Dodaj do ulubionych

Firmom będzie łatwiej o kredyty

IP: *.chello.pl 25.06.09, 17:27
Jak tak dalej pójdzie to za kilka lat będziemy mieli banki załadowane "toksycznymi aktywami" i pełno niedochodowych firm w gospodarce. Będziemy mieli firmy-zombie i banki-zombie. Dlaczego rząd popełnia tak kardynalne błędy, dlaczego nie zostawią wszystkiego w spokoju? Skoro firmy muszą zwalniać ludzi to niech zwalniają, jak muszą zbankrutować to niech bankrutują. Wolny rynek chce uwolnić gospodarkę od nadmiaru długu i firm których w obecnym kształcie najwyraźniej być nie powinno. Zostawcie wolny rynek w spokoju!
Obserwuj wątek
      • darr.darek Re: Firmom będzie łatwiej o kredyty 26.06.09, 12:13
        Gość portalu: z napisał(a):
        > Głupiś, i tyle. Załóż własną firmę, a w mig zorientujesz się o co
        > chodzi. "Niewidzialna ręka rynku" to slogan dobry dla gawiedzi,
        > schody zaczynają się w realu.

Z takim zrozumieniem ekonomii nawet nie zaczynaj niczego większego niż budka z
        hot-dogami. Taką inwestycję za 2000zł sfinsnsujesz raczej z oszczędności babci
        bez poręczeń urzedasa wspieranych w razie twojej plajty moimi podatkami.

Hołoto urzędnicza, PRECZ od moich pieniędzy z moich podatków !

Ja nie chcę, aby jeden z drugim dureń robili powtórkę z USA, gdzie państwo
        tworzyło ustawy, że niewiarygodny kredytowo oraz biedny czy bezrobotny nie mogą
        być "dyskryminowany" przy udzielaniu pożyczek.
        To rząd federalny USA tworzył ustawy o przejmowaniu i gwarantowaniu "złych
        aktywów" by nie dopuścić już lata temu do krachu bankowego. Wtedy krach byłby
        mniejszy.
        A teraz zgraja pOsłów i rządzących chce robić TO SAMO w Polsce.
        Precz HOŁOTO !

• maruda.r Re: Firmom będzie łatwiej o kredyty 26.06.09, 13:42
          darr.darek napisał:

> Hołoto urzędnicza, PRECZ od moich pieniędzy z moich podatków !
          >
          > Ja nie chcę, aby jeden z drugim dureń robili powtórkę z USA,

Dokładnie tak. Małe firmy handlowe czy usługowe nie potrzebują kredytów, o ile
          haracz fiskalny jest sensowny, a metody radzenia sobie z nierzetelnymi
          kontrahentami w miarę tanie i niekłopotliwe.

Polityka państwa prowadzi do przymusu kredytowego, choć wcale nie jest on potrzebny.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka