Dodaj do ulubionych

Zły NIP podany u pośrednika funduszy inwestycyjnyc

IP: *.free.aero2.net.pl 06.05.18, 09:37
Mam kłopot. podejrzewam że rok temu jak otwierałem rachunek w Bossafund i przez który zlecam kupno i sprzedaż funduszy przy rejestracji podałem nie swój nip. Moze ktoś sie orientuje czy taki pośrednik weryfikuje te dane? Moze to ja teraz coś sobie uroiłem i NIP jest w porządku i ze złym nipem nie przyjeliby wniosku? Widzę zresztą na tym wniosku że NIP jest wymagany jeli ktoś prowadzi działalnosć gospodarczą a ja takowej nie prowadzę więc może to wszystko ni ma znaczenia i liczy się pesel?
Po prostu przeglądając dzis swoje stare PIt-y przypomniałem sobie że chyba z nich spisywałem NIP i omyłkowo spisałem chyba z PIT 11 gdzie był NIP płatnika - czyli mojego pracodawcy i podejrzewam ze taki nip tam poszedł i teraz am problem czy podatki z obracania tymi funduszami idą z danymi właściwego podatnika.
Ktos mógłby doradzić cos w takiej sprawie bo w sprawach podatków to noga całkowita jestem
Obserwuj wątek
    • tinley Re: Zły NIP podany u pośrednika funduszy? 06.05.18, 14:40
     generalnie to z tego co do tej pory sie dowiedziałem to TFI w przypadku osób fizycznych odprowadzają podatek po PESEL, ale na ostateczną odpowiedź musze poczekać do jutra. ja po prostu nie jestem pewien jaki podawałem. Wziąlem dziś do ręki pity i zobaczyłem pit11 a tam wpisany jest nip pracodawcy i dopiero skojarzyłem że chyba z tych pitów ściągnąłem nip do wypełnienia formularza przy zakładaniu konta.
     A jak mogę sprawdzić czy wpłynął podatek od zysków? Skoro tfi nic nie zgłasza że mu coś się nie zgadza to chyba do nich nic nie wróciło jako zwrot sumy od podatnika którego nie można ustalić bo NIP z inieniem i nazwiskiem się nie zgadzają. Co prawda ja tam mialem grosze w zeszłym roku i w tym może ze 30zł, ale wolałbym uniknąc kłopotów.
     • koziorozka Re: Zły NIP podany u pośrednika funduszy? 06.05.18, 14:45
      tinley napisał:
      > generalnie to z tego co do tej pory sie dowiedziałem to TFI w przypadku osób fi
      > zycznych odprowadzają podatek po PESEL, ale na ostateczną odpowiedź musze pocz
      > ekać do jutra

      Co ty komplikujesz? Co cię obchodzi, jak TFI rozlicza się ze skarbówką? To nie twoja sprawa, nie twój problem.
      Dowiedz się, jaki NIP podałeś i jak zły, to zmień.
      Jak zły, to sam sprawdź w US, bo jak za 4 lata bedą kogoś ścigać, to nie firmę, tylko ciebie.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka