Dodaj do ulubionych

konto / lokata dla rodziców

25.07.21, 07:51
Cześć

Piszę tutj, ponieważ nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedzi a sądzę, że nie tylko ja mogę mieć taki pomysł. Chciałabym się zapytać - bardziej doświadczonych forumowiczów i ekspertów - czy istnieje coś takiego jak możliwość założenia konta lub lokaty dla rodziców . Chodzi o zabezpieczenie osób / w wieku emerytalnym /, aby mogły mieć dodatkowe pieniądze vel zabezpieczenie na przyszłość od swoich dzieci.
Czy jakikolwiek bank oferuje coś takiego.... Niestety nie spotkałam się z czymś takim.
Chodzi mi stricte o formę odłożenia pieniędzy typu konto/ lokata etc.

Dziękuję bardzo za wszelkie odpowiedzi
Pozdrawiam
Obserwuj wątek
      • mala.kawa.dwa.razy Re: konto / lokata dla rodziców 26.07.21, 15:25
        Bardzo proszę o przeczytanie ze zrozumieniem, pytałam o produkt a nie ''Czym miało by to się różnić od zwykłej wpłaty na konto rodzica?''. Właśnie nie chciałabym ''zwykłej wpłaty'', która jest dla wielu starszych osób krępująca. W sytuacji w której mnie zabraknie, chciałabym też zostawić środki dla rodziców w innej postaci - i nie, nie chodzi o testament i stosowny zapis tamże.
    • brofran Re: konto / lokata dla rodziców 04.08.21, 14:42
      Aktualnie najkorzystniej, a zarazem najbezpieczniej jest chyba kupić obligacje skarbowe . Konto bankowe lub lokata bankowa to minimalne oprocentowania. Obligacje zakładasz ( kupujesz ) przez internet, lokaty też - wiec możesz je założyć bez problemu dla rodziców . Konto poprzez profil zaufany , więc rodzic do banku osobiście iść nie musi.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka