Dodaj do ulubionych

Czy on mnie zdradza?

29.04.13, 16:07
Mój mąż pracuje w innym mieście, w domu bywa tylko w weekendy. Ma pracę w małym oddziale dużej zagranicznej firmy. Jest w zasadzie sam plus ostatnio firma zatrudniła mu do pomocy dość atrakcyjną dziewczynę. I na tym polega mój problem. Oni są praktycznie ciągle we dwoje, jeżdżą razem w delegacje, a ja siedzę w domu sama z dzieckiem 300 km od niego i zastanawiam się, jak oni właściwie razem spędzają czas.
W domu mąż zachowuje się wobec mnie jak zawsze. Mam wrażenie, że trochę mniej się kochamy, ale już sama nie wiem, czy sobie nie wmawiam. W każdym razie na pewno mnie nie unika.
Zerknęłam mu raz w smsy, właściwie wymieniają same służbowe informacje, ale raz pytał jak spędziła weekend, czy coś w tym stylu. Kurczę, czy ja już popadam w paranoję, czy coś jest na rzeczy? Jak go pytam, to twierdzi, że ona go w ogóle nie interesuje, ale nie chce mi się wierzyć, bo dziewczyna naprawdę jest bardzo ładna. Aha, zawsze wynajmował mieszkanie z kolegami, teraz nagle wpadł na pomysł, że może by chciał sam, bo jak długo można takie studenckie życie prowadzić. Co o tym myśleć?
Obserwuj wątek
    • malpkap Re: Czy on mnie zdradza? 29.04.13, 16:28
      Nikt nie jest jasnowidzem, więc nie dostaniesz raczej odpowiedzi na pytanie "czy zdradza". Ja w pracy mam w 90% kontakt z facetami (w dużej mierze młodymi i czasami atrakcyjnymi), mąż nigdy nie był podejrzliwy, bo wie, że nie ma powodu. Mąż natomiast w pracy ma więcej styczności z kobietami i też go nie podejrzewam. Za to eks mąż pracował w branży typowo męskiej (3 kobiety na 100 facetów) i jak się okazało miał romans z pracownicą (która ani młodsza ani atrakcyjna nie była wink) Czy Twój mąż dał Ci kiedyś podstawy do podejrzeń?
      2 sprawa to taka, że rodzina powinna żyć razem i osobne miejsca zamieszkania powinny być etapem przejściowym - nie myślałaś, żeby przeprowadzić się do męża?
      To, że dorosły facet nie chce mieszkać w stylu studenckim z innymi dorosłymi facetami - akurat wcale nie jest dziwne.
    • esteraj Re: Czy on mnie zdradza? 29.04.13, 17:14
      Przede wszystkim powinnaś dbać o dobre relacje z mężem.
      Czy on Ciebie zdradza, tego nikt nie wie, oprócz jego samego.
      Ja pracowałam z trzema mężczyznami, jeden wciąż przesiadywał u mnie w biurze, chciał byśmy razem dojeżdżali do pracy, bo byłoby ekonomiczniej. Nigdy ani mi, ani jemu nie przyszłoby do głowy, żeby mieć romans. Dla mnie był on fajnym kolegą, trochę marudnym i zupełnie nie w moim typie. Poza tym, z mężem układało mi się fantastycznie i tego typu relacje wcale mnie nie interesowały. Kolega też był zakochany w swojej żonie. Na wspólną jazdę do pracy mój mąż się nie zgodził, bo jednak twierdził, że okazja czyni złodziejem. Kolega decyzję uszanował.

Jeśli ktoś jest spragniony mocniejszych wrażeń, to okazja zawsze się znajdzie i nie musi to być wcale ktoś, z kim się przebywa bardzo blisko.
      Dlatego proponuję, by dbać o bliskość, ciepło, szacunek i odrobinę "pozytywnego dreszczyku" we własnym małżeństwie. Być przyjacielem, wsparciem i uwodzicielką dla własnego męża.
      • malgolkab Re: Czy on mnie zdradza? 29.04.13, 17:23
        esteraj napisała:

> Na wspólną jazdę do pracy mój mąż się nie zgodził, bo jednak twierdził, że okazja czyni złodziejem.
        To Ty go o zgodę pytałaś? A okazja może się trafić wszędzie, nie tylko po drodze do pracy...
        Nie miałabym nic przeciwko gdyby mój mąż płacił za dojazdy 2 razy mniej, bo dzieliłby się z koleżanką.
        • esteraj Re: Czy on mnie zdradza? 29.04.13, 17:38
          malgolkab napisała:
          > To Ty go o zgodę pytałaś? A okazja może się trafić wszędzie, nie tylko po drodz
          > e do pracy...

Poinformowałam męża o takiej propozycji. Jemu się nie spodobała, a ja to uszanowałam. Nie chciałam, by czuł się niekomfortowo.

Okazja może trafić się wszędzie i o tym właśnie powyżej napisałam.
          Najciemniej bywa pod latarnią, czyli tam, gdzie nikt się niczego nie spodziewa.
          • malgolkab Re: Czy on mnie zdradza? 29.04.13, 17:49
            esteraj napisała:

>
            > Okazja może trafić się wszędzie i o tym właśnie powyżej napisałam.
            > Najciemniej bywa pod latarnią, czyli tam, gdzie nikt się niczego nie spodziewa.
            Ja bym chciała, żeby mąż mnie nie zdradzał, bo nie odczuwa takiej potrzeby, a nie dlatego, że nie trafiają mu się okazje (bo ja mu czegoś zabraniam czy kontroluje).
            • esteraj Re: Czy on mnie zdradza? 29.04.13, 17:57
              malgolkab napisała:
              > Ja bym chciała, żeby mąż mnie nie zdradzał, bo nie odczuwa takiej potrzeby, a n
              > ie dlatego, że nie trafiają mu się okazje (bo ja mu czegoś zabraniam czy kontro
              > luje).

No i o to właśnie chodzi. Należałoby być na bieżąco z potrzebami współmałżonka...
              Niestety, zdarza się, że są potrzeby nieuświadomione, a obca osoba potrafi czasami zmienić punkt widzenia wink
                • esteraj Re: Czy on mnie zdradza? 02.05.13, 23:21
                  puzzle33 napisała:
                  > > Niestety, zdarza się, że są potrzeby nieuświadomione, a obca osoba potraf
                  > i czas
                  > > ami zmienić punkt widzenia wink
                  > Jak dla mnie to za trudne. Prosta kobieta jestem.

Otóż wygląda to między innymi tak:
                  Żyje sobie człowiek w swoim znanym świecie i jest ogólnie z niego zadowolony. Wydaje mu się, że wszystko jest w porządku i na właściwym miejscu, że to co obecnie ma, jest tym, co daje mu szczęście.
                  Aż pewnego dnia spotyka innego człowieka, a ten mu mówi, że można w życiu osiągnąć coś więcej i inne rzeczy mogą stanowić priorytety.
                  Na przykład: mężczyzna mający żonę z dzieckiem spotyka swojego kolegę ze szkolnych lat. Wymieniają się opowieściami o swoim życiu i tenże kolega mówi mu, że przez ten czas balował z panienkami i robił oszałamiającą karierę. Następuje konfrontacja i szczęśliwy do tej pory mąż zastanawia się, czy jego życie faktycznie jest szczęśliwe...
                  Nagle odczuwa potrzebę spróbowania tego, o czym mówił znajomy. Żona i dziecko przestają mieć dla niego znaczenie.
                  To są potrzeby wcześniej nieuświadomione i zmieniony punkt widzenia.
    • ortolann Re: Czy on mnie zdradza? 29.04.13, 21:39
      Zdradza czy nie zdradza - tego nie wie nikt oprócz Twojego męża - to pierwsza sprawa. Druga sprawa: do czego Ci ta wiedza potrzebna? Co byś z nią zrobiła, gdybyś się dowiedziała, że zdradza? Zastanów się tak całkiem serio.
      Opisałaś takie objawy, które nie świadczą o zdradzie - jak dla mnie. Powiem Ci tak: jestem w sytuacji tej współpracownicy (nie wiem czy akurat tak szałowo atrakcyjnej) - nie zdarzyło się nic, chociaż mogło. Do pracy odwozi mnie kolega, ale ani mi do głowy nie przyszło pytać niemęża o zgodę -tak jest wygodniej i taniej, żadne romanse mnie przynajmniej do głowy nie przyszły.
      Zastanów się może poważnie czy to nie Ty sama trujesz się domysłami? Jak z poczuciem Twojej pewności siebie? Z tego co piszesz, ja bym faceta nie podejrzewała, ale w Twojej sytuacji (sama z dzieckiem, daleko od męża) - różnie człowiek myśli sam o sobie i różne ma w związku z tym widzenie świata.
    • tricolour Typowa baba... 30.04.13, 01:02
      ... szpieguje i zagląda do komórki, ale nic tam nie ma - więc na pewno jest tylko nic tam tym razem nie znalazła. Potem pyta męża, a gdy ten zaprzecza, to ona nie wierzy w szczerość tych zaprzeczeń. To na xuj pyta skoro zna odpowiedź?

Może byłoby lepiej gdyby Cię w końcu zdradził: mniej byś się męczyła, a i facet miałby jakąś pociechę z kimś normalnym, bo szpiegostwo i nieszczerość nikomu nie jest potrzebna.
    • fata-m-organa Re: Czy on mnie zdradza? 30.04.13, 12:36
      Jako rozwódka - borykająca się z tym problemem przez kilka lat jako zdradzana żona -powiem Ci tak: "czego oczy nie widzą tego sercu nie żal..." po co się doszukujesz i stwarzasz problemy??? Skoro nie masz żadnych namacalnych dowodów nie niszcz swojego małżeństwa bezpodstawnymi podejrzeniami. Bo w końcu sama wepchniesz swojego męża w łapy wspomnianej przez Ciebie współpracownicy męża.
      • aiwlysji Re: Czy on mnie zdradza? 02.05.13, 14:01
        rozumiem fatamorgana, ze ty sie doszukiwalas i dlatego cie zdradzal, w sumie sama sobie bylas winna? hmmmmm, czy tylko te inne robia zle, a ty wszystko zrobilas dobrze?

jesli kobieta czuje, ze cos jest inaczej to ma prawo to wyartykulowac, a jesli chlop za kare ja zdradzi to..o nim zle swiadczy.

• kami_hope Re: Czy on mnie zdradza? 11.05.13, 23:30
      Tego to nikt nie wie... Ludzie sa rozni. Jednych mezczyzn nie ruszaja nawet bardzo atrakcyjne kobiety, jedynie popukaja sie w czolo w odpowiedzi na awanse, albo rzeczowo skomentuja ze sa w zwiazku i nie sa zainteresowani rozwijaniem znajomosci na innym poziomie niz zawodowym, na innych zas pierwsza zwykla dziewczyna wywrze takie wrazenie, ze facet zapomni o calym bozym swiecie.
      Ty znasz swojego meza najlepiej. Chociaz i ta znajomosc nie daje Ci gwarancji absolutnej. W zyciu wszystko plynie smile. Dzis jest tak i myslisz ze bedzie tak zawsze... Jutro zaistnieje mala okolicznosc, ktora wywroci wszystko do gory nogami... by z czasem wszystko znow poukladac. No ale przeciez to i tak nie "na zawsze".
      • solaris_1971 Re: Czy on mnie zdradza? 22.05.13, 13:46
        Ja bym chciała, żeby mąż mnie nie zdradzał, bo nie odczuwa takiej potrzeby, a nie dlatego, że nie trafiają mu się okazje

To prawda. Ale w powiedzeniu, ze "okazja czyni zlodziejem " tez ziarenko prawdy tkwi.

Ja tu nie widze problemu wzdradzaniu. Moze albo prawie na pewno go nie ma.
        Ale mieszkanie latami na odleglosc ( wspomniala, ze to juz 4 lata ) zadnej rodzinie na dobre wyjdzie.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka