Dodaj do ulubionych

praca za granica a rozliczenie podatkowe

20.03.07, 17:57
Prosze o pomoc w rozliczeniu podatkowym:do lipca 2006 pracowalam w Polsce
majac swoja wlasna dzialalnosc gospodarcza, ktora zawiesilam w lipcu. Od
pazdziernika pracuje w Hiszpanii, gdzie odprowadzam podatek do tutejszego
urzedu skarbowego oraz tutejszy ZUS. Nie wiem jak powinnam sie z tego
rozliczyc. Czy to prawda, ze nie mam obowiazku deklarowania mojej pracy w
Hiszpanii, poniewaz podatki odprowadzam juz tutaj?dziekuje za odpowiedz.
Obserwuj wątek
    • anna_welsyng Re: praca za granica a rozliczenie podatkowe 20.03.07, 22:49
      Na podstawie art. 23 ust. 1 lit. a) polsko-hiszpańskiej umowy o unikaniu
      podwójnego opodatkowania dochód osiągnięty m.in. z pracy najemnej w Hiszpanii
      tam opodatkowany jest zwolniony w Polsce z opodatkowania. Jeśli jednak w Polsce
      zostaną osiągnięte dochody podlegające opodatkowaniu na zasadach ogólnych
      (według skali), to do ich rozliczenia w zeznaniu rocznym będzie miała
      zastosowanie metoda wyłączenia z progresją. Polega ona na tym, że dochody z
      pracy w Hiszpanii uwzględnia się w celu wyliczenia stopy procentowej, mającej
      zastosowanie do dochodów osiągniętych w Polsce.
      Z pytania wynika, że w 2006 r. osiągała Pani dochody z prowadzonej w Polsce
      działalności gospodarczej. Jeśli dochody te opodatkowywała Pani na zasadach
      ogólnych, to powinna Pani rozliczyć je na PIT-36 z zastosowaniem stopy
      procentowej (tj. z uwzględnieniem w celu jej wyliczenia dochodów pracy w
      Hiszpanii). Jeśli wybrała Pani opodatkowanie dochodów z działalności stawką
      liniową (19%), wówczas rozliczy je Pani osobno na PIT-36L. W takiej sytuacji,
      wobec braku dochodów opodatkowanych w Polsce na zasadach ogólnych, dochodów z
      pracy w Hiszpanii nie będzie Pani nigdzie wykazywać, gdyż są one w całości
      zwolnione z opodatkowania w Polsce.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka