Dodaj do ulubionych

polbank-czy jest bezpieczny

20.11.07, 22:49
witam.mam pytanie ?skusiłem sie na konto oszczednosciowe 5% e tym banku i
wpłacilem im ponad 200tys,a ostatnio 5 razy próbowałem cos zrobic przez
internet i mnie blokowalo,chodzilem po nowe kody i tak w kółko,az pracownik mi
powiedzial,ze ten system jest w fazie tworzenia i słabo dziala.a dzis sie
dowiedzialem,ze nie maja zabezpieczenia w bfg.wiem ze powinienem to wszystko
wczesniej posprawdzac,ale czy mam powody do obaw i lepiej zalozyc inne konto.i
w razie upadku czy dostane cala kwote czy jak to wyglada.slyszalem ze bfg
wyplaca do jakis kwot 100% kapitału a potem 90%.moze lepiej zalozyc kilka kont
w roznych bankach?
Obserwuj wątek
    • krzysztofsf Re: polbank-czy jest bezpieczny 21.11.07, 07:43
      skoczek_25 napisał:

> witam.mam pytanie ?skusiłem sie na konto oszczednosciowe 5% e tym banku i
      > wpłacilem im ponad 200tys,a ostatnio 5 razy próbowałem cos zrobic przez
      > internet i mnie blokowalo,chodzilem po nowe kody i tak w kółko,az pracownik mi
      > powiedzial,ze ten system jest w fazie tworzenia i słabo dziala.

System nieciekawy.
      Sprawdz, czy zakladasz haslo o prawidlowej dlugosci, bo system przyjmuje dluzsze przy zalozeniu, a potem nie daje sie nim zalogowac i na koniec blokuje dostep.
      Infolinia ani o to nie pyta ani nie podpowiada

>a dzis sie
      > dowiedzialem,ze nie maja zabezpieczenia w bfg.wiem ze powinienem to wszystko
      > wczesniej posprawdzac,ale czy mam powody do obaw i lepiej zalozyc inne konto.i
      > w razie upadku czy dostane cala kwote czy jak to wyglada.slyszalem ze bfg
      > wyplaca do jakis kwot 100% kapitału a potem 90%.moze lepiej zalozyc kilka kont
      > w roznych bankach?
      www.polbankefg.pl/p1_7.html
      Co gwarantuje fundusz HDGF?

Fundusz HDGF gwarantuje zwrot 100% wartości depozytów do kwoty będącej równowartością 20 000 EUR. Gwarancja obejmuje wszystkie depozyty Klienta łącznie, bez względu na ich liczbę, walutę czy położenie oddziału lub oddziałów banku.

Dla porównania:

BFG gwarantuje zwrot 100% wartości depozytów tylko dla kwot do 1 000 EUR. Dla kwot powyżej 1 000 EUR (i maksymalnie do kwoty 22 500 EUR) gwarantuje zwrot 90% wartości środków.

W praktyce z tego typu gwarancji korzysta się bardzo rzadko, ale podnoszą one poczucie bezpieczeństwa Klientów i wzmacniają stabilność systemu bankowego.

Dodatkowo gwarancja jest udzialana każdemu Klientowi, nawet w przypadku, gdy mamy rachunek wspólny to z takiej samej gwarancji korzysta każdy z jego współposiadaczy.
      • Gość: XXX Re: polbank-czy jest bezpieczny IP: *.adsl.inetia.pl 27.11.07, 11:11
        witam ja chciałam powiedziec że wzięłam trzy kredyty w tym baku i
        bede każdemu odradzać ten Bank ponieważ mają nie wyszkolonych
        pracowników nikt nic nie wiem od dwóch tygodni mam zablokowaną karte
        kredytową i nie moge sie doprosic nikogo żeby mi chociaż wytłumaczył
        co dzieje sie z ta kartą. jestem zbulwersowana tym bankiem
        powiedziałam im ostatnio ze dla mnie jest to cyrk w którym pracują
        śmieszne klauny pozdrawiam i prosze wszystkich o odpowiedz co mam
        dalej zrobic z ta kartą? do kogo mam sie udac po pomoc?
        • krzysztofsf Re: polbank-czy jest bezpieczny 27.11.07, 11:20
          Gość portalu: XXX napisał(a):

> witam ja chciałam powiedziec że wzięłam trzy kredyty w tym baku i
          > bede każdemu odradzać ten Bank ponieważ mają nie wyszkolonych
          > pracowników nikt nic nie wiem od dwóch tygodni mam zablokowaną karte
          > kredytową i nie moge sie doprosic nikogo żeby mi chociaż wytłumaczył
          > co dzieje sie z ta kartą. jestem zbulwersowana tym bankiem
          > powiedziałam im ostatnio ze dla mnie jest to cyrk w którym pracują
          > śmieszne klauny pozdrawiam i prosze wszystkich o odpowiedz co mam
          > dalej zrobic z ta kartą? do kogo mam sie udac po pomoc?

A co mowi infolinia?

Wszystkie naleznosci byly splacone w terminie?
          Limit karty nie zostal przekroczony?
            • Gość: Domestos Re: polbank-czy jest bezpieczny IP: *.159.31.78.cable.morena.jarsat.pl 27.09.08, 19:46
              Witam,
              ja również odradzam ten bank !!! Moja historia jest nieco inna, ale
              fakty i pewne poszlaki wskazują na to, że EFG to taka sama firma jak
              PO; gęba pełna bełkotliwych frazesów (że zacytuję za nimi: Jesteśmy
              bankiem dla każdego człowieka, serdecznym i ludzkim, zaskakującym
              swoją otwartością i życzliwością przy każdym kontakcie). W sumie to
              śmieszne, bo na wszystkie moje pytania zbywają mnie jakimiś
              ogólnikami. A rzeczy mają się mniej więcej tak: jakiś rok temu
              założyłem u nich taki nie za duży nie za mały depozyt, jakieś 25
              tysięcy na 5%. Od razu zareagowali i postanowili uszczęśliwić mnie
              kartą kredytową. Nie potrzebowałem jej, nie zamawiałem, nie
              składałem żadnych wniosków, nawet więcej - chciałem im ją oddać ! I
              tu też zadziałała PINDA. Powiedziała mi przez telefon, że ta karta
              to SPECJALNA OFERTA, że DLA MNIE jest bezpłatna itd. Pomyślałem że
              OK. Niech zostanie. Schowałem do szuflady i nie użyłem ani razu.
              Minął rok a tu przychodzi WEZWANIE : przeterminowana płatność, kara,
              dawać kasę ! Poszedłem do oddziału, pytam o co tu chodzi. Oni nie
              wiedzą, bo mojej karty "nie widzą w systemie". Dzwonią do bazy,
              ustalają fakty, gadają prawie 45 minut. Tłumaczę że nie zapłacę
              żadnych opłat za kartę, bo jej nie zamawiałem a nawet chciałem
              oddać, ale powiedziano mi, że "nie zapłacę ani złotówki, bo to
              oferta specjalna". Powołałem się na brak formalnej umowy o wydanie
              karty kredytowej itd. Decyzja: nic nie wiadomo ale można złożyć
              reklamację. Siadłem, napisałem... Czekam już 6 tygodni, brak akcji.
              Dzwonię, reklamację gdzieś wcięło ! Ale za to otrzymałem już kolejne
              wezwanie do zapłaty: opłata karna naliczona od opłaty karnej
              + "przetreminowana płatność". Normalny bandytyzm (bo u białych ludzi
              nie nalicza się opłat karnych od opłat karnych ani odsetek od
              odsetek)! SZALEŃSTWO !!!
              • misiuras Re: polbank jest niebezpieczny!!!! 14.11.08, 00:09
                Zero gwarancji Bankowego Funduszu Gwarancyjnego! Zero gwarancji, ze cokowliek Ci obeicają to zrobią...nawet jesli podpiszą umowę...
                Zero internetowego serwisu (bo to co jest...to jest własnie zero! ZERO!) Zero uczciwości, profesjonalizmu i zero bezpieczeństwa. ODRADZAM!
                • Gość: pracownik OF Re: polbank jest niebezpieczny!!!! IP: *.centertel.pl 14.11.08, 18:51
                  Niestety mylisz się "misiuras" - Polbank to w tej chili najbezpieczniejszy Bank
                  o najwyższych gwarancjach depozytowych.

"Polbank EFG tak samo jak każdy inny bank działający w Polsce korzysta z ochrony
                  depozytów zapewnianej przez bankowe fundusze gwarancyjne. Jednak, ponieważ
                  Polbank EFG działa w Polsce jako oddział greckiego banku EFG Eurobank Ergasias
                  SA, to korzysta on z ochrony greckiego funduszu gwarancyjnego Hellenic Deposit
                  Guarantee Fund (HDGF), odpowiednika Bankowego Funduszu Gwarancyjnego (BFG)
                  obsługującego banki w Polsce; który ma gwarancje do 100 tys. EUR a dodatkowo ma
                  Gwarancje Rządowe do pełnej wysokości depozytów".

Natomiast do tej pory Polski Rząd nie uchwalił żadnej ustawy potwierdzającej, ze
                  mamy gwarancje do 50 tys. EUR...
                          • Gość: Niezadowolony klie Re: polbank jest niebezpieczny!!!! IP: *.jeleniagora.vectranet.pl 17.03.10, 19:34
                            Mam W Polbanku kredyt gotówkowy. Wszystko było w porządku do czasu
                            gdy zmieniłam pracę i zaczęłam otrzymywać wynagrodzenie zamiast 28-
                            go , a taki był termin płatności raty, lecz 10-go. I tu pojawił się
                            olbrzymi problem. W chwili gdy rata nie wpłynęła w terminie zaczęły
                            się telefony pracowników conajmniej dwa razy dziennie. Kolejne
                            grzeczne tłumaczenia i wyjaśnienia nie skutkowały.Nie interesowało
                            nikogo, że zmienilam prace i w innym terminie otrzymuję
                            wynagrodzenie.Po kilku miesiącach przestałam być uprzejma,doradzono
                            mi zmianę terminu płatności. Dodam tylko,że każda kolejna rata była
                            regulowana co miesiąc, tyle,że z kilkudniowym opóźnieniem.Udałam się
                            więc do placówki banku z zamiarem zmiany terminu płatności. Pani
                            poinformowała mnie, żebym wpłaciła 49 zł, powiedziałam,że chcę
                            zmienić termin z 28-g0 na 12-g0. Dokonałam wpłaty, natomiast już 1-
                            go marca miałam kolejne telefony upominające do wpłaty
                            raty.Zbagatelizowałam je, wiedząc i informując dzwoniących,że
                            zmieniłam termin płatności.Ratę zapłaciłam 10-go, jakież było moje
                            zdziwienie, gdy zadzwoniono do mnie dzisiaj,że zalegam z płatnością
                            raty. Pomyślałam pomyłka!!! Jednak nie , gdyż okazuje się,że
                            powinnam zmienić termin płatności conajmniej 5 dni przed terminem
                            raty, a były tylko 2 dni.Pani w oddziale na moje pytanie dlaczego
                            nie zostałam o tym poinformowana powiedziała, że nie pytałam.Ja nie
                            zapytałam, bo nie miałam wiedzy,że jest taki, a nie inny zapis w
                            regulaminie.Chcąc być uczciwą, zmieniłam termin płatności, a w
                            obecnej chwili mam już zaległośc pełnej raty w spłacie kredytu.
                            Złożyłam reklamację, ale wątpię czy coś wskuram.Pracownica w banku
                            jeszcze mnie obraziła i powiedziała,że mówię nieprawdę, gdyż zmiana
                            terminu płatności nastąpiła w systemie 3-go marca.Zarzuciła mi takze
                            nie zważając na to co próbowałam wyjaśnic,że nawet nie wiem,że
                            wzrosła mi rata kredytu, tylko nie wiem skąd miałabym to wiedzieć.
                            To jest jeden wielki skandal i farsa.Odradzam,odradzam, odradzam!!!
                  • Gość: Gość ona Re: polbank jest niebezpieczny!!!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.11.08, 08:45
                    Witam mam bardzo negatywną cenę tego bank.Wzięłam w nim kredyt traf tak chciał
                    że mam kłopoty i mam u nich jedna ratę do tyłu obsługa banku zapewnia mnie ze to
                    jeszcze nie koniec świata bo ich zapewniłam że do końca lutego będzie wszystko
                    na bieżąco ale co ciekawego teraz mam na głowie windykację z grozbami ,
                    zastraszaniem i telefonami 3 -4 razy dziennie ,w niedzielę i do pracy < chociaż
                    oni twierdzą że nie wiedzą że to telefon do prac > jest jedna gadka albo
                    następnego dnia po rozmowie wpłata albo zerwanie umowy i kolosalne kary.Co
                    ciekawego nie obchodzi ich to że jest odnotowane ze:np dnia tego i tego wpłyną
                    pieniądze ,zero rozmowy.Tak ma być i koniec.Nie ma jakichkolwiek szans się
                    skontaktować z kimś kompetentnym w sprawie,jak poprosiłam o adres firmy bo
                    chciałam napisać zażalenie powiedzieli żebym sobie sama znalazła bo nie chcą ze
                    mną rozmawiać i nie muszą podawać mi takich danych.Ostrzegam więc przed tym
                    bankiem , zrobią z ciebie tylko wariata i zepsują ci opinie w innych bankach ,
                    teraz windykacja mści się na mnie,i robi głupa że to ja nie chce z nimi
                    współpracować. OSTRZEGAM PRZED TYM BANKIEM>
                  • Gość: polbank to ruina Re: polbank jest niebezpieczny!!!! IP: *.ip.netia.com.pl 27.03.09, 13:47
                    To że jak wpłacisz kasę do polbanku a on updanie i możesz część
                    odzyskać w funduszu gwarancyjnym to jedno ale nie jest to powód by
                    wybierać polbank bo każdy depozyt jest w ten sposób chroniony,
                    problem w tym że jest prawie pewne że polbank upadnie bo klienci
                    wycofają swoje środki przez zrujowany wizerunek, chdzi głownie o
                    renegocjację umów kredytowych, przeciez oni normalnie w biały dzień
                    chcą ludzi okraść - to latego że polbank nie ma już kasy na zaplacu
                    i ratuje się jak może, nawet kosztem tego że nie przeżyje.
                  • Gość: ChorusWJ Polbank jest niebezpieczny!!!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.06.10, 16:43
                    Powiem tak, 3 lata wstecz wziąłem kredyt w tak pięknie reklamowanym
                    elstycznym Polbank-u. Nie znajduje właściwych słów, żeby opisać, co
                    robi ten "pożał się Boże" bank !!! Elastyczność w tym banku, to
                    jedynie encyklopedyczna formuła, która z tym bankiem nie ma nic
                    wspólnego. To piękna akrapa kiepskiego produktu.
                    Nie korzystam z portalu bankowego EFG, gdyż to zwykła lipa. Była
                    lipa 3 lata temu i jest lipa teraz. Opowieści pracownika, że
                    aktualnie poprawiają portal, to zwykłe kłamstwo. Poprawiają od
                    samego początku. Ostrzegam wszystkich przez Polbankiem - to zwykli
                    ganksterzy w białych rekawiczkach. Trzeba bojkotować ten bank !!!
                    Jak właściciel wypie..... cały zarząd i kadrę menadżerską, to być
                    może nowi pracownicy zaczną dbać o klienta, a bank będzie elastyczny
                    na prawdę, a nie tylko w reklamach.
                    A ta spręzynkę z reklamy, to niech Prezes Polbanku założy sobie na
                    szyję, wtedy może głowa będzie bardziej elastyczna !
                • Gość: pracownik OF Re: polbank jest Bezpieczny!!!! IP: *.centertel.pl 14.11.08, 18:54
                  Prawdopodobieństwo braku dostępności depozytów zgromadzonych w Polbank EFG jest
                  minimalne, ponieważ:
                  * Polbank EFG jest częścią greckiego EFG Eurobank Ergasias S.A, drugiego, co
                  do wielkości banku w Grecji będącego częścią trzeciej, co do wielkości
                  szwajcarskiej grupy finansowej EFG Group. EFG Eurobank Ergasias S.A.
                  * EFG Eurobank Ergasias S.A. – a w związku z tym również i Polbank EFG - na
                  dzień 9 października 2008 posiada bardzo wysoką wiarygodność finansową
                  porównywalną ze wskaźnikiem wiarygodności finansowej państwa Polskiego,
                  Wskaźniki wiarygodności są przyznawane i monitorowane przez niezależne
                  międzynarodowe instytucje, takie jak Moody’s czy Standard&Poors.
            • Gość: Ania.Z Re: polbank-czy jest bezpieczny IP: *.kablowka.waw.pl 23.01.09, 20:59
              Odradzam każdemu ten bank...wiem co mówię....mam tam rachunek od
              4lat i nawet kredytu niE przyznali ale coż bank zachodzni udzielił
              nam i to dwukrotnie wiekszego...a dodam że dochody nie są
              niskie....ale to nic mogło się zdażyć .....mam pytanie po co
              udostępniaja bankowość elektroniczną skoro niedziała wiecznie prace
              konserwacyjne ....i tak każda PRÓBA WYKONANIA PRZELEWU kończy się
              wizyta w oddziale gdzie pracownicy nie wiem czy tak zestresowani czy
              brak umiejętności i wiedzy...może jestem okrótna ale taka prawda
              jest taka konkurencja na rynku a oni mają to gdzieś.......ufff
              rachunek zamykam...właśnie próbowałam wykonać przelew no i co!!!!
              NIC AWARIA...KPINA!!!!
            • Gość: Aro Re: polbank-czy jest bezpieczny IP: *.chello.pl 21.12.09, 16:34
              Witam.
              Dziś( 21.12.2009 )chciałem wypłacić sobie z konta mocno oszczędzającego parę złotych bo zabrakło do zakupów świątecznych. Poszedłem do oddziału i okazało się, że kasierka ( jest tylko jedna )ma urlop do przyszłego poniedziałku tj. fizycznie 7dni. Siedziało tam 2 pracowników banku, zero klientów, a oni mówią mi, że nie mogą mi pomóc i mówią bym pojechał do innej fili i tam wybrał pieniądze ( inna filia jest najbliżej 30 km - w innym mieście. Moje prośby o pomoc, a potem irytacja nie zrobiły na nich najmniejszego wrażenia, takie sytuacje pewnie mają często i bierną postawe opanowali do perfekcji. Dzwonie na infolinie by się spytać, czy to normane ( chciałem złożyć jakąś reklamacje, skargę lub coś podobnego, bo naprawdę miałem problem przez tą sytuacje, pieniądze musiałem wreszcie pożyczyć od sąsiada, dobrze, że pożyczył )a człowiek z infolini powiedział, że nic nie może zrobić. To jest skandal, żeby w dzisiejszych czasach występowały takie sytuacje. Dodam, że karty bankomatowej nie poiadam bo zrezygnowałem na wskutek problemów z ich elektroniką więc dlatego korzystam z kasy. To nie pierwsza sytuacja z tym bankiem. Jestem nad wyraz spokojnym człowiekiem, ale powoli mam już dość i muszę się porozglądać za kontem oszczędnościowym w innym banku. Sprawa dotyczy filii w Jastrzębiu Zdroju. Stanowczo odradzam wiązanie się z tym bankiem.
              Tadeusz.
          • Gość: XXX Re: polbank-czy jest bezpieczny IP: *.adsl.inetia.pl 27.11.07, 13:43
            przykro mi ale infolinia mówi że mie mogą mi pomóc muszą wysłać
            maila do działu technicznego dzisiaj wysłali go juz 7 raz a dział
            techniczny tez poprostu mnie olewa z odpowiedzia prosiłam o numer
            telefonu niestety nie moga mi podac. dział techniczny miał przysłać
            odpowiedz t błędem bo nikt ani infolinia ani pracownicy polacówki
            nie wiedzą co się dzieje. Moim zdaniem są to pracoenicy nie
            wyszkoleni. I w ten sposób czekam 14 dzień na wypłatę gotówki>
            proszę o odpowiedź!!!!!
            • krzysztofsf Re: polbank-czy jest bezpieczny 27.11.07, 13:59

> przykro mi ale infolinia mówi że mie mogą mi pomóc muszą wysłać
              > maila do działu technicznego dzisiaj wysłali go juz 7 raz a dział
              > techniczny tez poprostu mnie olewa z odpowiedzia prosiłam o numer
              > telefonu niestety nie moga mi podac. dział techniczny miał przysłać
              > odpowiedz t błędem bo nikt ani infolinia ani pracownicy polacówki
              > nie wiedzą co się dzieje. Moim zdaniem są to pracoenicy nie
              > wyszkoleni. I w ten sposób czekam 14 dzień na wypłatę gotówki>
              > proszę o odpowiedź!!!!!

Jesli to nie KK, a twoje pieniadze na koncie, wyplac je w oddziale.
              Nie moze byc, zeby ktos tak blokowal twoje pieniadze.
              zloz skarge na pismie z potwierdzeniem odbioru a pieniadze wplac gdzie indziej.
              Napisz, ze zazadasz odszkodowania, bo masz wymierne straty.
              • Gość: XXX Re: polbank-czy jest bezpieczny IP: *.adsl.inetia.pl 27.11.07, 14:31
                dzieki za pomoc ale w polbanku w mojej miejscowosci można tylko
                wplacać a nie wypłacać. to jest mała placówka. a do wiekszego miasta
                mam dużo kilometrów. Taką reklamacje napewno napisze ale gdzie mam
                ją wysłać. Znowu bede czekała niewiem ile na odp. skoro nawet
                tltfonicznie nie moge się skontaktować
                • krzysztofsf Re: polbank-czy jest bezpieczny 27.11.07, 14:49

> dzieki za pomoc ale w polbanku w mojej miejscowosci można tylko
                  > wplacać a nie wypłacać. to jest mała placówka. a do wiekszego miasta
                  > mam dużo kilometrów. Taką reklamacje napewno napisze ale gdzie mam
                  > ją wysłać. Znowu bede czekała niewiem ile na odp. skoro nawet
                  > tltfonicznie nie moge się skontaktować
                  Serwis Polbank24:

0 801 822 822 - numer dostępny z telefonów stacjonarnych w całej Polsce

Nasza siedziba:

EFG Eurobank Ergasias S.A. Spółka Akcyjna
                  Oddział w Polsce
                  ul. Mokotowska 19
                  00-560 Warszawa
                  tel: 0 22 347 70 00
                  fax: 0 22 347 70 01

Skarge napisz do pokwitowania w oddziale i przeslij im faxem na numer warszawski.

Wyslij tez mail do ponizszego pana z ich stron i zaputajm gdzi emasz sie udac ze swoimi problemami? Do jakiej gazety?

Kontakt dla prasy:

Partner of Promotion, Agencja PR
                  Tomasz Wronka
                  Account Executive
                  +48 22 858 74 58
                  e-mail: t.wronka@partnersi.com.pl

Szczerze mowiac, wydaje mi sie, ze jak u ciebie otwarli tak male przedstawicielstwo, ze nie ma nwet wyplat (????!!!)to sadze, ze najlepiej uciekac gdzie indziej - informatycznie nie sa zbyt mocni w calym banku, a jesli jeszcze nalozy sie to na problemy w placowce (sadze jakas franczyza) to wychodza takie kwiatki.

ja np. dwa razy usilowalem aktywowac karte dodatkowa dla nieletniego w eurobanku, zanim sobie to odpuscilem. Gdy po kilku miesiacach wpadlem likwidowac karte glowna, jeszcze nie bylo aktywacji na dodatkowej, mimo, ze wszyscy w oddziale mieli tego dopilnowac co obiecali przy ostatniej mojej bytnosci :))
                  • Gość: XXX Re: polbank-czy jest bezpieczny IP: *.adsl.inetia.pl 27.11.07, 17:18
                    Dziekuje jeszcze raz za pomoc i takie informacje ten numer telefonu
                    do Wraszawy co podałeś to jest na recepcje tam chciałam się
                    skontaktować z Panem dyrektorem( nici). taką reklamację prześle
                    napewno jutro. I bede się starała o rekompensate bo wiem że to jest
                    ich wina a ja wydałam na telefony bardzo dużo pieniędzy i na benzyne
                    również od trzynastego do dziś dzwoniłam 50 razy na infolinie a
                    wiesz pewnie ile tam się czeka. A w placóce polbanku byłam jakies
                    100 przynajmniej trzy razy dziennie. Mało tego musiałam się zwalniać
                    z pracy przez co mam to odtrącone.A co do Pana Tomasza Wronka to
                    niewiem czy to on jest z ich stron ponieważ powtarza się tam bardzo
                    często nazwiskoMazurkiewicz do niego napisałam maila ale oczywiście
                    cisza. To jest przykład tego że każdy mnie tam olewa nieważne jaka
                    to jest droga mailowa, telefoniczna czy też fax. Umieją tylko
                    dzwonić po pięć razy dziennie jak jest dwa dni opoźnienia w zapłacie
                    ale jak już ja ich o coś proszę to nie mają dla swoich klientów
                    czasu.Najgorszy bank jaki może być.
                  • Gość: PolskiCukier Re: polbank-czy jest bezpieczny IP: 80.68.236.* 27.11.07, 17:40
                    Przepraszam za utarczkę słowną w wątku dotyczącym pracy
                    magisterskiej nt jakości obsługi klienta. Generalnie mam zasadę, że
                    zanim coś napiszę na forum to liczę do dziesięciu, musiałem mieć
                    wtedy słabszy moment :)
                    Znasz się i to bardzo. Przynajmniej na bankowości, co do metodologii
                    badań jakości jeszcze bym polemizował ;)
                    Jeszcze raz przepraszam i pozdrawiam.
                    • krzysztofsf Re: polbank-czy jest bezpieczny 27.11.07, 17:59
                      > Znasz się i to bardzo. Przynajmniej na bankowości

cos ty. Po prostu zbieram swoje 3 KK z roznych bankow, a ile po drodze trzeba sie TOiP naczytac..............

Zreszta jak widac na zalaczonym obrazku, telefony nic nie daly - sadze, ze powtorzenie reklamacji potwierdzonej przez oddzial faxem moze cos pomoc.

Przejrzyj w bibliotece papierowe dodatki "pieniadze" do Gazety Wyborczej.
                      tak do 4 tygodni wstecz jakis redaktor z GW podawal maila, zeby zglaszac rozne ciekawe "skargi".

No i raczej - uciekac z Polbanku w tej miejscowosci, bo zbiegl sie nienajlepszy system obslugi informatycznej i infolinii z miernym personelem na miejscu.

A tak na marginesie, ile o Polbanku bys sie dowiedzial ze "zrodel" a ile z powyzszego niezamierzonego eksperymentu tej pani? :)
                      • Gość: PolskiCukier Re: polbank-czy jest bezpieczny IP: *.smgr.pl 27.11.07, 19:11
                        Rzadki przykład świadomości konsumenckiej. Jesteś koszmarem
                        pracownika banku, ale tylko tego tego niedouczonego. Dobry bankowiec
                        lubi takich, cieszy się z zastrzeżeń i pytań klienta bo umie sobie z
                        nimi poradzić.
                        Masz rację co do poziomu obsługi w placówkach fraczyzowych, jest
                        najdelikatniej mówiąc, różny. Jestem zdania, że franczyza tak, ale
                        zorganizowana w ten sposób, że klient nie powinien odróżnić placówki
                        partnerskiej od należącej do banku.
                        Pomysł z mailem do rzecznika prasowego też niezły. Reklamacja tylko
                        na piśmie, inna (np rozmowa tel.) - raczej nie liczyłbym na efekt.

Co do wiedzy nt Polbanku. Stoję na stanowisku, że jednostkowy
                        incydent może świadczyć o niskim poziomie obsługi w tej konkretnej
                        placówce. Coś więcej można dowiedzieć się tylko prowadząc
                        ZAPLANOWANE i POWTARZALNE eksperymenty. Jestem ostrożny w robieniu
                        uogólnień na podstawie dramatycznych opisów jakie często są
                        publikowane na tym forum. Nie twierdzę, że są nieprawdziwe. Pamiętaj
                        jednak, że jest to relacja subiektywna jednej ze stron.
                        • krzysztofsf Re: polbank-czy jest bezpieczny 27.11.07, 22:07
                          >Coś więcej można dowiedzieć się tylko prowadząc
                          > ZAPLANOWANE i POWTARZALNE eksperymenty

Jesli chodzi o powazna statystyke - zgoda.
                          Natomiast na potrzeby nawet takiej pracy magisterskiej (samodzielnej, duzy plus) proba tak z 3-ch placowek kazdego banku juz moze dac naprawde wyrazny obraz"stylu" danego banku.
                          Wiesz, ze odbior niektorych towarow masowych odbywa sie na wyrywkowej kontroli kilku z tysiecy dostarczonych? I zla jakosc pojedynczej probki z wybranych daje podstawe do odrzucenia calej partii (co naturalnie jest zaznaczone w umowie spisanej przed zakontraktowaniem dostawy)?
                          • Gość: PolskiCukier Re: polbank-czy jest bezpieczny IP: *.smgr.pl 27.11.07, 22:58
                            Nie przekonamy się (ale też nie musimy ;)
                            Wybacz, ale do edukacji mam podejście oldskulowe: praca magisterska
                            jest pracą naukową. Facet, u którego ja pisałem mgr, odrzucał
                            wszelkie pomysły na magisterkę, które wymagały takich badań
                            (przeprowadzonych samemu - bo można przecież skorzystać z badań
                            zastanych). Po prostu pojedynczy student nie ma możliwości
                            przeprowadzenia takich badań, inaczej takie badania firmom robiliby
                            studenci a nie poważne instytuty. Bezpieczniej pod względem
                            metodologicznym zrobic np studium przypadku lub analizę SWOT.

Argument o towarach i słuszny ale też trochę obok. Partię z kilkoma
                            wadliwymi lekami czy bobofrutami likwidujemy choćby ze wględow
                            piarowskich. Partię skarpet z wadliwymi egzemplarzami likwidujemy,
                            bo czasem taniej wyprodukować nową partię skarpet niż szukać tych
                            wadliwych.
                            Nie zamykasz natomiast sieci banków bo w kilku jest słaba obsługa.
                            Nie zmienia to faktu, że poziom obsługi będzie miał coraz większe
                            znaczenie przy rosnącej konkurencji na rynku bankowym.
                            Dobrej nocy.
                            • krzysztofsf Re: polbank-czy jest bezpieczny 27.11.07, 23:15
                              Gość portalu: PolskiCukier napisał(a):

> Nie przekonamy się (ale też nie musimy ;)

Wolny cytat z pewnej ksiazki "O stopniu cudzej inteligencji swiadczy stopien zgodnosci pogladow tej osoby z naszymi".
                              Naturalnie jako zart :)

> Wybacz, ale do edukacji mam podejście oldskulowe: praca magisterska
                              > jest pracą naukową.

Ale magister nie jest obecnie tytulem naukowym - i tyle na temat badan itp, - naswietlilismy sobie nasze poglady i nie ma co juz tego walkowac, oczywiscie, ze dyskusja nie ma polegac na wymuszeniu na dyskutancie zmiany jego pogladow, a na wymianie mysli.

> Dobrej nocy.

tez juz sie zbieram :)
                              Dobranoc
                              • Gość: XXX Re: polbank-czy jest bezpieczny IP: *.adsl.inetia.pl 11.12.07, 08:31
                                Witam ponownie Czy wyobrażacie sobie że wszystko co podsuneliście mi
                                co mam zrobic z moim problem było ok tak też zrobiłam. Jak widzicie
                                mamy 11.12.07 a ja dalej nie mam żadnej odpowiedzi pisemnej ani
                                telefonicznej(od 13.11.2007). Nie mam już siły to takich
                                beznadziejnych banków. Miałam bardzo dużo kredytów w róznych bankach
                                i niegdy w życiu nie miałam takich cyrków. Ostatnio nerwy mi pusciły
                                i powiedziałam im że Polbank przynajmniej u mnie w miejscowości jest
                                cyrkiem w którym pracują samę klauny. Nie można od nich o nic się
                                doprosić. Powiedzia łam że umieją dzwonic tylko w wtedy jak jest
                                kilka dni opuźnienie w spłacie a nie jak ich klient ma jakiś
                                problem . Jak wybieram numer na infolinie to poprostu rzygać mi się
                                chce . Z poważaniem XXX
                                • krzysztofsf Re: polbank-czy jest bezpieczny 12.12.07, 20:40

> Witam ponownie Czy wyobrażacie sobie że wszystko co podsuneliście mi
                                  > co mam zrobic z moim problem było ok tak też zrobiłam. Jak widzicie
                                  > mamy 11.12.07 a ja dalej nie mam żadnej odpowiedzi pisemnej ani
                                  > telefonicznej(od 13.11.2007). Nie mam już siły to takich
                                  > beznadziejnych banków. Miałam bardzo dużo kredytów w róznych bankach
                                  > i niegdy w życiu nie miałam takich cyrków. Ostatnio nerwy mi pusciły
                                  > i powiedziałam im że Polbank przynajmniej u mnie w miejscowości jest
                                  > cyrkiem w którym pracują samę klauny. Nie można od nich o nic się
                                  > doprosić. Powiedzia łam że umieją dzwonic tylko w wtedy jak jest
                                  > kilka dni opuźnienie w spłacie a nie jak ich klient ma jakiś
                                  > problem . Jak wybieram numer na infolinie to poprostu rzygać mi się
                                  > chce . Z poważaniem XXX

To juz chyba tylko za pomoca arbitrazu

www.bankier.pl/narzedzia/pf/dostawcy/if.html?dostawca_id=566
                        • Gość: Jagulka Re: polbank-czy jest bezpieczny IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.07.08, 22:33
                          Chyba masz mylne pojęcie o franczyzie. Jestem właścicielem jednej z
                          placówek Polbanku. Różnica między placówką własną a prywatną jest
                          jedna - prywatnej bardziej zależy na jak najlepszej obsłudze
                          klienta. Po prostu nasze wynagrodzenia zależą od ilości dobrze
                          obsłużonych klientów - i nigdy się ich nie lekceważy. Skąd wiesz w
                          jakiej placówce byłeś?
                        • Gość: polbank gó... Re: polbank-czy jest bezpieczny IP: *.ip.netia.com.pl 27.03.09, 13:52
                          A czy jednostkowym incydentem jest złodziejska polityka polbanku
                          który w nieudolny i obraźliwy sposób chce podwyższać ludziom marżę,
                          czy jednostkowym incydentem są ciągłe wtopy w obsłudze i brak
                          kultury osobistej ludzi w polbanku, którzy myślą że dzięki temu
                          uratują bank, mylą się dzięki temu może zyskają kasę na odprawy dla
                          pracowników jak się rozpier... a to już niedługo, klienci masowo
                          odejdą z tego gówna jakim jest polbank.
                    • Gość: dorisa Re: polbank-czy jest bezpieczny IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.09.09, 23:17
                      czy ktoś wie jak wygląda ;wysylanie kredytu na wakacje; tak
                      reklamowanego w tv? otórz ja mam kredyt hipoteczny w polbanku od
                      roku,tak się złożyło ,że w sierpniu wypadło mi znacznie więcej
                      wydatkow niż zwylke,wiec postanowilam skorzystac z możliwości
                      zawieszenia splaty jednej raty,po zalatwieniu wszystkich niezbędnych
                      formalności i dwoch kursach do odleglej o 50 km placowki ,udalo sie
                      sprawe zalatwic pomyślnie,pieniadze przeznaczone na ratę wydalam na
                      inny cel i wtedy zadzwonil ktoś do mnie z banku że zapomniał
                      dodac,że jeszcze należy do umowy zapisac aneks ,koszt 500
                      zlotych ,no i oczywiście zrezygnowalam ,tylko że teraz nie zaplace
                      raty w terminie,a tu już zaczynają się telefony ponaglajace,i nikogo
                      nie obchodzi że będe w stanie zaplacic trzy dni pożniej niż sobie
                      życzą,poprostu zaczną naliczac odsetki i już,tak w ogole to mialam z
                      tym bankiem jeszcze innych mase problemow,tak że z pewnoscia nikomu
                      bym polbanku nie polecila....
          • Gość: zrezygnowany Odradzam Każdemu Polbank - M A S A K R A IP: *.dks.pl 16.01.09, 09:28
            Jestem klientem polbanku od poczatku jego istnienia w PL. Dalem mu sporo czasu
            tlumaczac sobie ze z poczatku moga miec nie wszystko dograne jak nalezy. Ale to
            co wyprawia ten bank przechodzi ludzkie pojecie. Nie potrafie znalezc chocby
            jednego plusa. Mialem u nich kredyt, mam obecnie konta gotowkowe i
            oszczedzajace. Wszystko jest nie tak. W miescie odwiedzam ich w 3 placowkach.
            Mam wrazenie ze pracujacy tam ludzie sa z lapanki, czasami gadaja takie bzdury
            ze sluchac nie mozna. Najprostsza operacja czyli wplata lub wyplata pieniedzy z
            rachunku trwa ok 20-30min! Tylko pierw do tej kasy trzeba sie dostac. Nerwy
            puszczaja tam kazdemu klientowi. Majac tam kredyt w 1 sprawie musialem
            przychodzic po 3 razy bo tlumaczyli mi sie ze "system im sie zawiesza".
            Skusil mnie ten bank najwyzej oprocentowanym kontem. Co z tego skoro bank
            kladzie lape na Twojej kasie i utrudnia Ci jej gospodarowaniem?! Ludzie! pisze
            szczerze. Nie Was nie kusza ich reklamy. Co z tych procentow skoro stracicie
            mase nerwow oraz wiarygodnosc wsrod ludzi ktorym macie przelac pieniadze. Nie
            jestem w stanie zliczyc juz ile razy wyrolowal mnie ten bank. Odrzuca losowo
            przyjete do realizacji przelewy! Pieniadze "wisza", transakcja jest przeslana do
            realizacji i tak bank potrafi informowac przez miesiac po czym ta transakcje
            calkowicie anuluje. Poszedlem kiedys wkurzony do placowki, chcialem gadac z
            samym kierownikiem i sie go pytam co jest grane. Wiecie co mi odpowiedzial? Ze
            polbank to dobry bank, ma w nim rachunek ale przez www nie aktywowal dostepu bo
            po prostu nie ufa do tego stopnia bankom. Bez komentarza.... Na infolinii
            polbanku dowiedzialem sie potem dodatkowo dlaczego odrzuca mi te przelewy. Pani
            powiedziala ze przelewy mozna robic tylko do godz. 20:00, potem automatycznie
            wszystko jest anulowane. A robiac przelew nic takiego nie pisza, wrecz
            przeciwnie - "transakcja przeslana do realizacji".
            Tak jak wspomnialem - mam u nich konta od poaczatku. Ksiazke moglym napisac o
            ich niedociagnieciach. Wyobrazcie sobie na przyklad ze pole gdzie wpisujemy nr
            konta jest tak waskie ze sie wszystkie cyfry nie mieszcza! Kiedy aktywowali
            dostep przez www Windows Vista byl juz dostepny na rynku od ponad pol roku.
            Napisali wtedy na www ze "obecnie" nie ma mozliwosci zalogowac sie jesli posiada
            sie Viste, ze pracuja wlasnie nad tym. Wiecie ile trwala ta praca? Ponad rok!

Przez te wszystkie miesiace tlumaczylem sobie to ze "cos za cos". Mam obecnie 7%
            w skali roku, mam oprocz tego rezerwowe inteligo bez ktorego nie raz bym zginal
            przez ten polbank. I tlumaczylem sobie ze mimo wszystko warto. Ale miarka sie
            przebrala. Polozyli lape na mojej kasie i nie pozwalaja mi jej od 2 dni ruszyc.
            Musze zaplacic za bardzo wazna fakture i wiecie jakim komunikatem odrzuca mi
            polbank transakcje? "Błąd - został przekroczony globalny limit transferów".
            Po prostu chamstwo i niekompetentnosc 21ego wieku. Mam to gdzies, ide zamykac
            wszystkie u nich rachunki i przenosze sie do innego banku. Wole miec marne 5% i
            zyc spokojnie. Nie pisze w jakim banku bym nie zostal posadzany ze jestem z
            "konkurencji".
            Przypomnialo mi sie jednak ze polbank tez 1 rzecz ma dobra - reklame. w tym sa
            naprawde dobrzy. skusili mnie. i zaluje jak cholera.
            napocilem sie tu ostro ale w koncu musialem wylac swoje zale. ktos powinien
            dobrac sie do dupy takim bankom i dopierdzielac im kary za tak fatalna obsluge
            klienta. Odradzam polbank z calego serca.
            • Gość: klientt Re: Odradzam Każdemu Polbank - M A S A K R A IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.02.09, 15:59
              gościu ale bzdury wypisujesz, mam u nich konto gotówkowe,
              oszczędzajace i kredyt - od roku i nie mam do niczego zastrzeżeń.
              Wszystkie transakcje, przelewy, wpłaty, wypałaty realizowane mam od
              ręki i bez jakiekolwiek zwłoki o każdej porze dnia i nocy.
              Żadnej "łapy" nigdy nikt nie położył na moje pieniądze, robię z nimi
              co chcę. Bankowość internetowa - hmm - działa bez zastrzeżeń więc
              tylko idiota chyba nie potrafiłby się posługiwać "ebankingiem".
              Miejsce na wpisanie nr konta jest wystarczajace a nawet o wiele
              większe niż potrzeba (może próbujesz wpisać długopisem na monitorze
              i ci nie wychodzi). A z tą rekalamą któej nie chcesz robić to nie
              przesadzaj bo wyraźnie napisałeś gdzie masz pieniądze
              Myśle że jesteś idiotą z konkurencji jak wielu innych na tym forum
              (a moze to cały czas ty sam wypisujesz te bzdury)
              Pozdrawiam klient Polbanku
              • Gość: zawiedziony Re: Odradzam Każdemu Polbank - M A S A K R A IP: *.lubin.dialog.net.pl 14.05.09, 20:31
                Chciałem wziąść kredyt w tym banku złożyłem dokumenty gość który tam
                pracuje powiedzial że jest zgoda na 30 tys. ale ja chciałem tylko
                20tys. powiedział ok i wniosek poszedł do analityka. Po 4 dniach
                przyszła odmowa udzielenia kredytu. Nigdy nie miałem kłopotu z
                kredytem w innych bankach NIGDY nie zapłaciłem raty choć jeden dzień
                po terminie NIGDY nie zalegałem z płatnością rat w żadnym banku w
                BIK jestem czysty jak łza. Jak juz pisałem zdolność kredytową miałem
                w polbanku na 30tys. Założyłem konto żeby wypłata wpływała na konto
                w ich banku a oni admawiają mi kredytu mimo że mam zdolność
                kredytową i nienaganna przeszłość w BIK. Ja juz więcej nie pójde do
                tego dziwnego banku.
              • Gość: ad Re: Odradzam Każdemu Polbank - M A S A K R A IP: 95.160.240.* 04.06.09, 23:16
                Posiadam kredyt "na miarę" od ponad roku , raty płacę regularnie. ok tyg temu
                zadzwonił do mnie pani z wydziału windykacji z zapytaniem kiedy zamierza
                uregulować niedopłate ktora wystąpiła na mym rachunku. byłem zdumiony lecz pani
                poinformowała mnie ze od lutego wzrosla moja rata kredytu na o ok 30zł.
                poinformowałem pania ze nie zostałem poinformowany o wzroscie raty na co odp
                pani ze jak wszyscy powinienem dostac informacjie listowna . na pytanie na
                jakiej podstawie bank podniósł rate dostalem odp ze jet to zwiazane
                podniesieniem oprocetowania kredytu. wczoraj natomiast dostale pismo z dzialu
                windykaci ze informujace mnie ze zalegam z platnosciami i dodadtowo obciazaja
                mnie kwota 39 zl za nie terminowa splate rat!!!!!!gdy zawierałem kredyt pan w
                placowce banku poinformował mnie ze oprocentowanie kredytu jest stale ,co i tak
                nie udowodnie bo rozmowy z pracownikiem banku nie nagrywalem oczywiscie . w
                umowie jet punkt 12 ktory oczywiscie w nie jasny sposob mowi ze bank ma prawo
                podniesc rate kredytu .nadmieniam ze nadal nie dostalem pisma informujacego o
                podwyzce .jezeli chodzi o podwyzke oprocentowania to ok akle w sytulacji kiedy
                stopy nbp i da w gore a nie jak jest obecnie sa ciete w dol . czy ktos zwas
                probowal walczyc z polbankiem i czy sa jakies dostepne instrumenty walki z ta
                lichwa? w szlak mnie stzrela jak pomysle ze zbierajac do kupy wszystkich
                miejacych w polbanku kredy takie krocie zarabiaja dzialajac mym zdaniem badz co
                badz nie fer pie... zlo....
                • Gość: Karlucha Re: Odradzam Każdemu Polbank - M A S A K R A IP: *.adsl.inetia.pl 17.09.09, 15:55
                  Wiesz umowa umową, ale do umowy powienie być załączony regulamin, a
                  w regulaminie nasz 105 powodów w którym bank może podnieść stopy
                  procentowe nieazleżnie od stóp NBP.. Na tych zdzirusów nie ma haka,
                  oni mają to głęboko. A w ogóle to nie pierwszy raz, że podczas
                  podwyższania rat kredytowych klienci nie dostają żadnej informacji
                  tylko dowiadują się od działu windykacji. Proponuję nie odbierać
                  numerów prywatnych to na pewno windykacja z POLBANKU!!! Nie edzie
                  stresu. A i jeszcze jedno reklamacja, reklamacja i jeszcze raz
                  reklamacja!
                • Gość: nicka Re: Odradzam Każdemu Polbank - M A S A K R A IP: *.jmdi.pl 14.08.10, 19:51
                  rowniez nie polecam tego banku. Mam u nich kredyt hipoteczny, ktory
                  zostal udzielony bez problemu i wszystko byloby o.k., gdybym nie
                  chciala wznowic w innym banku, w ktorym mam konto od 12 lat limit
                  kredytowy w koncie (ktory musialam zamknac by otrzymac kredyt w
                  polbanku). Jak podalam w starym banku jaka mam rate i kredyt
                  dostalam zapewnienie ze spokojnie moge ubiegac sie o spory limit.
                  Zlozylam wniosek i co sie okazalo - zostal pdrzucony bo w BIK jest
                  informacja ze mam zadluzenie na dwa razy większa kwote niz
                  faktycznie zaciągniety kredyt. Pofatygowalam sie do BIK, pobralam
                  swoj raport i okazalo sie, ze wszystkie inne banki w polach kwota
                  kredytu podaja kwote kredytu, a w polach kwota kredytu z kosztem
                  odsetkowym wpisuja kwote kredytu z kosztem odsetkowym, to samo
                  dotyczy pól w ktorych podaje sie rate kredytu ale i rate kapitalowa.
                  WSZYSTKIE banki podaja szczegolowo wszystkie te informacje. Co robi
                  polbank ? Polbank podaje tylko i wylacznie kwote kredytu z kosztem
                  odsetkowy i rate z odsetkami nie raportuja informacji dotyczących
                  raty kapitalowek=j i kwoty kredytu. Zlozylam reklamacje, odrzucili
                  tlumaczac sie ze informacje o ktorych uzupelnienie prosze nie sa
                  obowiazkowe i nie musza ich wypelniac. Inne banki nie sa w stanie
                  zweryfikowac dokladnie mojego zadluzenia w BIK, gdyz informacje sa
                  podawane z kosztem odsetkowym. Po co polbank to robi, a no po to
                  zeby klient wystapil o opinie bankowa ktora kosztuje 200 zl i tak
                  kazdorazowo jak tylko bede chciala skorzystac z oferty i produktow
                  innych bankow. W takiej opinii oczywiscie zamieszcza wszystkie
                  informacje ale za kase. W BIK-u uzupelniac nic nie zamierzaja.
                  Jestem wsciekla na ten bank okropnie !!! Wydaje mi sie ze jezeli
                  warunkiem otrzymania kredytu jest podpisanie zgody na umieszczanie
                  danych w BIK to chyba nie oznacza to ze nie mam prawa domagac sie by
                  te dane byly rzetelne i szczegolowe tak aby inne banki nie mialy
                  problemow by zweryfikowac moje zadluzenia !!!! Takie zachowanie
                  polbanku to wylacznie brak dobrej woli i chec wyludzania kasy za
                  opinie. Szkoda gadac.
            • Gość: Andrzej Re: Odradzam Każdemu Polbank - M A S A K R A IP: *.adsl.inetia.pl 08.02.09, 21:23
              W dużej części się z Tobą zgodzę. Mam założone w polbanku konto i
              już od samego początku były problemy (podkreślam, głupie konto
              gotówkowe). Przy jego zakładaniu pracownik poinformował mnie że
              należy zadzwonić pod nr infolinii by aktywować sobie możliwość
              załatwiania przelewów przez internet. Tylko za cholerę nie da się
              tam dodzownić. Ich infolinia działa tak od prawie roku i nie widać
              żadnej poprawy!Oczywiście po pewnym czasie aktywowałem sobie tą
              usługę w jednostce (wcześniej pracownik mnie informował że to
              niemożliwe). Gdy próbowałem się zalogować na ich stronie to
              wyskoczył błąd że moje konto zostało zablokowane!!! Do dzisiaj nie
              mam pojęcia dlaczego... a sierotką marysią nie jestem i potrafię
              sobie w takich sprawach radzić. Ostatnio byłem w jednostce żeby
              zrobić przelew (bo jak się nie da przez internet to wiadomo, trzeba
              ruszyć tyłek) Oczywiście usiadłem sobie bo kilka osób był przede
              mną. Ludzie przychodzili żeby wypłacić głupie pieniądze i nie mogli
              tego zrobić ponieważ kasa była nieczynna! Przychodzi kolejny klient,
              który chciał zrobić przelew i został odesłany do innej jednostki
              ponieważ był jakiś błąd w systemie! Gdy przyszła moja kolej, podałem
              wszystkie dane, czekam ok kilkunastu minut... wyskoczył błąd i pan
              odesłał mnie do innej jednostki! Jestem studentem dlatego nie
              obracam dużymi kwotami i nie jestem czestym bywalcem banku, ale tak
              się zraziłem do polbanku że na pewno nie będę tam trzymał swoich
              skąpych oszczędności.
            • Gość: pracownik Praca w Polbanku - tragedia!!! IP: *.eranet.pl 25.03.09, 19:25
              Polbank...po prostu inny bank.
              Niestety nie da się ukryć.

Mógłbym pisać bardzo dużo, ale napiszę jedno:

Bank nie wypłaca wynagrodzeń prowizyjnych w terminach. Co więcej od dwóch
              miesięcy nie wypłaca ich w ogóle. To jest po prostu karygodne. Nie wiem, czy to
              bałagan w HR, czy celowe działanie... może ze względu na kryzys.

Brak mi słów. Nie polecam nikomu!!!

• Gość: gość Re: Praca w Polbanku - tragedia!!! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 20.04.09, 16:21
                Na szczęście już nie pracuję w Polbanku od jakiegoś czasu, ten bank nie szanuje
                ani klientów a tym bardziej swoich pracowników, jest pseudo bank,który oszukuje
                klientów swoją beznadziejną polityką, windykują klientów, którzy mają 1 dzień
                opóźnienia, to jedyny taki bank w Polsce który ma taką politykę windykacyjną,
                sami się gubią w swoich strategiach,ludzie w oddziałach nie do końca znają
                zasady działania produktów bankowych,można jeszcze wiele wymieniać wad tego
                banku ale dla przyszłych klientów powiem tak: Polbank jest nastawiony na
                Windykację i to dzięki niej ma zarobek na kredytach. Ma tez plusy ale niestety
                zdecydowanie mniej do minusów,posłuchajcie ludzi,którzy odeszli z tego banku i
                wyciągnijcie odpowiednie wnoski.
                Na zakonczenie powiem jeszcze tak:swego czasu zamiast obniżyć % - podnieśli je,
                tylko że nie do wszystkich wysłali zawiadomienia, a tak na marginesie Polbank
                podlega pod Grecki nadzór finansowy.
                pzdr
                • oregano1 Re: Praca w Polbanku - tragedia!!! 21.04.09, 23:30
                  Hej,hej chyba zagalopowałeś się,pewnie strata pracy tak podziałala,a
                  może to właśnie Ty nie spełniałeś oczekiwań klientów,troszkę
                  jako "bankowcowi" sodówa uderzyła do głowki?Mam konto w Twoim banku
                  od 3 lat,faktycznie miałam dużo problemów,ale zawsze mogłam liczyć
                  na pomoc pracującej tu p.Kasi,przemiła osoba zawsze
                  pomocna,serdeczna,korzystałam też często z pomocy techniczneji
                  pomimo niedoskonałości mojego kompa zawsze służono mi pomocą,nie
                  można uogólniać,faktycznie jako posiadaczka konta liczyłam na
                  większe przywileje odnośnie możliwości skorzystania z kredytu,ale
                  widocznie regulaminowe obwarowania na pewne kroki nie pozwalają,co
                  nie znaczy .że nie doceniam pracowników banku ,którzy staraja się
                  pomóc w każdej sytuacji-polecam oddziałw Lublinie i b. miłą obsługę.
            • Gość: asiak Re: Odradzam Każdemu Polbank - M A S A K R A IP: *.chello.pl 18.05.09, 15:40
              Ja też mam podobne przemyślenia co do polbanku. Niestety bank
              zatrudnia niekompetentne osoby, panienka w infolinii nie słucha co
              się do niej mówi. Jedyną radą na niemożność zalogowania się do konta
              jest wchodzenie wieczorem. Mam konto w innym banku i tam nie ma z
              tym problemów. Kartę do konta wyrabiali mi 3 miesiące, bo nie
              działały maszyny. Nie polecam!!!!!!!!!!
              • Gość: placek58 Re: Odradzam Każdemu Polbank - M A S A K R A IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.05.09, 22:20
                Wystarczy , w zasadzie , przeczytać dwa , trzy wpisy na forum ,
                żeby , korzystając z nieprzyjemnych doświadczeń innych , "odpuścić"
                sobie ten bank....
                Ja , zakładając konto w Getin , w podpoznańskim Luboniu , troszkę
                się ubawiłem , bo i wystrój placówki i panie tam pracujące
                przypominały mi trochę wizyty w PKO na Placu Wolności w Poznaniu , z
                mamą , w latach 60-tych i 70-tych...
                Ale co tam ! Internet działa , opłat nie ma , procenty dopisują...
                BTW - chyba nie chciałbym brać kredytu w tym banku...
            • Gość: iza Re: Odradzam Każdemu Polbank - M A S A K R A IP: 89.108.240.* 13.08.09, 18:36
              chaciałam nawymyslac polbankowi, ale widze ze doskonale zrobilo to
              za mnie mnostwo osob. tez nie polecam - wcisneli mi kredyt
              bezpieczny a do tego jakas smieszna karte kredytowa na 1000 zl.
              oczywiscie nigdy z niej nie skorzystalam, nie aktywowałam nawet,
              odeslalam ja przecieta, ale bylo juz za pozno!!! obecnie za nia
              zaplacilam 103 zl i nie wiem czy to nie koniec!!!??? ja pierdziele,
              skad oni sie biorą???
            • Gość: jacekplacek Re: Odradzam Każdemu Polbank - M A S A K R A IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 14.11.09, 16:17
              jestem klijentem POLBANKU ale to co wyrabiaja ostatnio pszeszło moje oczekiwania
              mało ze blokuja mi pienadze na racuunku od 3 miesiecy nie odpowiadaja na
              rekłamacje to posuwaja sie jeszcze do FAŁSZOWANIA wyciagów z konta w wycigach
              nie istnieja zdazenia a mimo to pienadze sa nadal blokowane a obsługa
              beszczeknie twierdzi ze moim obowiaskim jest nieustane sledzenie co sie dzieje
              zmoimi pienedzmi JAK CHCESZ STRACIC NERWY I PIENĄDZE ULOKUJ JE W POLBANKU
              MASAKRA
            • Gość: zla Re: Odradzam Każdemu Polbank - M A S A K R A IP: *.chello.pl 08.06.10, 19:49
              Odradzam rowniez wszystkim polbank nie ma nic wspolnego z ich haslem
              reklamowym ze jest dla zwyklych ludzi,w wrzesniu zaciagnelam u nich
              kredyt na ktory czekalam miesiac kwota 17 000,w listopadzie wplacilam
              calosc zadluzenia gdzie naliczyli mi jeszcze za kazdy dzien od momentu
              przelewu do nich kwoty odsetki w wysokosci 30 zl dziennie za to ze nie
              zlozylam im oswiadzcenia ze odstepuje od umowy!!!!!!!!!!!!nikt mnie
              nie poinformowal nawet o tym,po drugie karta kredytowa na kwote 500 zl
              kwota miesiecznba minimalna 30 zl raz spoznilam sie z splata 4 dni i
              dzwoni do mnie firma windykacyjna!!!!!!!!!!!!!!!!ludzie to jest smiech
              na sali po prostu nie polecam nikomu tego beznadziejnego banku!!!!!!
            • Gość: samburu Re: Odradzam Każdemu Polbank - M A S A K R A IP: *.159.38.146.static.crowley.pl 07.12.10, 16:04
              I ja również podpisuję się pod tym. Najlepszy numer, jaki mi wywynęli: po 10 dniach zwrócili pieniądze przelane do Urzędu Skarbowego tytułem podatku. Nie zauważyłam tego. Po 2 miesiącach Urząd wszczął mi postepowanie i miałam problemy, ostatecznie udało się wszystko wyjaśnić z Urzędem. Dlaczego zwrócili przelew? To wie tylko Polbank. Innym razem wysyłam przelew córce, która szybko potrzbowała pieniędzy. Chodziło o kwote 3.000 zł. Po dwóch dniach zadzwoniła Pani z infolinii aby zapytać, czy potwierdzam zlecenie przelewu. Byłam już w życiu w kilku bankach i nie zawsze byłam zadowolona. Jednak POLBANK spowoduje u was newicę. Trzemajcie się z daleka, nawet jeśli będą dawać kredyty bez oprocentowania.
          • Gość: FIX Re: polbank-czy jest bezpieczny IP: *.chello.pl 06.03.10, 12:46
            Wziołes u nich trzy kredyty i dopiero się zorientowałes ze sa do
            bani. Pewnie jak sie starałes do wszystko było OK a jak przeszło do
            spłaty to sie okazało ze to klałny bo kazali płacic w terminie, jak
            mogli barany ,płac w teminie to będzie dobrze . Karta pewnie jest
            zablokowana bo limit wyczerpany a o spłacie to jakoś się nie
            pomyslało.
        • Gość: adamszatan Re: polbank-czy jest bezpieczny IP: 194.146.251.* 18.11.08, 20:35
          Polbank to bank ninie całkiem bezpieczny na naszym rynku,gdyż mz
          tylko oddział w Polsce i Nasz Polski fundusz gwarancyjny nie
          gwarantuje kasy w nich zdeponowanych. Gwarantem jest fundusz
          gwarancyjny w Grecji ,gdyż ten tylko gwarantuje zabezpieczenie
          naszych depozytów bankowych!!!!!1Polski gwarancyjny system tego nie
          zabezpiecza!!!!!!!!
        • Gość: Anna Re: polbank-czy jest bezpieczny IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.10.09, 20:21
          Droga Pani,
          Istnieją trzy możliwe przyczyny: albo używa Pani złego pinu i karta jest
          zablokowana albo jest zbyt zniszczona i system nie treści albo nie dokonała Pani
          wymaganych płatności i Bank zblokował Pani kartę. Ciekawe w jakim mieście nie
          potrafią Pani udzielić pomocy...Poza tym Czy trzy kredyty które Pani posiada są
          kredytami indywidualnymi czy w grę wchodzi także hipoteka???
        • nadzieeeja Re: polbank-czy jest bezpieczny 12.12.09, 21:07
          Na 100% urwali się z choinki wszyscy którzy myśla że
          znajdą uczciwy bank. Tam wartością jest zysk, a nie potrzeby
          człowieka!! Wczoraj jechałam metrem i gruba młoda pani obżerała się
          kebabem, emeryt zwrócił jej uwagę. Na co odparła: jak się nie podoba
          to do taksówki! Jaki wniosek: wszyscy korzystający z kredytów, tak
          jak i przymusowo podróżujący środkami komunikacji miejskiej są
          nędzarzami! i muszą być uzależnieni od mocodawcy jakim jest kapitał!
          • Gość: krzysiek Re: polbank-czy jest bezpieczny IP: 80.50.234.* 06.02.10, 09:11
            Chciałbym zwrócić uwagę na praktyki w tym banku.
            W piątek po południu chciałem przelać 1000 zł z konta
            nieoprocentowanego na oszczędnościowe. Zlecenie zostało przyjęte do
            realizacji z datą poniedziałkową. Aby się upewnić, przelałem małą
            kwotę za chwilę w odwrotnym kierunku. Tym razem udało się! Jak
            myślicie, dlaczego? Bank nas okrada - przez 3 dni pieniądze leżą
            nieoprocentowane.
            • Gość: zawiedziona Re: polbank-czy jest bezpieczny IP: *.ssp.dialog.net.pl 06.02.10, 10:11
              To samo jest z lokatami walutowymi nie spojrzalam bo otrzymalam pieniadze i
              bedac w banku skorzystalam z lokaty walutowej bo sa wysoko oprocentowane okazalo
              sie ze pieniadze wplacone musza lezec 3 dni robocze bo je sprawdzaja / sami
              swoje/ i kwota do 50 euro jest wyplacana w zlotowkach po kursie bankowym ktory
              tam jest niziutki/ zalozylam lokate zeby wyplacic te euro do 50 e jak sie
              skumuluja czy to nie zlodziejstwo.Tak samo jest z kartami kredytowymi bezplatnie
              na rok a po przyslaniu kuriera do domu okazuje sie ze jest w niej ubezpieczenie
              na wszystko i na nic za duza sume o czym nie informuja/ wiadomosc od kilku
              znajomych uwaga na nich
              • Gość: beata Re: polbank-czy jest bezpieczny IP: *.116.207.230.wireless.dyn.drei.com 08.04.10, 22:19
                Ja również nie jestem obecnie zadowolona z Polbanku. może pwiem
                dlacego chciałam wypłacic większą sume pieniędzy, a że lokaty
                zawierane były w innym banku Polbank oddalonym od tego ok. 50 metrów
                niestety nie było to możliwe w ten dzień ponieważ trzeba było tam
                wysłac zgłoszenie o zerwaniu lokat wiec umówiłam sie z pracownikiem
                banku na odebranie pieniędzy w piątek 2 kwietnia tzn. za 4 dni, w
                piątek niemiła niespodzianka bank zamknięto o 14 mimo iż nie była
                nigdzie wcześniej podana taka informacja,sprawdziłam wszystkie inne
                banki w Tarnowie były otwarte tylko 2 oddziały Polbanku zamknięto.
                Czy jest to normalne nadmienie że nie mogłam pózniej podjąc też
                pieniędzy ponieważ nie mieszkam w Polsce i przyjachałam specialnie
                aby zlikwidowac lokaty walutowe. Ja wiem że Grekom nie można ufac to
                krętacze zapatrzeni w swoją prywate.Nie polecam.
            • Gość: Jerry Re: polbank-czy jest bezpieczny IP: 94.254.211.* 10.03.10, 16:19
              jak Polbank moze być bezpieczny kiedy wkłądy w tym banku
              gwarantowane są do kwoty o ile pamiętam 100 tys.zł przez państwo
              greckie,a państwo greckie jest bankrutem.Aktualne zadłużenie Grecji
              wynosi 300 miliardów Euro, oni nie będą w stanie tego spłacić przez
              najbliższe 100 lat.Gdyby Grecja nie była unii walutowej to już
              musiłaby ogłosić niewypłacalność tak jak swego czasu zrobiła to
              Argentyna.Pytanie czy będą chętni na zakup obligacji emitowanych
              przez rząd Grecji????Jeżeli nie to będzie wielkie buuuuuuuummmm.
              • Gość: Pracownik Re: polbank-czy jest bezpieczny IP: *.olsztyn.mm.pl 11.03.10, 00:44
                Jerry zanim napiszesz zapoznaj się. Internet to naprawdę niezłe
                źródło wiedzy :-) "Ponieważ Polbank EFG działa w Polsce jako oddział
                greckiego banku EFG Eurobank Ergasias SA, to korzysta on z ochrony
                greckiego funduszu gwarancyjnego Hellenic Deposit & Investment
                Guarantee Fund (HDIGF), odpowiednika Bankowego Funduszu
                Gwarancyjnego (BFG) obsługującego banki w Polsce.Od 7 listopada 2008
                fundusz HDIGF zabezpieczający depozyty w Polbank EFG gwarantuje
                zwrot 100% depozytów do kwoty będącej równowartością w polskich
                złotych 100 000 EUR. Kwota gwarancji obejmuje wszystkie depozyty
                Klienta łącznie, bez względu na liczbę kont i lokat, walutę, czy
                położenie oddziału banku. W przypadku kont wspólnych, każdy ze
                współposiadaczy z osobna będzie objęty gwarancją do kwoty 100 000
                EUR." Na ww. fundusze składają się Banki, które nie są powiązane
                z sektorem publicznym.
                Wnoski każdy wyciągnie sam...
    • jan-w Re: polbank-czy jest bezpieczny 27.01.08, 10:18
      Polbank nie jest polskim bankiem, ale przedstawicielstwem banku greckiego.
      Działa w oparciu o prawo greckie i tam są rozstrzygane ewentualne spory.
      Współczuję tym którym się to zdarzy ;-)
      Przy tak szerokiej ofercie banków, nie ma sensu podejmować takiego ryzyka.
      • krzysztofsf Re: polbank-czy jest bezpieczny 27.01.08, 22:16
        jan-w napisał:

> Polbank nie jest polskim bankiem, ale przedstawicielstwem banku greckiego.
        > Działa w oparciu o prawo greckie i tam są rozstrzygane ewentualne spory.

Masz jakiegos linka? Ciekawe.
        faktycznie u nas tylko oddzial a nie centrala Polbank Polska.

> Współczuję tym którym się to zdarzy ;-)
        > Przy tak szerokiej ofercie banków, nie ma sensu podejmować takiego ryzyka.
            • jan-w Re: polbank-czy jest bezpieczny 28.01.08, 08:54
              Po pobieżnych poszukiwaniach, przyznaję bez bicia, że materiałów na ten temat, w
              internecie nie znalazłem. Nikt się takimi rzeczami specjalnie nie chwali ;-).
              Nie jestem więc w stanie, podać tu dowodu że tak jest.
              Chociaż pewne wnioski można wyciągać z miejsc arbitrażu podmiotów zagranicznych
              i samej idei FSAP.
              • Gość: ania - ostrzegam Re: polbank-czy jest bezpieczny IP: 94.254.223.* 11.01.09, 02:32
                Centrala banku:
                Witam.
                Ja znalazłam że to grecki bank.

EFG Eurobank Ergasias
                8 Othonos Str.
                GR 105 57 Athens - czyli grecja

www.polbankefg.pl/p6_1.html
                link do oglądnięcia :

Polbank w Szczecinie zrobił mnie na szaro, 4- miesiące załatwiałam
                kredyt mieszkaniowy i dostałam po dupie a jak przyszło do
                ostatecznego rozmachu w kredycie ze mieli 10 dni na odpowiedz czy
                kredyt mam czy nie - to zaczeli mi wymyslać ze dostanę kredyt jak
                założe lokate !!!!!! paranoja ... powiedziałam ze bede czekać aż sie
                ci tam z góry niby mądre głowy odezwą czy mam lub nie mam kredytu. W
                końcu wyszło tak ważność papiery mi sie skończyły, bank nie
                zadzwonił a ja zaostałam z długami za umowy przedwstepne - mineło
                już 3 miesiące od całej akcji - a oni nawet nie raczyli zadzwonić -
                dla mnie polbank to oszuści i mają klientów nie powiem gdzie ...
                OSTRZEGAM WSZYSTKICH PRZED POLBANKIEM !!!!
              • Gość: marcin Re: polbank-czy jest bezpieczny IP: 81.15.144.* 19.04.09, 21:04
                Polbank ma swoją Centralę w Grecji. Nie ma siedziby w Polsce w rozumieniu
                kodeksu cywilnego. Obejmuja go gwarancje greckiego funduszu gwarancyjnego w
                kwocie 100000 euro w 100% przypadających na każdego deponenta, w przypadku gdyby
                zaszła potrzeba, że bank znalazłby sie w stanie upadłości wówczas fundusz
                przyjeżdza do Polski i ma 3 miesiące na wypłatę gwarantowanych sum. Są dokładne
                i precyzyjne przepisy prawa, które mówią o tym. Dostępne w każdej placówce.
      • Gość: radek Re: polbank-czy jest bezpieczny IP: *.internetdsl.tpnet.pl 07.05.08, 20:42
        Jestem klientem Polbanku. Niestety. Dostep do konta w tym banku to
        pomylka.Tylko XP i IE i nic wiecej. Safari, FireFox zapomnij. O
        MacOS X zapomnijcie. Wplacalem pieniadze na wlasne konto w oddziale
        na Dabrowskiego w Poznaniu. Potrzebowali 2 pracownikow i 5 pieczatek
        na dowodzie wplaty. Koszmar. Kredyt hipoteczny - po podpisaniu umowe
        moge liczyc tylko na siebie. Moj opiekun nic nie wie. Przyklad :
        wysyla mnie po cesje polisy do ubezpieczyciela (biore urlop) gdy mu
        ja daje on mowi ze jeszcze potrzebuje na ich druku ( o czym mi nie
        powiedzial) itp. itd. Ogolnie oferta niezla ale obsluga fatalna.
            • Gość: pracownik OF Re: polbank-czy jest bezpieczny IP: *.centertel.pl 31.10.08, 06:53
              HM... zastanawia mnie jedno... po co więc składałeś tam wniosek skoro żadnych
              rewelacji...?!?!?!?!?!? Trzeba było złożyć tam gdzie by Tobie odpowiadało a nie
              teraz narzekasz!?!?!?!?!?!?

W żadnym Banku nie masz nigdzie napisane w jakim czasie musi zostać wydana
              decyzja więc Bank może wydać ją nawet za 3 mc...
              W balona nikt nikogo nie robi a Ty skoro nie odpowiada Tobie oferta to zabierz
              dokumenty i idź tam gdzie decyzję wydadzą w 3 dni /nierealne w obecnej sytuacji/
              a nie bez sensu narzekasz...!!!!!!
          • Gość: janosik Re: ==== Mam więc z głowy Polbank !!!! IP: *.197.158.213.umts.dynamic.eranet.pl 14.04.08, 21:18
            ja założyłem konto w polbanku i żeby móc korzystać z bankowośći elektronicznej
            musze telefonicznie aktywować jakieś hasła.Niestety od 6 dni próby dodzwonienia
            sie do tego serwisu konczą się fiaskiem.Za kazdym razem wisze na słuchawce po 10
            min i nie ma tam nikogo,kto chciałby odebrać telefon.Mam w dupie taki bank.Idę
            jutro do ich bankomatu wypałacam co moje i żegnam ozięble!! NIE POLECAM!!
            • Gość: wloch polbank dyskryminuje IP: *.ip.netia.com.pl 29.09.09, 09:12
              Witam!

jestem Włochem mieszkającym od 6 lat w Polsce, tu pracuję, zarabiam i rozliczam
              się. 5 dni temu złożyłem wniosek o kredyt w Polbanku na 1/3 wartości
              nieruchomości, reszta wkład własny. Mam umowę na czas nieokreślony, zarobki w
              miarę dobre i nie mam żadnych obciążeń. Nawet nie doczytali mojego wniosku.
              Odpowiedź negatywna: Pan jest obcokrajowcem i obcokrajowcom nie udzielamy
              kredytu. Gdyby nie udzielili mi kredytu, bo nie mam zdolności, to bym to przyjął
              to bez problemów. Ale zdolność wyliczyli oni sami i była. A tu proszę, czysty
              rasizm. Bez komentarza.
            • garlott Re: ==== Mam więc z głowy Polbank !!!! 29.09.09, 09:13
              Witam!

jestem Włochem mieszkającym od 6 lat w Polsce, tu pracuję, zarabiam i rozliczam
              się. 5 dni temu złożyłem wniosek o kredyt w Polbanku na 1/3 wartości
              nieruchomości, reszta wkład własny. Mam umowę na czas nieokreślony, zarobki w
              miarę dobre i nie mam żadnych obciążeń. Nawet nie doczytali mojego wniosku.
              Odpowiedź negatywna: Pan jest obcokrajowcem i obcokrajowcom nie udzielamy
              kredytu. Gdyby nie udzielili mi kredytu, bo nie mam zdolności, to bym to przyjął
              to bez problemów. Ale zdolność wyliczyli oni sami i była. A tu proszę, czysty
              rasizm. Bez komentarza.
          • Gość: darek Re: ==== Mam więc z głowy Polbank !!!! IP: *.aster.pl 16.02.09, 01:03
            siedze i czytam te wszystkie posty i chyba mam Polbank z głowy??co
            mnie skłoniło do poszukania informacji o nim to obsługa nowego
            klienta czyli mnie, opisz to w skrucie. chciałem założyć lokate
            średnio miła pani raczej niemiła po kilku zdaniach rozmowy stwierdza
            że nie moge założyć konta bo nie chce podać adresu do korespondencji
            na nic zdało się moje tłumaczenie że sobie nie życzę.jakoś to
            przełknąłem następny punkt to czy pracuje więc zadałem pytanie po co
            dla banku taka informacja jeżeli to ja chcę wpłacić pieniadze???
            podobno bez tego nie mogę mieć lokaty ciekawe?,takie są wymogi tego
            banku,chciałem już wyjść ale zaślepiły mnie chyba procenty.uff
            • Gość: michal Re: ==== Mam więc z głowy Polbank !!!! IP: *.ver.airbites.pl 17.02.09, 11:50
              Polbank wczoraj mocno obciął oprocentowanie lokat co ciekawe obciął je na tyle
              drastycznie, że z lidera stał się jednym z gorszych banków pod względem
              oprocentowania. Sam osobiście przy takim oprocentowaniu rozważam wycofanie
              środków, rozumiem obniżkę stóp procentowych, jednak lokata miesięczna stała się
              mocno nieatrakcyjna. Konto oszczędnościowe trzyma jeszcze jakiś poziom, jednak
              oprocentowanie jest zmienne tym samym spodziewam się dalszej obniżki.
      • Gość: Gość Re: polbank-czy jest bezpieczny IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 22.04.08, 13:38
        Ja również nie polecam. Podpisałam z nimi umowę na kredyt
        hipoteczny. Dyspozycję przelewu środków złożyłam na początku
        miesiąca, spełniłam wszystkie wymagania, które wymienili w decyzji
        kredytowej. Minęło 12 dni i do dnia dzisiejszego właścicielka nie
        otrzymała pieniędzy na konto.
        Codziennie dzwonię do banku i mówią mi, że przelew będzie, ale nie
        wiedzą kiedy. Nie mam żadnych możliwości wyegzekwowania podpisanej z
        nimi umowy.
        • Gość: ravic Re: polbank-czy jest bezpieczny IP: *.dynamicg.pl 23.04.08, 09:00
          Witajcie,

w dniu wczrajszym wyplacilem wszystkie opieniadze z konta Polbanku
          po informacji o klopotach tego banku z przelewaniem rat kredytu
          hipoecznego dl aswoich klientow. Uznalem po prostu, ze ryzyko jest
          zbyt wysokie, a konkurencja ma identyczne warunki i gwarantuje
          wiekszy poziom bezpieczenstwa.
          Sama opeacja przelania srodkow tez jak sie okazalo nie byla latwa -
          podobnie jak wszystkie inne operacje w tym banku.
          Zanim moglem to zrobic zosalem poproszony na rozmowe do kierownika,
          ktory indagowal mnie, abym zostawil pieniadze w ich banku. Oferowal
          lepsze, indywidualne oprocentowanie: wyzsze niz 5.5 %. Zaoferowal
          6,5 proc - na rachunku oszczednosciowym. Przy sumie jaka przelewalem
          bylaby to wymierna korzysc. Zdecydowalem sie jednak odejsc z tego
          banku. Po prostu to sa moje oszczednosci i obawiam sie , ze artykul
          w gazecie wyborczej - byc moze inspirowany przez konkurencje, byc
          moze naswietlajacy rzeczywistosc - to tylko poczatek problemow tegio
          banku w POlsce.
          • Gość: no i znowu panika Re: polbank-czy jest bezpieczny IP: *.1.telkab.pl 08.10.08, 01:16
            polbank gwarantuje 100% depozytów. 2.10.2008 rząd Grecji podjął
            uchwałe że klienci, którzy zgromadzili pieniądze w greckich bankach
            (w tym Polbank) mają zagwarantowane 100% gdyby się coś stało, a nie
            jak Polskie banki tylko równowartośc 1000 EUR. PANIKA I NIEWIEDZA.
            POZATYM POLBANK PRZED TYMI "ZAMIESZKAMI" GWARANTOWAŁ 100% DO KWOTY
            20000 EUR(I RÓWNOWARTOŚĆ) A NIE 1000 EUR JAK INNE BANKI. PROSZĘ WIĘC
            DOWIADYWAĆ SIĘ LEPIEJ A NIE WYPISYWAĆ JAKIĘŚ DYRDYMAŁY.
          • Gość: xxx Re: polbank-czy jest bezpieczny IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.10.08, 15:33
            Czytam, czytam i oczom swoim nie wierzę. Jestem od dwóch lat
            klientem polbanku i nie mam problemów. Obsługa fantastyczna, miła i
            konkretna. Problemy o jakich piszecie są mi obce. Jednak w
            wypowiedziach pani z problemami z KK wychwyciłam pewne nieścisłości.
            Przede wszystkim skąd ona wie, że gdy człowiek się spóźni z ratą to
            potrafią pięć razy dziennie dzwonić? Przecież ona absolutnie nie
            miała żadnych zaległości. A po drugie ktoś, kto na forum robi takie
            błedy ortograficzne chyba nie powinien wypowiadać się o kimś, że
            jest niedouczony. Osobiście posiadam kredyt hipoteczny, który
            wypłacony był jeszcze przed czasem. Dlatego radzę przyszłym klientom
            najpierw sprawdzić a nie kierować się wypowiedziami garstki. Sama
            pracuję w zawodzie, który podlega nieustannym ocenom dlatego staram
            się nie wierzyć garstce osób, bo wiem jak wypowiedzi niezadowolonych
            z robuchanym ego mogą ranić. Pozdrowienia
            • Gość: Marcin Re: polbank-czy jest bezpieczny IP: 62.29.138.* 15.05.09, 17:51
              Zdecydowanie nie polecam!!! Miałem w tym banku kredyt bezpieczny. Chciałem go
              zamknąć. Trwało to prawie pół roku. Co miesiąc przyjeżdżałem i okazywało się, że
              znowu jest coś nie tak. Cały czas zostawały naliczane jakieś dodatkowe odsetki.
              Wreszcie pojawiłem się w placówce i zapytałem się ile na dzień dzisiejszy
              wynoszą całkowite opłaty. Nieudacznik z banku zaczął się jąkać i wydukał mi
              kwotę. Trzy razy pytałem się, czy jest pewien. Potwierdził. Wpłaciłem,
              zakończyłem kredyt i... za miesiąc kolejne upomnienie. Pojawiłem się tam po raz
              kolejny. A ten nieudacznik tłumaczy mi, że zostały naliczone mi "niewidzialne
              odsetki"!!!!. Złożyłem reklamację. Miałem dostać odpowiedź listowną. Minęło pięć
              miesięcy i NIC!!!! Kompromitacja. Kolejny wolny dzień w pracy i wczoraj byłem
              tam po raz wtóry i nikt nie ma pojęcia co się stało. I teraz piszę do
              pracowników polbanku - NIE ZOSTAWIĘ TAK TEGO!!!