Dodaj do ulubionych

Inwestycja 100 - 200 tys. złotych gdzie?

12.01.14, 19:22
Gdzie byście zainwestowali tego typu kwotę? Jeśli chodzi o banki to najlepszą ofertę jaką znalazłem ma chyba Eurobank dla kwot powyżej 50 tys. złotych - rachunek oszczędnościowy 2,8% i chyba nic więcej się już nie wyciśnie nigdzie?
Obserwuj wątek
      • ktosia321 Idea bank 20.01.14, 09:35
        Zakładałam w ubiegłym tyg. w Idea banku - 3,6% na 12 m-cy. Nie wiem jaka jest maksymalna kwota (ponad 40tys. przeszło), więc musiałbyś się zorientować ale to była najkorzystniejsza oferta banków bo ja w SKOKi nie wchodzę. W niektórych bankach można też negocjować oprocentowanie jak jest to większa kwota.
        • Gość: Maciek lokaty IP: *.dynamic.chello.pl 20.01.14, 11:46
          ktosia321 napisała:
          > Zakładałam w ubiegłym tyg. w Idea banku - 3,6% na 12 m-cy. Nie wiem jaka jest m
          > aksymalna kwota (ponad 40tys. przeszło), więc musiałbyś się zorientować ale to
          > była najkorzystniejsza oferta banków bo ja w SKOKi nie wchodzę.

Nieprawda, to nie była najkorzystniejsza oferta. Dla takich dużych sum warto się dokładniej rozejrzeć. SK bank oferuje dużo więcej.
          www.skbank.pl/pl/oferty/dla_ciebie/lokaty
          • ktosia321 Re: lokaty 20.01.14, 13:23
            Lokując pieniądze biorę pod uwagę tylko znane i sprawdzone banki a ten przytoczony przez Ciebie Maćku niestety do takowych nie należy. Szczerze mówiąc pierwszy raz o nim słyszę/czytam, ale prześwietlę go gruntownie i jeśli okaże się być godnym zaufania to być może kolejnym razem wezmę i jego ofertę pod uwagę. Dzięki!
            • Gość: Maciek Re: lokaty IP: *.dynamic.chello.pl 20.01.14, 14:54
              ktosia321 napisała:
              > Lokując pieniądze biorę pod uwagę tylko znane i sprawdzone banki

"Znane i sprawdzone banki". Jak sprawdzone? Przez kogo znane?
              Wszystkie banki (i od niedawna skoki) mają identyczne gwarancje BFG. Przy lokatach tylko to się liczy.
              • ktosia321 Re: lokaty 20.01.14, 17:47
                No cóż to jest moje subiektywne odczucie, do którego mam prawo. Po prostu SKOKI nie wzbudzają mojego zaufania a tym bardziej takie o których nigdy nie słyszałam... Podobnie jak niegdyś Amber Gold, którego "nie kupiłam" ;) Na szczęście jest w czym wybierać i za każdym razem bezpiecznie lokuję swoje finanse, czego życzę wszystkim oszczędzającym ;)
                • Gość: Lekarz Re: lokaty IP: *.free.aero2.net.pl 14.02.14, 22:12
                  > No cóż to jest moje subiektywne odczucie, do którego mam prawo. Po prostu SKOKI nie wzbudzają mojego zaufania a tym bardziej takie o których nigdy nie słyszałam... Podobnie jak niegdyś Amber Gold, którego "nie kupiłam" ;)

nie odróżniasz BFG od Amber Gold?
            • Gość: Smerfu Re: lokaty IP: *.dynamic.mm.pl 29.08.14, 17:00
              Osobisice mam założone lokaty w mbanku, 3,5%, okres lokaty 6/12/24 miesiące
              Do tego ROR/karta faktycznie za 0zł bez konieczności obrotu na koncie/przelewu wynagrodzenia,
              w tym momencie również na ROR kapitał do 5tys jest dodatkowo oprocentowany na 4%

Jeżeli oszczędzać planujesz przez kilka lat, bez konieczności wypłacania kapitału, osobiście wybrałbym akcje solidnej firmy która wypłaca coroczną dywidendę, można w miarę bezpiecznie uzyskać 7-8%,

Pozdrawiam
              • ahinger Re: lokaty 02.09.14, 15:09
                Jeśli chcesz inwestować w firmy na dywidendę to nie na naszej giełdzie. najlepiej na amerykańskiej. A jeżeli wolisz lokatę http://www.dobre-lokaty.com.pl to tutaj znajdziesz aktualne oferty.
                • Gość: mlody123 Re: lokaty IP: *.centertel.pl 02.09.14, 22:41
                  Z tymi lokatami to coś kiepsko szukacie - bzwbk ma 4% dla nowych środków z małymi haczykami, wystarczy otworzyć regulamin - lokata od 1tys - 500tys. Wcześniej miałem w meritum banku była oferta na 4%, jeszcze wcześniej miałem 4% w neobanku na 3 m-ce...

Obecnie troszkę za późno - zainwestowałbym w waluty - dolar w ciągu kilku miesięcy wzrósł z 3 zł do 3 ,21... I chyba jeszcze wzrośnie - jak Rosja się rozkręci na Ukrainie...
                  Spółki z wigu20 kupione na spadku... w ciągu krótkiego czasu można zarobić tyle co na lokacie... W mieszkania pod wynajem bym się nie bawił - społeczeństwo się starzeje, młodzi wyjechali albo już kupili własne m, starzy ludzie umierają-zostawią dużo mieszkań, jest rządowy program budowy tanich mieszkań pod wynajem, owszem za wynajem w ryczałcie zapłacisz 8,5% podatku a od lokaty 19%... Ale studenci często w wakacje płacą 50% czynszu albo wcale i jeśli trafimy na kogoś uczciwego to jako wynajmujący - prawo chroni lokatora....proszę poczytać procedury prawne aby kogoś wyrzucić gdy zaprzestanie nam płacić + czas do eksmisji... ceny mieszkań będą systematycznie spadać - obserwuje rynek deweloperski w Poznaniu - dużo mieszkań gotowych i nie sprzedanych - deweloperzy kupili działki na górce i nie mogą opuścić cen, mieszkania nowsze z rynku wtórnego i urządzone są tańsze niż te z dopłatą "golasy"... Ta tendencja będzie się utrzymywać - dlatego tak mało popularny jest Mdm - straszyli , że są limity na każdy rok jeśli chodzi o przyznawane dopłaty a okazuje się , że rok 2014 zakończy się nie wykorzystaniem puli powyżej 50% z puli dopłat...

Pozdrawiam i życzę dobrych i mądrych inwestycji
              • poczak12 Re: lokaty 04.09.14, 08:27
                Osobiście uważam że można zainwestować w lepsze lokaty np na 5% w skali roku i nie trzeba wcale inwestować w żadne spółki. http://www.celoszczedzanie.pl tu w rankingu czasem wskakują takie dobre oferty np na 5% i polecam wtedy w nie zainwestować.
        • chiunki24 Re: Inwestycja 100 - 200 tys. złotych gdzie? 18.02.14, 15:40
          Lokata oprocentowana na kilka procent nie generuje zysku.
          Odliczając inflację i podatek belki wychodzi się prawie na zero.

Mając na uwadze fakt ciągłego dodrukowywania pieniędzy przez rząd, oszczędzanie pieniędzy w jakiejkolwiek formie jest nieopłacalne. Z każdym rokiem oszczędności maleją pożerane przez inflację.

Dysponując kwotą 100-200 tys. kupiłbym nieruchomość na wynajem. Taka inwestycja generuje dodatni przepływ pieniężny, jest w miarę bezpieczna, a zyski są zabezpieczone przed inflacją. Jeśli inflacja rośnie wystarczy podnieść czynsz.
          Dodatkowo w momencie sprzedaży istnieje możliwość otrzymania zysku kapitałowego powstałego w wyniku wzrostu ceny nieruchomości.

Jedyny minus to mała płynność finansowa.
          • Gość: Inwestor Re: Inwestycja 100 - 200 tys. złotych gdzie? IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 18.02.14, 17:43
            Lokata w nieruchomość to obecnie jeden z większych błędów (sam mam mieszkania na wynajem)Dlaczego - oto ryzyka
            - obecnie ceny wynajmu spadły
            - brak najemcy np.1-2 m-ce w roku
            - najemca nie płaci (nie takie proste go wyrzucić)
            - obecnie tendencja spadkowa cen na rynku nieruchomości i to się będzie utrzymywać
            - budowy mieszkań przez spółdzielnie (zakup mieszkania po kosztach budowy)
            W moim mieście widzę setki (jak nie tysiące) lokali czy mieszkań do wynajęcie od wielu,wielu miesięcy puste.Niestety nawet jak nikt nie wynajmuje ponosimy koszty czynszu,prądu i wody (mimo,że nie zużywamy to płacimy za to ,że możemy używać:))
    • Gość: Inwestor Re: Inwestycja 100 - 200 tys. złotych gdzie? IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 18.02.14, 17:36
      Nie będę reklamował banku (wystarczy poszukać takich ofert)natomiast osobiście zainwestowałem w lokatę podzieloną na część inwestycyjną i lokacyjną(bodajże 3% w skali roku lokata) Generalnie wyszło mi po roku 10%, więc miło.Dodam,że jeżeli inwestycja przyniesie straty,dostaje się zwrot zainwestowanej gotówki+odsetki z części lokacyjnej.Propozycje bywają różne ,ostatnio w 3 spółki na światowych giełdach,czasami jest w ropę.Natomiast jak wspomniałem,kapitału się nie traci,jest to ryzyko banku.
    • tata3ki Re: Inwestycja 100 - 200 tys. złotych gdzie? 14.08.14, 00:48
      Inwestujcie/oszczędzajcie sami stosując proste zasady Warrena Buffetta. Jedyny od ponad 40lat regularnie zarabia ze średnią z tych lat ponad 20%rocznie (wysoki wynik dzięki specyfice rynku w USA z dużym udziałem firm globalnych).

Główne zyski z inwestycji długoterminowej są z dywidend, a nie z końcowej zmiany ceny akcji! OFE mają jedną wadę - zbyt wysokie koszty prowadzenia rachunku. Strategia inwestycyjna ze wszech miar słuszna. Nie wiedzieć czemu NIKT w dyskusjach nie podniósł tematu skumulowanych przez ponad 40lat dywidend.

Jak zrobić to samo, lecz bardzo tanio?
      Zakładamy darmowe konto maklerskie i kupujemy regularnie spółki dywidendowe.
      Zainteresowanych pomocą w wyborze solidnych spółek dywidendowych zapraszam do kontaktu: tom.jarocki(malpa)prokonto.pl
      DARMOWA PORADA - wskazanie darmowego konta bez opłaty minimalnej od transakcji lub z najniższą na rynku (zakup za niskie kwoty nie skutkuje pobraniem wysokiej procentowo prowizji). Wskażę także możliwość ucieczki od podatku Belki dla części kwoty inwestycji.

Kilkanaście spółek wypłaciło w 2014r. 8-10% dywidendy, a zdarzyły się przypadki ponad 10%.
      Wiele spółek wypłaciło 2razy więcej dywidendy, niż można otrzymać z najlepszej lokaty bankowej!
    • antyk-acap Re: Inwestycja 100 - 200 tys. złotych gdzie? 18.08.14, 17:53
      W akcje firm lotniczych. Plus oczywiście dywersyfikacja. Dlaczego lotniczych? Słyszałeś o korkach na autostradach? Okazało się że Polacy chcą podróżować. Tyle że autostrady to kiepski pomysł. tego nie zmienią nawet otwarte bramki. Wyjście jest gdzie indziej - w transporcie publicznym. Czyli pociągach i samolotach. Gdybym miał rekomendować jakąś branżę to transport publiczny. UWAGA! Nie jest to zawodowa rekomendacja.
    • Gość: 100 tys Re: Inwestycja 100 - 200 tys. złotych gdzie? IP: *.214.136.195.macrosat.pl 29.08.14, 21:38
      Ja od kilkunastu miesięcy inwestuję w Idea Bank Czarneckiego. Dają najwyższe oprocentowanie w Polsce. Teraz mam lokatę na 3,75% na 4 miesiące (oprocentowanie w skali roku). Nie zrażam się że bank Czarneckiego bo lokaty bankowe są zabezpieczane BFG do 100 kEUR. Lepszej lokaty na razie nie ma (oczywiście jest pełno reklam o lokatach nawet do 5% ale uwaga - to ściema - możesz tam najczęściej zainwestować max 10 000 zł i musisz założyć konto - to chwyt reklamowy żerujący na klientach którzy nie czytają informacji drobnym drukiem)

Pozdrawiam
      • Gość: RE Re: Inwestycja 100 - 200 tys. złotych gdzie? IP: *.vtelecom.pl 30.08.14, 20:17
        Chcesz zarobić polecam Fundusze Inwestycyjne z Union Inwestment . Pronuje UniKorona Pieniężne. Są to fundusze pieniężne o niskim ryzyku. Zarobić można ok. 4- 5 % w skali roku. Do tego możesz założyć sobie konto z dostępem do konta przez internet i będziesz na bieżąco obserwował ile zarabiasz. Punktem odniesienia tego funduszu są lokaty 3 miesięczne. Na próbę możesz zainwestować mniejszą kwotę, żeby zobaczyć na czym to polega i porównać Sobie ile zarobiłeś przez ten czas na funduszach a ile na zwykłej lokacie. Jeśli chcesz w dzisiejszych czasach zarobić to tylko inwestując w TFI lub w nieruchomości.
    • Gość: Stefan Re: Inwestycja 100 - 200 tys. złotych gdzie? IP: *.play-internet.pl 03.09.14, 09:13
      Moje doswiadczenie:
      i. Inwestowanie na gieldzie ok. 15 lat (gl. kontrakty terminowe i obligacje)
      ii. Posiadacz 2 mieszkan, z ktorych jedno wynajmowane
      iii. Edukacja w finansach

Zalozmy ze mamy 200tys zl, z ktorych co najmniej polowy nie bedziemy potrzebowali przez kilka lat

Sugerowalbym
      1. Rozwazyc ulokowanie polowy za granica - w instrument mozliwie niezalezny od polskiej waluty, kondycji polskiej gospodarki, np. w jakis niskoprowizyjny! fundusz indeksowy (prowizja roczna ponizej 0.5%)
      Dlug Polski sie zwieksza, w pewnym momencie moze okazac sie ze 'krol jest nagi', a urzednicy, gornicy, mundurowi, nauczyciele i inni 'rowniejsi' beda ciagle żądac... -zaglosuja na tego kto powiem 'dam' w kolejnych wyborach, a z czego da? Z ... oszczednosci tych ktorzy maja -> wyzsze podatki od nieruchomosci, (niejawne od) oszczednosci, rozne zawlaszczenia jak to z OFE...

2. W kraju wzialbym pod uwage obligacje korporacyjne - zakup notowanych na gieldzie obligacji min 5 firm (z roznych branz), najlepiej zabezpieczonych majatkiem np. w postaci nieruchomosci
      Odradzalbym natomiast zakup mieszkania - nie daje to zarobku wyzszego niz obligacje a trza sie narobic i sa roznie ryzyka - oto co radzilem znajomej w temacie zakupu m. w Trojmiescie, ale odnosi sie to i do innych miast
      docs.google.com/document/d/17_9PA3JHnvVhbgA1yBnGvslDcScZAeA51d2UOzZybFc/pub
      Polecam unikanie inwestycji o wysokich kosztach wejscia+utrzymania+wyjscia; sprzedajac cos takiego ludziom pokazuje sie wykresiki potencjalnie najlepszych wynikow ktore MOGLIBY zrealizowac w przeszlosci, nie pokazuje sie natomiast REALNYCH KOSZTOW ktore beda musieli poniesc...
      • Gość: Zibi76 Kupno rubla w inkantorze IP: *.inqbator.poznan.pl 04.09.14, 08:36
        Ja wiem że może to mało popularne ale może być bardzo opłacalne.
        Rubel ostatnio jest na historycznych minimach. Za część kupiłbym Ruble w inkantor.pl.
        Nie ma bata Putin będzie musiał odpuścić Ukrainie.
        A wiadomo kupuje się jak się leje (krew na walucie) - Jak to mówią - kto nie ryzukuje ten nie pije szmapana.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka