Dodaj do ulubionych

kiedy i czy trzeba kasjtrować labradory.

15.01.09, 18:20
Mam pytanie czy jest jakaś różźżnica po wykajstrowaniu labradora?
Ostatnio mój mąż oglądał szkolenie labów i pewna Pani wypowiedziała
się że dopóki samca się nie wykajstruje to będzie dostawał wariacji
na punkcie swojej Pani i na dodatek ich zachowanie będzie nadal
takie wariackie.Po tym zabiegu psy stają się bardziej spokojniejsze?
czy to prawda?.
Obserwuj wątek
    • tenshii Re: kiedy i czy trzeba kasjtrować labradory. 15.01.09, 18:29
      Po kastracji psy stają się bardziej stateczne, nie biegają za sukami, nie wchodzą w konflikty z innymi psami na tle przywództwa i walki o coś, często nawet nie zwracają uwagi na inne psy. W związku z powyższym są bardziejs kupione na przewodniku i mogą lepiej wykonywać komendy.
      Mogą stać się też bardziej leniwe.
      Ja jakkolwiek jestem za kastracją psów - głównie ze względów zdrowotnych i anty-prokreacyjnych - nie uważam, że kastracja psa wychowa. Kastracja nie jest formą wychowawczą ani szkoleniową.
      • paenka Re: kiedy i czy trzeba kasjtrować labradory. 16.01.09, 19:09
        Dokładnie tak jak Tenshi piszę chociaż osobiście nie jestem przekonana do
        ewentualnych chorób spowodowanych niewykastrowaniem psa...no ale co szkoła to i
        teoria.
        Dodam jeszcze, że wykastrowane psy łatwiej tyją.

Mam niewykastrowanego psa i fakt jest szaleńcem i waryjatem ale nie świruje na
        moim punkcie ani na punkcie mojej mamy, ani babci. W zasadzie to nawet musze
        przyznać, że nikogo nie slucha tak jak mnie...pewnie dlatego, że pozostali
        oczekują iz pies zostanie przeze mnie odchowany i oni już przyjdą na "gotowe" a
        pies będzie chodzić jak w zegarku. Jeśli pies ma się słuchać konkretnych osób to
        one powinny również brać udział w szkoleniu albo przynajmniej od czasu do czasu
        trenować z psem a nie oczekiwać, że ktoś psa wyszkoli za nich i będzie git.
        Trochę zeszłam z tematu ale w sumie to pytałaś o tę kwestię również.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka