Dodaj do ulubionych

Przelew międzynarodowy z Anglii do Polski

27.06.15, 17:07
Jadę na wakacje do UK do pracy. Będę pewnie chciał wysłać trochę pieniędzy do Polski. W jaki sposób zrobić ta tanio i bezpiecznie? Słyszałem coś o przelewach SEPA?
Obserwuj wątek
    • koziorozka Re: Przelew z Anglii do Polski 27.06.15, 17:48
      W Wielkiej Brytanii będziesz zarabiał w funtach.
      Dostaniesz gotówkę do ręki czy wypłata na konto?
      Jak wypłata na konto, to najkorzystniej jest otworzyć w Polsce rachunek walutowy w funtach i jego nr podać pracodawcy. Wtedy unikasz wszelkich przewalutowań, masz na koncie funty i to ty decydujesz ile wymienić na złotówki i po jakim kursie, w jakim kantorze, bo kursy banków nie są zbyt korzystne.

Przelewy SEPA to przelewy w euro. Są tanie, ale możesz mieć nawet dwa przewalutowania.
      Tu przeczytaj, jak to działa. W innych bankach jest podobnie.
      www.mbank.pl/pomoc/info/konta/przelew-sepa.html
      • kamilabm Re: Przelew z Anglii do Polski 10.06.18, 23:02
        Ja korzystam ze strony transferowej TransferWise, aby wysłać pieniądze z angielskiego konta na polskie. Nigdy nie wysyłam na raz wiekszej kwoty. Lepiej jest robić to po trochę, ponieważ kurs z dnia na dzień potrafi nieoczekiwanie się zmienić. TransferWise jest łatwy w obsłudze i o wiele tańszy od banku. Możesz skorzystać z darmowego przelewu klikając na ponizszy link
        transferwise.com/iw/kamilm96
    • savras Re: Przelew międzynarodowy z Anglii do Polski 28.06.15, 19:33
      przelewy w funtach realizowane są w systemie SWIFT. SEPA to tylko euro.

żeby przelać najtaniej pieniądze do polski waluty w jakich prowadzone są rachunki źródłowy i docelowy muszą być identyczne. inaczej przewalutowanie pochłonie co najmniej kilka procent kwoty.

co więcej oba banki powinny być korespondentami. w przypadku rzeczonego mbanku jego angielscy korespondenci w systemie SWIFT to barclays i RBS. inaczej przelew będzie szedł przez wiele banków a każdy będzie naliczał swoje opłaty.

funtów na złotówki pod żadnym pozorem nie należy wymieniać poprzez przelew na rachunek złotowy. należy to zrobić albo za pomocą kantoru internetowego albo stacjonarnego wypłacając uprzednio pieniądze w kasie (w przypadku mbanku tylko pierwsza opcja, bo nie mają obsługi kasowej funtów).

w przypadku kantorów internetowych i stacjonarnych przy większej transakcji spread wynosi około 0.5% a w bankach od 6-10%.

na koniec chciałbym zaznaczyć że przelew SWIFT z barclays kosztuje ok 25 Ł (z pl do uk jest taniej ok 9Ł), więc nie jestem pewien czy pracodawca na to pójdzie.

niemniej jest to i tak względnie tani sposób. western union i wszystkie firemki, co się reklamują bezpłatnymi transferami, żerują na narzuconym przez siebie niekorzystnym kursie wymiany.

• cichy351 Re: Przelew międzynarodowy z Anglii do Polski 30.06.15, 13:33
        W chwili obecnej najlepiej opłaca się przelewać przez systemy typu easysend.pl
        Polega to na tym, że przelewasz na ich konto w UK (pieniądze docierają błyskawicznie na angielskie konto, nawet gdy jest w innym banku), a oni przelewają ze swojego polskiego konta, na wskazany przez ciebie rachunek bankowy. Koszt niezależnie od wysokości transferu to 2 funty. Kursy wymiany podobne jak w kantorze.
        • kapselino Re: Przelew międzynarodowy z Anglii do Polski 08.05.17, 12:52
          Western union jest drogi... polecam firme ferpay albo transwerGo z obu firm korzystałam i są na prawdę godne polecenia :) bezpieczeństwo gwarantowane przez oprogramowania chroniące no i ten Ferpay jest zarejestrowany w KNF także,myślę, że nie ma się czego obawiać :)
    • biberny Re: Przelew międzynarodowy z Anglii do Polski 19.08.18, 21:48
      Wysokość opłaty za przelew zależy od banku w UK, ale zwykle jest to kwota około 10 funtów za przelew zagraniczny. Niestety banki nie mają dobrego przelicznika i można sporo stracić na przewalutowaniu. Ja po porównaniu wszystkich opłat i kursów na różnych portalach zacząłem korzystać z TransferWise - mają chyba najwyższy kurs na rynku, a przelew miałem następnego dnia na polskim koncie (czasem idzie dwa dni). Działa na prostej zasadzie -zakłada się konto na portalu, podaje swoje dane, dane odbiorcy, robi przelew (można też płacić kartą debetową, ale tylko do 2000 GBP) i tyle. Jest pobierana opłata za transfer (procent od transakcji), ale kurs jest na tyle dobry że to i tak się opłaca, poza tym można wykonać pierwszy przelew do 500 GBP za darmo korzystając z poniższego linka: transferwise.com/u/rafald8

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka