Dodaj do ulubionych

najwyzsze w europie oprocentowanie lokaty w USD

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.06.05, 16:55
chce ulokowac ok 20tys USD na pare lat ; w polsce banki oferują
nieatrakcyjne oprocentowanie - moze jakis forumowicz wie gdzie ulokowac te
kasę na % bardziej zbliżony do % obligacji USA ?
( prosze nie doradzac ze warto wejsc w złoto/akcje itd itp , chodzi tylko o
jak najlepszą lokate USD).
Obserwuj wątek
      • Gość: mgmg Re: najwyzsze w europie oprocentowanie lokaty w U IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.06.05, 18:14
        bez sensu to jest wydawanie opinii ze cos jest bez sensu, jezeli nie wiesz
        jakie są moje cele - akceptowalne ryzyko i oczekiwany dochod , jak obracam
        innymi czesciami mojego majatku itd - tak sie składa ze tez jestem zwolennikiem
        pomnazania kasy (jak chyba kazdy;) a ta lokata to po prostu element
        dywersyfikacji , pewnie obiło Ci sie o uszy takie pojecie

myslalem ze ustrzege sie przed takimi 'radami' jak Twoja przez dopisek ze inne
        formy akurat mnie nie interesuja . ale widze ze są mądrzejsi niż radio.

pozdr i mimo wszystko dziekuje . MAciek
        • franzmaurer Re: najwyzsze w europie oprocentowanie lokaty w U 21.06.05, 00:20
          Gość portalu: mgmg napisał(a):

Aaaa... a napiszę Ci co myślę bo mam kiepski dzień :)

> jakie są moje cele - akceptowalne ryzyko

Jeśli szukasz lokaty to znaczy że nie akceptujesz jakiegokolwiek ryzyka tylko
          chcesz swoimi pieniążkami wspomóc mafię bankową.

> tak sie składa ze tez jestem zwolennikiem
          > pomnazania kasy (jak chyba kazdy;) a ta lokata to po prostu element
          > dywersyfikacji , pewnie obiło Ci sie o uszy takie pojecie

A g... prawda - jesteś przywiązany do dolca jak ten owsik do stolca.

Chciałeś sie pochwalić że masz 20 tysięcy dolców to się pochwaliłeś, a jak masz
          20 tysięcy to powinno Cię być stać na podzwonienie sobie albo pogooglanie sobie
          za "najwyższym w europie oprocentowaniem lokaty".

Nawet jak znajdziesz lokatę na 1% w skali roku to po pięciu latach "zarobisz"
          jakiś $1000 - tyle że za 5 lat ten tysiąc może mieć 80-90% obecnej wartości
          nabywczej. Za cały "zysk" z zamrożenia 20 tysięcy dolców będziesz sobie mógł
          kupic dwie flaszki markowego koniaku - moje gratulacje :DDDD

Weż sobie pod uwagę ryzyko kursowe - za pół roku będziesz solidnie w plery -
          zamień te dolce na mieszkanie albo kilo złotych Krugerrandów.
          • Gość: mgmg Re: najwyzsze w europie oprocentowanie lokaty w U IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.06.05, 11:17
            a miesci Ci sie w głowie ze juz mam mieszkania złoto i na forexie tez sie
            udzielam dosc czesto , i ze nie prosilem o porade w tej sprawie ??
            ciekawa i malownicza metafora z tym owsikiem ale do dolca przywiazane jest pare
            % moich aktywow i jest to bardzo rozsądne .wiesz ze ryzyko kursowe dotyczy
            kazdej waluty, a nie tylko USD? i nic mnie nie obchodzi jaką mafie wspomagam
            ani mi to nie przeszkadza .

załóż sobie własny wątek ze swoimi poradami a na moim prosilem o porade ws jak
            w temacie

• franzmaurer Re: najwyzsze w europie oprocentowanie lokaty w U 21.06.05, 21:00

> a miesci Ci sie w głowie ze juz mam mieszkania złoto i na forexie tez sie
              > udzielam dosc czesto , i ze nie prosilem o porade w tej sprawie ??

No to jak jesteś taki nadziany super misiek to tym bardziej powinieneś być
              wystarczająco kumaty i sobie sam pogooglac za tą swoją ukochaną bezpieczną
              lokatą...
              Stary - zadałeś idiotyczne pytanie o "najwyzsze w europie oprocentowanie" to Ci
              odpowiedziałem - z tymi swoimi drobnymi to nawet nie założysz konta w porządnym
              banku, nie mówiąc już o "najwyższym w europie oprocentowaniu" - musisz jeszcze
              trochę uzbierać. to może się załapiesz.

> wiesz ze ryzyko kursowe dotyczy kazdej waluty
              Mało wiesz o ryzyku kursowym... i własnie dlatego Ci radzę puść się tego dolca
              póki czas...
              • Gość: mgmg Re: najwyzsze w europie oprocentowanie lokaty w U IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.06.05, 22:29
                moje pytanie na pewno jest idiotyczne dla ciebie , bo koniecznie chcesz cos
                madrego odpowiedziec ale jako ze nie wiesz co, to wciskasz porady Wujka Dobrej
                Rady calkiem nie na temat (pomimo ze specjalnie zastrzeglem ze mnie to nie
                interesuje! - nie umiesz czytac?), i grzecznie acz stanowczo ci to wytknelem,
                co jak widze ci sie nie spodobało.

mam wlasną teorie na temat ludzi , którzy na pytanie odpowiadają 'pytanie jest
                idiotyczne, bez sensu itd' ;-)

faktycznie jestem niekumaty bo zdawalo mi sie ze na tym forum sa ludzie któzy
                umieją czytac i odpowiadają na posty z chęcia wzajemnej wymiany informacji , a
                nie tacy jak ty ktorzy sie wymadrzają i jezeli nie uda im sie wtrącic swoich
                trzech groszy to od razu wszystko jest dla nich 'bez sensu'

PS juz znalazlem bank z lokata nawet około 3,5% pa , dziekuje za pomoc
                forumowiczom . goraco polecam wysilic sie i zrobic to samo; pracowalem w banku
                i wiem ze masa ludzi trzyma latami duze kwoty w walutach na beznadziejnym
                procencie ; a w perspektywie kilku - kilkunastu lat naprawde koszt alternatywny
                jest znaczny

• franzmaurer Re: najwyzsze w europie oprocentowanie lokaty w U 22.06.05, 01:27

> na razie najlepsze co znalałem to

No... gratulki, gratulki :))
                      Zarobisz na zamrożonej kasie jakiś $800 z czego połowę będziesz musiał
                      wcześniej wydać na fees za założenie konta, kartę, transfery...

Na dodatek pod koniec roku złotówka się umocni a dolec poleci w stosunku do
                      większości walut.

Zarobisz Stary, mówię Ci zarobisz tyle że aż się nie połapiesz... jak teraz
                      masz 66 tysięcy to w grudniu te Twoje bezpiecznie ulokowane dularki będą warte
                      jakieś 59 tysiaków...
                      • Gość: mgmg Re: najwyzsze w europie oprocentowanie lokaty w U IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.06.05, 11:27
                        > No... gratulki, gratulki :))
                        > Zarobisz na zamrożonej kasie jakiś $800 z czego połowę będziesz musiał
                        > wcześniej wydać na fees za założenie konta, kartę, transfery...

naucz sie liczyc i policz 5,2% pa od 20tys $ przez 5 lat

> Na dodatek pod koniec roku złotówka się umocni a dolec poleci w stosunku do
                        > większości walut.

a co mnie obchodzi co bedzie pod koniec roku???
                        kolejna swietna rada o którą nikt nie prosil i nikomu nie jest potrzebna.
                        napisalem ze horyzont lokaty to kilka lat. umiesz czytac???
                        • franzmaurer Re: najwyzsze w europie oprocentowanie lokaty w U 22.06.05, 16:55

> naucz sie liczyc i policz 5,2% pa od 20tys $ przez 5 lat
                          Umiem liczyć... liczysz że wyciachasz jakieś 5 tysięcy po 5 latach,

> a co mnie obchodzi co bedzie pod koniec roku???
                          No mnie by obchodziło...
                          I jeśli już to lokatę zrobiłbym właśnie w grudniu, na pół roku...

> napisalem ze horyzont lokaty to kilka lat. umiesz czytac???
                          No umiem, umiem... nawet gdzieś sobie doczytałem, że przez te kilka lat to
                          możesz mieć i oprocentowanie 12% w skali roku tylko co z tego kiedy i tak
                          będziesz ofiarą kolapsu dolca i co najwyżej wyjdziesz na czysto...

ps. bardzo ładnie się denerwujesz, wiesz ;)?
                • franzmaurer Re: najwyzsze w europie oprocentowanie lokaty w U 22.06.05, 01:15

> moje pytanie na pewno jest idiotyczne dla ciebie , bo koniecznie chcesz cos
                  > madrego odpowiedziec ale jako ze nie wiesz co, to wciskasz porady Wujka
                  > Dobrej Rady calkiem nie na temat

No... ale wredny jest ten swiat, nie?
                  Na dodatek znajdzie sie jakis popierniczony realista ktory wytknie Ci pewien
                  bezsens podejmowanych dzialan...

> mam wlasną teorie na temat ludzi , którzy na pytanie odpowiadają 'pytanie
                  > jest idiotyczne, bez sensu itd' ;-)

Niestety nie jestem politpoprawnym kmiotkiem - jak ktos zadaje głupie pytania
                  to je nazywam po imieniu a nie mówię że "są mądre i cenne inaczej" ;-)

> pracowalem w banku i wiem ze masa ludzi trzyma latami duze kwoty w walutach
                  > na beznadziejnym procencie

Normalka, większosc ludzi to idioci...
                  • Gość: mgmg Re: najwyzsze w europie oprocentowanie lokaty w U IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.06.05, 19:01
                    > No... ale wredny jest ten swiat, nie?
                    > Na dodatek znajdzie sie jakis popierniczony realista ktory wytknie Ci pewien
                    > bezsens podejmowanych dzialan...
                    >

a szczególnie godną podziwu cechą działania tego 'popierniczonego realisty'
                    Franzamaurera jest to, ze juz w momencie zadawania pytania wytyka on całkowity
                    jego bezsens ;) Co za geniusz i jasnowidz , bezsens wyczuwa na kilometr, od
                    kazdego kto zamierza założyć lokate w USD !! ;))) I nie interesuje go ,jaką
                    ktoś ma sytuacje, cele , co innego ktoś robi w zyciu, Franzmaruer wie wszystko,
                    nie interesuje go nawet jakie ktoś zadał pytanie, porady Franzmaurera są
                    UNIWERSALNE! ;) Dziekujemy Ci, wszechwiedzący Franzmaurer!
                    Prosimy, przekonaj jeszcze te kilkaset milionów ludzi którzy są półmózgami bo
                    Cie nie słuchają, maja o zgrozo inne rzeczy do roboty niż spekulacje na
                    walutach, i trzymają kase w USD, ze są bezmyślni ! Będziesz dobrodziejcą
                    połowy ludzkości , sława władza i kasa murowane ;)

Podziekowania jeszcze za ostrzezenie zeby sie nie przywiązywac do usd jak owsik
                    do stolca! Za wytlumaczenie mi , że chcialem całą kase włozyc (nie wiedząc o
                    tym, dziekuje!;)) w dolki. I za te cenne wyliczenia.. Nie wiem jak sie
                    odwdzieczyc

i za te jakże merytoryczne komplementy , jak to ja sie podobno 'ładnie
                    denerwuje' , też dziekuje, bo one juz ostatecznie pokazują ze piszesz tylko po
                    to zeby sobie popisac bzdurki , a nie po to zeby podzielic sie , w drodze
                    normalnej dyskusji , ciekawymi informacjami (dotyczacymi % lokat w USD - bo
                    tego dotyczy ten wątek !)

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka