Dodaj do ulubionych

Nauka jazdy, kogo polecicie?

IP: 217.97.193.* 22.08.10, 22:03
Koniec wakacji się zbliża ... koniec lenistwa ;) zdecydowałam się zrobić prawo
jazdy.
Najwazniesze pytanie ... W której szkole??
Z jakim instruktorem?
Napiszcie proszę o swoich doświadczeniach, za którym razem zdaliście?
Czy te 30 godzin jazd jest wystarczające, żeby poczuć, że się umie?
Obserwuj wątek
    • Gość: bzz Re: Nauka jazdy, kogo polecicie? IP: *.uznam.net.pl 22.08.10, 22:32
      Wszystko zależy od Twojego samopoczucia, niektórym 30 godzin
      wystarczy, dla niektórych to za mało. W dobrej szkole jest to czas, w
      którym opanujesz podstawy i nauczysz się jeździć poprawnie, a później
      i tak wszystko szkolisz sama. Zależy co Cię motywuje i z którym
      instruktorem lepiej się dogadasz, bo jeśli coś nie będzie Ci pasowało
      to po prostu poprosisz o zmianę. Jeśli nigdy nie miałaś kontaktu z
      autem to i tak dobrze by było gdyby znalazł się dobry znajomy co
      zaznajomiłby Cię z np. z samym płynnym ruszaniem żeby na kursie już
      nie tracić na to czasu. Dobrze gdybyś też dobrze opanowała przepisy i
      teorię zachowania np. na skrzyżowaniu, bo to są podstawowe błędy
      jakie się na kursie robi.

Powodzenia! :)
      • Gość: gość Re: Nauka jazdy, kogo polecicie? IP: 217.97.193.* 22.08.10, 23:38
        To tej teorii, nie nauczą mnie na kursie?
        Wydawało mi się, że, żeby zacząć jeździć trzeba zdać wewnętrzny egzamin teoretyczny. Jestem całkowitym laikiem, choć dawno temu na parkingu "jeździłam" autem i nawet mi się podobało, więc mam nadzieję, że jazdy nie będą męczarnią.
        Szczerze to w Świnoujściu auto nie jest mi potrzebne, bo wszędzie od lat poruszam się na piechotę, ale jednak przydałoby się dla większej samodzielności, a i wiadomo, że czasem przyjemnie wybrać się gdzieś dalej na wycieczkę ... więc raczej będę jeździć żeby nie wyjść z wprawy.
        Także motywację mam, ale bez "bata przymusu"
        Oczywiście wiadomo, że nie chcę robić tego kursu 4 miesiące ;)
    • Gość: kv Re: Nauka jazdy, kogo polecicie? IP: *.uznam.net.pl 23.08.10, 11:35
      Polecam dwie, ze starosci Igielskiego, z Nowości Cyrana, dwójka z moich znajomych poszła do tego ostatniego i mówią że o tyle lepiej że z chłopakami da siędogadać praktycznie we wszystkim, od kasy po inne pierdoły. w Jaki sposób uczą nie wiem ;) nie zdawali jeszcze egzaminów
      • Gość: karmila Re: Nauka jazdy, kogo polecicie? IP: *.ipt.aol.com 23.08.10, 15:38
        Świetna i porzadna firma!! polecam wszystkim którym zależy na miłej atmosferze
        i solidnym przygotowaniu do prawka!!
    • Gość: Gosc Re: Nauka jazdy, kogo polecicie? IP: *.uznam.net.pl 23.08.10, 17:16
      Nie polecam "Skorpion" Zeby sie umowic na jazde w
      Szczecinie,to "latami" trzeba czekac.Jedyny porzadny instruktor ,to
      P.Fredek.Jeszcze P.Maciek moze byc.Ale tylko nie P.Grzesiek!!!
      • Gość: marcin Re: Nauka jazdy, kogo polecicie? IP: *.uznam.net.pl 24.08.10, 20:33
        Co do Skorpiona to zgadzam się całkowicie odnośnie p. Grzegorza !! Ja wyjeździłem z nim dwie godziny i powiedziałem soboie: nigdy więcej. Potem jeździłem już tylko z p. Anetą (ekstra !) i p. Maciejem. Właśnie tych dwóch instruktorów uważam, za najlepszych (na przeciwnym biegunie Grzegorz, choć spotkałem takich co go chwalili). Minusem w Skorpionie jest to że właściwie za absolutnie wszystko trzeba płacić (poza ceną kursu), może to się zminiło ale gdy ja zdawałem to tak było. Z tego co wiem w Igielskim dowóz do Szczecina na jazdy jest za darmo, a to już jakieś 200-300 zł oszczędności. Natomiast to co mi najbardziej utkwiło w pamięci ze Scorpiona to fakt, że to jest - moim zdaniem - dobra szkoła dla tych którzy już mniej więcej wiedzą na czym polega jazda samochodem. Tacy radzą tam sobie świetnie. Osoby które mają po raz pierwszy do czynienia z autem i jazdą w Scorpionie radzą sobie gorzej. Generalnie jest to dobra szkoła dla mających pojecie bystrzaków. Wtedy jeździ się tam fajnie i owocnie. Jak zaczynasz wszystko od totalnego zera, mogą być problemy (czyli konieczne dodatkowe godziny). Pozdrawiam.
    • Gość: bzz Re: Nauka jazdy, kogo polecicie? IP: *.uznam.net.pl 23.08.10, 18:05
      Nauczą Cię teorii, jak najbardziej :) ale po prostu to mimo wszystko
      sama też musisz poćwiczyć :) Też nie poleciłabym Ci skorpiona, bo to
      już nie jest ta sama szkoła co na początku, teraz nie idą na jakość
      tylko na ilość.
    • Gość: l Re: Nauka jazdy, kogo polecicie? IP: *.uznam.net.pl 23.08.10, 20:02
      polecam Ci nauke jazdy Cyran, sam tam przeszedlem z innej szkoly i
      jestem bardzo zadowolony. Maja swierze podejscie i super kompetencje,
      pokazali mi dokladnie gdzie i jak jezdzic po Szczecinie i dzieki ich
      sposobowi robie koperte na zawolanie! :)
      • Gość: gość Re: Nauka jazdy, kogo polecicie? IP: 217.97.193.* 23.08.10, 20:45
        Kopertę? Słyszałam, że na 99% w ogóle nie ma tego na egzaminie.
        Jest łuk, górka i na miasto a tam parkowanie (przodem!!) , zawracanie na trzy no
        i jazda.
    • Gość: ja Re: Nauka jazdy, kogo polecicie? IP: *.uznam.net.pl 23.08.10, 20:17
      Zgadzam się z poprzednikiem, sama robię kurs w szkole Cyran, bardzo
      ciekawie prowadzą wykłady a jazdy odbywają się bez stresu. Instruktorzy
      są młodzi, ale jak na swój wiek bardzo doświadczeni.
      • Gość: :-)I Re: Nauka jazdy, kogo polecicie? IP: 212.2.96.* 23.08.10, 21:50
        Ja polecam pana Karaska. Jak na moje wyczyny to nie udało mi się doprowadzić go do sytuacji, żeby na mnie krzyczał. Oczywiście zwracał mi uwagę na błędy, aż czasem miałam dość, ale ostatecznie to na dobre mi to wyszło. Bardzo cierpliwy instruktor, kulturalny. Nie było problemu z umawianiem się na jazdy a co ważne również na jazdy do Szczecina. Zdałam za drugim podejściem.
    • Gość: S Re: Nauka jazdy, kogo polecicie? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 23.08.10, 21:12
      DJ Siara
    • Gość: B Re: Nauka jazdy, kogo polecicie? IP: *.uznam.net.pl 25.08.10, 11:49
      Teraz narobiło się tych szkółek. Nie będę polecał nikogo, ale napewno
      jak się wybiorę to do Cyran bo widać że chłopaki są ogarnięci.
      • Gość: gość Re: Nauka jazdy, kogo polecicie? IP: 217.97.193.* 25.08.10, 19:08
        A ja powiem szczerze, że dla mnie są na rynku za krótko (o Cyranie myślę) , nie
        mam info jak u nich ze zdawalnością (przynajmniej tu na forum, bo znajomi to
        robili prawko 100 lat temu i nie mam kogo spytać), dlatego będę wdzięczna za
        podanie nazw.
        Bo tak myślę sobie, że sympatyczny instruktor to chyba nie wszystko ;)
        • Gość: kursant Re: Nauka jazdy, kogo polecicie? IP: *.uznam.net.pl 26.08.10, 14:52
          Hej a ja robiłem prawko u pana Krzysie Karasek , jest naprawdę super
          instruktor i jak co to bym jego polecał. Zdałem za pierwszym razem.
          • Gość: neyo Re: Nauka jazdy, kogo polecicie? IP: 217.196.58.* 26.08.10, 18:34
            Robiłam kurs w Skorpionie, nie wiem czy polecać czy nie bo nie wiem
            jak w innych szkolach jazdy. Wyjezdzilam 40 h i na dobra sprawę nic
            nie potrafię:(
            Zgadzam sie z poprzednikami co do P.Grześka - jedyne co umie to
            drzeć mordę co do innych już lepiej, a najbardziej polecam P.Fredka.
            Na jazdy do Szczecina czeka sie tygodniami.
    • mr_ryba Re: Nauka jazdy, kogo polecicie? 26.08.10, 22:34
      Znam kierowcę, który robił kurs pół roku temu u Karaska i oceniał bdb. szkolenie
      teoretyczne (dają b.fajną książkę do samodzielnej nauki) i praktyczne. Podobno z
      jazdami nie było problemów, również z kursami po Szczecinie. Zdane za 1 razem.
      Jeśli chodzi o moje doświadczenia, to nie polecam szczecińskiego Fedeńczaka, a
      tak w ogóle to najlepiej zacząć kurs w zimie! Jak spadnie śnieg, to nie widać
      linii więc egzaminator nie może się przypiep. Plusem jest też to, że inni
      kierowcy jeżdżą wolno, uważnie i nie wariują, a co za tym idzie - egzaminator
      nie może zasapać, że jedzie się mało dynamicznie.
    • Gość: yvonne Re: Nauka jazdy, kogo polecicie? IP: *.uznam.net.pl 27.08.10, 06:56
      Kurs robiłam 2 lata temu w szkole "Skorpion" i od 21 sierpnia 2008 jestem
      szczęśliwą posiadaczką prawa jazdy. Po Świnoujściu w większości jeździłam z
      Fredem, trochę z Grzegorzem a raz z Maćkiem. Zdecydowanie polecam Freda i
      Grzegorza. W Szczecinie miałam przyjemność jeździć z Anetą - mega super babka.
      Jeździłam wszędzie tam gdzie jedzie egzamin.
      Nie miałam problemu żeby zdać egzamin. Pozdrawiam przyszłych kierowców:-)
      • Gość: gość Re: Nauka jazdy, kogo polecicie? IP: 217.97.193.* 28.08.10, 18:48
        Ja niestety słyszałem, że pani ze Skorpiona się wydziera i zachowuje poniżej
        krytyki, koleżanka akurat robi u nich prawo jazdy, na szczęście nie jest jedynym
        instruktorem
        • Gość: korry Re: Nauka jazdy, kogo polecicie? IP: *.uznam.net.pl 29.08.10, 11:16
          Wyjeździłem z p. Anetką ponad 20 h i powiem jedno: ona NIE POTRAFI się wydzierać. Jest osobą o tak cichej aparycji, że chyba jak byś wjechała w tramwaj to i tak by cię nie potrafiła zbluzgać. Grzegorz z kolei zabił by cię tuż po kolizji...
          • Gość: gosc Re: Nauka jazdy, kogo polecicie? IP: *.uznam.net.pl 29.08.10, 12:22
            Wydzierac sie moze akurat nie,ale pokaze jak kogos nie lubi...
            • Gość: gość Re: Nauka jazdy, kogo polecicie? IP: *.uznam.net.pl 31.08.10, 11:17
              aneta ze szczecna to zołza,traktuje ludzi protekcjonalnie.
              • Gość: ufon Re: Nauka jazdy, kogo polecicie? IP: 217.196.58.* 01.09.10, 00:39
                prawda, moze i nie zbluzga ale zamiast pomoc to tylko mędzi pod
                nosem ze masakra i tragedia takie p....olenie wcale nie pomaga w
                nauce jazdy a wrecz zniecheca i dołuje.
                • Gość: ufon Re: Nauka jazdy, kogo polecicie? IP: 217.196.58.* 01.09.10, 11:02
                  a Grzeska ze Skorpiona powinni zwolnic albo zdrowo opierd..... bo
                  psuje renome tej szkoły
                  • Gość: gość Re: Nauka jazdy, kogo polecicie? IP: 217.97.193.* 01.09.10, 11:18
                    no dobra, to już wiem, że mam panią A. omijać szerokim łukiem
                    Ktoś jeszcze ma pozytywne opinie a szkole do której chodził?
                    • Gość: Tomasz Re: Nauka jazdy, kogo polecicie? IP: *.uznam.net.pl 01.09.10, 11:56
                      Nie omijaj Anety szerokim łukiem. Wprost przeciwnie, ona jest najlepsza.
                      • Gość: g Re: Nauka jazdy, kogo polecicie? IP: *.uznam.net.pl 01.09.10, 13:17
                        Dokładnie, Aneta jest najlpsza a jeśli ktoś przejmuje się jej sympatycznymi (autentycznie !) i spokojnymi uwagami to naprawdę chyba nie ma psychiki do kierowania autem. Do mnie również kierowała takie uwagi, ale były one przepełnione sympatią ("tragedia", "brzydko było - jeszcze raz" itd). To jest super babka i naprawdę ją polecam. Natomiast Grzegorz - no coments...
                        • Gość: gość Re: Nauka jazdy, kogo polecicie? IP: 217.97.193.* 01.09.10, 20:10
                          Udało mi się dotrzeć do rankingu szkół nauki jazdy z końca lipca 2010, wklejam, na pewno się przyda
                          img820.imageshack.us/img820/3126/rankingof.jpg
                          • Gość: ranking Re: Nauka jazdy, kogo polecicie? IP: 217.97.193.* 01.09.10, 20:12
                            img820.imageshack.us/img820/3126/rankingof.jpg
                          • Gość: gość Re: Nauka jazdy, kogo polecicie? IP: 217.97.193.* 01.09.10, 20:14
                            RANKING

no mam nadzieję, że teraz link działa jak trzeba
                            • Gość: Marcin Re: Nauka jazdy, kogo polecicie? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.09.10, 13:36
                              Witam
                              Ja robie prawko w Igielskim , poszłem tam bo pełno moich znajomych tam robiło .Jestem zadowolony ,teoria od deski do deski i z jazdami nie ma problemu.W szczecinie juz byłem i fajni sa instruktorzy dużym plusem jest to ,że jedziesz do szczecina ich firmowym busem w obie strony a na miejscu czeka instruktor z którym jezdzisz 3 h narazie jestem b. zadowolony i moge poleci ta szkołe
                              • Gość: Gosc Re: Nauka jazdy, kogo polecicie? IP: *.uznam.net.pl 16.09.10, 14:17
                                Pamietam mój kurs na prawko w 92 roku w LOKu,instruktorem byl Bolek Krawczyk,nerwowy,czasem niemiły ale sporo mnie nauczył.Stare zdezelowane kaszlaki i taki byl na egzaminie.To byly czasy
                                • Gość: gość Re: Nauka jazdy, kogo polecicie? IP: 217.97.193.* 18.09.10, 00:13
                                  Zdecydowałam, że idę do Karaska, póki co same dobre wrażenia.
                                  Książka jest rzeczywiście świetna, na wykładach trochę na początku spałam, ale potem się rozkręcił (w sumie nic porywającego nie ma w kodeksie drogowym, prawda ;) ) , zajęcia z pierwszej pomocy też na duży plus. Dziewczyna, która je prowadzi wciąga grupę w rozmowę i opowiada dość zajmująco. Lada moment zaczną się jazdy, wtedy wypowiem się więcej w temacie.
                                  • Gość: gość Re: Nauka jazdy, kogo polecicie? IP: *.fn.pl 07.12.10, 11:16
                                    Wyciągnę wątek z czeluści forum.
                                    Cieszę się ogromnie, bo czekam już na odbiór prawa jazdy. Zdałam za pierwszym razem, więc przygotowanie miałam świetne. Pan Karasek jest wymagający, ale przy tym sympatyczny. Okazało się, że lubię jeździć, a może po prostu nikt mnie nie zraził i pomimo początkowych błędów, nauczyłam się. Myślałam, że będzie gorzej, bo ponoć w wordzie szczecińskim trudno zdać, ale teraz wiem, że jeśli ktoś umie jeździć (i ma trochę szczęścia;) ) to można zdać za pierwszym razem.
                                    • Gość: gość Re: Nauka jazdy, kogo polecicie? IP: *.swinoujscie.vectranet.pl 07.12.10, 17:11
                                      Ja też robiłam u pana Karaska - szczerze polecam. Faktycznie wymagający, uczy myślenia za kółkiem i zwracania uwagi na to co się dzieje na drodze. Zdane w Szczecinie za drugim razem :))
                                      • Gość: Piotr Re: Nauka jazdy, kogo polecicie? IP: 178.238.255.* 31.12.10, 18:25
                                        Co sądzicie o firmie "Marek" mieszczącej się tam gdzie ZDZ i Gospodnik?
                                        • Gość: GRZESIEK Re: Nauka jazdy, kogo polecicie? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.01.11, 16:26
                                          Ja zdałem wczoraj egzamin za 2 razem ,a moja dziewczyna dzisiaj miała egzamin i zdała za 1 razem. Polecamy IGIELSKIEGO maja dużo godzin w szczecinie.
                                          • Gość: Paweł Re: Nauka jazdy, kogo polecicie? IP: *.fn.pl 14.01.11, 15:07
                                            A ja byłem w Scorpionie i jestem zadowolony. Poszło szybko i gładko. Egzaminik zdany za I-szym razem. teraz czekam na prawko. Jeździłem między innymi z panem Grzegorzem i nie wiem po co takie halo, w każdym bądź razie polecam tę szkołę. Naprawdę spoko ludzie.
                                            Dobrze popytajcie przed wyborem szkoły o wyjazdy na Szczecin. Ja miałem podstawiane samochody w Szczecinie pod busy i stamtąd jeździłem. Kolega robił u Karaska i ten go doił za każdy wyjazd na Szczecin. Co w efekcie więcej jeździł po trasie jak po mieście, a kurs kosztował go więcej jak zliczył wszystko... he he he
                                            • Gość: gość Re: Nauka jazdy, kogo polecicie? IP: *.fn.pl 14.01.11, 19:02
                                              Ja tam jestem zadowolona, że jeździłam z Karaskiem na trasie, teraz przynajmniej nie boję się jeździć do Szczecina a nawet dalej. Można umówić się z Karaskiem już w Szczecinie
    • Gość: ewa nauka jazdy Roy w Swinoujsciu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.01.14, 16:03
      Polecam bardzo szkole nauki jazdy Roy. Swietnie wyposazona sala szkoleniowa, symulator jazdy, cykl szkoleniowy bardzo fachowy. Bardzo jestem zadowolona. Instruktor odpowiada na kazde pytanie, swietnie sie z nim jezdzi. Naprawde polecam te szkole.
    • Gość: magda nj CYRAN IP: *.centertel.pl 17.01.15, 19:59
      polecam, i mozna umwaiac sie na jazdy po szczecinie kiedy chcesz sa dostepni 7 dni w tyg. jeszcze raz polecam
    • mamkaantka Re: Nauka jazdy, kogo polecicie? 13.02.18, 20:43
      Ostrzegam przed szkółką Skorpion Pierwsze co tam usłyszycie to, zalecenie by egzamin zdawać w Łomży , bo tam łatwiej zdać! Po takim wyszkoleniu jak u nich to faktycznie może okazać się to niezbędne. Nastawcie się na to że kurs z uwagi na azdy będą trwać co najmniej pół roku, bo instruktorzy nie mają czasu. W przeciwieństwie do innych szkół gdzie egzamin wewnętrzny jest w cenie oni żądają 80 zł! Jazda dodatkowa u inntch 60 zl u nich 80 z Kontakt z nimi bardzo utrudniony, potrafią nie odbierać telefonów i być nieobecni w biurze w godzinach otwarcia Instruktorzy się nagminnie spozniaja Musiałam niekiedy czekać aż delikwent skończy palić nim łaskawie wsiadł do auta O placu manewrowym zapominajcie, o jeździe na trasie też Porażka Ja egzamin już zdałam ale zawdzięczam to dobrym instruktorom ze Szczecina i znacznie tańszym!
    • kornatowskamaja Re: Nauka jazdy, kogo polecicie? 28.09.18, 21:26
      Ja źle wybrałam szkółkę jazdy i nie mogłam zdać 4 razy. Ale koleżanka mi poleciła p.Filipa z Poprawiamy.pl w Szczecinie i od razu zdałam. Bardzo dokładny i wnikliwy jest ale świetny!
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka