Dodaj do ulubionych

Pozew - jak napisać?

21.10.12, 08:22
Dojrzałam do napisania i co ważniejsze złożenia pozwu.
Do tej pory wydawało mi się to proste , w miarę ,a teraz mam pełno wątpliwości, liczę bardzo na Waszą pomoc.
Na stanie 1 dziecko pełnoletnie - student 2 kierunków jednocześnie, o szerokich zainteresowaniach , czaso o koszto chłonnych i 2 dziecko niepełnosprawne, chodzi do szkoły podstawowej oraz do szkoły muzycznej , a raczej jest wożone do obu, nie nadaje się do samodzielnego wracania ze szkoły ,a ni do np wyjazdów wakacyjnych - całe wakacje, ferie trzeba zapewnić opiekę
1. Czy do pozwu należy załączyć plan wychowawczy? co w nim umieścić ?
sytuacja jest taka ze mój jeszcze mąż jest marynarzem więc w domu przebywa np 3-5 miesięcy z rzędu a potem na 5-7 miesięcy wybywa, więc cala opieka spoczywa wtedy na mnie
2. Alimenty
Moje własne dochody w okolicach dwóch średnich krajowych , marynarza - w miesiącach pracujących - rzędu 20 tys zł
Ja w ciągłym strachu utraty pracy i nie znalezienia następnej , do tej pory życie codzienne na dobrym poziomie , bez ograniczeń, ale też bez hulania , wakacje , ferie wyjazdowe , bez ograniczeń finansowych np wyjść do fisharmonii , wyjazdów weekendowych itp.dobrze byłoby gdyby ten standard dzieciom utrzymać.
Czy żądanie alimentów rzędu 2 tys( starsze) i 3 tys ( młodsze , niepełnosprawne) jest realne? ( zakładam wyższy udział marynarza w ponoszeniu kosztów utrzymania dzieci)
3. Czy starsze musi mi podpisać jakieś pełnomocnictwo do sądu ( i je trzeba załączyć do pozwu?)
4. Składa się w sądzie okręgowym? - byłam pewna, ze w sadzie w miejscu zamieszkania?
- to wyczytałam dzisiaj.
5. Koszty utrzymania , to należy mieć przygotowane na samą rozprawę , tak?

Na razie tyle, bardzo proszę o poradę i wsparcie ,
Obserwuj wątek
  • mayenna Re: Pozew - jak napisać? 21.10.12, 08:50
   Pozew o rozwód składa się w sądzie okręgowym.
   Porozmawiaj z mężem o alimentach i sposobach opieki. W pozwie musicie je jakoś zapisać. W sprawie kontaktów wystarczy, jeśli pojawi się stwierdzenie, że będziecie się w tej kwestii porozumiewać na bieżąco, uwzględniając możliwości ojca.
   Twój mąż nie zarabia jak nie pływa, a alimenty będzie musiał płacić co miesiąc. Jeśli go stać na taka kwotę i udokumentujesz takie wydatki to dostaniesz ją.Do pozwu dołączasz swoje zaświadczenie o zarobkach. Wyliczenie kosztów utrzymania dzieci i zaświadczenia o nauce dzieci w szkołach przynosisz na rozprawę.
   Starsze dziecko powinno dać ci pełnomocnictwo (znajdziesz w google) o reprezentowaniu go w tej sprawie. Dołączasz do pozwu lub przynosisz do sądu.
   Dobrze, jeśli będziesz miała orzeczenie niepełnosprawności dziecka.
   Na czas rozwodu wnioskuj o zabezpieczenie powództwa. W pozwie tez napisz o ustaleniu zamieszkania dzieci przy matce.
  • kokoszka30 Re: Pozew - jak napisać? 18.05.20, 14:31
   W niektórych sytuacjach, gdy para jest zdecydowana na rozwód, mediacja może być bardzo dobrym pomysłem na działanie. Jeśli chcesz poznać szczegóły takiego wyboru, polecam przeczytać www.adwokatrozwod.pl/mediacje-rozwodowe/ gdzie opisano w szczegółach jak to wygląda i jak może się zakończyć.
  • kumaczek Re: Pozew - jak napisać? 21.07.20, 14:12
   Napiszę co zrobić: nie rób tego.
   Co zyskasz? kasę? niezależność? nowe małżeństwo?
   Kasy jak to mówią do grobu nie weźmiesz
   Niezależności prędzej czy później będziesz żałować
   Małżeństwa kościelnego nigdy nie zawrzesz (chyba że składając fałszywe zeznania w sądzie kościelnym ale decyzja wydana w oparciu o nie łatwo się domyślić ile jest warta).
   Zniszczysz życie facetowi któremu przysięgałaś miłość (i nikt cię z tej przysięgi nie zwolnił!!!), dzieci nauczysz tego że facet jest tylko po to żeby go wyrolować, zapewnie po takiej "lekcji" też nie będą miały udanego małżeństwa a żaden twój przyszły związek nie będzie nawet porównywalny z obecnym.
   Przy okazji już teraz możesz uwzględnić że po takiej "lekcji" bardzo możliwe że dzieci będą potrzebowały w przyszłości zarówno psychologów jak i psychiatrów.
   Już teraz sama widzisz że potrzebujesz wplątywać starsze dziecko w to całe bagno.
   No ale skoro właśnie tego pragniesz to pewnie cel ten osiągniesz tylko zastanów się czy naprawdę warto i jakim to będzie kosztem.
   • koronka2012 Re: Pozew - jak napisać? 23.07.20, 19:08
    kumaczek napisał:

    > Napiszę co zrobić: nie rób tego.
    > Co zyskasz? kasę? niezależność? nowe małżeństwo?
    > Kasy jak to mówią do grobu nie weźmiesz
    > Niezależności prędzej czy później będziesz żałować

    Nie wiem skąd te kuriozalne pomysły że miałaby czegokolwiek żałować, ale autorka przez te 8 lat z pewnością jakoś ułożyła sobie życie tongue_out

  • tomek882244 Re: Pozew - jak napisać? 15.03.21, 16:24
   Jedna rzecz. Jeśli nie chcecie tego przeżywać, to warto pomysleć o prawniku. I to na serio. Zabezpieczy Twój interes, zminimalizuje stres związany z rozprawami. Wiem to z autopsji. W Wawie sprawę prowadziła dla mnie adwokat Wiktoria Domaradzka. Nie ma co się zastanawiać. bez prawnika stres 1000, z prawnikiem może 50.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka