Dodaj do ulubionych

Rekiny w stadzie - nadszedł czas fuzji i... nac...

05.04.09, 11:41
Nadszedł czas finału "marszu przez instytucje" ogłoszonego przez
Gramsciego. Pokolenie "dzieci kwiatów" właśnie kończy swój czas
aktywności i zbiera owoce - nacjonalizacje najbardziej
znienawidzonego przejawu kapitalizmu - banków i instytucji
finansowych.
Dzięki obłednej polityce finansowej FED (stopy poniżej inflacji) i
obniżeniu standartu kredytowego (kredyty dla nie posiadających
żadnych szans spłaty i upadłość konsumencka) - oba wprowadzone za
Clintona (co to palił ale się nie zaciągał - też ok. 1968),
pokoleniu buntu 68 udało się to co nie udało się Leninowi, Stalinowi
czy Mao. Socjalizm tryumfuje w USA.
Obserwuj wątek
  • Gość: zbigniew jan Rekiny w stadzie - nadszedł czas fuzji i... nac... IP: *.dip.t-dialin.net 05.04.09, 20:36
   najwazniejsze instytucje finansowe , banki, strategiczne firmy,
   woda , energia to zawsze powinno byc pod kontrola panstwa i
   samorzadu a nie sprzedane spekulantom i pseudomenagerom o
   rodowodzuie nieznanym.......liberalna globalizacja to powolna
   eutanazja milionow ludzi pracy w czyim imieniu....prosze na to
   odpowiedziec............wolny rynek to inne nie majace znaczenia
   strategicznego i nie wplywajace negatywnie na rynek galezie i
   uslugi.....teraz potrzeba odwaznych ktorzy zmienia porzadek
   gospodarczy swiata, komunizm, socjalizm, kapitalizm i faszyzm
   przegrali, ale niektorzy jeszcze maja ciagnotki i marza....
  • Gość: Lewar Kryzys zaplanowany sp. z.o.o. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.04.09, 21:38
   www.youtube.com/watch?v=sBHL86NFGcA&NR=1
   www.youtube.com/results?search_type=&search_query=Tajemnice+FED&aq=f
   To po prostu zajbisty film, poświęć 10 minut a zrozumiesz mechanizm obecnego kryzysu, jego naukowo matematyczną precyzję i ściśle określony cel. Ten kredyt to nie przypadek, to doskonałe zaplanowany mechanizm, tym razem na skalę globalną.

   Niezwykły film pokazujący kulisy przejęcia kontroli nad finansami USA, najpotężniejszego państwa. Proces ten to dopiero początek realizaci planu przejmowania kontroli nad Światem. MFW, Bank Światowy - za tymi instytucjami stoją te same persony, które kierują FED-em. Tak więc będąc na garnuszku MFW (jak Polska), BŚ czy FEDu dojeni jesteśmy przez tę samą finansową elitę. Bohater filmy JP Morgan - obecnie również nazwa jednego z najpotężniejszych banków inwestycyjnych na Świecie. Warto zwrócić uwagę w fimie na jego metody z 1907 r. Porównaj je z opiniami które pod koniec 2008 analitycy JPM wystawiali Polsce - sianie paniki, dążenie do wywołania masowej histerii inwestorów - co nawiasem się się udało. Takie działanie ma na clelu załamanie gospodarki i przejęcie nad nią kontroli - przez jej tanie wykupienie lub jeszcze większe zadłużenie.
   Niezwykle interesujący jest opis mechanizmu "stworzenia" kryzysu w 1920 i w 1929 r (w USA) - mechanizm zaskakująco podobny do tego który ma miejsce w przypadku obecnego kryzysu.

   Od 1921 do 1929 roku FE zwiększył bardzo ilość pieniędzy, co poskutkowało zwiększonymi pożyczkami dla ludzi i banków. Na giełdzie pojawiła się całkiem nowa pożyczka, zwana marginalną. Pozwalała ona inwestorowi wykupić za tylko 10% ceny akcję, przy reszcie 90% pożyczonej przez brokera, czyli: osoba mogła nabyć akcje warte 1000$ za tylko 100$ zadatku. Pożyczka taka była bardzo popularna w latach 20-tych, kiedy każdemu wydawało się, że może zrobić pieniądze na giełdzie. Niewiele różni się to od dzisiejszej sytuacji.
   Była na tej pożyczce założona jednak pułapka: mogła ona zostać odwołana w każdym momencie, dając 24h na spłatę, stąd też jej nazwa: pożyczka marginalna. Rezultatem takiej pożyczki jest sprzedaż akcji kupionych za pożyczkę. I tutaj najfajniejsze: kilka miesięcy przed październikiem 1929, J.D.Rockefeller, Bernhard Barrack i inni z grupy największych bankierów i finansistów po cichu wycofali się z giełdy. 24 października 1929r. finansiści z Nowego Jorku, którzy masowo dostarczali pożyczek marginalnych, zaczęli wszystkich wzywać do ich spłacania, co spowodowało natychmiastową masową sprzedaż na giełdzie akcji, by każdy mógł spłacić swoją pożyczkę.
   Innym efektem tej sytuacji były też takie same masowe działania banków, co doprowadziło do upadku ich łącznie około 16.000. Pozwoliło to międzynarodowym bankierom, nie tylko na przejęcie tych banków po bardzo niskich cenach, ale także na przejęcie wielu korporacji, płacąc za nie kwoty kilku centów za dolara.

   Wierzcie, lub nie, ale Nowy Porządek to nie bajka. Analogiczna sytuacja jest teraz w przypadku kredytów Subprime.
   Inne kwestie, takie jak to, że Unia Europejska uchwaliła właśnie przymusowe płacenie "podatku ekologicznego" przez wszystkich obywateli Unii, wszczepienie biochipów przestępcom, biometryczne dowody osobiste to wszystko droga donikąd dla nas, jako zwykłych ludzi. Poszukajcie informacji w sieci. To wszystko są naczynia powiązane i nie jestem pewien, czy chcę się w nich utopić.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka