Dodaj do ulubionych

Specyficzny rybi i cuchnący zapach !!!

12.10.07, 22:23
Mam pytanie. W styczniu pojechaliśmy na narty do Korbielowa, pies jechał z
nami w samochodzie na tylnym siedzeniu i ku mojej rozpaczy zaznaczył swoją
obecność na kurtkach dzieci poprzez śmierdzące starą rybą - plamy. Smród był
tak wielki, że otwieraliśmy okna.
Dzisiaj na spacerze pies oprócz załatwiania standardowych potrzeb
fizjologicznych - "sprysikwał" trawę cieczą, która wydobywała się z gruczołów
odbytowych. Zrobił to pod takim ciśnieniem, że po powrocie do domu umyłam
buty, dobrze że okulary miałam czystesmile.... hymmm... znowu ten sam rybi,
śmierdzący zapach. Wybaczcie niewiedzę, jest to mój drugi pies na przestrzeni
10 lat ale nie miałam pojęcia o takich rytuałach. Czy to jest standard u samców?
Kwestia podnoszenia łapy przy załatwianiu potrzeby fizjologicznej jest mi
znana. Im wyżej tym lepiej - ja tutaj rządzę smile ale na tych wydzielinach to
absolutnie się nie znam. Czy wasze labiszony też się tak zachowują?
W lutym jedziemy na narty do Bukowiny . Tym razem schowam dziecięce kurtki do
bagażnika !!!
Obserwuj wątek
    • paenka Re: Specyficzny rybi i cuchnący zapach !!! 13.10.07, 10:53
      Wiem co to za wydzielina ale nigdy nie zauwazylam zeby Kaiser nimi spryskiwal choc w sumie powinien jakoś;p
      To jest wydzielina, ktora zaznacza teren. Moze oczyscic sama te gruczoly przed wyjazdem. Bierzesz psa tylem, podnosisz mu ogon, na rece zakladasz rejkawiczki, spory kawalek papieru toaletowego do tylka przytykasz i uciskasz okolice odbytowe, tylko trzeba dosyc mocno nacisnac a nie poglaskac wink Powinna wyleciec wlasnie taka niby to rozbielona zolta lub zielona ciecz o zapachu rybim. W drodze powinien miec spokoj. Na pierwszy raz czysczenia to moze idz do weterynarza niech ci pokaze o co kamanwink
      Tylko teraz to ja nie wiem czy to jest problem ze mu tak wylatuje nadmiernie , czy mu nei trzymaja te gruczoly cieszy czy co? Bo z reuly gruczoly, przynajmniej u mojego psa sa zapchane i wtedy im trzeba pomoc, bo smierdzi wtedy nawet z jego pyska, bo sobie wylizuje tam.
      • paenka Re: Specyficzny rybi i cuchnący zapach !!! 13.10.07, 10:54
        AA...uciskac jednoczesnie z obu stron tylek wink jak pryszcza;p I nie nachylaj sie za bardzo a pepirem w miare zaslon, ale nei zatkaj odbyt zeby to co wyleci pod cisnieniem nie opryskalo ciebie. Ja musze przyznac ze mi sie zdarzylo tak raz i mialam wlosy do mycia.
    • janjan3232 Re: Specyficzny rybi i cuchnący zapach !!! 02.11.21, 18:15
      My chodzimy regularnie na zabieg czyszczenia gruczołów. Właściwie jest to standard przy obsłudze groomera. U nas problem z brzydkim zapachem był inny - pies lizał "tyły" i przez to miał niesamowity smród z pyska.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka