Dodaj do ulubionych

koszty uzyskania przychodu z 2 umów o pracę

19.03.07, 15:00
Jeśli w jednym zakładzie pracy połozonym poza miejscem zamieszkania
pracowałem cały 2006 rok, a w drugim również położonym poza miejcem
zamieszkania mam pit tylko za 1 dzień z dochodem 50 zł to jakie koszty
uzyskania przychodu mam ująć w zeznaniu pit-37 ?
Obserwuj wątek
    • anna_welsyng Re: koszty uzyskania przychodu z 2 umów o pracę 20.03.07, 15:25
      Z obu umów o pracę koszty uzyskania przysługują Panu w wysokości podwyższonej z
      racji dojeżdżania do zakładów pracy z innej miejscowości. Jednak nie może Pan
      automatycznie przyjąć kosztów w wysokości limitu określonego w art. 22 ust. 2
      pkt 4 updof (tj. za 2006 r. – 2300,94 zł), gdyż jest to górna granica kosztów,
      jaką podatnik ma prawo uwzględnić w zeznaniu rocznym w przypadku dojeżdżania
      równocześnie do więcej niż jednego zakładu pracy (gdy koszty wynikające z
      informacji PIT-11 otrzymanych od pracodawców w sumie są wyższe od limitu).
      Należy zatem uwzględnić podwyższone koszty z pierwszej umowy o pracę sumując je
      z kosztami z drugiej umowy o pracę, które przysługują również w wysokości
      podwyższonej. Z tytułu drugiej umowy o pracę ma Pan prawo uwzględnić koszty
      miesięczne (nawet jeśli praca wykonywana była jeden dzień, ale osiągnął Pan za
      ten miesiąc przychód podlegający opodatkowaniu). Ustawodawca nie przewidział
      bowiem obowiązku proporcjonalnego rozliczania kosztów w takiej sytuacji.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka