Dodaj do ulubionych

jaki smakołyk?

28.03.09, 21:28
Witam! po świętach zamieszka z nami labrador smile już teraz dużo czytam i często
mowa jest o smakołykach podawanych w nagrodę, ale co to ma być? czy jakieś
gotowe kupione w sklepie czy zrobione w domu? chodzi mi o 2-3miesięcznego
szczeniaka, z góry dziękuję za odp, pozdrawiam
Obserwuj wątek
    • tenshii Re: jaki smakołyk? 28.03.09, 21:41
      Jeśli pies będzie jadł suchą karmę to najlepiej podawać mu ją w nagordę - jedna kulka-jedna nagroda. Za większe sukcesy - kilka kulek.
      Jako ciekawostkę powiem, że moja koleżanka, szkoląca swoją labkę klikerem, wogóle nie karmi jej z miski. Pies nie posiada miski do jedzenia. Cały dzienny posiłek dostaje w formie nagród za dobrze wykonane polecenia smile
      Jeśli Twoja Bestyjka (komplement) się wycwani, i nie będzie chciała suchej karmy jako smakołyku - możesz podawać jej coś co jej posmakuje. Chodzi o atrakcyjność nagrody. Zaczynaj od czegoś mało atrakcyjnego w Twoim mniemaniu - np kosteczk jabłka, marchewki, możesz kupić psie ciastka.... Nie rzucaj jej od razu kurczaka czy paróweczki - może wystarczy jej coś zdrowego, co jej przy okazji nie zapcha i nie utuczy.
      Jeśli natomiast okaże się, że jest jeszcze większą cwaniurą i będzie wymagał/a czegoś jeszcze pyszniejszego jak np właśnie kurczak czy paróweczka - powinnaś zmniejszyć jej wielkość posiłków. Kurczaczek czy paróweczka to już "normalne" jedzenie i jeśli będą dodatkowym posiłkiem to piesek sam szybko stanie się paróweczką big_grin
    • a_me_lka Re: jaki smakołyk? 29.03.09, 14:06
      Mta22 - widzę, że jesteśmy w tej samej sytuacji, też odbieramy po świętach
      naszego labka - suczkę z hodowli Czarna Demeter. Czy wasz psiak też z tej samej
      hodowli?
      Pytanie o smakołyk też mnie nurtowało, więc dziękuję za nie i za odpowiedzi
      oczywiście też. Pozdrawiam
      Amelka
      • tenshii Re: jaki smakołyk? 31.03.09, 17:49
        Jako smakołyk może dostać wszystko co ogólnie nie szkodzi psom.
        Tu chodzi o kwestię atracyjności.
        Ciężko też psu jako smakołyk podawać gotowany makaron albo mięso mielone.
        • mta22 Re: jaki smakołyk? 31.03.09, 21:58
          a możecie napisać jakie przysmaki można podawać szczeniakom? mam na myśli różne
          kości, kabanosy, uszy i inne tego typu rzeczy dostępne w sklepach zoologicznych,
          od których półki się uginają.
          pozdrawiam
          • tenshii Re: jaki smakołyk? 31.03.09, 22:06
            Wszystko się nadaje jako SMAKOŁYK smile
            Tzn wszystko ze sklepu zoologicznego co jest przyznaczone dla psów.
            Uszy, kości, kostki, psie ciasteczka.
            Ale wiadomo - co za dużo to niezdrowo.
            Tak jak pisałam na początku - lepiej jeśli przysmakami będą warzywa i owoce smile))))
          • tequ-illa Re: jaki smakołyk? 03.04.09, 14:39
            Moja jak miała w paszczy echo (cztery zęby na krzyż) dostawała
            kurczakowe kulki/oponki firmy maced (są bardzo miękkie i można je
            dzielić). Ale bardzo szybko zaczęłam dawać ciacha eukanuba dla
            szczeniąt (też dzieliłam/łatwo się łąmią), dropsy mleczne trixe (nie
            raz na spacerze rozgryzałam i robię to do dziśsmile na pół-bo pies na
            korbie wszystko łyka, pet plus ChicknSnack DRÓB/JAGNIĘCINA - to
            takie długie prostokątne plastry więc kroję, kabanosy Vitakraft, pet
            plus chickn sushi to takie jakby małe roladki/drobiowe,no i
            greenies - to takie zielone szczoteczki, nie odważyłam się
            przegryźćsmile to daję w domu - ale za to to moja zrobi 3 fikołki, 2
            przysiady, zaśpiewa plus jakiś mega bonus dla publicznoścismile nie
            wiem co ona w tym widzi.
            Mimo wszystko jak teraz się temu wszystkiemu przyglądam - i nadal
            kupuję te dziwactwa - to wiem, że ona za skórkę od chleba zrobi to
            samosmile
            Nie wiem odczuwam wrażenie, że moja oby tylko coś dostała...smile

www.garnek.pl/teqilla/a
            • tequ-illa Re: jaki smakołyk? 03.04.09, 14:51
              Moja na spacerze, na korbie, zajarana, wykona komendę - i cokolwiek
              nie dam ona się tym nie delektuje - ona to łyka i leci dalej - więc
              zawsze sugeruję się miękkościąsmileW domu dostaje już grubsze rzeczy-to
              znaczy te same ale już nie rozdrabniamsmile
              • zuzanna2008 Re: jaki smakołyk? 14.04.09, 19:28
                Czy można dawać psu przetwory mleczne, np. jogurt, kefir, serek wiejski? Bo
                mojemu psu nie smakuje karma i zastanawiam się, czym mu to polewać, żeby jadł.
                Czy Wasze psy bez problemu konsumują swoją karmę? Bo ja daję rano i wieczorem
                karmę, a w południe gotowane i zauważyłam, że coraz gorzej tą karmę je.
                • tenshii Re: jaki smakołyk? 14.04.09, 19:34
                  Można - od czasu do czasu.
                  Ale dorosłe psy nie trawią laktozy, dlatego takie przysmaki, a głównie mleko, jogurt czy śmietana mogą powodować rozwolnienia.
                  Spróbuj mu to polać wywarem rosołowym albo kupuj od czasu do czasu mięsko w puszce i dodawaj odrobinę do karmy.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka