Dodaj do ulubionych

Brak rozwodu a spotykanie się z innym mężczyzną

19.11.19, 23:15
Witajcie,
Od dwóch miesięcy nie żyję z moim mężem (więź emocjonalna, fizyczna, gospodarcza nie istnieje). Nie złożyłam pozwu o rozwód, bo toczy się sprawa rodzinna (mamy córeczkę) i postępowanie karne wobec "mojego męża", gdyż znęcał się nade mną psychicznie...

Mam do Was takie pytanie. Czy mogę spotykać się z innym mężczyzną? Jestesmy znajomymi od kilku lat i zawsze nas do siebie 'ciagneło'.
Czy to mi nie zaszkodzi? Czy nie będzie miał "mój mąż" powodów do rozwodu z mojej winy? Chciałabym się z nim spotykać, ale boję się...

Proszę o pomoc i racjonalną poradę.
Obserwuj wątek
  • gyubal_wahazar Re: Brak rozwodu a spotykanie się z innym mężczyz 23.11.19, 18:12
   Za męża masz patola, więc w ciemno możesz założyć, że do końca i z czystej złośliwości będzie Ci robił problemy.

   W sądzie więc na pewno wyciągnie kwestię Twojej 'zdrady'. Spotykaj się więc tak, by w żaden sposób nie był w stanie dowieść że to zdrada. Unikajcie knajp, w których mógłby was wytropić i sfotografować. Na mieście starajcie się nie przytulać ani trzymać za ręce. Rozmowy i smsy na drugą kartę SIM, nie zarejestrowaną na Ciebie (są na alegrze jakieś czeskie za parę złych)

   A najlepiej, załóż od razu sprawę rozwodową, nie wiem co Cię powstrzymuje, jeśli chcesz się od patola uwolnić.
   Z dowodami na przemoc z jego strony, powinnaś go dostać b szybko i bez przeszkód z jego strony, a wtedy na luzie możesz zakładać nowy związek
   • koronka2012 Re: Brak rozwodu a spotykanie się z innym mężczyz 23.11.19, 21:28
    Dokładnie.
    Nieważne, czy masz coś na sumieniu, ale jeśli wyciągnie tę sprawę w sądzie, to skutecznie utrudni ci życie. Czekałaś tyle lat, nie zaszkodzi jak odczekasz jeszcze chwilę. Nie rób tego dziecku, póki nie wiesz na czym stoisz.

    Do tego jeszcze jedno ale - dopiero co wyszłaś z długiego, toksycznego związku i jeszcze go nie zakończyłaś. Pakowanie się w kolejny związek na oślep może skutkować tym, że władujesz się w kolejne bagno, bo po prostu nie rozumujesz teraz racjonalnie. Rozumiem, że każdy chce odżyć, ale bez przerobienia powodów dlaczego tkwiłaś w przemocowym związku jest duże ryzyko, że historia się powtórzy.
  • paauulaa44 Re: Brak rozwodu a spotykanie się z innym mężczyz 26.11.19, 20:43
   Zgodzę się z przedrozmówcą - opisany przez Panią typ mężczyzny to osoba dość problematyczna w sądzie i istnieje bardzo duża szansa, że przytoczy wskazaną znajomość jako zdradę i przyczynę rozpadu Państwa małżeństwa. Wówczas rozwód może zostać orzeczony z Pani winy. Proszę na razie nie "pokazywać się" za bardzo ze swoim nowym znajomym.
   ___
   rozwód Wrocław

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka