Dodaj do ulubionych

Czy warto wpłacać na III filar?

IP: 217.153.44.* 06.01.03, 15:08
jakie są Wasze opinie, bo słyszałam różne zdania: jedni mówią że to wielkie
g**** i strata pieniędzy, inni - że to jedyna szansa na godziwą emeryturę.
Jeśli tak to który fundusz polecacie?
Obserwuj wątek
    • Gość: kropeczka Re: Czy warto wpłacać na III filar? IP: proxy / *.mofnet.gov.pl 21.01.03, 11:38
      Sama jestem w kropce....poniewaz mam III filar juz 4 rok i zastanawiam się czy
      go zlikwidować. Duzo czytałam (np. w WPROST) na temat takich polis, że
      towarzystwo zawsze znajdzie jakis kruczek prawny by nie wypłacic nam pieniedzy,
      a poza tym to czasami zarza sie, że po kilku latach oszczędzania - ta polisa
      niema żadnej wartości.
      Moze na tym forum wypowie się osoba, która wycofała polise i opisze z jakich
      powodow? Z góry dziekuję.
      • kagrzenio Re: Czy warto wpłacać na III filar? 22.01.03, 22:11
        Nie straciłaś 1/3 kwoty, tylko tyle kosztowało Twoje ubezpieczenie, tylko
        reszta mogła być przeznaczana na inwestycje. W ubezpieczeniach mieszanych (a
        takie pewnie miałaś) im wyższa suma ubezpieczenia tym mniej pieniędzy ze
        składki odkłada się na później i pracuje na zyski. Mnie w tej chwili nie stać
        na oszczędzanie w III filarze, ale musi mnie być stać na ubezpieczenie życia,
        bo gdybym zszedł z tego padołu, to rodzina musi z czegoś przeżyć, dopóki się
        nie pozbiera. Płacę więc wyłącznie za ochronę, niewielkie pieniądze w stosunku
        do sumy ubezpieczenia, a oszczędzać w funduszach inwestycyjnych zacznę za jakiś
        czas. Apeluję do wszystkich! Zanim zaczniecie psioczyć ile kasy "straciliście"
        na ubezpieczeniu, przyjrzyjcie się sumie, na jaką jesteście ubezpieczeni. Tyle
        ubezpieczyciel zobowiązuje się wypłacić w przypadku Waszej śmierci, wypadku
        itp. (zależy od ilości opcji, jakie macie), nawet jeśli zginiecie po wpłaceniu
        tylko jednej składki. To musi kosztować, tak jak auto-casco! Tylko nadwyżka
        ceny ubezpieczenia może być przeznaczana na fundusz inwestycyjny. Czy jeżeli
        przez rok nie mieliście wypadku samochodowego, to dostajecie zwrot jakichś
        pieniędzy z ubezpieczenia samochodu? Nie? Więc "tracicie" co rok mnóstwo kasy!
        Są ubezpieczenia, w których można rozdzielić składkę i dokładnie wiedzieć, jaka
        część idzie na ochronę, a jaka na inwestycję, wtedy nie ma niejasności i
        rozczarowań.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka