Dodaj do ulubionych

Swiss Invest Ltd - jaki mechanizm działania ?

03.04.06, 20:20
Witam,
Czy dostajecie maile od tajemniczej firmy Swiss Invest Ltd ? Fragmenty maila poniżej.
Wymaga ona konta bankowego, kompa i proponuje stosowne wynagordzenie za obsługę. Moim zdaniem jest to kolejna próba naciągaczy tylko czy ktoś z was wie, jaki jest mechanizm ? Ja mogę się tylko domyślać, niemniej jednak szukam osób, które coś więcej słyszały na ten temat.

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
Hello!
My name is ….. and I am the manager of Swiss Invest company.
……..
YOUR RESPONSIBILITIES will be:
- to receive payments for the ordered stocks and bonds from the Swiss Invest clients (private individuals) to Your bank account
- to withdraw the funds and to transfer it further to our brokers in one of the countries where the desirable stocks and bonds should be bought
The transfer should be done by the means of Western Union or money Gram services to fasten the process of the delivery of the funds. Your SALARY is 8% commission out of every deposit that You receive on Your bank account.
Obserwuj wątek
    • annanas Re: Swiss Invest Ltd - jaki mechanizm działania 06.04.06, 15:02
      Hej!,
      ja również dostałam takie maile, ale taki sposób zarabiania pieniedzy wzbudził
      we mnie podejrzenia, że jest to rodzaj money laundering, czyli prania brudnych
      pieniędzy. Wiec nie mam zamiaru się w to bawić.
      Życzę ostrożności w podejmowaniu decyzji
      • paseo wszystkie takie przelewy sa teraz juz monitorowane 07.04.06, 15:38
        a wszystkie ponad 10000 euro sprawdzane.
        I kluczowa jest sprawa prowizji.Czy sam ja sobie odliczasz /dobrze/,czy masz
        podac dalej,a "potem" ci przeleja.
        Jesli tak wlasnie,to jest to pralniczy lancuszek,z oszukiwaniem ogniwek po
        drodze.
    • Gość: este Re: Swiss Invest Ltd - jaki mechanizm działania IP: *.ip.WRO.Korbank.PL 08.04.06, 12:22
      > Generalnie, zakładam konto, przez któe przechodzą płatnosci jakies z
      > Western Union między innymi, mam mieć 8% z przelewów, że to jest
      > przekręt to widać odrazu ale tak z ciekawości - na czym on polega??
      > Pranie brudnyvh pieniędzy? Jedyne co mi do głowy przychodzi :).

Gość wystawia nieistniejący towar na aukcjach, ludziki kupują, płacą
      Tobie, Ty przekazujesz oszustowi, a ludziki potem towaru nie dostają, i
      idą na policję z Twoimi danymi, i policja przychodzi do Ciebie, a Ty
      żadnego namiaru na tego komu przekazałeś kasę nie masz i idziesz
      siedzieć.
    • Gość: simgo Re: Swiss Invest Ltd - jaki mechanizm działania IP: *.aster.pl / *.aster.pl 19.04.06, 15:40
      Czesc!
      Przynajmniej dwie z odpowiedzi na Twoje pytanie sa niescisle.

Po pierwsze, jesli nawet wspomniane 6, lub 8% gotowki bedziesz mogl sobie
      zatrzymac to nie jest to "dobrze" - bo stajesz się tzw mułem (money mule), co
      w krajach unii jest nielegalne. Pełne informacje na ten temat znajdziesz na
      www.banksafeonline.org.uk/spotting_scams.html

Po drugie wspomniana firma nie kupuje zadnych towarów, tylko albo defrauduje,
      albo pierze pieniadze.

Nazwa Swiss Invest Ltd ma sie kojarzyc z nazwa istniejacej, wirygodnej firmy
      Swiss Invest.

Pozdrawiam sz

• Gość: jerzy30 ponadto obciążają Ci konto IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.04.06, 19:19
        kredytem
        • Gość: nb Re: ponadto obciążają Ci konto IP: *.wsb-nlu.edu.pl 24.05.06, 18:44
          jerzy a obciazyli ci???? BO MI NIE.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka