Dodaj do ulubionych

Rozwód i opieka na dziecmi

13.04.20, 07:20
Podjęłam trudną dla mnie decyzję że już czas złożyć wniosek rozwodowy. Jestem mężatką od prawie 16lat od jakiś 12-13 mąż co jakiś czas nadużywał przemocy w stosunku do mnie zawsze obiecywał że już niebedzie ale niestety to wracało. Zylam z nadzieją ze się zmieni niestety tak się nie stało były lepsze dni ale i gorsze. Cały czas się boje męża jak przychodził weekend wiedzialam ze skończy to się jego pijaństwem więc się nie odzywałam siedziałam cicho żeby go w żaden sposób nie prowokować i dzięki temu był w miarę spokój. Gdybym tylko się odezwała skończyłoby się to wyzwiskami i rękoczynami. Teraz dopiero odważyłam się wezwać policję i założyłam niebieska kartę ale boję się co dalej. Mamy 2 dzieci dwie córki 14 i 6 lat mąż grozi mi że odbierze mi dzieci a one po tych awanturach boją się szczególnie przeżywa to starsza córka bo ona widziela najwięcej awantur i to pamięta. Niewiem jak zabrać się do sprawy rozwodowej i całej reszty może ktoś ma podobna sytuację i jest w stanie mi coś doradzić?
Obserwuj wątek
    • tzn.aga Re: Rozwód i opieka na dziecmi 13.04.20, 15:37
      Podobnej sytuacji nie miałam.
      Najpierw adwokat. Mogę polecić mojego ale nie wiem skąd jesteś.
      Szkoda, że niebieska karta dopiero teraz. Są jacyś świadkowie na poprzednią agresję?
      Nie muszą być bezpośredni, wystarczy, że komuś się zwierzałaś, rodzina, sąsiedzi może.
      Ostatecznie starsza córka może być przesłuchana przez psychologa.
      Przyznania ojcu dzieci nie masz się co bać - raczej niemożliwe.
      Może najpierw albo równolegle pomoc psychologiczna by się przydała.
      Nawet jak nie pomoże to w sądzie dobrze wygląda.
    • kinga1982a Re: Rozwód i opieka na dziecmi 18.04.20, 14:29
      Hej,
      polecam Panią Katarzynę, bardzo empatyczna prawnik z Poznania a jednocześnie doświadczona i skuteczna.

Pani Katarzyna, specjalizuje się też mediacji- co może być dla wielu tutaj wartościową informacją. @margaret36, jeśli jesteś z Poznania lub okolic, polecam kontakt z Kancelarią Prawną Katarzyna Wajs .
    • koronka2012 Re: Rozwód i opieka na dziecmi 18.04.20, 14:36
      Mąż nie ma żadnych szans na odebranie ci dzieci, więc przestań się tym przejmować. On nauczył się, że zastraszaniem osiąga to co chce. A to tak nie działa. Nie wdawaj się więc w niepotrzebne dyskusje, szkoda nerwów. Skup się na tym, żeby dążyć do celu - spokojnego życia dla was wszystkich.

Garść informacji:
      - obecnie na 1 sprawę rozwodową będziesz czekać nawet ponad rok, więc spokojnie - masz czas na przygotowanie
      - możesz orzekać o winie - ale wiedz, że to bardzo opóźni postępowanie (moje trwało 5 lat i wierz mi - nie było warto)
      - orzekanie o winie oznacza, że miałabyś prawo do alimentów na siebie - a w sytuacji niebieskiej karty winę mąż ma raczej jak w banku więc niech nie fika
      - zbierz jak najwięcej dowodów dotyczących zarówno przemocy, jak i pijaństwa ale też kwestii majątkowych - zarobków męża (pit, zaświadczenia z pracy) - dobrze jest zrobić kopie wszystkiego i trzymać poza domem, u kogoś zaufanego
      - weź adwokata - warto poszukać dobrej kancelarii, gdzie pracują prawnicy starej daty - oni mają przyzwoite stawki w przeciwieństwie do tych w wypasionych biurowcach
      - poszukaj świadków, osób, które wiedziały jak się u was miały sprawy - niestety ludzie niezbyt ochoczo garną się do zeznań.
      - wnosząc wniosek wnieś o tymczasowe zabezpieczenie alimentów (wylicz je dokładnie, są kalkulatory w necie), bo mąż najprawdopodobniej będzie cię usiłował odciąć od kasy.
      - jeśli macie wspólne konto, wypłać co możesz. Wiem, to nie fair, ale mąż nie będzie miał skrupułów, a ty masz dzieci
      - zastanów się jak rozwiązać kwestie majątkowe - to pieśń przyszłości bo do załatwienia dopiero po rozwodzie, ale trzeba to wziąć pod uwagę

Aha - jeszcze co do dzieci - starsza ma więcej niż 13 lat, więc jej zdanie będzie brane pod uwagę przy ustalaniu kontaktów z ojcem.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka