Dodaj do ulubionych

jak zainwestować 350000zł + 80000 funtów

IP: 89.243.214.* 28.04.07, 12:06
Chciałbym zainwestować ok 350 tys zł oraz 80 tys GBP w Polsce lub gdzieś w
Europie. Obecnie mam 50tys zł w obligacjach, 300tys zł w funduszu
zrównoważonym, 80tys funtów na bezpodatkowych e-lokatach (5.5-5.7% rocznie
bez podatku) w UK. Proszę nie posyłać głupich odp typu "przelej na moje
konto". Jestem poważnym człowiekiem. Dom w Polsce i mieszkanie w innym kraju
wschodniej europy już mamy (żona nie Polka) wiec więcej nieruchomosci nie
chcę. Zaznaczam że znam obecne oferty polskich funduszy inwestycyjnych i
sadzę że jednostki są już bardzo drogie. Myslę że giełda przeżywa szczyt i
wkrótce zacznie się zjazd w dół a potem trend horyzontalny (prawdopodobnie
NBP wkrótce podniesie stopy, inflacja w Polsce też będzie wysoka bo zapowiada
się suchy rok > droga żywność > brak typowego letniego spadku inflacji). Boję
sie też o funta bo prawdopodobnie euro/funt bedzie się pomału osłabiał. Czy
ktoś zna sposób na zainwestowanie pieniedzy w amerykańskich funduszach
działających na rynkach azjatyckich?. Czy warto teraz zamienić wszystko na
dolary i zainwestować tam poprzez amerykański fundusz?. Jeśli ktoś zna
prowizje jakie pobierają zagraniczne fundusze w Polsce np Franklin Templeton
prosze o odpowiedz
Obserwuj wątek
    • Gość: Spod Singapuru Re: jak zainwestować 350000zł + 80000 funtów IP: 210.5.251.* 28.04.07, 15:24
      A ile masz lat? Pytam bo od tego też w dużej mierze zależy charakter
      inwestycji. Ja dysponuję podobną kwotą i ostatnio wycofałem się z funduszy
      agresywnych i czekam na głęboką korektę by z powrotem przekonwertować z FRP do
      FA. Funty (ok. 50tys.) trzymam na lokacie w Getinbanku (4,5% przed podatkiem).
      Mógłbyś napisać gdzie dają ponad 5% po podatku? Chętnie bym tam kasę
      przerzucił. Na zagranicznych funduszach sięnie znam toteż chętnie posłucham
      porad innych. Pozdrawiam.
      • Gość: spod londynu Re: jak zainwestować 350000zł + 80000 funtów IP: 89.240.47.* 28.04.07, 17:37
        Przede wszystkim gratuluję miejsca pobytu. Singapur jest odlotowy. Spędziłem
        tam z zoną 2 tygodnie urlopu jeszcze jak pracowałem w Polsce. Poza tym polecam
        odwiedzic pobliską wyspę TIOMAN (według LonelyPlanet jedna z 10
        najpiekniejszych wysp swiata). Codziennie kursuja tam autobusy z
        Singapuru.Kilkudniowe pobyty w bardzo dobrych cenach. Mam 37 lat. Bezpieczne
        lokaty w GBP są dostepne tu w Anglii dla rezydentów nawet do 6% przed
        podatkiem. Polecam strone www.MoneySavingExpert.com w celu dokonania wyboru.
        Poza tym MONEYSUPERMARKET.CO.UK da ci trochę porównań. Ja mam wiekszość GBP na
        e-koncie ICESAVE który jest w UK oddziałem islandzkiego banku Landsbanki. Jest
        to tzw "clean account" tzn wpłacam i wypłacam kiedy chcę. Konto jest na zonę
        która nie pracuje w Anglii wiec dostaję całe 5.7% bez podatku. Jak zakładałem
        konto to tylko chcieli kopię dokumentu że jestem obywatelem EU (skopiowałem
        dowód osobisty)i dowód bycia rezydentem w UK ( np:concil tax bill, electricity
        bill etc.). Czy myślisz że fundusz polski zrównoważony jest w obecnej sytacji
        ryzykowny. Czy widzac jak szybko rozwija sie Azja zainwestowałbyś w hedgingowy
        fundusz w tym regionie? Proszę o odpowiedz
          • Gość: maciek Re: jak zainwestować 350000zł + 80000 funtów IP: *.nrth.cable.ntl.com 29.04.07, 17:48
            Majac takie pieniadze to mozesz niezle z tego zyc obracajac nimi na gieldzie
            ale tylko sam, zadne fundusze.
            Fundusze inwestycyjne sa dla tych co nie znaja sie na gieldzie i tylko sa dobre
            wtedy gdy gielda caly czas zwyzkuje. Ci ktorzy bezgranicznie wieza w roznego
            rodzaju fundusze nawet te "bezpieczne" predzej czy pozniej beda plakac a powod
            jest prosty, majac zainwestowane duze pieniadze w gielde w razie powaznego
            spadku nie beda w stanie szybko zareagowac albo wywolaja krach rzucajac swoje
            akcje na sprzedaz.
            Zrob to co ja zrobilem kilka lat temu.
            Zwolnilem sie z pracy i sam siedzac codziennie przed komputerem kupuje i
            sprzedaje akcje nie sluchajac sie tak zwanych ekspertow. Musze ci powiedziec ze
            nigdy w zyciu w zadnej pracy nie zarabialem tyle ile zarabiam juz przez
            ostatnie kilka lat, nie mam bossa nad glowa, wspolpracownikow ktorych nie lubie
            i nie dojezdzam do pracy w korkach kilka godzin dziennie.
            Jesli sie nie znasz na gieldzie to zacznij sie uczyc bo to jest taka dziedzina
            ktorej mozna sie samemu nauczyc nie chodzac na uniwersytet trzeba tylko to
            polubic.
            • Gość: spod londynu Re: jak zainwestować 350000zł + 80000 funtów IP: 89.242.99.* 29.04.07, 21:08
              Na giełdzie sie znam tylko troche choć zaczynałem 15 lat temu gdy jeszcze na
              wszystkim sie zarabiało. Potem przyszła wielka bessa (chyba rok 1994?)i wielkie
              otrzeźwienie. Później jeszcze zarobiłem ok 100tys zł (Softbank, ZEW). Obecnie
              zarabianie na giełdzie jest trudniejsze. Trzeba posługiwać się derywatami bo na
              poszczególnych spólkach się nie zarobi, więc ryzyko wyższe. Obecnie pracuję w
              UK i zarabiam 4,5tys funtów netto/miesiac i jeszcze tu pobedę 1-2 lata. Nie
              zamierzam więc zwalniac się z póki co z dobrze płatnej pracy i pewnie nigdy nie
              zamienię mojego zawodu na giełdę. Dlatego chcę znależć jakiś dochodowy i nie
              zwiazany z dużym ryzykiem sposób na zainwestowanie swoich pieniędzy w czasie
              gdy mieszkam w UK. Jak wrócę do Polski to bedę myślał dalej.
              Pozdrawiam
              • Gość: Pit Re: jak zainwestować 350000zł + 80000 funtów IP: *.chello.pl 30.04.07, 01:26
                Do Spod Londynu:

Może rozważysz - bo to tylko kwestia maila, rozmowy telefonicznej ewentualnie
                późniejszego spotkania - zapoznanie się z propozycjami tych instytucji:
                www.im.hsbc.com/imuk/generated/pages/imuk/home-en-UK.jsp
                www.rlam.co.uk/RLAM/web/site/home/home.asphttp://www.rlam.co.uk/RLAM/web/site/home/home.asp
                www.lcfr.co.uk/en/londres/asset_management/present_am.asp
                www.morganstanley.com/
                www.accessplace.com/financial-adviser/london/central-london.htm
                www.searchifa.co.uk/
                Pozdr.
                • Gość: maciek Re: jak zainwestować 350000zł + 80000 funtów IP: *.nrth.cable.ntl.com 30.04.07, 20:02
                  Zadaj sie z doradcami finansowymi a predzej czy pozniej stracisz.
                  SZkoda ze nie chcesz posluchac sie mojej rady bo wchodzac dokladniej w ten
                  temat nauczyl bys sie chociaz tego ze akcje nie musza isc do gory by na nich
                  zarabiac a wprost przeciwnie bo na spadkach zarabia sie wiecej i szybciej.
                  Na gieldzie mozna grac w obie strony.
                  Ja mowie tu o gieldach amerykanskich czy kanadyjskich bo na europejskich sie
                  nie znam
                  • Gość: Spod Londynu Re: jak zainwestować 350000zł + 80000 funtów IP: 89.240.107.* 30.04.07, 23:48
                    Ogólnie się zgadzam że twój pomysł jest najlepszy i najbardziej obiecujący
                    financowo ale wymagałby zmiany i przewartościowania całego mojego życia. Jestem
                    lekarzem wcale już nie młodym i chyba bedę pracował w tym zawodzie do końca
                    życia. Futures i inne instrumenty pochodne to dla młodych wilków, nie
                    związanych rodziną, mogących zaryzykować wszystko. Szukam czegoś
                    bezpieczniejszego abym mógł jednocześnie wykonywać swój zawód.
                    Pozdr.
                    • Gość: Spod Singapuru Re: jak zainwestować 350000zł + 80000 funtów IP: 210.5.251.* 01.05.07, 00:26
                      Z Twoimi zarobkami i profesja to chyba bym dal sobie spokoj z jakimis
                      superryzykownymi inwestycjami. Po co tracic nerwy? Lepiej stracic okazje do
                      zarobku niz kapital. Funtow w ogole bym nie ruszal, niech spokojnie procentuja
                      na koncie (BTW, czy mozna takie konto, ktore opisales, zalozyc przez
                      internet?). Ewentualnie pomyslalbym o PLN - zainwestowalbym je przez mbank ale
                      to tez dopiero po glebszej korekcie. Ja stoje obecnie z boku, zlotowki trzymam
                      w FRP (przekonwertowalem z FA po naprawde niezlym zarobku). Mam tez wykupiony
                      abonament numizmatyczny na zlote monety emitowane przez NBP. Kupuje tez zloto w
                      sztabkach.
                      A co do Singapuru - miejsce piekne tylko ten klimat... niestety jestem tu
                      sluzbowo wiec czasu na zwiedzanie malo, tym niemniej skorzystam z Twojej
                      rekomendacji i w chwili wolnej wybiore sie w jakies cudne miejsce. Pozdrawiam.
      • Gość: igi Re: jak zainwestować 350000zł + 80000 funtów IP: *.189.72.19.e-plan.pl 31.05.07, 18:19
        być 'doradcą finansowym' to tak samo jak
        być 'artystą' 'podróżnikiem' 'filantropem' czy 'melomanem'. Jest to działalnosc
        NIELICENCJONOWANA. O moim wnuczku mogę powiedzieć że jest doradcą finansowym,
        ponieważ doradził koledze w pewnej sprawie. Pochwal się raczej że jesteś
        doradcą INWESTYCYJNYM!!! Czyli że zdałaś 3-etapowy przej-ebany egzamin
        pańśtwowy, i COŚ wiesz i umiesz!

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka