Dodaj do ulubionych

Zarabianie na wymianie walut

07.11.15, 17:58
Witam,

mam pytanie dotyczące możliwości zarabiania na wymianie walut, nie dotyczy to absolutnie platformy forex. Kilka razy udało mi się zauważyć że w punkcie A koszt zakupu waluty jest niższy niż kurs sprzedaży jej w punkcie B. Nie są to częste przypadki, jednak zdarzają się. Dysponując ponad 10000 można spokojnie z takich dwóch transakcji wyciągnąć kilkaset złotych w ciągu kilku minut. Czy oprócz samego kursu są jeszcze jakieś dodatkowe opłaty? Czy to prawda że (bodajże) do 12000zł takie transakcje nie muszą być nigdzie rejestrowane na podstawie imienia i nazwiska?
Proszę o odpowiedź, również co o tym myślicie.
Pozdrawiam
Obserwuj wątek
    • Gość: niro Re: Zarabianie na wymianie walut IP: *.free.aero2.net.pl 08.11.15, 12:16
      Sytuacja jaką opisujesz jest b. rzadka . Zazwyczaj dotyczy kantorów ( nieinternetowych ) w rożnych miastach Polski . Należałoby zatem pojeździć po kraju , aby te kilka złotych na wymianie zarobić . Więcej na kosztach dojazdu stracisz . Odnośnie rejestracji transakcji , to nie spotkałem się jeszcze z przypadkiem , aby w kantorze poprosili mnie o dowód tożsamości . A obowiązek od jakiejś kwoty być może jest ...
      • matias_99 Re: Zarabianie na wymianie walut 23.10.17, 12:39
        Walutomat opinie ma taką, że jest jednym z tanszych kantorów, a mimo wszystko nie wydaje mi sie żeby zarobienie na wymianie walut w inny sposob niz prowadzenie działalności tego typu było możliwe. Chyba że chcesz sprzedawać waluty pod stadionem jak cinkciarze ;)
    • koziorozka Re: Zarabianie na wymianie walut 08.11.15, 12:26
      Rejestracja transakcji - obowiązek powyżej 15 tys. euro
      strefawalut.pl/newsroom/kantory-wymiana-waluty-w-kantorze-internetowym-powyzej-15-tys-euro-80
      Inną sprawą jest dokumentowanie transakcji. W urzędzie skarbowym (podatki, dokumentacja) wszystkiego się dowiesz
    • hela.bertz1 Re: Zarabianie na wymianie walut 11.05.16, 15:51
      No mi się wydaje że to jest nieco ryzykowne.
      Istnieje ryzyko, że kurs poleci na łeb na szyję w ciągu chwili, i będzie tak zwany lipton.
      Nie polecałabym generalnie takich interesów, waluty to jedna z najbardziej nieprzewidywalnych spraw.
      Jeśli ma się kredyt to się opłaca, przy wysokich ratach można zaoszczędzić nawet 60 zł m-c w KantorOnline.pl
    • rispohoste Re: Zarabianie na wymianie walut 16.10.17, 08:58
      Zarobić da sie na tym na pewno, czy duże pieniądze nie wiem. Wymiana walut jest dość ryzykowna, bywa z tm różnie. Jeśli zacznie się coś dziać na świecie, to watuty szaleją bardzo. Będzie tak że zyskasz na tym ale możesz i stracić.
    • alfonzohailey Re: Zarabianie na wymianie walut 26.10.17, 09:03
      Uważam że w ciągu tygodnia nie ma takiej możliwości, lecz w dłużyszym okresie czasu jest taka opcja. KIedy EURO z powodu jakichś załamań na giełdzie skacze o 15gr to już jest różnica. Jeśli ktoś ma wolne pieniądze to warto obserwować takie skoki. Można znaleźć kantor który nie ma zbyt dużych obrotów, wtedy właściciel przy znacznej sumie jest w stanie dać kilka groszy więcej.
    • pawel.marcz Re: Zarabianie na wymianie walut 29.10.17, 14:38
      Wydaje mi się że teraz najlepiej jest inwestować w kryptowaluty. Uważam, że inwestowanie w walutę w dzisiejszych czasach jest ryzykowne. Na pewno słyszałeś o bitcoinie- to jest właśnie jedna z takich walut. Ale jest jeszcze ethereum. Poczytaj sobie o tym ogólnie na necie, bo w tym jest o wiele lepszy potencjał niż w walucie.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka