Dodaj do ulubionych

Rosnące stopy kredyt gotowkowy stopa sała zmienna

02.12.21, 06:28
witam, pytanko - czy polecacie zmienić kredyt ze zmienną stopą (Santander, rata aktualna 309 pln, 28 rat zostało) na kredyt o stałej stopie (bnp paribas, 28 rat po 310pln). trochę żałuję, że od razu po pierwszej podwyżce stop 7 X nie zamieniłem tego, ale cóż, sygnały były rożne, ze potem podniosą, nie podniosą.... ratę do września miałem 300pln. teraz wzrośnie do 310 prawie... obstawiacie dalsze, ale znaczne podwyżki stóp? 9 pln nie majątek, ale jak stopy wzrosną powyżej 2%, to kwota nadpłaty już się robi poważna...
Obserwuj wątek
    • koziorozka Re: Rosnące stopy kredyt 04.12.21, 14:04
      marcinkoleksl napisał:
      > witam, pytanko - czy polecacie zmienić kredyt ze zmienną stopą (Santander, rata
      > aktualna 309 pln, 28 rat zostało) na kredyt o stałej stopie
      -------------
      To pytanie do wróżki, niestety...
      • tapatik Re: Rosnące stopy kredyt 24.12.21, 08:54
        Niezupełnie.
        Jeśli przejdę na stałe raty, to wiem ile będę płacić bez względu na pomysły rządu.
        Jeśli zostanę to muszę liczyć się z tym, że raty wzrosną.
        Pytanie, dlaczego autor wątku chce zmienić bank?
        Jeśli autor może mieć kłopot ze spłatą rat kredytu, to ja bym zmienić na stałą stopę procentową.
    • kropplw Re: Rosnące stopy kredyt gotowkowy stopa sała zmi 29.12.21, 18:39
      Bloomberg sugeruje, że w przyszłym roku stopy procentowe w Stanach Zjednoczonych wzrosną trzykrotnie o 25 punktów bazowych i jasne jest że Jerome Powell jest zdecydowany by okiełznać inflację. Również w Polsce wysoka inflacja może doprowadzić do kolejnych podwyżek stóp procentowych. Członkini Rady Polityki Pieniężnej Grażyna Ancyparowicz dosyć jasno nakreśliła swoje stanowisko Tekst linku. Według Polskiego Instytutu Ekonomicznego stopy wzrosną jeszcze w 2022. Tekst linku
      Zapraszam do kontaktu, jestem pośrednikiem kredytowym i mogę pomóc w wyborze odpowiedniego produktu.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka