Dodaj do ulubionych

Eurobank - pożyczka na dowód osobisty?

IP: *.chello.pl 11.09.05, 18:29
Witam wszystkich forumowiczów.
Ciekaw jestem co sądzicie o ostatnich reklamach Eurobanku.
Pożyczka na dowód osobisty. To szaleństwo? czy kolejna super zachęta dla
klientów.
Jeśli zaczną udzielać kredytów na zasadzie samego dowodu może się to źle dla
nich skonczyć.

Jeśli coraz wiecej bedzie niewyplacalnych klientów piramida moze pęknac.
Zyski z lokat i prowizji mogą nie wystarczyć.

W czym sęk?

Czy Eurobank traci pomysły na zdobywanie klientów. Po ostatnim zakupie przez
inwestora taki krok wydaje sie dziwny.

Czytałem gdzieś, że wystarczy oświadczenie klienta, że spłacił kredyt w innym
banku i może dostać nowy w Eurobanku.

Czy ktos moze próbował się coś dowiedzieć na ten temat?
A moze skorzystał już z tych super warunków.

Co ciekawe na ich stronie internetowej nie ma słowa o promocji.

Pozdrawiam
Tomek

Obserwuj wątek
      • Gość: lizard001 Re: Eurobank - Pytanie IP: *.olsztyn.mm.pl 29.03.09, 10:35
        A ja mam pytanie. oczywiście do do tych którzy mają wiedzę by mi odpowiedzieć a
        nie do tych którzy piszą dla zabicia czasu wogóle nie mając pojęcia o tym jak
        sami sie nazywają a co dopiero o procedurach bankowych.

Jakies 6 lat temu byłem klientem uwczesnego skoku- chodziło o biewielki bodajże
        2000zł kredycik. Zostały spłacone 3 raty potem wyjechałem zagranice. pieniadze
        na raty przysyłałem do domu mając świadomość że Kredyt się spłaca. teraz po
        latach okazało się ze zadna rata nie została spłacona- od 3 lat jestem w polsce
        i mieszkam w zupełnie innym miejscu niż poprzednio. Przez te wszystkie lata nie
        dostałem zadnej informacji ze kredyt nie jest spłacony. Chciałbym to teraz
        uregulować bo mimo wszystko nie chce komornika na pensji czy w domu. Czy jakis
        Bank udzieli mi kredytu około 6000zł ???? Czy ktoś był w podobnej sytuacji????
          • Gość: ela Re: Eurobank - Pytanie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.03.09, 15:31
            Skoro nie spłaciłeś kredytu, no to w BIK widniejesz na pewno i cięzko będzie dostac kredyt gdziekolwiek (SKOK-i współpracują z BIK-iem).
            Jesli chodzi o monity itp to mogę tylko przypuszczac, że zostały one wysyłane, ale skoro Cię w kraju nie było SKOK mógł uznac, że kredyt jest nie do odzyskania i umorzyc go.
    • Gość: ktos Re: Eurobank - pożyczka na dowód osobisty? IP: *.orange.pl 24.09.05, 00:38
      tomek bylam i sprawdzilam.te ich reklamy to wielka lipa.chcialam 10tys na
      remoncik ale okazalo sie ze jednak musze miec zaswiadczenie.przyniosłam,
      sprawdzali 2dni bo tyle trwa procedura a nie 15min.umowe mam na stałe i dobra
      zdolnosc,jestem wlasnie po studiach a tam cos obiecuja na swojej stronie ale nie
      chca dac bo nie mam wpelni 25 lat, ale w oddziale mnie nikt nie poinformował
    • muza24 Re: Eurobank - pożyczka na dowód osobisty? 02.10.05, 17:59
      Ja pracowałam w Eurobanku. Od ludzi z moich następnych banków słyszałam, że doradcy na pytanie co to jest to APR nie wiedzieli co powiedzieć. Eurobank jest w tyle mało korzystnej sytuacji, że nie ma oferty dla "stałych klientów". Standardowo w innych bankach jest tak, że Klient który posiada w danym banku konto ma preferencyjne warunki kredytu.

Więc niestety, Eurobank zbiera z rynku "śmietankę", która w innych bankach dostałą odmowę udzielenia kredytu.

Świetnym przykładem na bezmyślność szefów eurobanku są pierwsze miesiące działania banku, kiedy Klienci nie byli sprawdzani w bazie BIK.

P.
      • Gość: I Re: Eurobank - pożyczka na dowód osobisty? IP: 212.122.214.* 13.10.05, 23:02
        Piszecie bardzo dużo o bardzo wielu sprawach, o któwych wynika z tego nic nie
        wiecie - wystarczyłoby podejść do oddziału. Jeśli chodzi o kredyt na dowód, nie
        zawsze wygląda on różowo - po części dlatego, że jednym z kryteriów jest dobra
        przeszłość kredytowa - co oznacza, że nie tylko kredyciki spłacać trzeba, ale
        jeszcze robić to w terminie... Nie zawsze więc oferta jest dostępna, ale zawsze
        można skorzystać ze standardowej z zaświadczeniem o ile oczywiście i ją będzie
        można zaproponować.

Jeśli chodzi o ofertę dla stałych klientów to i owszem takowa istnieje - po
        kilku spłaconych ratach można otrzymać na preferencyjnych warunkach drugi
        kredyt w trakcie trwania pierwszego i także na sam dowód osobisty o ile nie
        zmieniły się w znacznym stopniu dochody. Dodatkowo osoby, które miały kredyt i
        go spłaciły - otrzymują kolejny kredyt z reguły w 15 min...

Co do wiadomości posiadanych przez Doradców osobiście w to nie wierzę, że DK
        nie wiedział co to APR... Ale różni ludzie się zdarzają, także w eurobank.
        Proponuję za to rundkę po bankach z pytaniami - w jednym z banków na M
        potraktowano mnie jak powietrze, w innym kazano mi "sobie zanotować" a w
        jeszcze innym (BANKU) Pani w okienku nie wiedziała jaki będzie koszt kredytu...

Pozdrawiam
        I
        • Gość: radek Re: Eurobank - pożyczka na dowód osobisty? IP: *.olsztyn.mm.pl 05.02.07, 09:35
          Ja wam powiem jedno, lipa lipa lipa i jeszcze raz lipa, oszukiwanie ludzi w
          jawny sposob i to w reklamach w telewizji, zaden kredyt na dowod , czy to w 15
          min , czy to od reki itp to jedno wielkie klamstwo, banki oczywiscie reklamuja
          takie bzdury w tv, tylko po to aby klient przyszedl do oddzialu, po chwili
          biedny czlowiek dowiaduje sie o wyrastajacych schodach, ktore musi przebyc, aby
          kredyt otrzymac, ale jesli juz przyszedl, to juz zalatwia bo mu sie nie oplaca
          isc gdzie indziej, i tak te reklamy dzialaja, i prosze niech mi nikt nie mowi,
          a tymbardziej jaks bankowiec ze to da sie, bo ''zabije'' go smiechem.
          Osobiscie chodze od 2 miesiecy za kredytem, fakt , moze nie posiadam wielkich
          zarobkow, ale i tak przekraczaja one kwote minimalnych , ktore podaja banki w
          reklamach czy to w necie czy w tv.
          Mam umowe o prace, 10 tys zaswiadczen o zarobkach, jestem obywatelem Polski,
          moje dochody netto jak wspomnialem sa w pozadku(przyklad ze w jednym banku
          minimum dochodow to juz 380 zl netto) ani w eurobank, ani w bph, ani w lucas,
          ani w pko, ani w sygma , ani w wbk, ani nawet w halogotowka (gdzie wspomne ze
          nawet nie oddzwonili haha) juz nie pamietam w ilu bankach bylem sie nie da....
          to juz mnie nie irytuje nawet, denerwowalo mnie na poczatku, teraz sie z tego
          smieje.
          Wiec ludzie , prosze was na Boga , te reklamy to jedna wielka sciema, wiem nie
          z opowiadan, lecz przekonalem sie na wlasnej skorze, bieganina od prawie dwoch
          miesiecy i nic.!!!!! albo nie pasuje data, bo napisana najpierw rok potem
          miesiac potem dzien na zaswiadczeniu, albo musi byc stempel ksiegowosci
          wymagany na zaswiadczeniu, bo sam stempel zakladu pracy nie wystarczy, albo
          wypelniajacy zaswiadczenie przekreslil jedna literke napisal od nowa i to tez
          nie wazne , albo jeden agent zle zaznaczyl wysylajac wniosek, pomylil sie chyba
          ze 3 razy, 3 umowy podpisywalem i lipa, normalnie smiechu warte, a najbardziej
          rozwala mnie to ze kredyt od reki hihihihihi, od reki to sie przygotujcie na
          to ze bedziecie inwigilowani, wasz zaklad i wasze dokumenty minimum 2-3 dni
          doliczcie sobie jeszcze przelew kasy na wasze konto (jesli w innym banku) to
          kolejne pare dni i w sumie wychodzi tydzien, a jak nawet sie ktos w banku
          pomyli w umowie , to nie liczcie na to ze zadzwonia to was z prosba o
          przyjscie, nie!!!! poczekaja az sami sie zorjetujecie ze nie ma kasy na koncie
          i sami pojdziecie sie dowiedziec co jest grane ze ich jeszcze nie ma, oj dlugo
          bym mogl pisac, ale szkoda slow. Pozdrawiam i radze uzbroic sie w cierpliwosc,
          bo banki maja w dupie takich klientow co chca wziasc niewiele np 3-4 tys zl, bo
          to za maly zarobek dla banku, oni lataja dopiero za klientem co bierze 10 tys w
          gore, wiec ci ktorzy zarabiaja 700-800 zl netto miesiecznie , moga sobie tylko
          pobiegac. Wiec dobre tenisoooffffki i naprzod kochani. :))
    • Gość: Kaja Re: Eurobank - pożyczka na dowód osobisty? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 19.10.05, 11:12
      Po pierwsze: eurobank faktycznie udziela kredytu na sam dowód osobisty
      Po drugie: oferta dostępna jest dla klientów z dobrą historią kredytową (nie
      musi być to spłacony kredyt w eurobanku, oferta jest dostępna dla osób, które
      spłaciły kredyt w innym banku - liczy się terminowość spłat)
      Po trzecie: klient wypełnia oświadczenie, że takie a takie dochody faktycznie
      otrzymuje (widziałam już nie jednych oszuścików którym w tym momencie rączka
      się zawahała)
      Po czwarte: próżno szukać banku, który udzieli kredytu osobie, która nie ma
      żadnego stałego źródła dochodów, więc ryzyko eurobanku w tej sytuacji jest
      jednak ogranoczone (zwyczajnie nie udziela pożyczek osobom nigdzie nie
      zatrudnionym)
      Po piąte: eurobank jak najbardziej posiada ofertę dla stałych klientów a jest
      to pożyczka uzupełniająca. Klient, który terminowo spłaca raty otrzymuje taką
      ofertę po spłaceniu 1/4 pożyczki pierwotnej
      Po szóste: eurobank nie zdobywa klientów niską stopą procentową (bo pożyczka
      faktycznie najtańsza nie jest), ale szybkością obsługi i decyzji o przyznaniu
      kredytu oraz minimalnymi formalnościami.

Pozdrawiam
      • Gość: lysy Re: Eurobank - pożyczka na dowód osobisty? IP: *.chello.pl 22.02.06, 00:38
        nie wierzcie w te bzdury.eurobank nie udziela kredytow na dowod osobisty.mam
        dobra historie kredytowa w innych bankach,w eurobanku zazadano zaswiadczenia o
        dochodach,kiedy je dostarczylem /skadinad wysokie/zazadano poreczyciela z
        podobnymi dochodami,kiedy go przedstawilem z solidnie udokumentowanymi
        dochodami,zazadano drukow z zusu oraz kopii listy plac z zakladu pracy/w sumie
        trwalo to tydzien ,a nie 48 godzin jak w reklamie/wtedy zaczalem sie
        zastanawiac czego moga jeszcze zazadac.pan weryfikujacy moje dochody
        pwiedzial,ze najlepiej byloby gdybym byl emerytem albo pracowal w hucie
    • Gość: ZZ Re: Eurobank - pożyczka na dowód osobisty? IP: *.chello.pl 20.10.05, 22:29
      WIESZ CO JESTEM ZAŁAMANA JAK CZYTAM TE KOMANTARZE... CZY LUDZIE SĄ TAK GŁUPI ŻE
      MYŚLĄ IŻ BANK DA IM KREDYT OD TAK (SAMI MELINIARZE PRZYCHODZILI BY PO TEN
      KREDYT)..LUDZOE TROCHE ROZUMU!!! OCZYWISCIE ŻE WERYFIKUJĄ INFORMACJE W BIK BO W
      TEN SPOSÓB SĄ WSTANIE WYBADAĆ JAKIM KLIEMNTEM JEST DANA OSOBA...A WSZYSCY CI
      KTÓRZY CHCĄ KREDYT OD TAK I TA OSOBA ZAWIEDZIONA Z WYŻYSZM WYKSZTAŁCENIEM NIEZ
      POCZYTA CO TO JEST ZDOLNOŚĆ KREDYTOWA BO NAJWIDOCZNIEJ NIE WIE... CZY LUDZIE
      NAPRAWDE MYSLA ŻE Z CHWILĄ PODPISANIA UMOWY JUZ MOGĄ ZACIAGNAC KREDYT, A NIBY
      JAK BANK MIALBY ZBADAC ZDOLNOSC KREDYTOWA.... LUDZIE RUSZCIE GLOWA BANK TO NIE
      INSTYTUCJA SPOŁECZNA... ZALAMKA
    • Gość: krzysztof Re: Eurobank - pożyczka na dowód osobisty? IP: 213.17.223.* 20.10.05, 22:47
      Z tym kredytem to wielka ściema,zarobki mam wysokie,grubo
      ponad średnią krajową,brak kredytów w innych bankach,
      chciałem 1.500zł,pani po wprowadzeniu mojego CAŁEGO życiorysu
      do kompa,gdy juz byłem pewny że otrzymam kredyt,mówi do mnie-
      musi pan dostarczyć zaświadczenie o zarobkach,myślałem ,że mnie krew zaleje.
      Po ostrej wymianie zdań ,opuściłem bank.Im potrzebne sa dane do marketingu.
    • Gość: EB OL Re: Eurobank - pożyczka na dowód osobisty? IP: *.olsztyn.mm.pl 22.10.05, 22:34
      Kredyt na dowód heheheh. Owszem istnieje taka oferta, ale w przypadku umowy o
      pracę trzeba podać NIP i REGON zakładu pracy. Jeżeli się tego nie zrobi i
      wpisze się same zera wniosek kierowany jest natychmiast do prewencji. A tego
      nie życzę ponieważ ona odrzuca wtedy taki kredyt i klient nie może zazwyczaj
      się starać o kredyt w naszym banku przez okres 6 miesięcy.
      • Gość: VOY Re: Eurobank - UWAGA!!!!!! IP: *.toya.net.pl 26.04.06, 11:54
        Nie chce nazywać tego oszustwem, ale czytajcie dobrze umowy. W tej chwili moja
        żona pozbywa się tego fatalnego kredytu. Dostalismy 6500,00 zł ponad dwa
        miesiące temu. Spłaciliśmy pierwszą ratę w wysokości 679,05 zł (w tym kapitał
        597,25).Przy spłacie drugiej raty chcieliśmy spłacić cały kredyt do końca.
        Wyliczono nam....6904,13 zł...!!!! Wyliczcie sami czy to się komuś opłaca.
        Pozdrawiam

Służę dodatkowymi informacjami winner@hot.pl. Przestrzegajcie innych!!!
        • Gość: ss Re: Eurobank - UWAGA!!!!!! IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 28.04.06, 20:42
          Taki Zdziwiony? no to chyba żona trafiła nie dotej instytucji co chciała bo
          akurat bank nie jest instytucja charytatywną!!ludzie na jakim Wy świcie
          żyjecie !i myślał by ktoś że polak to taki uświadomiony człowiek,że rynek
          finansowy i funkcjonowanie produktów finansowych to dla przeciętnego człowieka
          to bułka z masłem,ale jednak okazuje się że NIE!! Nic nie wiecie!!kiedy i w
          jakich latach banki dawały za darmo kredyt? zasanówcie sie mówiąc :..że w
          reklamie nie było nic powiedziane o tym ze oferta na dowód osobisty nie jest
          dla wszystkich,......a czy po wypiciu redbula msz skrzydła?????Opamiętajcie się
          bo az głupio że macie zastrzeżenia w takich tematach......
        • Gość: Łukasz S. Re: Eurobank - UWAGA!!!!!! IP: *.pf.com.pl / *.pf.com.pl 12.06.06, 12:48
          Ja też uważam ,że to złodziejski bank. Obsługa jest fatalnie wyszkolona- po
          podpisaniu dokumentów dowiedziałem się, ze jest to płatne...poza
          tym "kompetentna" pracownica wydzwania do mojej żony do dziś -"bo zapomniała
          jednego podpisu,a teraz za to oberwie"..GRANDA!!!! Idźcie do AIGO jeśli w ogóle
          musicie skorzystać z pożyczki-jest tańszy i bez ukrytych opłat.
    • Gość: bubu32 Re: Eurobank - pożyczka na dowód osobisty? IP: *.net-serwis.pl 21.11.05, 13:18
      Oczywiście Panie Tomku to blaga!!!!!!! Nie dość dowodu osobistego to jeszcze
      jakiś inny dokument potwierdzający tożsamość. A potem jeszcze wizyta w domu
      jakiegoś pracownika z banku. Wywiad dokładny niczym Scotland Yard. Kto komu, po
      co dla kogo i czyje. Nie wierzcie w reklamy. Przecieź to nie pierwszy raz
      ludzie się nacinają a bank tak się zabezpiecza, że niespłacenie przez klienta
      nic w tym momencie mu nie zrobi. Kredyt jest ubezpieczany na wypadek
      niespłacalności a kredyt opłaca kredytobiorca!!!!!!!!!! Pozdrowienia bubu32
      • Gość: kaja Re: Eurobank - pożyczka na dowód osobisty? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.11.05, 20:24
        A co to ma być pożyczka na piękne oczy??? Ludzie myślą, że przyjdą i poproszą a
        wszyscy im od razu dadzą - "bo tak i już". Pan ma dowód, Pani ma dowód, ja też
        mam dowód, ale nie każdy jest klientem wiarygodnym. A klienci dostają na dowód,
        ale tacy którzy mają dobrą historię. Jak nie spłacasz to nie dostaniesz i już.
        Proste. A co do reklam to spójrzcie na reklamę Citibanku: "kredyt w 29 minut",
        a jeśli będzie dłużej to nie wezmą prowizji - niżej małym, druczkiem napisane,
        że owszem w 29 min i że owszem zwrócą ale jeśli bedą takie a takie okoliczności
        (ble ble ble), albo "kredyt na gębę". Wszystko to chywty marketingowe.