakuje. No to gdzie są? Przecież wpłaciliśmy więcej niż miał wynosić budżet na atywizację. Pieniądze które miały trafić na OFE trafiły do zusu. Podatek wprowadzony jako drogowy nagle przestał być drogowy i idzie nie wiadomo na co. I tak jest z większością podatków. Już miało wystarczyć i nagle nie ma - wprowadza się nowy.
    - zakazuje nam się oszczędzać lub płacimy podatki od tego czego nie sprzedajemy. Przykład? Dlaczego ktoś kto legalnie produkuje alkohol lub olej staje się nagle przestępcą gdy własny produkt wleje do własnego pojazdu? Musisz kupić coś co już i tak masz żeby móc zapłacić podatek. Kolejny przykład - mieliśmy wspierać ekologię, zmniejszać zapotrzebowanie energetyczne. No więc firmy zainwestowały w alternatywne źródła energii i zmieniły proces technologiczny tak żeby część odpadowej energii wracała do zasilania samego procesu (odpady bio, odwierty geotermalne, pompy cieplne itd) Tymczasem nasz cudowny rząd nałożył obowiązek zapłaty akcyzy od energii wyprodukowanej na własne potrzeby, czyli w większości zużytej na zasilenie samego procesu produkcji.

    Rząd ma narzędzia do kontroli obywateli i wszelkie nieprawidłowości może ścigać i egzekwować za pomocą odpowiednich służb (utrzymywanych zresztą z naszych podatków)
    My, zwykli ludzie nie mamy żadnej możliwości wyegzekwowania przestrzegania zasad od rządu. Jesteśmy bezbronni i jedyne co możemy zrobić to próbować unikać niekorzystnych "interpretacji przepisów" szukając luk w systemie i unikając opodatkowania.
    Tak naprawdę to my jesteśmy okradani, tyle że z pozycji silniejszego można to nazwać "interpretacją przepisów". Dlaczego ten sam mechanizm w wykonaniu słabszego nazywasz "oszukaństwem"?
  • Gość: www Re: Rząd okłamuje Polaków, oto fakty: IP: 222.128.41.* 08.11.11, 08:33
   Bucu??

   Niezly poziom dyskusji...

   Zrozum, ze gdyby oprocentowanie lokat bylo ponizej inflacji to ludzie inwestowaliby w gielde i nieruchomosci...

   Jestes prostakiem, wiec nie wiem czy jest sens o tym pisac, ale mieszkam w kraju, w ktorym problem oprocentowania lokat w podobnej wysokosci jak inflacja istnieje od mniej wiecej 3 lat...
   I ludzie trzymaja pieniadze w banku tylko dlatego, ze nie moga oficjalnie wyslac pieniedzy za granice, a rynek nieruchomosci jest na absurdalnym poziomie...


   Zastanow sie nad prostym mechanizmem...

   Jestes bankiem, inflacja jest 10%, depozyty 8%... czyli dalej oplaca ci sie zwiekszyc oprocentowanie do np. 9%... dalej pozyczasz PONIZEJ inflacji, czyli musisz oddac oszczedzajacemu mniej niz wziales... i tak wszystkie banki by tak robily!!!

   Limitem dla banku jest oprocentowanie kredytu, nie inflacja!!!
   • huston_mamy_problem Re: Rząd okłamuje Polaków, oto fakty: 08.11.11, 08:41
    Gość portalu: www napisał(a):
    >
    > Limitem dla banku jest oprocentowanie kredytu, nie inflacja!!!

    wiem , że teraz dzięki internetowi posty piszą nawet z zakładów psychiatrycznych - ty jestes tego najlepszym przykładem. Ale cóż jak w gimnazjum są 3 godz religii tygodniowo a geografii czy historii po jednej to co się dziwić...

    pajacu, zawsze lokata ma mniejsze oprocentowanie niz inflacja. Zawsze około 2%.
    czy wiesz ze kredyty w PL są oprocentowane na 21% ?? oprocentowanie nominalne jest duzo mniejsze, np w reklamach ale całkowity koszt kredyty w PL to około 21% czyli tyle ile orpcentowane są karty kredytowe !!!! nie oplaca sie w PL brać kredytu gotówkowego - lepiej wyjąc kasę z karty...na zachodzie to nie do pomyślenia.
    nie ma co przekonywać leminga takiego jak ty, wychowanego na gusłąch i zabobonach. Zbieraj sie, pij kakałko i leć do gimnazjum bo znowu dostaniesz pałkę z plastyki
    • Gość: www Re: Rząd okłamuje Polaków, oto fakty: IP: 222.128.41.* 08.11.11, 08:51
     Widzisz, brakuje ci argumentow i nadrabiasz agresja...

     Mieszkam w Chinach, pracuje w finansach od kilku lat i naprawde wiem o czy mowie!

     Masz zenujaca wiedze o finansach i o tym, co sklada sie na koszt kredytu...rzucasz absurdalnymi liczbami jak to 21%...

     Poczytaj troche o zaleznosciach miedzy inflacja a oprocentowaniem...     A przede wszystkim kolego zobacz, ze sa kredyty na nieruchomosc z rzeczywistym oprocentowaniem 7%

     Wiec jesli inflacja jest 9% to lec do banku i bierz ten kredyt!! Przeciez glupi bank ci daje gotowke do reki...

     No cwaniaku? Put your cash where your mouth is!
     • huston_mamy_problem Re: Rząd okłamuje Polaków, oto fakty: 08.11.11, 08:56
      Gość portalu: www napisał(a):

      > Widzisz, brakuje ci argumentow i nadrabiasz agresja...
      >
      > Mieszkam w Chinach, pracuje w finansach od kilku lat i naprawde wiem o czy mowi
      > e!
      >
      > Masz zenujaca wiedze o finansach i o tym, co sklada sie na koszt kredytu...rzuc
      > asz absurdalnymi liczbami jak to 21%...
      >
      > Poczytaj troche o zaleznosciach miedzy inflacja a oprocentowaniem...
      >
      >
      >
      > A przede wszystkim kolego zobacz, ze sa kredyty na nieruchomosc z rzeczywistym
      > oprocentowaniem 7%
      >
      > Wiec jesli inflacja jest 9% to lec do banku i bierz ten kredyt!! Przeciez glupi
      > bank ci daje gotowke do reki...
      >
      > No cwaniaku? Put your cash where your mouth is!

      zadzwoń chiński finansisto do pierwszego lepszego banku w PL i zapytaj o kcałkowity koszt kredytu gotówkowego !!! - finansistą to ty jesteś ale chyba z Goldmann sachs :) hahaah

      co do nieruchomości to pamiętaj że to kredyt zabezpieczony nieruchomością na 30 albo i wiecej lat. a ceny nieruchomości na przestrzeni tych 30 lat również się wachają,.

      dr ekonomii W.Z. pozdrawiam kolegę z Chin - szkoda że nikt takiego fachowca nie chciał zatrudnić w Polsce...ale cóż ukończyłeś pewnie podstawówkę zaocznie...
      • Gość: www Re: Rząd okłamuje Polaków, oto fakty: IP: 222.128.41.* 08.11.11, 09:04
       Jakie znaczenie ma zabezpieczenie?? Tu chodzi o inflacje???

       Twoje tlumaczenie, ze na depozycie w banku sie zawsze traci jest idiotyczne! I zamiast bronic tej tezy po prostu przyznaj, ze palnales glupote!!


       Po drugie, twierdzisz, ze jestes dr. a w drugim poscie nazywasz mnie bucem???

       Widze, ze jakosc kadry w PL jest super... jakie sa twoje publikacje? Lepsze od kaczynskiego?
       Twoj uniwerek wszedl juz do 1 tysiaca? Czy jeszcze nie?


       Kolego skonczylem najlepsza szkole bankowa w Niemczech, pracowalem w Szwajcarii, a teraz w Azji...

       Jesli jestes w stanie udowodnic, ze inflacja jest o 2% wyzsza od oprocentowania depozytow to dostajesz nobla!!
       • huston_mamy_problem Re: Rząd okłamuje Polaków, oto fakty: 08.11.11, 09:07


        >
        > Kolego skonczylem najlepsza szkole bankowa w Niemczech, pracowalem w Szwajcarii
        > , a teraz w Azji...
        proszę Cię weź tabletkę bo masz omamy...w zakłądach psychiatrycznych też są Napoleonowie Bonaparte, kilku Jezusów itp.
        >
        > Jesli jestes w stanie udowodnic, ze inflacja jest o 2% wyzsza od oprocentowania
        > depozytow to dostajesz nobla!!
        wystarczy mi piwo :)

        miłego dnia, w Chinach pewnie teraz jest środek nocy. dobranoc i dzięki za argumenty, nie zgadzam się z nimi ale cóż - była to fajna dyskusja
       • bezzebnypirat WWW porady dla Ciebie 08.11.11, 13:38
        Masz oczywiscie racje w tej 'dyskusji', to jasne jak slonce.

        Ale...

        > Kolego skonczylem najlepsza szkole bankowa w Niemczech, pracowalem w Szwajcarii
        > , a teraz w Azji...
        > Twoj uniwerek wszedl juz do 1 tysiaca? Czy jeszcze nie?

        Jestes, z tego co piszesz, czlowiekiem "na poziomie". Sam skonczylem uczelnie za granica, wiec mnie nie obraziles bezposrednio tego typu argumentacja, niemniej... unikaj tego komentarzy, bo nie wypada tak sie wypowiadac czlowiekowi kulturalnemu.

        Po prostu nie dyskutuj z debilem, bo najpierw sprowadzi Cie do swojego poziomu, a pozniej pobije doswiadczeniem. Choc wiem, ze pokusa 'wyprowadzenia kogos z bledu' czesto jest wielka... ale niektorzy niestety nie chca byc wyprowadzeni z bledu;-)

        Tak a propos, to co miales na mysli piszac o tych kredytach mieszkaniowych na 4%? Nie mialem przyjemnosci ksztalcic sie akurat w finansach...
  • Gość: gosc Rząd znów dobiera się do zysków z lokat. Ostatn... IP: 193.158.111.* 08.11.11, 08:50
   Zaokraglanie to zwykle zlodziejstwo. Jesli komus wypadnie z odsetek marne 2,50 zl to musi oddac fiskusowi (zaokraglona) ZLOTOWKE. A to juz nie daje oprocentowania na poziomie 20%, ale 40%. I mowa tu jest o wkladach pienieznych rzedu 3000-4500 zl. Wiec tak naprawde Panstwo terza zachowuje sie jak zwykly zboj... niby 20 (czy 19%) ale tak naprawde kroi duzo wiecej na maluczkich. Czyli NORMA.
   • forumowiecgwna Re: Rząd znów dobiera się do zysków z lokat. Osta 08.11.11, 08:59
    Co wiecej - wszyscy przed wyborami w sondazach przyznawali wiernopoddancze oddanie teoriom rostka.
    By zylo sie lepiej! Beda platne autostrady za nasze podatki, mega-drogie paliwa z gigantyczna akcyza, opodatkowane kilkukrotnie ciezarowki (via-tool), doplaty dla rolnikow ktorzy praktycznie nie podlegaja pod zadne sensowne systemy oceny ich stanu majatkowego oraz co najwazniejsze dla wiekszosci naszych kolorowych obywateli - nowe stadiony, drozsze od stadionow w niemczech.
    Postaw sie a zastaw - to chyba typowo polskie powiedzenie, prawda?
    • mitko32 Re: Rząd znów dobiera się do zysków z lokat. Osta 08.11.11, 12:57
     Musimy się po prostu nauczyć żyć w permanentnym kryzysie, na zasadzie "lepiej już było". To samo zresztą dotyczy prawie wszystkich państw europejskich i USA.
     Tak naprawdę zwycięstwo PiS-u, SLD czy Palikota nic specjalnie by nie zmieniło. Jedynie Korwin-Mikke proponował drastyczną zmianę modelu gospodarki (państwo prawie nic ci nie odbiera ale też prawie nic ci nie daje), ale poparcie na poziomie 1% jakie dostał dobitnie pokazuje, że na ten model nie mamy co liczyć. A więc jak napisałem: będzie gorzej i dlatego trzeba uczyć się przetrwania.
  • lava71 Igrzyska się skończyły ... 08.11.11, 08:55
   wszystkie ruchy akie obecnie widzimy to przygotowanie do przyszłego roku i do informacji o przekroczonym progu ostrzegawczym. Zaczyna się strzyżenie i to do gołej skóry.
   Aha ... zapomnij ciemna maso o jakichkolwiek oszczędnościach. "Władza" nie po to stanowi prawo aby rezygnować z przywilejów i obecnego poziomu życia.
   Ile jeszcze batów ma spaść na nasze plecy zanim się odwrócimy i oddamy?
    • lava71 Re: Igrzyska się skończyły ... 08.11.11, 09:08
     Tu nie chodzi o to czy komuś zabrać a komuś nie. W naszym kraju nie przestrzega się konstytucyjnej równości. Począwszy od krzyży w budynkach publicznych po finansowanie sekt, partii politycznych i grup uprzywilejowanych.
     Nam potrzebne jest zmiana prawa tak aby uwolnić ludzi od "państwa". Już dawno zapomnieliśmy po co struktury państwowe są powoływane i komu mają służyć. Wyhodowaliśmy pasożyta, który przerósł żywiciela.
     To już nie jest życie to walka o przeżycie w tym kraju. Aż dziwne, że ludzie nie wychodzą na ulice miast i nie budują szubienic dla tych, którzy mienią się być ponad prawem ... ponad wszystkim i wszystkimi.
    • Gość: gosc Re: Igrzyska się skończyły ... IP: 193.158.111.* 08.11.11, 09:19
     Jestem ZA... Ale te rzady maja za male cojones, zeby to zrobic. Zreszta KK potrafi sie znalezc w kazdej sytuacji, dogadac z kazdym rzadem i wykrecic z tego interes i wplywy dla siebie. Popatrz jak dobrze zylo sie KK w faszystowskich Niemczech, ludowej Polsce, czy kapitalistycznej Polsce... Maja ponad dwa tysiace lat doswiadczenia jak sie ustawic i czerpac konfitury :)
     ALE TAK... wprowadzic normalne rynkowe zasady dla KK. Zadnych preferencji przy prowadzeniu dzialalnosci gospodarczych, pokrywanie wlasnych rachunkow, placenie skladek i podatkow. I juz... nie o to chodzi, zeby komus w imie zemsty zabrac, ale o to, zeby wprowadzic sprawiedliwe funkcjonowanie na rynku, tym bardziej, ze KK to przedsiebiorstwo dochodowe.
     • tomaszbracki Re: emerytury sb-eków 09.11.11, 21:09
      Emerytura szefa słusznej bezpieki, niejakiego Święczkowskiego, wynosi 15 tys. zł. I poszedł na nią w wieku 40 lat. oglaszam_wszem_i_wobec napisała:


      > to jedyne 30 MLD rocznie , od 2013 na ZUS będzie brakować 60 MLD rocznie

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka